SKODA ATLAS OTOMOTİV TRABZON YETKİLİ SERVİSİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA ATLAS OTOMOTİV TRABZON YETKİLİ SERVİSİ

İleti lazianke » 14 Mar 2009, 23:09

soner bey. yeni bir şey daha keşfettim. servise tlf la sorduğunuz şelerde fiyatı sallayabiliyorlar. misal: yukarıda 165 dediğim yağların fiyatının 50 tl olduğunu bugün gidince öğrendim :)

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti lazianke » 07 Nis 2009, 13:14

[quote="adem fransa"]arkadaslar ben fransadan adem yazin arabamin motor kayisini trabzon skoda yetkili servisinde degistim ama 10000km olmadan araba kayis siyirdi burdaki skoda servisi kayisin ayar yapilmadigini ve gerdirilmediginden dolayi bu olay yasanmistir dedi arabanin motoru oldu ben anlamadim bu nasil bir iscilik orda calisan isciler gercek birer mekanisyen mi yoksa siradan birer iscimi bu bir skoda yetkili bayii ne yakismiyor burda bir motor 8600 euro bunu kim karsilayacak merak ediyorum  [/QUOTE]

tam o dönemde ben y.serviste usta kalmaması yüzünden özel servis akademideki ali ustaya 90 bin bakımına gitmiştim.
arkadaşlar geçen adem beyin yukarıda bahsettiği olayı  serviste sordum. adem beyin tlf.la servise kayışın kestiğini ve motorun yatak sardığını söylediğini belirttiler. kayış kesme ile yatak sarma arasında bir ilişki yokmuş, kayış kesince supap - piston kısımlarının zarar görmesi sözkonusuymuş, yatak sarma yağsızlıkla ilgili bir durummuş. teknik kısmından fazla anlamam ama adem beyin verdiği bilgiler arasında çelişki olduğunu dile getirdiler.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gülşah08 » 21 Ekm 2010, 19:14

arkadaşlar biz daha dün atlastan araba bakımı yaptırdık arabayı çıkardık gerçekten iyiler ve çok ilgileniyorlar hele trabzon servisinde murat ustam var gerçekten tavsiye ederim bence güvenle bırakın arabanızı devirden düşmüştü arabamız şu anda eskisinden bile iyi durumda teşekkürler atlas ve tabikide teşekkürler murat usta :)
gülşah08
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: gülşah taştan
Nereden: Artvin
Arabanız: skoda süper b

İleti skoda53 » 29 Ekm 2010, 01:24

skoda trabzon atlas oto'nun bana çıkardığı maddi zarar ( ekspertiz yaptırarak aldığım araç) ve yüce oto'nun ilgisizliği de şahaneydi.bahsettiğiniz murat usta motorumu rektefiye etti...arabanın durumu şimdilik fena değil... servisten iyi dediler...
skoda53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Arabanız: 2013 toyota corolla d4d mm

İleti lazianke » 29 Ekm 2010, 12:38

skoda53 yazdı:skoda trabzon atlas oto'nun bana çıkardığı maddi zarar ( ekspertiz yaptırarak aldığım araç) ve yüce oto'nun ilgisizliği de şahaneydi.bahsettiğiniz murat usta motorumu rektefiye etti...arabanın durumu şimdilik fena değil... servisten iyi dediler...

her zaman standart bir hizmet alamadığımızı anlıyorum bu sayfalarda yazanlardan.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Skodammm » 07 Mar 2012, 11:04

Ben trabzonda skoda fabia kullanıcısıyım.malesef fabiamın ilk sahibi arabayı hırpaladığı için iyi bir bakıma ihtiyaç duydu.sürekli babamın arkadaşları olan akademi otomotive götürürdük motor değişeni olduğu için yüksek fiyatı orijinal parçadan dolayı normal görürdük ama öyle değil.şimdi akademi otomotiv geçmişimizi yazıyorum.
1-2004 skoda fabia sürücü tarafı camı bozuldu kapatma tuşuna bastığınızda tıkırtılar geliyodu.akademi oto da yapıldı 75 lira hatırladığım kadarıyla Sebeb:krikosu bozulmuş Sonuç:3 ay sonra tekrar bozuldu tekrar akademi oto ya gittik ve usta 2004 fabianın camlarının sıkıntılı olduğunu söyledi.VE söylenen aynen buydu eğer 75 liraya bunu tekrar yaparsak gene bozulur 150 lira verdik bozulmayacak şekilde yapıldı.1 yıl geçti hala çalışıyor fakat arada tıkırtı tekrar var.75 lirada değişen ile 150 lirada değişen arasındaki teknik farkı bilmiyorum.kısaca kötü bir iş yapıldı ilk aşamada
2-bu sefer ön yolcu tarafı bozuldu akademi otoda yapıldı
3-arabanın yakıt pompası arızalandı.ve o gün anlamayan birisi arabayı vurdurdu(anlamayan birisi babamın arkadaşıydı adam parasının bir kısmını verdi babamda birazını karşıladı) triger kayışlarına zarar verdi ve motor çalışmaz hale geldi.akademi otoda motor tamamen sökülüp yapıldı sonuç:tam 3000 lira.
4-araba yapıldıktan sonra yakıt pompası tekrar arızalandı akademi otoda sonuç: 250 lira
5-arabanın bakımı geldi ve babama söylememe rağmen akademi otoya götürdü arkadaşları olduğu için(ben akademiye götürmeden önce motor ve şanzıman yağı değişimini kendimiz yapalım demiştim castrol yağ kullanıyoduk eksilttiğinde çok iyi sonuç veriyodu 10000 geçince babam götürdü arabayı akademide hangi yağın koyulduğunu bilmiyorum)şanzıman yağı değişti ne koyuldu bilmiyorum ama vites geçişleri ilk zaman yumuşadı bir kaç ay sonra tekrar yağ yokmuş gibi zorluyo.peki hata nerede kullanmaları gereken yağ kış aylarında yani soğukta akışkan ve ısıya dayanıklı olmalı birçok yağ castrol mobil vs ısıya dayanıklıdır fakat soğuk aylarda akışkanlığını kaybettmemeside önemlidir.akdemi şanzıman yağını değiştikten sonra vitesler şu an sabahları neredeyse geçmiyor.geçmiyor derken zorluyor.sonra motor yağıda değişti onda bir sorun yok fakat gene ne konuldu bilmiyorum.araç gaz verirken ses yapıyodu düşük devirde düdük sesi gibi o yapıldı.son olarak arabanın süspansiyonundan tümsekten geçtiğinde ses geliyodu yapıldı ve birkaç ay oldu ses tekrar başladı.tıpkı camdaki gibi 75 lira verdik tekrar bozuldu götürünce 150 liraya tekrar yapılmıştı şimdi gitsek ne kadar isterler bilmiyorum.

Son olarak arkadaşlar akademi otomotive artık gitmeyişimizin son damlası olan far temizleme olayından sonra akademi oto benim için bitti.son anlattığım bakımda herşey yapıldıktan sonra babam içinde toz biriken farların temizlenmesini istedi farlar temizlendi ve 50 lira da farlara istendi.babam sinirlendi öyle olunca itiraz etti sonuçta yaptıkları sadece far söküp içini bezle silmek ve 50 lira alındı.son bakım tam 800 lira tuttu.şanzıman yağı 150 tuttu vitesler zorlanıyo.süspansiyondaki ses yapıldı birkaç ay sonra tekrar başladı.far temizlenmesini anlatmıyorum bile.araba motordan yağ kaçırıyodu ufak bi conta yaptılar kaptmak için onada 50 lira istediler 5 liralık şeye
Kısacası akademi otoyla ilgili şunu söyleyeyim yiğidi öldür hakkını yeme demişler.akademi oto trabzonda bana göre en iyi skoda servislerinde başı çeker(audi volkswagen seat skoda yaparlar)kısaca iyi bir VAG servisidir.fakat akademi oto uygun fiyatlı diyen yalan konuşmuş olur.eğer akademi oto yetkilisi öyle bişey yok derse faturayı gösterebilirimki hala ödüyoruz kredi kartına taksit yaptılar.akademi oto yetkilisine arabanın plakasınıda verirsem anlarlar zaten hangi araba olduğunu.akademi oto dediğim gibi en bilgili servislerindendir ki babam gittiğine göre.fakat arabayı yaparken bozulacağını bile bile alternetif yapıyolar.ki bu iyi bir bilgi gerektirir.arabanın camını bozulacağını bile bile yaptılar bozulunca aynı şekilde yaparsak gene bozulur 150 lira verdik bu sefer.ve akademi oto fiyat olarak yetkili servisten avantajlı değil.bi far silme en pahalı yetkili serviste ancak 50 lira olur.ben bile yapardım.sizde kararınızı ona göre verin akademiye götürürseniz ilgilenirler ve probleminizi çözerler fakat fiyat ve işcilik konusunda usta oldukları kadar iyi niyetli değiller.ve ben şanzıman yağında değişip vites geçişleri zorluyoken süspansiyondaki ses tamir edilip tekrar yapılmışken ses yapıyosa ben hakkımı helal etmiyorum.akademi bir müşterisini kaybetti.
Skodammm
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Skoda
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda

İleti skoda53 » 10 Mar 2012, 22:59

OGM yazdı:Ben trabzonda skoda fabia kullanıcısıyım.malesef fabiamın ilk sahibi arabayı hırpaladığı için iyi bir bakıma ihtiyaç duydu.sürekli babamın arkadaşları olan akademi otomotive götürürdük motor değişeni olduğu için yüksek fiyatı orijinal parçadan dolayı normal görürdük ama öyle değil.şimdi akademi otomotiv geçmişimizi yazıyorum.
1-2004 skoda fabia sürücü tarafı camı bozuldu kapatma tuşuna bastığınızda tıkırtılar geliyodu.akademi oto da yapıldı 75 lira hatırladığım kadarıyla Sebeb:krikosu bozulmuş Sonuç:3 ay sonra tekrar bozuldu tekrar akademi oto ya gittik ve usta 2004 fabianın camlarının sıkıntılı olduğunu söyledi.VE söylenen aynen buydu eğer 75 liraya bunu tekrar yaparsak gene bozulur 150 lira verdik bozulmayacak şekilde yapıldı.1 yıl geçti hala çalışıyor fakat arada tıkırtı tekrar var.75 lirada değişen ile 150 lirada değişen arasındaki teknik farkı bilmiyorum.kısaca kötü bir iş yapıldı ilk aşamada
2-bu sefer ön yolcu tarafı bozuldu akademi otoda yapıldı
3-arabanın yakıt pompası arızalandı.ve o gün anlamayan birisi arabayı vurdurdu(anlamayan birisi babamın arkadaşıydı adam parasının bir kısmını verdi babamda birazını karşıladı) triger kayışlarına zarar verdi ve motor çalışmaz hale geldi.akademi otoda motor tamamen sökülüp yapıldı sonuç:tam 3000 lira.
4-araba yapıldıktan sonra yakıt pompası tekrar arızalandı akademi otoda sonuç: 250 lira
5-arabanın bakımı geldi ve babama söylememe rağmen akademi otoya götürdü arkadaşları olduğu için(ben akademiye götürmeden önce motor ve şanzıman yağı değişimini kendimiz yapalım demiştim castrol yağ kullanıyoduk eksilttiğinde çok iyi sonuç veriyodu 10000 geçince babam götürdü arabayı akademide hangi yağın koyulduğunu bilmiyorum)şanzıman yağı değişti ne koyuldu bilmiyorum ama vites geçişleri ilk zaman yumuşadı bir kaç ay sonra tekrar yağ yokmuş gibi zorluyo.peki hata nerede kullanmaları gereken yağ kış aylarında yani soğukta akışkan ve ısıya dayanıklı olmalı birçok yağ castrol mobil vs ısıya dayanıklıdır fakat soğuk aylarda akışkanlığını kaybettmemeside önemlidir.akdemi şanzıman yağını değiştikten sonra vitesler şu an sabahları neredeyse geçmiyor.geçmiyor derken zorluyor.sonra motor yağıda değişti onda bir sorun yok fakat gene ne konuldu bilmiyorum.araç gaz verirken ses yapıyodu düşük devirde düdük sesi gibi o yapıldı.son olarak arabanın süspansiyonundan tümsekten geçtiğinde ses geliyodu yapıldı ve birkaç ay oldu ses tekrar başladı.tıpkı camdaki gibi 75 lira verdik tekrar bozuldu götürünce 150 liraya tekrar yapılmıştı şimdi gitsek ne kadar isterler bilmiyorum.

Son olarak arkadaşlar akademi otomotive artık gitmeyişimizin son damlası olan far temizleme olayından sonra akademi oto benim için bitti.son anlattığım bakımda herşey yapıldıktan sonra babam içinde toz biriken farların temizlenmesini istedi farlar temizlendi ve 50 lira da farlara istendi.babam sinirlendi öyle olunca itiraz etti sonuçta yaptıkları sadece far söküp içini bezle silmek ve 50 lira alındı.son bakım tam 800 lira tuttu.şanzıman yağı 150 tuttu vitesler zorlanıyo.süspansiyondaki ses yapıldı birkaç ay sonra tekrar başladı.far temizlenmesini anlatmıyorum bile.araba motordan yağ kaçırıyodu ufak bi conta yaptılar kaptmak için onada 50 lira istediler 5 liralık şeye
Kısacası akademi otoyla ilgili şunu söyleyeyim yiğidi öldür hakkını yeme demişler.akademi oto trabzonda bana göre en iyi skoda servislerinde başı çeker(audi volkswagen seat skoda yaparlar)kısaca iyi bir VAG servisidir.fakat akademi oto uygun fiyatlı diyen yalan konuşmuş olur.eğer akademi oto yetkilisi öyle bişey yok derse faturayı gösterebilirimki hala ödüyoruz kredi kartına taksit yaptılar.akademi oto yetkilisine arabanın plakasınıda verirsem anlarlar zaten hangi araba olduğunu.akademi oto dediğim gibi en bilgili servislerindendir ki babam gittiğine göre.fakat arabayı yaparken bozulacağını bile bile alternetif yapıyolar.ki bu iyi bir bilgi gerektirir.arabanın camını bozulacağını bile bile yaptılar bozulunca aynı şekilde yaparsak gene bozulur 150 lira verdik bu sefer.ve akademi oto fiyat olarak yetkili servisten avantajlı değil.bi far silme en pahalı yetkili serviste ancak 50 lira olur.ben bile yapardım.sizde kararınızı ona göre verin akademiye götürürseniz ilgilenirler ve probleminizi çözerler fakat fiyat ve işcilik konusunda usta oldukları kadar iyi niyetli değiller.ve ben şanzıman yağında değişip vites geçişleri zorluyoken süspansiyondaki ses tamir edilip tekrar yapılmışken ses yapıyosa ben hakkımı helal etmiyorum.akademi bir müşterisini kaybetti.

trabzon servisi ckr skoda oldu biliyorsunuz.şu anda yüzde otuz işçilik ve parça indirimi var.sahibi değiştiği için yedek parça bol ve müşteriye yaklaşımları iyi.inşallah her türk esnafı gibi sonradan şımarmazlar.

yanlış anlamayın,reklam olsun diye demiyorum.daha önceki servisle çok sorunlarım olmuştu.ustaların çoğu aynı.anlayış çok değişmiş.gitmenizi tavsiye ederim.bazı ufak tefek şeyleri de aradan çıkarıyorlar bakımlarda.

tabiiki anahtarı bırakıp şunu yapın derseniz, neler olur bilemiyorum.ama oradaki servis görevlisi aykut bey, mutlaka sizi arar ve sorar diye düşünüyorum.bence civar illerdekiler en azından karşılaştırma yapmak için bir görmeliler.
skoda53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Arabanız: 2013 toyota corolla d4d mm

İleti forman37 » 10 Mar 2012, 23:01

uyelığınız hayırlı olsun verıceğınız bılgılerın forumdaşlarımıza yardımcı olacağı fıkrındeyım :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

Önceki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar