MP3 FM Transmitter

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MP3 FM Transmitter

İleti sensey » 28 Eyl 2008, 15:30

arkadaşlar mrb sorum şu biçok arkadaşımız özellikle weyis abimiz bu mp fm transmitter kullanıyor istanbulda kullanan arkadaş varmı kullanışı nasıl ve uygun fiyata nerden alabilirim yardım ederseniz sevinirim şimdiden saolun....

sensey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 28 Eyl 2008, 15:33

mediamarktta (ankarada büyük bir elektronik mağaza, alman menşeili)  Sunny marka FM transmitterlar 49 YTL idi, ama ben almayı tercih etmedim, aracımın orijinal CD çaları mp3 çalmıyor, mini ISO fiş diye bişey varmış irfan hoca öğretti, ondan alıp (bulursam) hat çekeceğim.

FM transmitterlarda ses kalitesi biraz şüpheli, hele büyük şehirlerde kalite düşebilir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti şahinbey » 28 Eyl 2008, 18:09

[quote="hakanerdogan"]mediamarktta (ankarada büyük bir elektronik mağaza, alman menşeili)  Sunny marka FM transmitterlar 49 YTL idi, ama ben almayı tercih etmedim, aracımın orijinal CD çaları mp3 çalmıyor, mini ISO fiş diye bişey varmış irfan hoca öğretti, ondan alıp (bulursam) hat çekeceğim.

FM transmitterlarda ses kalitesi biraz şüpheli, hele büyük şehirlerde kalite düşebilir.
[/QUOTE]
Bu bahsettiğin markette(Mediamarkt) dün kalitesi nasıldır bilmem ama Roadmaster marka mp3 çalar oto teypi 90 ytl idi...üstelik bazı kredi kartlarına 8 taksit yapıyorlardı..FM Transmitterlarla uğraşmaktansa bunun gibi bir şey yaptırmak daha kalıcı çözüm olur bence..
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Eyl 2008, 01:47

Bir kere deneme fırsatım oldu ondada parazit hissetmedim. Araç doblo idi yanılmıyorsam radyo anteni onun ön tarafta bizim araçlardada arka tarafta bu durumun olumsuz bir etkisi olabilir. Yayın frekansı ayarlanabilen bir transmitter almakta fayda var.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti 61ogretmen61 » 29 Eyl 2008, 02:47

fabiadan kullandım ve kalite iyi. istanbuldanmıdır nedir bilemiyorum ama istanbulda iken cızırtı vardı veya kanal değişebiliyordu. bursada sorunsuz bir şekilde kullandım. şimdi fiyatları çokdüştü. hatta kartlı olanları 40 ytl.
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 29 Eyl 2008, 17:10

İki farklı marka transmitterde deneme fırsatım oldu ve adaptörlü sistemle kıyasladım.

Seste kalite arayan birisi için tatmin edici değil, Ayrıca ses şiddeti arttıkça arka planda uğultu hissediliyor.

Adaptörlü sistem daha  kaliteli ses veriyor.

En azından piyasa mallarında durum böyle. Büyük markaların transmitterlerine rastlamadım.
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozzgurr » 29 Eyl 2008, 20:33

arkadaşlar bu mazemenin birde ceptelefonu uyumlusu cıktı yani bluetoothla aracınızın hoparlorlerinden konusuyosunuz..fiyatıda 99 ytl ses kalitesine gelince bir müzisyen olarak söyliyim pek tatmin edici degil hafif bir parazit arada bir rahatsız edici sekilde duyuluyor. eski modellerini bilmiyorum ama deme amaclı aldıgım bluetoothlu model böyleydi...
ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 29 Eyl 2008, 20:42

bende kullanıyodum bi ara.arka planda bi ugultu vardı hosuma gitmiyodu hiç:S

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

Servis, Yedek Parça, Aksesuar