park sensörü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

park sensörü

İleti ilk aşk » 11 Ağu 2008, 20:32

aranızda park sensörü kullanan var mı memnunmusunuz .sanırım bir kaç çeşit var

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 11 Ağu 2008, 20:35

büyük ihtimalle vardırda çok işe yarıyomu onu bilmiyorum işte
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ilk aşk » 11 Ağu 2008, 20:53

bu konuyu sadece mevlüt mü biliyor arkadaşlar siz bilmiyor musunuz
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 11 Ağu 2008, 20:55

octisi fabişi olanlar daha gelmedi sanırım
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ilk aşk » 11 Ağu 2008, 20:57

o zaman ev de görüşürüz ben çıkıyorum
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bekmezci_1905 » 11 Ağu 2008, 20:57

LOLYardımcı olmak isterdim ama şu an forman üzerinde park sensörü arıyorum.
bekmezci_1905
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 11 Ağu 2008, 23:39

ben kullanıyorum tabiri caizse hiç bi ...ka yaramıyor. hatta yanıltıyor adamı cayır cayır ötüyo iniyom bakıyom daha 50 metre var. anca çoluk çocuk atlayacak kısa boylu o zaman yarar. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yexplorer » 11 Ağu 2008, 23:53

var ama özelliği önemli bendeki bib bib  yada bibbbbbbbbbbbbbb diye ötüyo geçende arkadaş corollla ya taktırdı 130 ytl + 2 cam rüzgarlığı ekranlı olandan ekranda 4 tane çizgi hangisine yaklaşırsan onun mesafesi azaılıyor. hemde izmirde taktırdı
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti kobli » 12 Ağu 2008, 01:01

Fabianın orjinal park sensörü sadece sesle uyarı yapıyor. Aracı satın aldığımda hediye olarak takmışlardı. Tepki süresi biraz gecikmeli. Yavaş yavaş gelmek şartıyla güvene bilirsin. Sensörler engeli görünce yaklaştıkça tempolanan bir beep sesiyle uyarıyor. Sürekli beep =20-25 cm dur demek.
             Yanlız arkadaki yüksek bitkilerede ötüyor. Bir köy düyününe gitmiştim. Sensör uyarı verdi, aynadan arkaya bakınca birşey göremedim. Her halde bitki vardır diye ağır ağır geri geldim.birden  çarpma sesi durdum . İnince arkamda yol kenarına bırakılmış bir traktör pulluğu olduğunu gördüm. Bir aylık aracımın bagaj kapağı içeri doğru göçtü. Her ihtimale karşı ağır ağır geldiğimden, önemli bir hasar olmadı neyse. Eğer sensör olmasaydı arabam kaportalık olurdu kesin. Burada şunu anladım sensör ötünce arkayı kontroletmeden  devam etmiyecen. Birde mıcır alanda sensör sürekli ötüyor. Yinede menunum. Alışınca sis dahi olsa arkayı görmeden manevra yapabilirsin.

Fabiadan önce internetten satın aldığım, aynadan mesafe gösteren sesörünü Renault 19 aracıma kendim monte etmiştim. Mesafeyi bir aynada desimetre hassasiyetinde gösteriyordu.
        Ayrıca hem mesafeyi gösteren hemde kameradan arka görüntüyü ekrana veren modelleri var.
kobli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 12 Ağu 2008, 01:07

[quote="kobli"]              Fabianın orjinal park sensörü sadece sesle uyarı yapıyor. Aracı satın aldığımda hediye olarak takmışlardı. Tepki süresi biraz gecikmeli. Yavaş yavaş gelmek şartıyla güvene bilirsin. Sensörler engeli görünce yaklaştıkça tempolanan bir beep sesiyle uyarıyor. Sürekli beep =20-25 cm dur demek.
             Yanlız arkadaki yüksek bitkilerede ötüyor. Bir köy düyününe gitmiştim. Sensör uyarı verdi, aynadan arkaya bakınca birşey göremedim. Her halde bitki vardır diye ağır ağır geri geldim.birden  çarpma sesi durdum . İnince arkamda yol kenarına bırakılmış bir traktör pulluğu olduğunu gördüm. Bir aylık aracımın bagaj kapağı içeri doğru göçtü. Her ihtimale karşı ağır ağır geldiğimden, önemli bir hasar olmadı neyse. Eğer sensör olmasaydı arabam kaportalık olurdu kesin. Burada şunu anladım sensör ötünce arkayı kontroletmeden  devam etmiyecen. Birde mıcır alanda sensör sürekli ötüyor. Yinede menunum. Alışınca sis dahi olsa arkayı görmeden manevra yapabilirsin.

Fabiadan önce internetten satın aldığım, aynadan mesafe gösteren sesörünü Renault 19 aracıma kendim monte etmiştim. Mesafeyi bir aynada desimetre hassasiyetinde gösteriyordu.
        Ayrıca hem mesafeyi gösteren hemde kameradan arka görüntüyü ekrana veren modelleri var.
[/QUOTE]

Çok tuzlu fiyatları bu arada

Engin kardeşim twi ufacık araba sorunmu yaşıyorsun geri gelirken?
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 12 Ağu 2008, 01:37

octavia gibi buyuk araclarda arka yukseklıgı olunca sensorler  ıse yarıyor. gerı manevralarda  park ta işime yarıyor. sadece biraz pratik yapmak lazım. nasıl tapkı verdıgını gormek gerek.
bence faydalı ve gerekl ıbır özellik.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti kadir_ » 12 Ağu 2008, 01:39

[quote="fmaka"]octavia gibi buyuk araclarda arka yukseklıgı olunca sensorler  ıse yarıyor. gerı manevralarda  park ta işime yarıyor. sadece biraz pratik yapmak lazım. nasıl tapkı verdıgını gormek gerek.
bence faydalı ve gerekl ıbır özellik.
[/QUOTE]

Bence gereksiz bazen yanlış uyarıyor kendi adıma konusayım 8 senedir octiyi kullanınca nereye nasıl yanaşacağınızı anlıyorsunuz o zaman sorun olmuyor sadece pratik işi bu
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilk aşk » 12 Ağu 2008, 01:47

ben kendim için değil sizin için sordum kadirLOL
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 12 Ağu 2008, 02:34

benim 207 dede var sesli ve görüntülü gayet memnunum.Tek bi handikapı var tampon çamurlu veya kirli olmayacak o zaman kafayı yiyo sensör ota b..ka ötüp duruyo.Bu arada benim sensörde bitkilere ötüyo :))
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 12 Ağu 2008, 02:39

[quote="crash"]benim 207 dede var sesli ve görüntülü gayet memnunum.Tek bi handikapı var tampon çamurlu veya kirli olmayacak o zaman kafayı yiyo sensör ota b..ka ötüp duruyo.Bu arada benim sensörde bitkilere ötüyo :))[/QUOTE]

Senin sensör vejeteryanmış demekki LOL
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maozkan64 » 12 Ağu 2008, 02:52

Benim Octavia Collection'da sesli uyarısı olan orijinal park sensörü var, çok memnunum, park ederken çok yardımcı oluyor, garajıma geri feri girdiğimde ve aracımı parkederken çok faydasını görüyorum.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti crash » 12 Ağu 2008, 03:02

[quote="FWD"] [quote="crash"]benim 207 dede var sesli ve görüntülü gayet memnunum.Tek bi handikapı var tampon çamurlu veya kirli olmayacak o zaman kafayı yiyo sensör ota b..ka ötüp duruyo.Bu arada benim sensörde bitkilere ötüyo :))[/QUOTE]

Senin sensör vejeteryanmış demekki LOL
[/QUOTE]

Benim gibi etobur birine hiç yakışmıyo bu araba ben bu şekilde hiç düşünmemiştim yarın derhal arabayı satıyorum LOLLOL
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 12 Ağu 2008, 03:05

Kesinlikle octi gibi arkası yüksek araçlarda gerekli birşey. Benim octiye hediye olarak taktılar konuşuyor.
Geri vitese takınce geri vites diyor sonra yaklaşılan mesafeyi sağ sol orta 50 cm 60 cm diyerek sesli uyarıyor. Tabi tepki süresi biraz yavaş o yüzden aniden arka arka yanaşmamak gerekiyor. Birde bazen saçmalıyor arka bomboş olmasına rağmen arabayı durdur arabayı durdur diyor. Sanırım Adana'nın sıcağını siyah octide yiyince park sensörünün beynine güneş geçiyor.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir