Radar Sensörü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Radar Sensörü

İleti kadir_ » 14 Ağu 2008, 21:51

Radar sensörü hakkında bilgisi olan varmıdır yorumlar nelerdir nereden bulunur ne kadardır.Cezası nedir TR de satan varmıdır bilgi almak istiyorumda

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti sılver_exelance » 14 Ağu 2008, 22:08

usta bulursan banada bir haber ver ...çok aradım ankarada ...ama çoğu kimse bilmiyor böyle bi şey
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 14 Ağu 2008, 22:16

e-bayda var güvenemiyorum orayada burdakilerde gemiciler vs getiriyolar o da 3 ayı buluyo
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 14 Ağu 2008, 22:31

internetten  alabilirsiniz ..

tanıdığım bir iki abimde var ..  gayet  memnunlar Smile

ama  en  az  400 dolarlık  bir  makina  almak  lazım 

dedektör   o  kadar   önce sinyal  veriyorki   çakmaklıktan  çıkarıp torpidoya  koymak   sorun  değil.  dolayısı  ile  yakalanmıyorsunuz.

Fakat polisler  artık  tecrübelendiğinden kimi  yöntemlere başvuruyorlar şunlardan  sakınırsanız  dedektörünüz  olduğunu anlamazlar ..

*kimisi genelde  radar  cihazını  kapatıp  bekliyor..  sizin  hızlı  geldiğinizi  farkederse  cihazı 

açarak  anında  kayda  giriyor   radar  sinyali  yakaladığınıda  dedektör  anında  bildiriyor size..

sizde   panik  fren  yapıp  birden  yavaşlarsanız  dedektör  olduğunu  anlıyorlar.  aracı ararlar.

*Gece  vakti  radar   olmuyor

gece vakti sadece  iyi  aydınlatılmış  yolda görüntüde  plakanız  okunabiliyorsa hız cezası  yazabilirler.

*kimisi  iseradar cihazı çalışmıyorken gece vakti  sizi  durdurup hızlı  gidiyorsunuz diyerek  ağzınızdan  laf  almaya çalışabilir. hızınızı   100 falan  derseniz  cezayı  yersiniz ..  bu  durumda  radar  cihazınızın  ötmediğini  biliyorsunuz   yani  görüntü  kaydı  yok.  Bastığınız yolda ısrarla  hızım 70 ti görüntüyü  izlemek  istiyorum  derseniz   yapacakları  bişey kalmaz.

ya bişey alıp  salarlar  ya  aracı  ararlar  ortayolu iyi bulmak  lazım Big%20smile

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti AhmetH » 14 Ağu 2008, 22:31

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti maozkan64 » 14 Ağu 2008, 22:37

En güzeli trafik kurallarına uymak. Radar cihazına da gerek kalmaz, bizim ve başkalarının hayatıyla da oynamamış oluruz.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti kadir_ » 14 Ağu 2008, 23:08

[quote="AhmetH"]internetten  alabilirsiniz ..

tanıdığım bir iki abimde var ..  gayet  memnunlar Smile

ama  en  az  400 dolarlık  bir  makina  almak  lazım 

dedektör   o  kadar   önce sinyal  veriyorki   çakmaklıktan  çıkarıp torpidoya  koymak   sorun  değil.  dolayısı  ile  yakalanmıyorsunuz.

Fakat polisler  artık  tecrübelendiğinden kimi  yöntemlere başvuruyorlar şunlardan  sakınırsanız  dedektörünüz  olduğunu anlamazlar ..

*kimisi genelde  radar  cihazını  kapatıp  bekliyor..  sizin  hızlı  geldiğinizi  farkederse  cihazı 

açarak  anında  kayda  giriyor   radar  sinyali  yakaladığınıda  dedektör  anında  bildiriyor size..

sizde   panik  fren  yapıp  birden  yavaşlarsanız  dedektör  olduğunu  anlıyorlar.  aracı ararlar.

*Gece  vakti  radar   olmuyor

gece vakti sadece  iyi  aydınlatılmış  yolda görüntüde  plakanız  okunabiliyorsa hız cezası  yazabilirler.

*kimisi  iseradar cihazı çalışmıyorken gece vakti  sizi  durdurup hızlı  gidiyorsunuz diyerek  ağzınızdan  laf  almaya çalışabilir. hızınızı   100 falan  derseniz  cezayı  yersiniz ..  bu  durumda  radar  cihazınızın  ötmediğini  biliyorsunuz   yani  görüntü  kaydı  yok.  Bastığınız yolda ısrarla  hızım 70 ti görüntüyü  izlemek  istiyorum  derseniz   yapacakları  bişey kalmaz.

ya bişey alıp  salarlar  ya  aracı  ararlar  ortayolu iyi bulmak  lazım Big%20smile

[/QUOTE]

e-bay vs bulaşmak istemiyorum sorun çıkabilir gümrük vs de tr de olan yok mu hiç ?
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 14 Ağu 2008, 23:09

Gumball 3000 diye bi yarışma vardı ünlü zenginler Ferrarileri, Bentleyleri, Lamborghinileri ile katılıyorlardı.

hepsinde istisnasız vardı Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 14 Ağu 2008, 23:15

[quote="hakanerdogan"]Gumball 3000 diye bi yarışma vardı ünlü zenginler Ferrarileri, Bentleyleri, Lamborghinileri ile katılıyorlardı.

hepsinde istisnasız vardı Smile
[/QUOTE]

2 kere radara girme parası çıkıor mantıklı bence TR de 3-5 km/h geç hiç affetmiyor
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 14 Ağu 2008, 23:19

%10 a kadar geçenlere kanunen ceza yazılamaz.

otobanda 120 mi mi sınır mesela, adam sizi 132 ile yakalayınca ceza yazamıyor.

veya yerleşim yeri dışındaki yolda sınır 90 ya, 99 u geçmeniz lazım.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 14 Ağu 2008, 23:36

bir sorun çıkmıyor  benim  bildiğim  benim radar dedektörüm yok  bilmiyorum  ama  bir  şekilde  gümrüğe  takılmadan  geliyor   sonuçta   ufacık bir  kutusu  olsa  gerek 
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti mygokhan » 14 Ağu 2008, 23:48

Bende bir şans var akıllara zarar..

Şehir içinde 60 km/h hız sınırı olan bir yolda, memur bey bana 72 km/h ile radara girdiğimi söyleyerek 100küsür ytl ceza yazdı.Ve özellikle kurallara uyarım, emniyet kemerim takılıdır.

Sonrasında aynı yolda ama hiç beklemediğim bir noktada 80 km/h ile radara yakalandım :) Bu ama bayağı acı olmuştu..:)

Bana lazım değil :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hakanerdogan » 14 Ağu 2008, 23:52

[quote="mygokhan"]Bende bir şans var akıllara zarar..

Şehir içinde 60 km/h hız sınırı olan bir yolda, memur bey bana 72 km/h ile radara girdiğimi söyleyerek 100küsür ytl ceza yazdı.Ve özellikle kurallara uyarım, emniyet kemerim takılıdır.

Sonrasında aynı yolda ama hiç beklemediğim bir noktada 80 km/h ile radara yakalandım :) Bu ama bayağı acı olmuştu..:)

[/QUOTE]

çok sinir ya, 72 de hız olsa bari. 130-140 la girsen gam yemiyecen ama gerçi aşma yüzdesi çok ceza daha fazla olurdu ama LOL
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 14 Ağu 2008, 23:53

[/QUOTE]

180  ytl ödemişsin demek istediğim bundan kaçınmak Smile
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 15 Ağu 2008, 00:15

[quote="kadir_"][quote="mygokhan"]Bende bir şans var akıllara zarar..

[/QUOTE]

180  ytl ödemişsin demek istediğim bundan kaçınmak Smile
[/QUOTE]

240 ytl idi ceza..Ama erken ödeyince 180 ödedim..Allahtan şirket aracı idi..Şirkete verdim ödediler :)
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sılver_exelance » 15 Ağu 2008, 00:17

[/QUOTE] Asıl sana lazım hocam paso radarlanmışsınLOL
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 15 Ağu 2008, 00:17

[quote="hakanerdogan"]

[/QUOTE]

çok sinir ya, 72 de hız olsa bari. 130-140 la girsen gam yemiyecen ama gerçi aşma yüzdesi çok ceza daha fazla olurdu ama LOL
[/QUOTE]

Sorma hakan ya..Millet kırmızı ışıkta geçer , çok süratli araç kullanılır, arabasının hiç bir lambası yanmaz..Onlar ceza yemez..Ama ben yerim..2000 de ehliyet aldım.O zamandan beri 3. kez ceza yiyorum..Ouch
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kadir_ » 15 Ağu 2008, 00:17

şanslısın bi kere izmirde girdim içime oturdu o yaklaşık 160 la girmiştim ondan sonra yolda giderken didik didik bolis ararım :)
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir