camlardan giren su 2001 fabia

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

camlardan giren su 2001 fabia

İleti mesut4006 » 01 Şub 2009, 04:48

arkadaşlar benim fabianın 4 camından içeride su giriyor ve özellikle arka kapı döşemeleri berbat olmuş korkum çürümeden acama su girmesi normal mi bence normal olmamalı cam çıtalarına baktığımda 1-2 mm boşluklar gördüm altı doludur su girmez diye düşündüm ama kapıyı açım çıtaları zorladığımda kolay bir şekilde yerinden kalktı ve altı boştu yani su girecek şekilde kapı çıkalarını değiştirmemi gerekiyor bu konuda yarıdm talep ediyorum ayrıca 4 cam çıtası tahmini ne kadardır bigi veren olursa sevinirim

mesut4006
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aera34 » 01 Şub 2009, 05:27

arkadaşım aracın yenimi nezamandır kullanıyosun benim başıma da gelmişti bu olay ama benim araba zaman aşımına uğruya eskiyo yan i çıtaları değiştir miştim bide enteresan bişey ise 4 camdan bahsediyosun paslanmaz taktırdım ben 60 ytl 4 cam acil değiştir yazık arabana  
aera34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mesut4006 » 03 Şub 2009, 00:40

araç 2001 model 2008 temmuz ayındah beri bende pazar günü arka kapı döşemelerini söktüm ve döşemenin altında bir sac daha olduğuunu gördüm yani kapı döşemesinin altında bir koruma var onun etrafınıda sızdırmazlık contası ve zift benzeri bişey ile kaplamışlar tahminim aracın dışta kalan çıtalarından su girmesini öngörmüşler bunuda şurdan anlıyorum kapının altında tahliye deliği var eğer amacı giren suyu tahliye etmek ise neyse bu sacın etrafında bulunan contaları ve ziftli kıımlar kontrol ettim ve alt kısmında ki contaların özelliği kaybettiğini gördüm ve o sacında vidaların söktüm yerinden oynattım alt kısmından eskiyen contaları temizledim ve bi güzel beyaz silikon çektim ve sacı yeirne yeniden sıktım arka iki kapıyı bu şekilde yaptım bence 10 numara oldu bi daha iç döşemeye su girmez bence ama sorun şu sorun mu onuda bimiyorum dış taraftaki cam çıtalarından su girmemesi imkansız yani köşelirde çok küçükte olsa açıklıklar var suyun girmemesi imkansız yani bu aracı yapanlar dış çıtalardan su girmesini önemsemeyip içi girmesini önlemeye çalışmışlar tahliye deliğinden bunu anlıyoruz neyse bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan görüşlerini ve önerilerini bekliyorum
mesut4006
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tam3r » 03 Şub 2009, 14:50

[quote="mesut4006"]araç 2001 model 2008 temmuz ayındah beri bende pazar günü arka kapı döşemelerini söktüm ve döşemenin altında bir sac daha olduğuunu gördüm yani kapı döşemesinin altında bir koruma var onun etrafınıda sızdırmazlık contası ve zift benzeri bişey ile kaplamışlar tahminim aracın dışta kalan çıtalarından su girmesini öngörmüşler bunuda şurdan anlıyorum kapının altında tahliye deliği var eğer amacı giren suyu tahliye etmek ise neyse bu sacın etrafında bulunan contaları ve ziftli kıımlar kontrol ettim ve alt kısmında ki contaların özelliği kaybettiğini gördüm ve o sacında vidaların söktüm yerinden oynattım alt kısmından eskiyen contaları temizledim ve bi güzel beyaz silikon çektim ve sacı yeirne yeniden sıktım arka iki kapıyı bu şekilde yaptım bence 10 numara oldu bi daha iç döşemeye su girmez bence ama sorun şu sorun mu onuda bimiyorum dış taraftaki cam çıtalarından su girmemesi imkansız yani köşelirde çok küçükte olsa açıklıklar var suyun girmemesi imkansız yani bu aracı yapanlar dış çıtalardan su girmesini önemsemeyip içi girmesini önlemeye çalışmışlar tahliye deliğinden bunu anlıyoruz neyse bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan görüşlerini ve önerilerini bekliyorum [/QUOTE]

aynen dediğiniz gibi arka cam çıtalarından giren su kapı altındaki tahliye deliklerinden atılıyor. olurda tıkanırsa kapı ile döşeme arasındaki sacı geçip döşemeye su veriyor bu durumda silikonlamak gerekiyor.
tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 03 Şub 2009, 15:44

Kapıların altındaki tahliye deliklerinin periyodik olarak kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerek.Sonucta yıllarca oradan su giriyor, çamur, toz gibi şeylerle deliği kapatıyor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti xavi » 03 Şub 2009, 19:49

[quote="mesut4006"]araç 2001 model 2008 temmuz ayındah beri bende pazar günü arka kapı döşemelerini söktüm ve döşemenin altında bir sac daha olduğuunu gördüm yani kapı döşemesinin altında bir koruma var onun etrafınıda sızdırmazlık contası ve zift benzeri bişey ile kaplamışlar tahminim aracın dışta kalan çıtalarından su girmesini öngörmüşler bunuda şurdan anlıyorum kapının altında tahliye deliği var eğer amacı giren suyu tahliye etmek ise neyse bu sacın etrafında bulunan contaları ve ziftli kıımlar kontrol ettim ve alt kısmında ki contaların özelliği kaybettiğini gördüm ve o sacında vidaların söktüm yerinden oynattım alt kısmından eskiyen contaları temizledim ve bi güzel beyaz silikon çektim ve sacı yeirne yeniden sıktım arka iki kapıyı bu şekilde yaptım bence 10 numara oldu bi daha iç döşemeye su girmez bence ama sorun şu sorun mu onuda bimiyorum dış taraftaki cam çıtalarından su girmemesi imkansız yani köşelirde çok küçükte olsa açıklıklar var suyun girmemesi imkansız yani bu aracı yapanlar dış çıtalardan su girmesini önemsemeyip içi girmesini önlemeye çalışmışlar tahliye deliğinden bunu anlıyoruz neyse bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan görüşlerini ve önerilerini bekliyorum [/QUOTE]

aynı işlemi daha bugün yaptım.. ama ben slikon yerine plastik kapı pencere bandı kullandım, süper oldu.
xavi
Yeni Üye
Yeni Üye

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir