Sıkıldım artık şu ses olayından..!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sıkıldım artık şu ses olayından..!

İleti mygokhan » 07 Mar 2008, 15:57

Arkadaşlar biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda sony USB li teyp aldım.Aldım
almasınada ben sesden memnun değilim..Orjinal hoparlör takılı..ama
önceki orjinal kasetçalar teyp ile daha güzel bass sesi alırken şimdi
zırıltı alıyorum sadece..Teyp kaliteli ama niye böyle anlamıyorum..Zira
Opel comboda bile bas sesleri gümbür gümbür..Combo kadar olsa gam
yemeyeceğim..Ne yapmalıyım sizce? Fazla para harcamakta
istemiyorum..Kapı hoparlörünü değiştirsem diyorum ama slim hoparlör
olur diyorlar..Bass vermez diyorlar..Ama comboda nasıl oluyorda o kadar
güzel bas ve tiz sesi alabiliyorum..

En uygun maliyetler ses tesisatımı yenilemek istiyorum..Sanırım orjinal
CD çalar bile olsa olur..Benim teyp ile takasa bile girmeye
razıyım..Zaten sıfır gibi cihaz..Haftada bir gün kullanılıyor
zaten..Ama o günde bende müzik dinlerken keyif almak istiyorum..Ama şu
anda maalesef olmuyor..

Geçende arkada ev tipi Hi-fi hoparlör bağladım bagaja attım..arka
HPlerin birine bağladım.Azda olsa beni tatmin etti.Ama tam istediğim
gibi değil.Benim derdim Ahmet abinin gibi tesisat istemiyorum..Bana
içeride bas ve tiz akustiği sağlasın yeter..

Önerilerinizi bekliyorum..En makul maliyetle.....

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti irfant » 07 Mar 2008, 16:29

Pioneer alıp kurtuluyorlar o dertten...   Tongue
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti kadir_ » 07 Mar 2008, 16:35

Bencede bende sony derim çok kaliteli ses boğulma "0"
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti serdar89 » 07 Mar 2008, 16:36

[quote="kadir_"]Bencede bende sony derim çok kaliteli ses boğulma "0"[/QUOTE]

şuan zaten sony varmış üstünde:D
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 07 Mar 2008, 16:43

bende niye sorun yok acaba modeli nedir merak ettim.Ben octi de şu modeli kullanıyorum :

SONY MEX-DV1000 DİVX-DVD-CD MP3 ÇALAR 

• Gelişmiş Drive S CD Şasesi II (Ses ve Görüntü için yükseltilmiş olan gelişmiş Drive S CD Şasesi)
  • CD / DVD (çift katmanlı) / VCD / SA-CD oynatma
  • MP3 / WMA / DİVX oynatma
  • 24 Bit D/A dönüştürücü
  • Ön Aux girişi
  • KARAOKE için dahili mikrofon ( şarkıya vokal yapma-vokal kapatma-yankı kontrolü)
  • Dijital EQ7 / Resim EQ
  • RDS
  • Çıkarılabilir ön panel
  • FL LCD Ekran

• Sende başka bir sorun olabilir cihazda sorun olabilir bağlantıda sorun olabilir detaylı bi kontrol ettir bence

kadir_
    CLASSIC
    CLASSIC

İleti PİCK-UP » 07 Mar 2008, 21:13

gökhan arabanın orj. hoperlöründen kaliteli ses alamassın neden?
    çünkü aracın orjinal teybinin çıkış gücü tam hatırlamıyorum ya 4*5w yada 4*10w şuan aklımda deil. işte bu yüzden kaliteli ses alamıyorsun mesela arabanın orjinal teybinin çıkışı sadece arabada takılı olan hoperlörlerin çıkışı kadar.ve bunun içinde orj. teyp ve hoperlör takımı her zaman için çok kaliteli ses verir. senin aldıgın cd-mp3 çalar belkide çıkışı 4*45w yada 4*50w dır yada daha fazla sana tavsiyem aracına pioneer 69925 460 w hoperlör takman daha kaliteli ses ve daha çok bass verimi alabilirsin..

link.;
    http://urun.gittigidiyor.com/PIONEER-69 ... dZZ8277278
    Kullanıcı avatarı
    PİCK-UP
    AMBIENTE
    AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
    Nereden: Adana
    Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti mygokhan » 07 Mar 2008, 21:25

[quote="PİCK-UP"]
    gökhan arabanın orj. hoperlöründen kaliteli ses alamassın neden?
    çünkü aracın orjinal teybinin çıkış gücü tam hatırlamıyorum ya 4*5w yada 4*10w şuan aklımda deil. işte bu yüzden kaliteli ses alamıyorsun mesela arabanın orjinal teybinin çıkışı sadece arabada takılı olan hoperlörlerin çıkışı kadar.ve bunun içinde orj. teyp ve hoperlör takımı her zaman için çok kaliteli ses verir. senin aldıgın cd-mp3 çalar belkide çıkışı 4*45w yada 4*50w dır yada daha fazla sana tavsiyem aracına pioneer 69925 460 w hoperlör takman daha kaliteli ses ve daha çok bass verimi alabilirsin..

link.;
    http://urun.gittigidiyor.com/PIONEER-69 ... dZZ8277278

[/QUOTE]

hıım ilgin için teşekkürler..bakalım hoparlörleri değiştireceğim o zaman..senin önerdiğine bakayım şimdi..
    mygokhan
    AMBIENTE
    AMBIENTE

İleti silverlinemania » 07 Mar 2008, 21:56

valla bende tesisat kurucam arabaya kolon namına hiçbişey yok bendede çok araştırdım gene en iyisi pioneer bide rather86 bana bi kolon önerdi boschmann diye ama onu bulabileceğimi sanmıyorum sen genedi bak istersen boschmann lara çok güzel ses veriyolar dinletti bana harika yani ama pahalıymış genede pioneer senin için iyi bence bende 2 tane pioneer alıcam 1 tane free air woofer 900 wattlık birde jameson 1400 watt anfi takıcam benim için şimdilik yeterli toplam 400 ytl falan oluyo yani 400 ile 500 arası bişey ama böyle yapmak istermisin bilemem tabi sana kalmış bişey...
    silverlinemania
    Yeni Üye
    Yeni Üye

İleti mygokhan » 07 Mar 2008, 22:19

[quote="kadir_"]bende niye sorun yok acaba modeli nedir merak ettim.Ben octi de şu modeli kullanıyorum :

SONY MEX-DV1000 DİVX-DVD-CD MP3 ÇALAR 

• Gelişmiş Drive S CD Şasesi II (Ses ve Görüntü için yükseltilmiş olan gelişmiş Drive S CD Şasesi)
  • CD / DVD (çift katmanlı) / VCD / SA-CD oynatma
  • MP3 / WMA / DİVX oynatma
  • 24 Bit D/A dönüştürücü
  • Ön Aux girişi
  • KARAOKE için dahili mikrofon ( şarkıya vokal yapma-vokal kapatma-yankı kontrolü)
  • Dijital EQ7 / Resim EQ
  • RDS
  • Çıkarılabilir ön panel
  • FL LCD Ekran

• Sende başka bir sorun olabilir cihazda sorun olabilir bağlantıda sorun olabilir detaylı bi kontrol ettir bence

[/QUOTE]

bende 414 U modelini kullanıyorum..bağlantılar normal görünüyor..Bakalım kontrol ettireceğim artık
    mygokhan
    AMBIENTE
    AMBIENTE

İleti mygokhan » 07 Mar 2008, 22:21

[quote="silverlinemania"]valla bende tesisat kurucam arabaya kolon namına hiçbişey yok bendede çok araştırdım gene en iyisi pioneer bide rather86 bana bi kolon önerdi boschmann diye ama onu bulabileceğimi sanmıyorum sen genedi bak istersen boschmann lara çok güzel ses veriyolar dinletti bana harika yani ama pahalıymış genede pioneer senin için iyi bence bende 2 tane pioneer alıcam 1 tane free air woofer 900 wattlık birde jameson 1400 watt anfi takıcam benim için şimdilik yeterli toplam 400 ytl falan oluyo yani 400 ile 500 arası bişey ama böyle yapmak istermisin bilemem tabi sana kalmış bişey...[/QUOTE]

400-500 ytl vermek istemiyorum..en fazla 200-250 verip en azından hoparlörleri değiştireyim diyorum..
    mygokhan
    AMBIENTE
    AMBIENTE

İleti silverlinemania » 07 Mar 2008, 22:36

o zaman 1 takım wattı yüksek pionner al derim ki onlarda zaten 250 ytl falan 400 450 watt olanlar
    silverlinemania
    Yeni Üye
    Yeni Üye

İleti ufuk05 » 10 Nis 2008, 01:40

geç kalmadıysam sana tavsiyem kapılara pioneer ts_a172c mid bas al adreste www.vatanbilgisayar.com. başka sitelerde 210 230 civarı vatanda nasılsa 99 ytl sipariş vermekte tereddüt ettim aldım.ön kapılara bağladım gayette memnunum.Kolonlarda sahte değil s serisi e serisi felan yazmıyor.Orjinal ts_a172c.ürünü sitede takip et stokta olduğu gibi kap fazla bulundurmuyorlar.Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın firmanın reklamını yapmak amacında değilim ama gerçekten bi gariplik var çok ucuza temin edebilirmisiniz.Dipnot ben tekirdağdayım. vatanbilgisayarla hiçbir ilişkim yok.Mygokhan ve irfan beni aynı nickle başka bi sitedende bilirler

ufuk05
    Yeni Üye
    Yeni Üye

İleti ufuk05 » 10 Nis 2008, 01:49

bu arada belirtmek isterim modellerini hatırlamıyorum ama sony üst model mp3 çaları cd çalarları tisleri güzel vermiyor kaliteli ses alınmıyor.ben pioneer derim
    ufuk05
    Yeni Üye
    Yeni Üye

İleti silverlinemania » 10 Nis 2008, 01:54

[quote="ufuk05"]

geç kalmadıysam sana tavsiyem kapılara pioneer ts_a172c mid bas al adreste www.vatanbilgisayar.com. başka sitelerde 210 230 civarı vatanda nasılsa 99 ytl sipariş vermekte tereddüt ettim aldım.ön kapılara bağladım gayette memnunum.Kolonlarda sahte değil s serisi e serisi felan yazmıyor.Orjinal ts_a172c.ürünü sitede takip et stokta olduğu gibi kap fazla bulundurmuyorlar.Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın firmanın reklamını yapmak amacında değilim ama gerçekten bi gariplik var çok ucuza temin edebilirmisiniz.Dipnot ben tekirdağdayım. vatanbilgisayarla hiçbir ilişkim yok.Mygokhan ve irfan beni aynı nickle başka bi sitedende bilirler

[/QUOTE]

evet biraz geç kaldın ama hakkaten doğru yaa 100 ytl doğu bankta bile 160 180 lira falan bende mi alsam napsam arka kapılarda kolon yok oraya takarım bari hemde crossevrlı falan valla napsam karar veremedim .. Confused
    silverlinemania
    Yeni Üye
    Yeni Üye

İleti ufuk05 » 10 Nis 2008, 01:58

benim bass yönünden tesisat sağlam 2 tane 307d2 anfi jbl 1201 1 var on orjinal kolonlarına pioneer 644 anfi ile beslemiştim kız arkadaşımda tesisat hastasıdır on kolonları yaktı.Orjinal kolonlar 13 cm olmasına rağmen hiçbir delme kesme yapmadın 17 cm mid bas cuk diye oturdu seside çok iyi dengeledi.Ben memnunum tavsiye ederim
    ufuk05
    Yeni Üye
    Yeni Üye

İleti silverlinemania » 10 Nis 2008, 02:06

[quote="ufuk05"]benim bass yönünden tesisat sağlam 2 tane 307d2 anfi jbl 1201 1 var on orjinal kolonlarına pioneer 644 anfi ile beslemiştim kız arkadaşımda tesisat hastasıdır on kolonları yaktı.Orjinal kolonlar 13 cm olmasına rağmen hiçbir delme kesme yapmadın 17 cm mid bas cuk diye oturdu seside çok iyi dengeledi.Ben memnunum tavsiye ederim[/QUOTE]

cuk otrudu da senin araba ne ?? bende 10 cmlik pioneer vardı onları çıkarttım navitech coaxical 300 wattlık 13 cmlik koydum orta konsola onlarda çok güzel ses veriyo basslarıda çok güzel ama yetmez geçen gün gittim pioneer w307f woofer aldım daha takmadım anfiyle kapasitör alınca takıcam olmadı hoşuma gitmedimi kutulu 1600 wattlık jbl woofer alıcam ona bide mono anfi tamamdır ama bu kolonları arka kapılara takmayı istiyorum da istanbulda kalmamış bu kolonlar ...
    silverlinemania
    Yeni Üye
    Yeni Üye

İleti ufuk05 » 10 Nis 2008, 02:11

benim araba 2005 fabia bu arada sana kötü bi haber verim kesin akün kaldırmıcak şarj dinamosunada ihtiyacın olacak benim tesisat 900 waat rms civarı 2.5 f cadence cap var ama ne fayda hele bide sese uzun süre yüklenirsen far kesiyor.siteyi takip et ben 2 gün bekledim.sabah bi baktım stoklarda var arkadaşta istedi 3 çift sipraiş verdik stoklarda gene bitmişti.Sürekli takip et elbet gelir
    ufuk05
    Yeni Üye
    Yeni Üye

İleti tayel » 10 Nis 2008, 02:48

[quote="irfant"]Pioneer alıp kurtuluyorlar o dertten...   Tongue[/QUOTE]
    sözün bittiği yer. son nokta pioneer. herzaman tek geçerimClapClap
    tayel
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Sonraki

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi