2006 Fabia-Orjinal CD çaların amfi çıkışı var mı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2006 Fabia-Orjinal CD çaların amfi çıkışı var mı?

İleti mustisahin » 06 Ekm 2009, 00:00

tesekkürler, teybin anfi cıkışını kullanacagım için soruyorum,
üst RCA giriş için, anfi üzerindeki RCA girişinin artısı kırmızı renk(iç),  eksisi altın renk(dış) mıdır?

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 06 Ekm 2009, 00:28

[quote="mustisahin"]tesekkürler, teybin anfi cıkışını kullanacagım için soruyorum,
üst RCA giriş için, anfi üzerindeki RCA girişinin artısı kırmızı renk(iç),  eksisi altın renk(dış) mıdır?

[/QUOTE]

Doğrudur.Dış kısmı -, iç kısmı + dır.Parazit problemi olursa rca fişlerini sonuna kadar dayama biraz geri çek olmadı   - kısma şaseden kablo çek
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 07 Ekm 2009, 12:50

Selam Ufuk, Arkadaslar,

anfiyi dün aldım, baglatmayı bugün veya yarın yapacağım, asagıdaki resimdeki high input(kolon cıkısı) degilmi?

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 07 Ekm 2009, 13:10

[quote="mustisahin"]eyvallah EnginClap, baska bisey (kolonları) anfiye baglamayacağım icin, anfi icin enerjiyi kontak dan mı alsam acaba,

birde anfi teybi acınca degilde kontagı acınca devreye girse, ileride sökmesi daha kolay olur diye düsünüyorum,( bu durumda 12v rem baglantısına gerek kalmayacak dimi?)

asagıdaki fotoya bakarak high input (kolon girisi) olup olmadığını söyleyebilmisin?

sence ses kalitesi; teybin anfi cıkısından almak ile kolon girisi(high input)nden almak arasında fark varmıdır?
[/QUOTE]
Daimi enerjiyi kontaktan almana gerek yok, zaten rem sinyali ile devreye gireceğinden, boşa akü harcamaz.
Rem sinyalini kontaktan alırsan araç çalışır durumda teyp dinlemezken de enerji harcar ve hoparlörlerden hep bir dip ses gelir.Yani teybin  rem ucunu bağlamalısın.

Ses girişini low inputtan almak daha iyi olur, high input ise anfi çıkışı olmayan cihazlarda mecburen kullanılan bir seçenektir.Fark tabii ki vardır, high girişinden daha az ses çıkar.

Resmi görünen anfinin high ve low girişleri var, amfi çıkışı olmayan bir cihazla da kullanılabilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mustisahin » 07 Ekm 2009, 13:31

Tesekkürler Engin, Rem sinyalini kullanayım o zaman, daimi enerjiyi nereden alayım peki,

Birde daimi enerjiyi kontak dan alıp, hemde rem sinyalini kullanırsam daha garanti olmaz mı? kontak kapalıyken teybi acsak bile anfi devreye girmeyecektir, yani teybi acık unutup gittigimizde anfi devreye girmeyecegi icin aküyü biterme ihtimalide düsecektir,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 07 Ekm 2009, 13:35

Araç çalışmazken teyp anfisiz kullanılacaksa kontak çıkışından daimi enerjiyi alabilirsin.Dediğin gibi kafan rahat olur böylece...Ama zaten teybi açık unutup gittiğinde belli bir süre sonra teyp kapanma özelliği var.Yine de için rahat olur yani...

Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti mustisahin » 07 Ekm 2009, 14:53

bir sorum daha var, kontak cıkısından almaz isek eger nereden alabiliriz ki, diger tek alternatif aküden almak degilmi? kontak cıkısının(yani direksiyonunun altından) ve aküden almanın dısında, anfi icin nerden elektrik alınabilir, veya anfi icin enerjiyi en dogru nerden almak gerekir?
(bazı forumlarda koltuk ısıtma enerjisinden, bagajdan vs bahsetmisler ama, onların kumandası önde oldugu icin kumandadan önce yani önden almak gerekecek yine,)
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 07 Ekm 2009, 15:21

Direkt olarak direksiyon altında da voltaj bulunur, sigorta panelinde de .Ben olsam sigorta panelini tercih ederdim, boş yuvalardan birine de anfide bulunan sigortanın değerinden bir kademe fazla amperajlı sigorta takar, tam güvenli bir tesisat sahibi olurdum...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti mustisahin » 07 Ekm 2009, 15:34

Thumbs%20Upen güzeli, originali dedigin gibi olur tabi, dün bi anfi sigortası(60 amperlik) aldım, kocaman birsey, cep telefonu büyüklügünde, kocaman sigortayı baglayacağıma dedigin gibi yapsam daha original olur, söyle bisey

bizim sigorta panelindeki mevcut sigortalar kücücük yuvalar ama, yüksek amperli olanı varmıdır ki,  kücücük yuva kalın kabloyla yapabilirmiyim ki?
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 07 Ekm 2009, 15:42

Bu tip sigorta ve yuvaları aslında görsellikten fazlasını içermez.
Hiç bir zaman atmayacağı için de sisteminizi korumaktan çok uzaktadır.

Anfiniz 10-20 amper kadar çeker, o da süper güçlü bir anfiyse.Aldığınız harwart ise o kadar bile çekmez.yani bu bir nevi göz boyama...araçta görüntüyü bozması da cabası...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti mustisahin » 07 Ekm 2009, 16:56

Anfiye sadece bass ı baglayacağım, iki kanallı anfiye tek bass baglarken,
bir çıkısın - sini, diger çıkısın + sını mı kullanayım?

yoksa tek cıkısın hem - sini hem + sını mı kullanayım?
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 07 Ekm 2009, 18:07

bizim fabia da hala kaset çalar var orjinalliği bozulmaması için değiştirmem heralde evde sürüyle kaset vardı atacaktık kısmet fabiayaymış artıkSmile neden 2001 fabia kaset çalar koyarki bu tasarımcılar..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti ufuk05 » 07 Ekm 2009, 22:38

benim tesisat 160 amper yakın güç çekiyor.60 amperlik akü var 10-15 dakika müzik rahat dinledim problem olmadı.Akünü ölçtür sağlamsa kolay kolay bitmez.Teyipten bağla tetiklemeyi olay bitsin en mantıklısı bu.Anfinin + kutbunu en sağlıklı aküden çekmektir.Önceliğin aküden çekmek olsun sigortayıda unutma tabi
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 08 Ekm 2009, 10:22

160 amper çektiğine göre güçlü bir tesisat kurmuşsunuz.
Ama aklıma takılan da şu: 60 amperlik aküye 160 amperlik yükü nasıl çektiriyorsunuz?160 amper anlık (tek bass vuruşu ile) ise sözüm yok tabii...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti hetepe » 08 Ekm 2009, 10:29

[quote="caglarkrbyk"]bizim fabia da hala kaset çalar var orjinalliği bozulmaması için değiştirmem heralde evde sürüyle kaset vardı atacaktık kısmet fabiayaymış artıkSmile neden 2001 fabia kaset çalar koyarki bu tasarımcılar.. [/QUOTE]
2005-2006'da da kasetçalar var...tasarımcı değil de planlamacıların işi bu...

ya fazla üretilmiş olup, böyle eritiliyor, ya da kasetçalar cd çalardan çok ucuz.

Ucuz olduğu için de takıldığını sanmam, serviste bir sorsanız 700-800 gibi bir fiyatı var ms 402 kasetçalarının...Sonuçta çok mantıksız birşey...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti ufuk05 » 08 Ekm 2009, 12:13

2,5 f cadence kapasitör bağlı bas anfisinin ayarlarını kısık tutarsan  sesi en fazla yarıya kadar açarsan üstüne çıkmazsan yeterli oluyor.
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 08 Ekm 2009, 23:14

Montaj tamam Arkadaslar, sizlerinde yardımıyla tesisatı kurdum,
test sürüşleride tamam, sıra ufak ufak yalıtıma geldi, arka sileceklerin zırıltısını kesmem gerekiyor şimdiLOL,

Orijinal Symphony Fabia CD Caların anfi çıkışı oldugunuda bir kez daha tasdik etmiş olduk.

Bilgisini esirgemeyen tüm Arkadaslara tesekkürler...
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 09 Ekm 2009, 00:49

:) hadi hayırlısı olsun en büyük sesi silecekten değil tamponun arkasında içerde sıkışan havayı tahliye eden çıkışlar var ordaki perdeden kaynaklanıyor
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir