cep mp3'ü kasetçalara nasıl bağlanır?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

cep mp3'ü kasetçalara nasıl bağlanır?

İleti oguz » 08 Şub 2009, 03:05

bendede yok :D

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 08 Şub 2009, 04:29

Sene sanırım 2004 ya da 2005 idi bir arkadaşımın ablası ABD den gelirken diz üstü bilgisayar getirmişti, bir ara bilg.'a format atmak lazim geldi ban getirdi bir de baktım ki bilg da disket sürücü yok. Dedim bunun disket sürücüsü vs yok bu ne biçim dizüstü felan diye şakasından takılmıştım. O da dedi ki ABD'de artık bilg.lar disket sürücüsüz satılıyormuş; çünkü ihtiyaç yokmuş artık. Bu sıralarda bizim memlekette tüm bilg.larda sebil gibi disket sürücüsü satılıyor. Göz görünce demek alışkanlık yapıyo ve her yerde görmek istiyor. Amma işe yarasın amma yaramasın.

Neyse konumuza dönelim. Yıl malum 2009 olmuş, bu kullanadığımız türden yürüyen kaleleri yapan elin 2. dünya savaşında yenik düşmüş Alman gavurları araba fabrikalarının girişine "DAHA İYİSİNİ TANRI YAPAR-Mercedes" yazarken çok da iddialı konuşturkları ve kendilerine güvendikleri malum ortada...

Şimdi o ülkenin arabasının satıldığı ve şimdi de bizlerin kullandığı arablara bakıyorum da, birimiz artık nerdeyse satılmayan kasetlerin olduğu dönemde kasetçaları nasıl cd hatta mp3 e uyarlamak la meşguluz.

Kimiziminki 1az daha yeni -örn: ben- cd çalarına mp3 uyarlamya çalışıyor, kimizinki onuda destekliyorken video göstersinlerin peşinde... ama hep 1şeylerin peşinde..

Elin gavuruna bakıyoruz sonra kendi ülkesinde saatıklarının en boş modellerinde bile her türlü istenen özellikler standart olarak geliyor. Bir onların yerine araba kullanan donanımları eksik -belki o da vardır ya neyse-

Nokia 1 tlf üretiyor kafası kesik tavuk gibi gidip satın alıyoruz hem de deli paralara, eminim fatura ödeycek halimiz yokken bile bunu yapıyoruz.

Aradan 1 ay geçmeden zaten 1 yıl önce ürettikleri ancakdaha piyasaya bilerek çıkarmadıkları modellerini çıkarıyorlar daha dün en yeni diye 1 milyara aldığımız tlf nu eşek ölüsü paraya 2. el olarak saattırıp yenisini 1 şekilde aldırıyorlar.

....................

....................

Bu şekilde en az 10-15 Net örnekler verebilirim gözlemlediğim ve hatta bazılarını da kendimin yaşadığım.

Acaba diyorum bu millet midir Çanakkale Destanını yazan ve artık uyutulan/uyuyan.

Bu millet midir küllerinden dirilen.

Yoksa 3 kuruş paraya, kömüre, pirince kendi geleceğini parasızlıktan işsizlikten ciğeri sökülüp kediye atılsa bile yemeyeceği insanlara muhtaç bırakılan milletimin hali bu mudur?

Bu yazının yerinin burası da olmadığını iyi biliyorum. Sadece KASETÇALAR-MP3 yazılarını yan yana görünce içimden geçenleri paylaşmak istedim.

Teşekkürler....

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 08 Şub 2009, 16:20

Sen bayaa iyi dolmuşsun anlaşılan, az uyu be kardeşim, saat 03' e geliyor yavaş yavaş.
Şaka bir yana unutmak istediklerimizi yazmışsın ama bunları duymak ister miyiz onu bilemem...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti tolga_kaan_ » 08 Şub 2009, 16:28

"delidolu"

çok güzel bi özet olmuş  sonuna kadar destekliyorum seni   +1453
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti Fırat Cağlar » 08 Şub 2009, 16:59

@delidolu

kasetçalara mp3 aygıtını bağlamakla anlattıklarının alakasını çözemedim. Sonuçta her insan kendi mp3 çalarını yanında taşır, ve her insan da arabasında isteğini müziği dinlemek ister. Mp3 çalan bir teyp + ona uygun kolonlar (fabianın standart tesisatı sorun çıkarıyor) + teyp çerçevesine 300 ytl civarı verip tatmin olamamaktansa 100 ytl ipod shuffle'a verip mini iso girişi ile rahat rahat müziğimi dinlerim. Ve orjinalliğini de bozmadan.

Aslolan gidip parasını vererek mp3 çalan bir teyp almak değildir, yarısından daha da az maliyetle onun çalabildiği mp3leri rahatça dinlemektir, verilen emektir, BEN YAPTIM demektir. 

yazdıklarında yanlış birşey yok, ama kasetçalardan mp3 dinlemekle avrupa ülkelerinden geri olduğumuzu bağdaştırmanı anlayamadım. tüketim toplumunda yaşadığımız da doğru, ama bu amansızca tüketenler zaten senin söylediklerini de anlayamayan insanlardır.. onlar öyle mutlu olsun, biz de birşeyler üretelim, böyle mutlu olalım... mp3 çalar teype para vermek yerine, bir kenara atacağımız kasetçalara mp3 bağlayarak ELİMİZDEKİNİ DEĞERLENDİRELİM. saygılar, sevgiler..

Fırat Cağlar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 08 Şub 2009, 17:33

benim merak ettigim konu bizde neden yok o cd girişi:? yani benim aracımda yok. varsa hangi modellerde vardı bilgisi olan paylasabilirmi

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti chocolateman » 08 Şub 2009, 20:40

Oto teybinizde  mod seçimlerinde hani fm cd kaset çalar diye seçimler çıkar.  Bunların içinde aux modu varsa, teybin arkasında anfi çıkışına benzer kırmızı ve beyaz bu evde tv ile vcd dvd lerin girişlerine benzer girişler var.  Mp3 player takacaksanız bir tane stereo tos kablosu,  kalitelisi 4-7 TL işinizi görür.  Cep telefonu bağlamak isterseniz bir tane ilave stereo çıkış aparatı almanız gerekir 5 tl.
chocolateman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trgskağan » 07 Oca 2010, 03:45

kaset adaptörü alacaksın hatta ben kaset adaptörüne nokia kulaklık girişi lehimledim telefonumdan çalıyo müzikler Big%20smile bence çok kullanışlı tavsiye ederim
trgskağan
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir