Radyo Teyp

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Radyo Teyp

İleti stmert » 13 Eyl 2006, 23:47

Merhaba arkadaşlar,
Aranıza yeni katıldım , çok hoş tatlı ve sıcak bir site tebrik ederim.

Benim bir sorum olacak , 2004 model octavia elegance ım var fakat radyo teyp kullanım kılavuzunu kaybettim.

Herşey gayet güzel çalışıyordu , bugün baskı balata değiştirdim dolayısıyla aküyü de çıkarttılar. Radyom sıfırlandı. Eskiden kanal arama menüsündeki sağdaki ">" tuşuna basınca bir sonraki radyo istasyonu çıkıyordu ( hafızadaki bir sonraki istasyon değil , örneğin 99.5 teyken bastığımda 99.7 çıkıyordu ) , şimdi ise kafasına göre bir istasyon çıkıyor. Bunu nasıl eski haline getirebilirm.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

stmert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 14 Eyl 2006, 00:49

Sanırım o bastığınız tuşa bir müddet basılı tutunca manuel aramaya dönecektir. Octavia sahibi arkadaşlar var aramızda onlar daha net bir bilgi verebilirler.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ugurgeylani » 14 Eyl 2006, 00:56

emir bey konuyla ilgisi yok,ama radyo teypli araçlara cd çalar(orjinal)takılabilirmi?
ugurgeylani
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 14 Eyl 2006, 10:17

ekran üzerindeki "AF-auto frequency" ve "TA-traffic annoucement" simgelerini kaldırırsanız sağ ok tuşuna bastığınızda bir sonraki frekansda durur.
üst ve alt ok tuşları manuel, sağ ve sol ok tuşları otomatik arama içindir.
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 14 Eyl 2006, 13:29

[quote="ugurgeylani"]emir bey konuyla ilgisi yok,ama radyo teypli araçlara cd çalar(orjinal)takılabilirmi?[/QUOTE]

Orijinal CD çalar fiyatına çok iyi bir Sony CD+MP3 çalar teyp alınabilir bu yüzden CD çalar konusunda orijinal ürün kullanımında herhangi bir hassasiyet göterilmesine gerek yok aracın diğer parçaları gibi önemli bir konu değil. Hatta aracın orijinal müzik ekipmanı bir Sony den Pioner dan kaliteli değildir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti stmert » 14 Eyl 2006, 14:39

[quote="gbasara"]ekran üzerindeki "AF-auto frequency" ve "TA-traffic annoucement" simgelerini kaldırırsanız sağ ok tuşuna bastığınızda bir sonraki frekansda durur.
üst ve alt ok tuşları manuel, sağ ve sol ok tuşları otomatik arama içindir.
[/QUOTE]

Çok teşekkürler , yanlız TA yı kaldırırsam örneğin power fm de şarkı isimleri yazıyor , onlar yok olmazmı ?

Birde son olarak , internette radyo nun kullanım kılavuzunu bulabileceğim herhangi bir yer biliyormusunuz ? Skodanın sitesi son derece yetersiz geldi bana.
stmert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 14 Eyl 2006, 14:45

TA kaldırmanız RDS yi etkilemez. Power FM deki şarkı isimlerinin yazılması gibi işlemler RDS ile sağlanır. Sonuçta TA da RDS kullanır ama özel bir mesaj olduğu için filitrelenebiliyor açıp-kapatmak sizin elinizde.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti stmert » 14 Eyl 2006, 14:55

Teşekkür ederim , eğer radyonun kullanım kılavuzuna internette rastlayan olupta burda yazarlarsa çok sevinirim.
stmert
Yeni Üye
Yeni Üye

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir