2006 Fabia-Orjinal CD çaların amfi çıkışı var mı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2006 Fabia-Orjinal CD çaların amfi çıkışı var mı?

İleti maozkan64 » 12 Eyl 2009, 00:26

http://www.hepucuzfiyat.com/index.php?cPath=23

Buraya bir bakın, bir ara burada mavi, sarı, yeşil soketler tek satılıyordu.

Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti mustisahin » 12 Eyl 2009, 00:40

Ben Karaköyden almıstım, asagıdaki linkte daha ayrıntılı görebilirsin.
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baris_60 » 12 Eyl 2009, 13:58

[quote="mustisahin"]Ben Karaköyden almıstım, asagıdaki linkte daha ayrıntılı görebilirsin.
[/QUOTE]

Karaköyde nerede buldunuz acaba :)
baris_60
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 12 Eyl 2009, 14:09

selanik pasajının karsısında arada bi dukkan,
Celebi Elektronik, Erişteci sokak, Abed Han Girişi, No:15 Karaköy - Istanbul, Tel: 0 212 2434174,

www.celebi-parts.com technocelal@yahoo.co.uk

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baris_60 » 12 Eyl 2009, 22:08

Bugün gittim aldım :) Ama sanırım kabloların montajını gereği gibi yapamadım çalıştıramadım aux çıkışını halbuki çalıştıranlar var nerede yanlış yaptım acaba :s
baris_60
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 14 Eyl 2009, 15:57

Teypde Aux menüsü varmı?
Yoksa emülatör-simulatorsuz olmaz malesef.
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baris_60 » 15 Eyl 2009, 20:53

Bunu tecrübe ederek görmüş oldum ama kafaya koydum yapacağım teybi değiştireceğim benim aracın cd çaları Tuner list aux çalıştırması için update list olmalıymış. Bi tesisatçıda buldum benimkini verip üzerine 20 tl vermem gerekiyormuş :)
baris_60
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 20 Eyl 2009, 13:35

kolay gelsin. orijinal teybini verme bence...
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Balki, Burak » 20 Eyl 2009, 16:14

Amfi çıkışı cogu teyipte var.Önemli olan kac w güç sagladıgı.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti mustisahin » 02 Ekm 2009, 18:36

[quote="ufuk05"]amfi çıkışı konusunda yanılıyo olabilirsin.Amfi çıkışları rca denen fişlerle olur.Kolon fişi gibi çıkış olacağına sanmam.Orj teyibi sökmicem dersen en temizi kaliteli bi marka anfinin kolon girişli modelini al[/QUOTE]

Harward HR-N605 300W+300W anfi kolon girislimi acaba? biliyormusunuz?

bir sorum daha var, siz olsa idiniz, sadece 1000 lik bir bass ı beslemek icin, bu anfiyimi (Harward HR-N605 ikinci el)alırdınız? Jameson 1600 watt sıfır anfiyimi?

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 05 Ekm 2009, 01:02

Teknik bilgi bulamadım.Resimlerine bakarak kolon girişinden anfiye bağlantı yok gibi duruyor.Anfi üzerinde kolon bağlantısı gibi soketler vardır input yazar.jameson için bişi diyemem kullanmadım.Harward dersen 4-5 sene önce yanılmıyorsam 604 modeliydi pioneer subwooferda kullanmıştım.Tatmin edici ses veriyordu.Anfi konusunda kolon çıkışından anfiye girişli anfi seçeceksen kalitesi önemli.Harward gibi bi anfi almayı düşünüyorsan deneme imkanın olmadan almaya kalkma derim.Paraziti yok etmede sıkıntıntı yaşayabilirsin.

ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 05 Ekm 2009, 13:16

[quote="Balki, Burak"]Amfi çıkışı cogu teyipte var.Önemli olan kac w güç sagladıgı. [/QUOTE]
Bizim cihazların ve başka tüm cihazların amfi çıkışlarında güç çıkışı değil, sinyal çıkışı var ve bu da standart cihazlarda 2 v dur.İddalı cihazlarda ise 4 v diye ilan ederler.Yani alacağınız anfide ve hoparlörde bitiyor bu iş.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mustisahin » 05 Ekm 2009, 14:58

tesekkürler Ufuk, Engin,

bass olarak pioneer in 303F olanından aldım,
anfi icinde harward ı bugün alacağım,

daha öncede söyledigim gibi, amacım, cok yüksek sesler almak degil(RMS i düsük olan bir bass aldım bu yüzden),

originalligini bozmak degil,

sadece ses kalitesi biraz daha artsın diye, arkaya bi bass koyuyorum, birde sadece bu bass icin anfi, harward ı bugün alacagım,

anfiyi sadece bass icin kullanacağım, aynı zamanda ilerde arac degistirdigim zaman direk bass kabin ve ustüne baglayacağım anfiyi sökmek kolay olsun diye, harward 300w+300w, hr-n605, pioneer i besler diye düsünüyorum,

anfiyi görmedim henüz, kolon girisi(high input) varmı yokmu bilmiyorum simdilik, yoksa mecbur teypden Engin in söyledigi sarı soketle anfi cıkısı almayı deneyecegim,

anfi cıkıs var ise daha net ses verecegi düsüncesindeyim, sonucta dönüstürücüde ses kaybı olabilir,

Harward anfide parazit sıkıntısı neden olabilirki? markaya özel bir problem mi?

birde Harward anfi ne malı? hangi ülkede üretiliyor,

Engin, sen sarı soketle anfi cıkısı aldığın zaman, dönüstürücü kullanmadın dimi?

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 05 Ekm 2009, 15:51

Sarı mini iso kablosu tek başına işinizi görür.Sarı kısım teyp arkasındaki yere, diğer taraf ise uzun RCA kablosuna (anfiye giden) tarafa rengi rengine takılarak bağlantı tamamlanır.Tek başına çıkan 12 V rem ucu da aynı şekilde anfinin rem ucuna bağlandıktan sonra kullanıma hazırdır.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mustisahin » 05 Ekm 2009, 15:59

eyvallah EnginClap, baska bisey (kolonları) anfiye baglamayacağım icin, anfi icin enerjiyi kontak dan mı alsam acaba,

birde anfi teybi acınca degilde kontagı acınca devreye girse, ileride sökmesi daha kolay olur diye düsünüyorum,( bu durumda 12v rem baglantısına gerek kalmayacak dimi?)

asagıdaki fotoya bakarak high input (kolon girisi) olup olmadığını söyleyebilmisin?

sence ses kalitesi; teybin anfi cıkısından almak ile kolon girisi(high input)nden almak arasında fark varmıdır?
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 05 Ekm 2009, 22:16

Alacağın anfi pioneer bası yeteri kadar besler.Tavsiyem köprülü kullanman.Modelini hatırlamadığım yeni bi harward anfide denemiştik.Anfiye teyibin kolon çıkışından giriş alma özelliği vardı.Araba scenicti 1 gün uğraştık paraziti çözemedik.Hala kullandığım  pioneer gm-x644 modeli anfi aldım hiç bi sorun yaşatmamıştı.Anfinin tetiklemede kullanacağın artı kablosu sana kalmış.Unutma araba çalışmadan anfiyi kullandığında akün zayıfsa çabuk bitirir.Anfiye rca ile bağlamak daha kalitelidir ama fazla bi beklenti içinde olmadığın için yeterli olacaktır.Bu gösterdiğin anfide teyibin kolon çıkışından  bağlantı yapılamıyor.
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 05 Ekm 2009, 23:24

Sagolasın Ufuk, bassı anfisiz baglamama ragmen bagajdan titreme sesleri aldım az önce, anfiyle düşünemiyorum, LOL

tabi anfiyi baglayınca, teybin bass larını kısıcam, tesisatcı bi eleman söyledi, önlerden mid + tizleri, arkadanda bassları alırsın dedi. fena olmaz dedi, o bana iddialı omadıgım için 1000watt ama rms si düşük JBL bass önermişti, baska bi taraflardanda JBL yenilerin bir kısmının China üretim oldugu duydum, kıllandım, Pioneer 303f lerden aldım, aldıgım tesisatcı pioneer 6985 in ünlü olmasının sebebi kagıt sargı olmasıdır, 303f de öyle dedi yanlış hatırlamıyorsam, şimdi ucuz olsun diye malzemeden calıyorlar plastik yapıyorlar dedi,

RCA ile baglamak demek; teybin anfi çıkışından baglamak demek midir?
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 05 Ekm 2009, 23:39

6985 efsanesine ben yetişemedim.Biraz geç kaldım :D 303 f den zamanından almıştım.Denemeden satmıştım.Umarım memnun kalırsın.Hayırlısı olsun.Ayarlarını sen yapacaksan tavsiyem.İlk başta teyibin sesini 3/4 oranında aç kolonların bassı tizi en iyi verdiği ayarlara getir daha sonra anfiden subwooferın sesini ayarla.Jbl le pioneer kıyaslarsan jbl frekans aralığı daha dardır basslar biraz daha toktur ama jbl kabinli ve pioneer kutuda kullanılan subwooferına göre daha büyük lt kabin ayarlaman lazım.bizim bagajlarda küçük olduğu için pioneer daha kullanışlıdır.resimlerini eklediğin anfide low input yazan fişler var o fişler teyiptede oluyor.Rca o soketin adıdır, teyibin anfi çıkışı o soketlere bağlanan kablolarla yapılıyor 
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir