Navigasyon

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Navigasyon

İleti irfant » 29 Eyl 2006, 13:34

Fabia 1.2 de Sat Nav var.

Biz arabayı yanlış ülkede almışız!

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti wrc84 » 29 Eyl 2006, 16:09

gercekten öyle hasta oluyorum bu nevigasyonlu araçları görünce
wrc84
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 29 Eyl 2006, 16:13

sevgili irfan kardeşim,
çokca avrupa modellerini incelerim. hep de söylerim.adamlar ergonomi için ne gerekiyorsa yapıyorlar. bizim gibi ABS-klimaya yeni geçmeye çalışanlar safında değiller, onu aşalı yıllar olmuş. artık neredeyse navigasyon standart donanımlarda yer alıyor. aklına gelen tüm markaların hepsinde navigasyon -opsiyonel de olsa- çoğunlukla var.yeter ki müşteri tamam desin.

ve işin acı yanı bizi on yedinci dünya ülkesi gibi görüyorlar. ABS-klimayı tak gönder. navigasyonu ne yapacaklar!! gerçi ülkemizde GPS haritası pek yok. Nav-Turk çıkardı ama o da sınırlı bölgeleri alıyor. ben bölgesel olanlarını inceledim, nerdeyse evin sahibinin adını yazmadığı kalıyor.

buradaki anlayış şu, aracın lüksü ya da donanım seviyesi önemli değil. önemli olan sürücünün neyi istediği. navigasyon kavramı zaten bir lüks değil onlara göre, bir ihtiyaç... dolayısıyle aracın donanımında olması araca lüks sınıf atlatmıyor. ama bizde -plazma TV'leri lüksün simgesi diye alanlar gibi- lüksün ve paranın simgesi sayılıyor. ne diyelim bu ülkede herşeyin olduğu gibi iletişimin de özünü para oluşturuyor.. 
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 29 Eyl 2006, 16:32

Türkiye için detaylı yazılım yok zaten. Yanlış hatırlamıyorsam yabancı bir ülkenin yazılımı Türkiye'deki ana caddeleri gösteriyormuş.

Yüce ne getiriyorsa onu alıyoruz maalesef Disapprove
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 29 Eyl 2006, 20:55

olsun bizede güler birgün .....bu kader ....Approve 

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti ak@y » 30 Eyl 2006, 06:04

ebay da bunlardan satılıyor almancası olan bir arkadaş inceleyip bizimle paylaşırsa memnun olurum
ak@y
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 30 Eyl 2006, 14:05

Linki var mı? Yazarsanız hızlı bir kısa çeviri ile bilgi verebilirim! Evil%20Smile
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ak@y » 01 Ekm 2006, 05:03

irfan yardımcı olursan memnun olacağım hatta fiyat makul ise alabilirimde  skodanın orjinali değil sanıyorum ama çok yakın birşey  http://cgi.ebay.de/NAVIGATION-SYSTEM-CD ... dZViewItem
ak@y
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 01 Ekm 2006, 12:08

"Ürün az kullanılmış ama yeni gibi" notu var. Radyo, TV ve navigasyon ile aracınızdaki CD changer'ı kumanda edebilme özelliği var. Çift DIN genişliğinde. Almanya dışına 25 Euro posta ücreti var!

Ayrıca çık artırmada, üye olup fiyat yanındaki "bieten tuşuna basıp açık artırmaya girebilirsin"
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ak@y » 02 Ekm 2006, 05:24

irfan teşekkür ederim. bu ürünün hemen al fiyatı yok sanıyorum açık artırmayada katılmaya cesaretim yok malum dil bilmiyorum yanlış birşey yapabilirim burada çok hoş birşey buldum fakat fiyatı çok yüksek 1850 ytl peynir marka resim olmadığı için ekliyemiyorum canlısını vitrinde görmüştüm

ak@y
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 02 Ekm 2006, 05:32

http://www.google.com/translate_t

Yukarıdaki linkteki sayfaya girin ebay deki adresi yazın German to English seçip translate butonuna basın size sayfayı komple ingilizce yapsın böylece daha kolay olur. Ayrıca dil bilmek çok gerekmiyor sistem sizi açık arttırmayı kazanana dek yönlendiriyor satıcı ile münasebetiniz ancak bu aşamadan sonra başlayacaktır. Ama en önce türkiyeye gönderip göndermeyeceklerini sormanız lazım. Mesela ben şu aralar ebay.co.uk'dan bir arkadaşım için orijinal felicia alarm kumandası LASERLINE T101V2 getirtmeye çalışıyorum. Ürün açıklamasında ingiltere dışı göndermeyiz deselerede zorlaya zorlaya yaparız bişeyler Thumbs%20Up
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti irfant » 02 Ekm 2006, 11:13

Yalnız e-bay'e üyelik henüz Türkiye'yi kapsamıyor. Yurtdışında geçerli bir adres vermek zorundasınız. Sahte adresler hemen siliniyor ve hesaptaki paranız da uçabiliyor. Aman dikkat! Exclamation 
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 02 Ekm 2006, 11:35

[quote="irfant"]Yalnız e-bay'e üyelik henüz Türkiye'yi kapsamıyor. Yurtdışında geçerli bir adres vermek zorundasınız. Sahte adresler hemen siliniyor ve hesaptaki paranız da uçabiliyor. Aman dikkat! Exclamation [/QUOTE]

Bu alıcılarla ilgili bir mesele değil ancak satıcıları kapsıyordur. Yoksa daha 2 hafta önce verdiğim LCD ekran siparişi elime nasıl sorunsuz bir şekilde geldi? Ayrıca şu anda ebay'de kimliği doğrulanmış üye olrak gözüküyorum. Kredi kartınızdan 1-2 sterlin para çekiyorlar ve ekstrenizde işlemin yanında 4 haneli bir kod gözüküyor onu paypal'a giriyorsunuz sonra ebay için kral bir üyesiniz artık Smile Bir sonraki ebay alışverişinizdede o çekilen 1-2 sterlinlik tutar kadar paypal indirim yapıyor parayı iade ediyor yani.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti irfant » 02 Ekm 2006, 11:38

Hımmm! İyi o zaman Approve
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ak@y » 03 Ekm 2006, 03:44

bugün kartopuma XENON taktırdığım için şu anda sipariş vermem yada açık artırmaya katılmam mümkün gözükmüyor yardımlarınız için çok teşekkürler navigasyon başka paralı günlerime inşallah
ak@y
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 03 Ekm 2006, 10:03

[quote="bl@l54"]bugün kartopuma XENON taktırdığım için şu anda sipariş vermem yada açık artırmaya katılmam mümkün gözükmüyor yardımlarınız için çok teşekkürler navigasyon başka paralı günlerime inşallah[/QUOTE]

Hayırlı olsun. Resimle birlikte marka ve fiyat bilgisi veririsen sevinirim!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir