Fabia için basit bir müzik sistemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia için basit bir müzik sistemi

İleti tom ripley » 21 Tem 2006, 19:25

Sevgili Skoda Severler,

Aracımda uyguladığım basit ama sonucu tatmin edici olan müzik
sistemini sizlerle paylaşmak istedim.

Cihaz Alpine 9850Ri... Cihazın en büyük özelliği direkt olarak ipod
bağlantısının bulunması. Ek bir parçaya ihtiyacınız olmadan, ipod'u cihaza
bağlıyor sonra ipod'u ortadan kaldırıyor ve tüm kontrolleri cihaz
üzerinden yapıyorsunuz. ipod'un tüm bilgileri ekrana geliyor, aynı
zamanda da şarj oluyor.

Benim arabam Fabia 1.4 Choice modeli. Araç üzerinde fabrika çıkışlı 8
adet hoparlör vardı. Öndeki hoparlörleri yeterli gördüğüm için
değiştirmedim, ancak arkadakiler çok yetersiz olduğu için, Fabia için
üretilmiş MDF pandizot kullanarak buna 2 adet Pioneer hoparlör monte
ettirdim. TS-A6911 kodlu bu hoparlörler ile gerçekten doyurucu ve güçlü
bir bas ses elde ettim.

Sonuçta basit fakat keyif veren bir müzik sistemi oldu...

tom ripley
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Trex » 15 Kas 2006, 11:33

ana üniten harika hatta en iyisini almıssın diyebılırım ama o üniteye o kolonlar gitmemiş o tarz kolonların devri bitti artık bence kapılara comment takım uygulayıp bagajada bitane bas koysaydın daha iyi olurdu yınede guzel tabi. bana teybının + we - lerını yazarmısın bu aralar bır teyp alıcamda ekranda anımasyon warmı warsa anımasyon yuklenebılıyormu teybın kafası motorlumu v.s yazarsan sevınırım
Trex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tom ripley » 15 Kas 2006, 12:21

Aslında cihaz Alpine'nin orta sınıf bir modeli. Benim için en önemli özelliği direkt ipod bağlantısı olması. Animasyon yok, motoru yok. Tek bir amfi çıkışı var, o da ön hoparlör için veya sub için kullanılabiliyor. Uzaktan kumanda edilebiliyor ama yanında kumanda gelmiyor. Ben bir elektronikçiden çok ucuza ufak bir kumanda almıştım. Cihazı kontrol ediyordu ama pek verimli değildi, onun için hiç kullanmıyorum. Arka kolonlara gelince; ekonomik bir çözüm olsun istedim... Öyle de oldu, bu hoparlörlerin inanılmaz bir bası var, sesi biraz açınca arka plaka zangırdamaya başlıyor...
tom ripley
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Trex » 15 Kas 2006, 13:01

teybım calınmıstı kasko 400 lira werdı ne alsam karar weremıyorum pioneer dusunuyorum bu sefer ıkı teybımde sony di 8650mp we 6850 mp modelinden dusunuyorum kısmet

Trex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tom ripley » 15 Kas 2006, 13:43

Kolaylıkla mp3 çalar takılabilen bir cihaz benim için önemli... Tamam CD'den MP3 dinleyebiliyoruz ancak mesela son günlerde sürekli dinlediğin 1-2 parça var ve bunları arabada da dinlemek istiyorsun... 2 parça için CD yazmak pratik gelmiyor bana. Halbuki parçaları MP3 player'a yüklersin, arabada da dinlersin... En azından "aux" girişi olmalı derim...
tom ripley
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 15 Kas 2006, 14:43

Ipod bağlantısı çok iyi fikir! Roomster'lara sonunda AUX girişi koymuşlar!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti Trex » 15 Kas 2006, 17:31

ipod olayı gercekten guzel ozellıkle ipod un teypten kumanda edılmesı dahada guzel cok cesıt war ne alcagımı sasırıyorum  Wink
Trex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mkss » 11 Nis 2007, 14:41

teypde güzel seçim yapmışsın  ama kolonları 330w yerine 420watt koysaydın daha güzel bi ses alırdın. bi de unutmadan kolonları panzulata düz yatırmak yerine kabartma yaptırsaydın çok hoş bi görüntü olurdu.

mkss
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tom ripley » 11 Nis 2007, 19:58

[quote="mkss"]teypde güzel seçim yapmışsın  ama kolonları 330w yerine 420watt koysaydın daha güzel bi ses alırdın. bi de unutmadan kolonları panzulata düz yatırmak yerine kabartma yaptırsaydın çok hoş bi görüntü olurdu.[/QUOTE]

Valla geçmiş gün, niye böyle yaptın dersen şimdi cevap bile veremem. Ama sistemden memnunum, ileride değişiklik yapacak olursam önerilerini dikkate alırım...

tom ripley
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 11 Nis 2007, 21:45

peki ben arabama hic bir sekilde mp3 player baglayamam degil mi bu haliyle...Unhappy orijinal cd calar var aha bu
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tom ripley » 11 Nis 2007, 22:11

Aux girişi yoksa, yapacak bir şey yok. FM frekansı üzerinden sesi gönderen cihazlar var ama onlardan da hayır yok...Ying%20Yang
tom ripley
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 27 Arl 2007, 16:32

[quote="hakanerdogan"]peki ben arabama hic bir sekilde mp3 player baglayamam degil mi bu haliyle...Unhappy orijinal cd calar var aha bu
[/QUOTE]

Bağlayabilirsin, Aracında bulunan orijinal cd çalarının arka yüzünde mini iso konnektörü vardır bu konnektör bazı giriş ve çıkışlar içerir.Cd Changer girişini aux girişi haline getiren aparatlar da mevcut . Bunu uygulayabilirsin.Ben uyguladım ve kullanıyorum.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir