Kış lastiği ama hangisi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kış lastiği ama hangisi?

İleti mygokhan » 22 Oca 2009, 13:11

[quote="kayamert"]http://www.e-lastikjant.com/index.php?mgz=16  burdan fikir edinebilirsin 
[/QUOTE]

Teşekkürler...bakıyorum..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti bülbül » 22 Oca 2009, 13:19

1 ay önce bizim kuzene aldık kumho.Çok ama çok memnun kaldı..

Zaten lastiği aldığımız yerin sahibinin aracında da aynı lastikler vardı.Adam michelin de satıyor continental de ama kumho takılıydı aracında o sebepten kumho aldı.Çok ta memnun..

Tabi adamın aracına kumho takması bi satış stratejisi de olabilir
bülbül
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 24 Oca 2009, 00:00

Bugün resmen kafayı çizdim!...

Gezmediğim lastikçi, görmediğim lastik deseni kalmadı.

Marshall KW 15, kumho KW17, Pirelli winter carving, Hankook icebear
,Barum polaris2, Sava eskimo S3, Goodyear UG7, Michelin A3, Fulda
kristall montero,Cooper tires,Bridgestone Blizzak, Yokohama W drive
vs...

Eksik marka kalmadı sanırım

Fiyatlar 100 TL ile, 250 TL arasında değişiyor.O kadar çok desen varki.

Ama şu var roomster ve yeni fabianın lastik ölçüleri çok kötü!

195 55 R15 veya eşdeğeri :185 60 R15 Bu lastikler yok yok yok! heleki orjinal ölçü yok veya çok az..Olanda müthiş pahalı..195 60 15 deseniz heryerde dolu...

En son Barum polaris 2 de karar kıldım.Fakat ikinci günü gittiğimde lastiğin bittiğini gördüm

Sormadığım yer kalmadı..Hatta öğrendimki benim sürekli alışveriş
yaptığım lastikçim, öğrenmiş benim fiyat sorduğumu.(continental
bayileri arasında lastik stoklarını sormuşlar)

Artık biktin bir şekilde eve geldim.(Ne abarttım ha! )

Oturdum internet başına..Açtım forum'u.Ve yanında başka sitelerde de
araştırmaya devam ederken SCT deki şu cümleyi okudum iyice.Ve kararımı
netleştirdim..

Alıntı:

Gökhan'ım,

Paraya kıy, Conti'nin şu yeni lastiğini al!.. Bursa'da bulamazsan bile, mutlaka getirtirler...

Kararımı verdim..Continental wintercontact TS800...Sonuçta seneyede kullanıcağız bu lastiği..Hemde çok güzel bir fiyat aldım.Kore malı lastiklere çok yakın bir fiyat..

3 kuruş paradan kaçıp, yolda süpriz yaşamaktansa, kafam rahat olur.

Yusuf geldi dağa bile çıkaramadım. Şimdi ise kafam rahat gazlar çıkarım.

Yorumlarınız için teşekkürler..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti baho06 » 24 Oca 2009, 00:08

kaça aldın usta
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 24 Oca 2009, 00:26

[quote="baho06"]kaça aldın usta
[/QUOTE]

Almadım yarın alacağım.150 TL/adet..Continental Wintercontact TS800
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 24 Oca 2009, 00:30

ey hadi hayırlı olsun, ama ben şöle yapardım, kış lastiklerine ayrı bi sac jant takardım, kullanacağım zaman takar, kuru havalarda sökerdim. hem jantı lastikten ayırma olayına girip jant-lastik yıpranmaz, hemde zincir misali kullanırsın, lastiklerin geç eskir.

yani sac jantları satmazdım... ama yok önler kara jant, arkalar alaşım ben o görüntüyü kaldıramam tarzı düşüncelerin varsa sen daha doğrusunu bilirsin abi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 24 Oca 2009, 00:40

[quote="hakanerdogan"]ey hadi hayırlı olsun, ama ben şöle yapardım, kış lastiklerine ayrı bi sac jant takardım, kullanacağım zaman takar, kuru havalarda sökerdim. hem jantı lastikten ayırma olayına girip jant-lastik yıpranmaz, hemde zincir misali kullanırsın, lastiklerin geç eskir.

yani sac jantları satmazdım... ama yok önler kara jant, arkalar alaşım ben o görüntüyü kaldıramam tarzı düşüncelerin varsa sen daha doğrusunu bilirsin abi.

[/QUOTE]

Bende şimdi o konuda kararsızım..Acaba o kötü kara jantları çeksek mi ? yoksa alaşım jantları çizilme riskine rağmen kışlıklarlada kullansak mı ?

Görüntü kötü olacak + jantları zedeleme ihtimalleri var..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 24 Oca 2009, 00:43

[quote="mygokhan"]
[quote="hakanerdogan"]ey hadi hayırlı olsun, ama ben şöle yapardım, kış lastiklerine ayrı bi sac jant takardım, kullanacağım zaman takar, kuru havalarda sökerdim. hem jantı lastikten ayırma olayına girip jant-lastik yıpranmaz, hemde zincir misali kullanırsın, lastiklerin geç eskir.

[/QUOTE]

Bende şimdi o konuda kararsızım..Acaba o kötü kara jantları çeksek mi ? yoksa alaşım jantları çizilme riskine rağmen kışlıklarlada kullansak mı ?

[/QUOTE]

bence önemli olan işlev, görüntü arabaya yazın lazım, yazında kara jant takmıcan zaten, kış günü kim takar görüntüyü. hem bak kaaaaç gündür kar yok, yılda taş çatlasa 3 periyod lazım olur sana, (uludağ-abant-kar yağınca, kaldı ki şirket araban?), boşuna yol uğultusuda dinlemezsin, en önemlisi pahalı olan Conti kar lastiğini eskitmezsin...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustisahin » 24 Oca 2009, 00:50

Hakan cok haklı Gokan, lastik söküp takma zarar veriyo,
bide 4 adet alsan daha iyi olur, karda arka yanına gelir, yani arka kayabilir frene basınca, dikkat et,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 24 Oca 2009, 01:02

[quote="mustisahin"]Hakan cok haklı Gokan, lastik söküp takma zarar veriyo,
bide 4 adet alsan daha iyi olur, karda arka yanına gelir, yani arka kayabilir frene basınca, dikkat et,
[/QUOTE]

Zaten 4 lastik alacağım Musti..4 lastik olunca daha stabil oluyor..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 24 Oca 2009, 01:05

[quote="hakanerdogan"]
[quote="mygokhan"]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

bence önemli olan işlev, görüntü arabaya yazın lazım, yazında kara jant takmıcan zaten, kış günü kim takar görüntüyü. hem bak kaaaaç gündür kar yok, yılda taş çatlasa 3 periyod lazım olur sana, (uludağ-abant-kar yağınca, kaldı ki şirket araban?), boşuna yol uğultusuda dinlemezsin, en önemlisi pahalı olan Conti kar lastiğini eskitmezsin...
[/QUOTE]

Kışın kar lastiği sürekli üzerinde kalır.Öyle dağa, bayıra çıkacağım zaman takarım diye birşey yapmam..kasımda takar, mart'ta sökerim..Kaldıki sadece bir yere gideceğim diye almıyorum.Bizim buraları dik rampa vs..Kar yağdığında bizim buralarda daha geç eriyor.İrfan abiler falan gördüler :)
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustisahin » 24 Oca 2009, 01:12

zaten bu lastikler kıs için,  sadece kar için degil, yani yagmurlu, buzlu havalarda, soguk havalarda da hamurlarından dolayı etkili,
aslında mantıklı olanda senin yapacagın, yazın yaz kısın kıs lastigi kullanılmalı,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 Oca 2009, 01:13

sen bilirsin o zaman abi. ben kendimce şeediverdiydim... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 24 Oca 2009, 01:21

Teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için..Masraf açtık yine ama ne yapalım daha büyük masraf riskine karşı, vede güvenli sürüş için .....
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti monoküler » 24 Oca 2009, 12:57

185 60 14 michelin alpin tek çekim 2 hafta önce tanesi 120 TL SÖKME TAKMA BALANS DAHİL
20 TL SİBOPLARI DEĞİŞTİRDİM TOPLAM 500 TL
monoküler
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 24 Oca 2009, 13:25

[quote="monoküler"]185 60 14 michelin alpin tek çekim 2 hafta önce tanesi 120 TL SÖKME TAKMA BALANS DAHİL
20 TL SİBOPLARI DEĞİŞTİRDİM TOPLAM 500 TL
[/QUOTE]

Sizin lastik 14" ..Ben 15"liğin fiyatını continental'de 150 TL ye anlaştım..

mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AlperURHAN » 24 Oca 2009, 14:34

tanesi 275 tl den 4 adet hankook w300 rain flat 205-55-16 /91v serisi kışlık lastik aldım geçen yıl benim octi A5 e yani 2 yıldır kullanıyorum gerek yol tutuşu gerek sessızlık (v serisi tüm lastiklerin özelliği) harika bu lastikleri öeneririrm. buundan önce diğer arabalarımda brıdgestone, toyo, dunlop, pirellli gibi kışlık lastikler kullanmıştım ama hankook lastikleri kullandıktan sonra gerçek kalıtenin farkına vardım bi de ben bu lastikleri erzurumda kar ustunde kullanııyorum bunu da hesaba kat...
AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper URHAN
Nereden: Isparta
Arabanız: octavia A5 1.6 FSI ELEGANCE

İleti ayhani » 24 Oca 2009, 18:51

195x65xr15 michelin alphin tanesi 165 ytl den aldım. 
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir