ankarada superb 60000km bakımı için servisbilgisi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ankarada superb 60000km bakımı için servisbilgisi?

İleti estiarte » 19 Eyl 2008, 03:54

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum 2006 model skoda superb 1.9 tdi aracım var 60000km bakımı geldi ben aracımı ata otomotivden aldım ve bugüne kadar bakımlarını düzenli olarak orada yaptırdım ama artık garantisi doldu sizlerin bilgisine basvurmak istiyorum forumlarda okudugum kadarıyla ata otomotivin servisinden memnun olmayan arkadaslar bir hayli fazla genel olarak zeki ünaldı otomotivin servisinden memnunsunuz bende kararsız kaldım acaba oraya mı götüreyim yoksa bir başka yere mi götüreyim bazı arkadaslarımın mercedes bmw gibi modelli araçları var onlar bile garantisi bitince özel servislere götürüyorlar bir hayli de memnunlar acaba bildiginiz ve memnun kaldığınız ankarada skoda vw audi özel servisi varmı yoksa yine atayamı gideyim ya da zeki ünaldıya yetkili ile özel servis arasında çok mu fiyat farkı var ayrıca diğer sorumda çoğu dizel araçta hatta vw ve audinin bile dizel bakımları 15000km de yapıyorlar bende mi bundan sonra 15000de yaptırayım düşünceleriniz neler bilgi verirseniz çok sevinirim herkese iyi günler kazasız sürüşler dilerim

estiarte
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 19 Eyl 2008, 06:42

zeki ünaldıdan arkadaşlar memnundu. bence 15000 km bakım aralığı fazla. bahsettiğiniz diğer dizel araçlarda common-rail tipi motor kulanıldığından bakım aralığı 15000 km ye çıkmaktadır. bizim tdi pd motorlu araçlarımız daha yüksek basınçla çalıştığından bakım aralığı kısa tutulmuştur. şahsi görüşüm 7500 km nin de az olduğudur. biz sadece km yi baz alırsak yanlış olur, bakım aralığı aracın kullanıldığı şehrin trafik özelliklerinden de etkilenir. sonuçta şehir içi trafikte bekleme oranı fazladır, araçla rolantide km yapmasak da motor çalışmakta ve yağ eskimektedir. ben aracımı 8500-9000 km gibi aralıkta bakıma sokmaktayım. ancak yaşadığım şehrin şehir içi trafiğinde rolantide çalışma süresi ankara gibi uzun değil. siz  onaylı-kaliteli motor yağı kullanırsanız 10000 km yi geçirmeyin derim.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti BlueVRS » 19 Eyl 2008, 13:30

Ben Ankara'yı çok iyi bilmiyorum ama fikir olarak,VW özel servisine de gidebileceğinizi hatırlatayım dedim..Araba passat dizel ile aynı parçalara sahip sonuçta..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 19 Eyl 2008, 14:02

Zeki Ünaldı Servis den birçok arkadaşımız övgüyle bahsetmişti. Galiba yetkili servis olmuşlar. Fiyat olarak, hesaplı olup olmadığını bilmiyorum. Bildiğiniz, duyduğunuz VW özel servisi varsa oraya da götürebilirsiniz. Bakım aralıkları olarak lazianke arkadaşımın yazdıklarına katılıyorum.  
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti 9336 » 19 Eyl 2008, 14:14

Bu arada sitemize/aramıza hoşgeldiniz.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti slamy » 19 Eyl 2008, 14:31

Yetkili servise gidecekseniz Ankara da en iyisi kesinlikle ATA diger ikisi; Zeki Unaldi ve And Otomotiv'e de gittim ikiside bes para etmez.Zeki Unaldi da  2007 model Fabia nin hava filtresini bulamadilar. Hava tutup yerine takmislar ama faturaya 25 ytl gibi bir tutarida eksik yazmamak icin onun yerine antifreeze eklemisler. Eklemisler derken yanlis anlasilmasin sadece faturaya yazip geri iade etmesin diye agzindaki guvenlik seridini yirtip bagaja koymuslar. 1 damla bile koymamislar arabaya.

Ozel servis konusunda Yuce Otomotiv Olabilir; 40. Sokak No:2 Sasmaz 278 37 83
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Koray » 19 Eyl 2008, 16:11

iki seferdir yıllık bakımda ata skodanın kampanya döneminde gittim. bu dönemde aşırı yoğunluktan dolayı açıkçası çok ilgilenemiyorlar arabayla. ancak şu da var ki z. ünaldı ata dan daha çok fiyat çekmişti ve ostim şaşmaz gibi yerlerdeki özel servislerde atadan daha ucuz değildi. (kayda değer bir ucuzluk) üstelik orjinal parça kullanmayacağını da açıkça söylüyor.
Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 24 Eyl 2008, 15:01

ATA otomotivden memnun kalmadım çünkü; servis yoğun çalışıyor.Randevusuz kabul etmiyorlar.Ustaya basit bir şey sormak bile olanaksız, adam işi bırakııp yanıt veremiyor ya da sallamasyon yanıtlıyor.Sonuçta arızaya iyi konsantre olunması gerek.Tak-vidala-gönder işi kalitesiz hale getiriyor.
 AND otomotiv ise daha tenha olduğu için biraz daha iyi, ayrıca pazar günleri açık olması çok süper.

Z.ÜNALDI müşteriye daha yakın davranıyor, ufak tefek işlerden para almayabiliyor.şehre uzak olduğu için bana göre dezavantajlı.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti slamy » 24 Eyl 2008, 20:00

anahtar kelime bu zaten randevusuz alinmiyor. randevusuz gidene bakilmiyorda cevapta verilmiyor. bence skoda servisleri arasinda en sistemlisi ve duzenlisi.
AND neden tenha acaba ???
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yusufbyz » 26 Eyl 2008, 18:15

arkadaşlar ankarada msk otomotiv var. sahibi çok iyi bir arkadaş. araba ile de son derece ilgililer. kendileri de skoda hastası insanlar. ben çok memnununm. ostimde koca sinan san.sit. 13 sk. no: 64 telleri:3546618 532 211 45 64
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir