en sonunda aldım kolonları !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

en sonunda aldım kolonları !!!

İleti silverlinemania » 21 Mar 2008, 22:23

arkadaşlar en sonunda kolonlarımı bugün aldım ama beklediğim markalar olmadı malesef ben boschmann ısmarlamıştım satıcı beni bugün gelicek yarın gelicek diye 3 hafta oyaladığı için vazgeçtim ve gidip 1000 wattlık profesyonel extreme serisi navitech aldım birde önlere 300 watt lık 13 cm lik navitech marka kolon aldım hepsi toplam 100 ytl tuttu yarın kolonlar takılacak ve resimleriyle beraber koyucam 1 2 hafta sonrada pioneer 1200 wattlık subwoofer alıcam eğer kafam atarsa gene 1 takım navitech 1000 watt lık kolonlardan alırım bugün denemek için öylesine taktım sadece 1 tanesi bütün arabaya ve dışarıya yetiyo 4 yollu bi hoparlör tizler basslar falan çok güzel çıkıyo hepsi birbirinden ayrı şekilde çalıyolar ben beğendim kolonları teybede çok güzel uyum sağladılar şu anda anfisiz kullanıyorum ve onuda alıcam oda navitech olucak 100 ytl ye buldum ama woofer olmadığı için gerek görmedim wooferla beraber almayı düşünüyorum hepsini alıp taktırdığım zamanda bir ses testi yapıcam rather86 arkadaşımızın yaptığı gibi su testi yapıcam LOLLOL çok merak ediyorum nasıl olucak onun videolarınıda koyucam

silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 21 Mar 2008, 22:28

Hayırlı olsunSmile Fabia ya mı?

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 21 Mar 2008, 22:31

[quote="loveskoda"]

Hayırlı olsunSmile Fabia ya mı?

[/QUOTE]

yok ona bişey yapamıyorum malesef biraz eskisinde onada düşünücez bişiler önce bi favoda deniyelimde zaten babam arabalarına aşık biridir bunu bile zor yaptırtıyo aman orasını burasını delmesinler diyip duruyo benide kanser ediyo AngryAngry
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 21 Mar 2008, 22:32

hayırlı olsun güle güle kullan Thumbs%20Up
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti silverlinemania » 21 Mar 2008, 22:33

[quote="by wodoo"]hayırlı olsun güle güle kullan Thumbs%20Up [/QUOTE]

saolasın sen bişiler yapmayı düşünmüyo musun yaa ???LOLLOLLOL
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 21 Mar 2008, 22:35

tesisat olarak şimdilik bişeyler yapmayı düşünmüyorumda arabanın içine ve dışına modifiye denemez ama bişeyler yapmaya çalışıyorum...
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti mygokhan » 21 Mar 2008, 22:53

hayırlı olsun :)

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti silverlinemania » 21 Mar 2008, 22:59

[quote="mygokhan"]hayırlı olsun :)

[/QUOTE]

saol hocam ya arkadaşlar bu arada bişey sorucam bu 'ohms' ne oluyo acaba bilen var mı ??? bu arada gökhan abi sen ne yaptın ram işini aldın mı ???
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rather86 » 21 Mar 2008, 23:04

ohm işi aslında en önemlisi hoparlörlerin uyup uymadığını belli eder bu direncini gösterir ör: müzik seti hoparlörüyle araba hoparlörü farklıdır ohmları evde verdği sesi arabada vermez çünkü farklıdır biraz karışık ama anlatamadım
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti sinnex » 21 Mar 2008, 23:06

[quote="silverlinemania"][quote="mygokhan"]hayırlı olsun :)

[/QUOTE]

saol hocam ya arkadaşlar bu arada bişey sorucam bu 'ohms' ne oluyo acaba bilen var mı ??? bu arada gökhan abi sen ne yaptın ram işini aldın mı ???
[/QUOTE]

OHM

1828 yılında George Simon Ohm tarafından ortaya konan denkleme göre, bir alıcıya uygulanan gerilim arttıkça devreden geçen akım da artmaktadır. Alıcının direnci artırıldığında ise geçen akım azalmaktadır.
Başka bir deyişle 1 ohm, 1 volt uygulanmış devreden 1 amperlik akım geçmesine izin veren direnç miktarıdır.
Ohm kanununda ortaya konan değişkenlerin birbiriyle ilişkisi şekil de verilen ohm üçgeniyle açıklanabilir. Bu üçgene göre, hesaplanmak istenen değerin üzeri parmak ile kapatılarak denklem kolayca çıkarılabilir.

VOLT

Volt, elektrikte kullanılan potansiyel farkı (gerilim) birimi. Elektromotor kuvveti birimi de volttur. Bir ohm'luk bir direnç üzerinden, bir amper'lik elektrik akımı geçmesi halinde direncin iki ucu arasındaki gerilim bir volttur.

İngiliz Kraliyet Cemiyeti 1881 senesinde elektromotif kuvvet birimi olan volt'u Alessandro Volta'nın ismine izafeten kabul ederek kullanmaya başlamıştır.

"ALINTIDIR"
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 21 Mar 2008, 23:07

[quote="rather86"]ohm işi aslında en önemlisi hoparlörlerin uyup uymadığını belli eder bu direncini gösterir ör: müzik seti hoparlörüyle araba hoparlörü farklıdır ohmları evde verdği sesi arabada vermez çünkü farklıdır biraz karışık ama anlatamadım[/QUOTE]

mesela benim aldıklarımın ohms si 5 çok mu az mı ???
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rather86 » 21 Mar 2008, 23:07

[quote="silverlinemania"]arkadaşlar en sonunda kolonlarımı bugün aldım ama beklediğim markalar olmadı malesef ben boschmann ısmarlamıştım satıcı beni bugün gelicek yarın gelicek diye 3 hafta oyaladığı için vazgeçtim ve gidip 1000 wattlık profesyonel extreme serisi navitech aldım birde önlere 300 watt lık 13 cm lik navitech marka kolon aldım hepsi toplam 100 ytl tuttu yarın kolonlar takılacak ve resimleriyle beraber koyucam 1 2 hafta sonrada pioneer 1200 wattlık subwoofer alıcam eğer kafam atarsa gene 1 takım navitech 1000 watt lık kolonlardan alırım bugün denemek için öylesine taktım sadece 1 tanesi bütün arabaya ve dışarıya yetiyo 4 yollu bi hoparlör tizler basslar falan çok güzel çıkıyo hepsi birbirinden ayrı şekilde çalıyolar ben beğendim kolonları teybede çok güzel uyum sağladılar şu anda anfisiz kullanıyorum ve onuda alıcam oda navitech olucak 100 ytl ye buldum ama woofer olmadığı için gerek görmedim wooferla beraber almayı düşünüyorum hepsini alıp taktırdığım zamanda bir ses testi yapıcam rather86 arkadaşımızın yaptığı gibi su testi yapıcam LOLLOL çok merak ediyorum nasıl olucak onun videolarınıda koyucam [/QUOTE] inşallah istediğin gibi olur bende pazar günü boschmann kapılara konpenant alıyorum 70 liraya bakalım boschmannın hünerini pioneer 17 cm 170 watt boşa cıktı çok tiz veriyodu kulak ağrıtıcı ses veriyodu bende kaldırdım
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverlinemania » 21 Mar 2008, 23:09

[quote="sinnex"][quote="silverlinemania"][quote="mygokhan"]hayırlı olsun :)

[/QUOTE]

[/QUOTE]

OHM

1828 yılında George Simon Ohm tarafından ortaya konan denkleme göre, bir alıcıya uygulanan gerilim arttıkça devreden geçen akım da artmaktadır. Alıcının direnci artırıldığında ise geçen akım azalmaktadır.
Başka bir deyişle 1 ohm, 1 volt uygulanmış devreden 1 amperlik akım geçmesine izin veren direnç miktarıdır.
Ohm kanununda ortaya konan değişkenlerin birbiriyle ilişkisi şekil de verilen ohm üçgeniyle açıklanabilir. Bu üçgene göre, hesaplanmak istenen değerin üzeri parmak ile kapatılarak denklem kolayca çıkarılabilir.

VOLT

Volt, elektrikte kullanılan potansiyel farkı (gerilim) birimi. Elektromotor kuvveti birimi de volttur. Bir ohm'luk bir direnç üzerinden, bir amper'lik elektrik akımı geçmesi halinde direncin iki ucu arasındaki gerilim bir volttur.

İngiliz Kraliyet Cemiyeti 1881 senesinde elektromotif kuvvet birimi olan volt'u Alessandro Volta'nın ismine izafeten kabul ederek kullanmaya başlamıştır.

"ALINTIDIR"
[/QUOTE]

hocam açıklama için saol ama üstüne alınma senle ilgile değil ama hiç bişey anlamadım desem ayıp etmiş olmam herhalde dimiConfusedOuch
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 21 Mar 2008, 23:11

İnan bende anlamadım, belki biri anlar diye buldum yapıştırdım:)SmileSmile
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 21 Mar 2008, 23:11

[quote="silverlinemania"][quote="mygokhan"]hayırlı olsun :)

[/QUOTE]

[/QUOTE]
Ram'i henüz almadım..Ay sonunda alacağım..
şimdi ohm falan filan üniversite ve lisede çok kafayı bozduğum şeylerdi :) yukarıda açıklamayı yapmışlar gerçi..Wink
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti silverlinemania » 21 Mar 2008, 23:13

[quote="rather86"][quote="silverlinemania"]arkadaşlar en sonunda kolonlarımı bugün aldım ama beklediğim markalar olmadı malesef ben boschmann ısmarlamıştım satıcı beni bugün gelicek yarın gelicek diye 3 hafta oyaladığı için vazgeçtim ve gidip 1000 wattlık profesyonel extreme serisi navitech aldım birde önlere 300 watt lık 13 cm lik navitech marka kolon aldım hepsi toplam 100 ytl tuttu yarın kolonlar takılacak ve resimleriyle beraber koyucam 1 2 hafta sonrada pioneer 1200 wattlık subwoofer alıcam eğer kafam atarsa gene 1 takım navitech 1000 watt lık kolonlardan alırım bugün denemek için öylesine taktım sadece 1 tanesi bütün arabaya ve dışarıya yetiyo 4 yollu bi hoparlör tizler basslar falan çok güzel çıkıyo hepsi birbirinden ayrı şekilde çalıyolar ben beğendim kolonları teybede çok güzel uyum sağladılar şu anda anfisiz kullanıyorum ve onuda alıcam oda navitech olucak 100 ytl ye buldum ama woofer olmadığı için gerek görmedim wooferla beraber almayı düşünüyorum hepsini alıp taktırdığım zamanda bir ses testi yapıcam rather86 arkadaşımızın yaptığı gibi su testi yapıcam LOLLOL çok merak ediyorum nasıl olucak onun videolarınıda koyucam [/QUOTE] inşallah istediğin gibi olur bende pazar günü boschmann kapılara konpenant alıyorum 70 liraya bakalım boschmannın hünerini pioneer 17 cm 170 watt boşa cıktı çok tiz veriyodu kulak ağrıtıcı ses veriyodu bende kaldırdım[/QUOTE]

ben bu kolonların bu kadar iyi ses vericeğini tahmin etmiyodum zaten taa ki takıp deneyene kadar ama boschmannlarda da gözüm kalmadı değil yani LOL zaten benim aldığım kolonlar maşallah gülle gibi bir mıknatıs var resmen woofer gibi bitanesini ölçütük tartıyla 9.5 kilo kocaman bişey aldığım adamda woofer takmana falan gerek yok zaten bunlar alır götürür demişti inanmamıştım meğer adam doğru söylemiş ama ben genede takıcam içimde kalmasın LOLLOL
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rather86 » 21 Mar 2008, 23:13

Ohm un amacı açık hoparlörün direncini gösterir kaç  akıma dayanacağını falan ama bunların birbirine uyması şarttır benim bildiğim araç için 4 Ohm Olması Gerekiyo
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverlinemania » 21 Mar 2008, 23:13

[quote="mygokhan"] [quote="silverlinemania"][quote="mygokhan"]hayırlı olsun :)

[/QUOTE]

[/QUOTE]
Ram'i henüz almadım..Ay sonunda alacağım..
şimdi ohm falan filan üniversite ve lisede çok kafayı bozduğum şeylerdi :) yukarıda açıklamayı yapmışlar gerçi..Wink
[/QUOTE]

şimdi 5 ohms iyi mi sence yoksa kötü mü ????
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir