2006 Fabia-Orjinal CD çaların amfi çıkışı var mı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2006 Fabia-Orjinal CD çaların amfi çıkışı var mı?

İleti untaga » 03 Arl 2007, 18:45

Merhaba 2006dan beri Sedan Fabia 1.4 TDI Ambiente sahibiyim aracımı sıfır aldım. Aracımdan çok memnunum fakat artık daha doyurucu, kaliteli ses veren bi sistemden müzik dinleme vakti geldi diye düşünüyorum.  Aracımın orjinal görüntüsünün bozulamaması için orjinal cd çalarını kullanmak istiyorum.Bu cd çalar hakkında teknik bilgisi olan var mı, yada daha önceden söken arkadaşlar bu cd çaların arkasında Amfi için RCA yada benzeri bi çıkış olup olmadığına dikkat etmişler midir? Bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim.

untaga
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 03 Arl 2007, 18:49

orjinal teyibinde amfi çıkışı olduğunu pek zannetmiyorum Ermm
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti untaga » 03 Arl 2007, 18:53

aslına bakarsan bende zannetmiyorum ama bi umut benden tecrübeli olanlara danışmak istedim :)
untaga
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti idiz » 20 Arl 2007, 22:33

bildiğim kadarı ile var...
bağlamak istersen ayrıntılı bir resmini gönderirim..
idiz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 25 Arl 2007, 12:53

Yanlış hatırlamıyorsam ''Mini io'' soketi olmalı... Bunda da anfi çıkışı cd changer girişi Otomatik anten beslsms çıkışı gibi pinler içeriyor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hetepe » 25 Arl 2007, 12:53

Aferdersiniz 'Mini iso '' olacak
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti serdar111 » 13 Oca 2009, 21:33

arkadaşlar orjinal teyip de amfi çıkışı yoktur mevcut değildir ancak bir(deck dönüştürcü)takarak mutlak amfi çıkışıyla aynı çıkışı sağlayabilirsinn orj bozmana gerek yokk vede deck dönüştürücülerde 30-40 gibi ucuz olanlarını değil biraz daha pahalı ama kaliteli mesela 60-70 civarı gibi tercih et önerebileceğim cadence marka gibi 60ytl!
serdar111
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 20 Oca 2009, 18:06

Amfi çıkışı var, Arkadaki soket grubunun en solundaki kısıma ''sarı'' renkli mini iso amfi çıkışı soketi almalısınız.Bu sokette 4 kanal (2 ön,2 arka) preamfi (2V) çıkış bulunur.Amfi enerji sinyal çıkış da var.(12V) Elektronik parçacıları ve araba sesçilerinde bu soketi bulabilirsiniz.

1,2,4,5 nolu uçlar ön-arka ve sağ-sol (+) sinyalleri, 3 nolu uç hepsinin ground u, 6 ise +12 v sinyal çıkışı.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti ufuk05 » 20 Oca 2009, 22:17

amfi çıkışı konusunda yanılıyo olabilirsin.Amfi çıkışları rca denen fişlerle olur.Kolon fişi gibi çıkış olacağına sanmam.Orj teyibi sökmicem dersen en temizi kaliteli bi marka anfinin kolon girişli modelini al
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 21 Oca 2009, 12:45

Eğer yanılıyorsam, şu anda arabada takılı olan anfinin çalışmıyor olması lazım.Aldığım bass sesleri de kendimi şartlandırdığım için olabilir.Dead
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti ufuk05 » 21 Oca 2009, 21:49

anfi bağlantısında teyipten bağlantı çekilirken parazitsiz temz direnç olmıcak şekide kaliteli bi bağlantı kurmaya çalışılır.Kolon çıkışlarında kullanılan jakla anfi çıkışı olması garip..

ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 18 Ağu 2009, 15:41

[quote="hetepe"]

Amfi çıkışı var, Arkadaki soket grubunun en solundaki kısıma ''sarı'' renkli mini iso amfi çıkışı soketi almalısınız.Bu sokette 4 kanal (2 ön,2 arka) preamfi (2V) çıkış bulunur.Amfi enerji sinyal çıkış da var.(12V) Elektronik parçacıları ve araba sesçilerinde bu soketi bulabilirsiniz.

1,2,4,5 nolu uçlar ön-arka ve sağ-sol (+) sinyalleri, 3 nolu uç hepsinin ground u, 6 ise +12 v sinyal çıkışı.
[/QUOTE]

Arkadaslar,

Yani; Fabia I Symphony cd calarda amfi cıkısı varmı? yokmu?

varsa asagıdaki mavi mini iso girisini kullanabilirmiyim?

birde, anfi enerji icin aküden mi direk hat cekmek gerekiyor?

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 18 Ağu 2009, 15:52

[quote="mustisahin"][quote="hetepe"]

[/QUOTE]

Arkadaslar,

[/QUOTE]
1. ve 2. resimdeki kabloları kullanamazsınız, mavi soketli kabloya çok benzeyen sarı renkli anfi soketi almalısınız.Elektronik parçacılarında ve oto sesçilerinde bulunur.

O sokette 1,2,3,4,5 ve 6 nolu uçları karşılayan pinler bulunur ve kablonun diğer tarafında da 2 beyaz, 2 kırmızı olmak üzere 4 adet RCA dişi jack ve ayrıca anfiye açık sinyali gönderecek +12 ucu bulunur.

Anfinizi beslemek için de kontak çıkışından 12 v kablosu ve - uç için de şai bağlantısı yapmalısınız.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti mustisahin » 18 Ağu 2009, 16:26

Tesekkürler Engin,

birkac sorum daha var,

ayrıca anfiye acık sinyali gönderecek +12 ucu ne ise yarıyor?

anfiyi beslemek icin de kontac cıkısı almak kolaymı, kendim yapabilirmiyim? elimden gelir böyle isler, tarif edebilirmisin rica etsem,

kolondan aldıgım cıkıs yüksek oldugu icin anfide kullanılmaz dimi? yani pre amfi(2v) cıkısı olması lazım dimi?

anfi ve subwoofer almadım henüz, arastırıyorum, amacım orijinalligini bozmadan(yani yarın öbür gün aracı degistirince cıkarıp öbür araca takabilecegim) cok fazla maliyeti olmadan, cok iddialı olmayan, ortalığı inletmeden müzik dinlemek,

aracımda su an symphony cd calar ve original ön kapıda iki tweeter ve iki original kolon var,

aslında bu bile tatmin ediyor beni, ama biraz daha yüksek olsun, artı is olsun ugrasayım diyorum, yani gümbür gümbür millet beni dinlesin demiyorum,

originale artı olarak 25 cm lik bir subwoofer(bazuka yada kabinli) + anfi koysam bagaja uygun olurmu?

illa arkaya midbass(veya vs) kolonları almaya gerek varmı?

tavsiye edebilecegin 25cm subwoofer ve anfi markası varmı?

son sorum sayetki subwoofer + anfi yaparsam, ön kolonları anfiye baglamak gerekirmi? sadece bas anfisi olurmu?( amac dedigim gibi aracı degistirirken, kolayca sökmek,

cok soru sordum, LOL

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 18 Ağu 2009, 17:18

[quote="mustisahin"] Tesekkürler Engin, cok soru sordum, LOL[/QUOTE]

ayrıca anfiye acık sinyali gönderecek +12 ucu ne ise yarıyor?

Anfide  devamlı bulunan voltaj vardır, +12 sinyal ucu ise sacede cd çalar açıkken anfinin çalışmasına izin verir.Yoksa anfi devamlı devrede kalarak aküyü boşaltır.

anfiyi beslemek icin de kontac cıkısı almak kolaymı, kendim yapabilirmiyim? elimden gelir böyle isler, tarif edebilirmisin rica etsem,

Arabayı kilitleyip gittiğinde kafanın rahat etmesi için aküden direkt değil kontak çıkışından alınmalıdır besleme voltajı.Eğer araç tesisatını tanıyorsan kontak açıkken bir voltaj bulup, hattını ona bağlayabilirsin.(Yarım kontakta da çalışabilmeli.)

kolondan aldıgım cıkıs yüksek oldugu icin anfide kullanılmaz dimi? yani pre amfi(2v) cıkısı olması lazım dimi?

Birçok anfide ,anfi çıkışı olmayan teypler için high-input bulunur, yani anfinde high-input varsa  teypte anfi çıkışı aramana gerek yok.,

aracımda su an symphony cd calar ve original ön kapıda iki tweeter ve iki original kolon var,

aslında bu bile tatmin ediyor beni, ama biraz daha yüksek olsun, artı is olsun ugrasayım diyorum, yani gümbür gümbür millet beni dinlesin demiyorum,
illa arkaya midbass(veya vs) kolonları almaya gerek varmı?

O kadar yükses müzik dinlemiyorsan symphony cd çalar 4 çıkışlı olduğundan arka pandizota oval tip (6*9) 60 W RMS değeri olan bir çift hoparlör  takabilirsin.2 adet kablo çekerek cd çalarının orj 2 çıkışlı soketini 4 çıkışlısıyla değiştirerek çok iyi ses alabilirsin.Anfiye bile gerek kalmadığını göreceksin.

originale artı olarak 25 cm lik bir subwoofer(bazuka yada kabinli) + anfi koysam bagaja uygun olurmu?

O da senin ses beklentine kalmış birşey, bence bagaj küçük olduğundan fazla doldurma.

Belki stepne ortasına mdf yaptırıp sub monte ettirebilirsin.Tercih meselesi...

tavsiye edebilecegin 25cm subwoofer ve anfi markası varmı?

Bildiğin global markaların hepsi de iş görür (sony, pioneer, keenwood, sansui, boss, v.s.)

son sorum sayetki subwoofer + anfi yaparsam, ön kolonları anfiye baglamak gerekirmi?

Bence gerek yok, konforu bozar fazla ses.Özellikle aracın ön bölümünde... 

sadece bas anfisi olurmu?( amac dedigim gibi aracı degistirirken, kolayca sökmek,

Tabii ki olur, arkaya sadece anfi sinyali çekip sadece sub koyarak optimum bir ses alınabilir.Midleri de önlerden tamamlar.

Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti mustisahin » 18 Ağu 2009, 17:40

eyvallah, nekkadar güzel bilgiler verdin valla, allah razı olsun, tekrar tesekkürler.Clap
arkaya hat cekmistim zaten, iki tane tweeter baglamıstım(bi ise yaramıyor ama) en güzeli iyi iki adet 6*9 (60watt) RMS degeri alan iki kolon alıp baglamak,  Thumbs%20Up araba ile ilgili ugras talebimide cila vs ile gecistirmek,
aslına bakarsan, belki hatırlarsın, asıl amacım mp3 icin mini iso fisiyle aux cıkısı almaktı, yani mp3, ipod vs i dinlemek istiyordum, ama emulator-simulatorsuz olmadı,
kasetcalardan hangi entegrenin hangi bacagından aux cıkısı(preamfi katından) alınabilecegi forumda fotolu var,
fakat  symphony cd calar icin preamfi katından hangi entegreden hangi bacagından aux cıkısı alacagımı bilmiyorum, bilsem, anfi-subwoofer ugrası yerine, aux cıkısı ile ugrasırım,

(elim havye tutar:-), 10 yıl önce cep telefonu tamircisi idim)
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 18 Ağu 2009, 17:58

O zaman ben araştırır sana haber veririm.Şu anda kendi kasetçalarımı söktüm aux benzeri birşey yapmaya çalışıyorum.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti baris_60 » 11 Eyl 2009, 22:22

[quote="mustisahin"][quote="hetepe"]

[/QUOTE]

Arkadaslar,

[/QUOTE]

Merhaba megane II aracıma aux çıkışı yapmak için o mavi iso kabloyu arıyorum nereden teğmin edebilirim acaba ?
baris_60
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir