Beyaz Farlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Beyaz Farlar

İleti alpko » 06 Mar 2009, 12:15

Uzun suredir ariyorum su beyaz farlardan burada bulamiyorum, acaba yasak midir, bilmiyorumda, ama neden yasak olsun, xenondan farki ne ki, diye de soruyorum kendi kendime..
Asagidaki adreste biseyler buldum TR`de almayi dusunuyorum, bunlar normal ampul degil mi? alip takiyoruz, ayenn eski sarilari takar gibi..?

http://www.tuningpiyasa.com/pinfo.asp?pid=180

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 06 Mar 2009, 13:32

selam alpko  geçenlerde  forum da  beyaz farların  yağmurda iyi göstermdiğini okudum  ve  skoda  servise  sordum  benim aracımın farları yamurda  göstermiyor dedim  ve  servis  getirin far ayarına bakalım dedi ayrıca  100 w takabilirsiniz dedi aracınızda  role var  gelince onada  bakarız  teyit etmiş oluruz dediler  arıca  eğer sorun ısık rengı değil de farlar  gostermyor sa  size  phılıps ın  gece  goruş ampulunu  öneririm
selamlar gokhan
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 06 Mar 2009, 13:45

[quote="GOKHAN ERTEMİN"]selam alpko  geçenlerde  forum da  beyaz farların  yağmurda iyi göstermdiğini okudum  ve  skoda  servise  sordum  benim aracımın farları yamurda  göstermiyor dedim  ve  servis  getirin far ayarına bakalım dedi ayrıca  100 w takabilirsiniz dedi aracınızda  role var  gelince onada  bakarız  teyit etmiş oluruz dediler  arıca  eğer sorun ısık rengı değil de farlar  gostermyor sa  size  phılıps ın  gece  goruş ampulunu  öneririm
selamlar gokhan
[/QUOTE]

Beyazlar cok daha tatli duruyor diye dusunmustum ama dedigim gibi de bulamadim bi turlu bir tek OSRAM`in 10% daha beyaz olanlarini bulabildim tek, bi denesemmi acaba :)

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 06 Mar 2009, 14:02

Takacağınız ampul halogen olduktan sonra renginin önemi yok.Yani yasak değil.

Sizin oralarda nasıl bilemem tabii.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alpino » 06 Mar 2009, 14:09

xenonlarda durum nasıl hetepe yani engin :) biliyor musun? muayene de sorun çıkıyor mu? bi tanıdığım toyota corollası için servise sormuş 300 tl demişler xenon için. sanırım bu fiyata mercekli olmaz. sürüşe duyarlı hiç olmaz. ama servis takıyor. sorun olmaması lazım gibime geliyor. bilgisi olan arkadaşlar da yazarsa sevinirim
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hetepe » 06 Mar 2009, 14:17

Ben de xenon taktırdım ama muayeneden geçirmiyorlar.Muayene öncesi ampulleri halogene çevirmek gerekiyor.Xenon kitleri 100 tl civarında.Yani 300 bayağı kazık, çünkü o da muayeneden geçemeyecek.
Tamamen orijinal xenon için farlar değişecek mercekli olacak, far yıkama sistemi olacak, araç otomatik seviye sensörü olacak=1000-1500 tl gibi tutar.

Ben kullanıyorum ama ampulleri bittiğinde tamamen söküp atacağım.

Fazla bir farkı yok çünkü.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti alpko » 06 Mar 2009, 14:53

[quote="hetepe"]Ben de xenon taktırdım ama muayeneden geçirmiyorlar.Muayene öncesi ampulleri halogene çevirmek gerekiyor.Xenon kitleri 100 tl civarında.Yani 300 bayağı kazık, çünkü o da muayeneden geçemeyecek.
Tamamen orijinal xenon için farlar değişecek mercekli olacak, far yıkama sistemi olacak, araç otomatik seviye sensörü olacak=1000-1500 tl gibi tutar.

Ben kullanıyorum ama ampulleri bittiğinde tamamen söküp atacağım.Fazla bir farkı çünkü.
[/QUOTE]\

simdi ustad xenon menon hikaye al bi halogen beyaz ok diyorsun?
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 06 Mar 2009, 15:18

[quote="alpko"] [quote="GOKHAN ERTEMİN"]selam alpko  geçenlerde  forum da  beyaz farların  yağmurda iyi göstermdiğini okudum  ve  skoda  servise  sordum  benim aracımın farları yamurda  göstermiyor dedim  ve  servis  getirin far ayarına bakalım dedi ayrıca  100 w takabilirsiniz dedi aracınızda  role var  gelince onada  bakarız  teyit etmiş oluruz dediler  arıca  eğer sorun ısık rengı değil de farlar  gostermyor sa  size  phılıps ın  gece  goruş ampulunu  öneririm
selamlar gokhan
[/QUOTE]

Beyazlar cok daha tatli duruyor diye dusunmustum ama dedigim gibi de bulamadim bi turlu bir tek OSRAM`in 10% daha beyaz olanlarini bulabildim tek, bi denesemmi acaba :)

[/QUOTE]

asram nıght breaker  ları da  tavsıye etmıyorlar  eğer  yurt dısında  yasak değılse  aracına  bır  role  tak  bıde  100 luk ampul tak  daha verımlı  bayaz renk ten de vazgeç arkadasım  bu krızde nıte para harcıyacaksın  ama dediğim gibi  philipsın   gece gorusunu  ben eskı arabamda kullandın 60 55 lik ampul tavsıye  ederım

selamlar

GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 06 Mar 2009, 15:28

[quote="GOKHAN ERTEMİN"][quote="alpko"] [quote="GOKHAN ERTEMİN"]selam alpko  geçenlerde  forum da  beyaz farların  yağmurda iyi göstermdiğini okudum  ve  skoda  servise  sordum  benim aracımın farları yamurda  göstermiyor dedim  ve  servis  getirin far ayarına bakalım dedi ayrıca  100 w takabilirsiniz dedi aracınızda  role var  gelince onada  bakarız  teyit etmiş oluruz dediler  arıca  eğer sorun ısık rengı değil de farlar  gostermyor sa  size  phılıps ın  gece  goruş ampulunu  öneririm
selamlar gokhan
[/QUOTE]

[/QUOTE]

asram nıght breaker  ları da  tavsıye etmıyorlar  eğer  yurt dısında  yasak değılse  aracına  bır  role  tak  bıde  100 luk ampul tak  daha verımlı  bayaz renk ten de vazgeç arkadasım  bu krızde nıte para harcıyacaksın  ama dediğim gibi  philipsın   gece gorusunu  ben eskı arabamda kullandın 60 55 lik ampul tavsıye  ederım

selamlar

[/QUOTE]

Beyaz takmiyacaksam o zaman zaten benim ampule ihtiyacim yok, Skoda`nin orijinal takimi var 2 tane ama ben su beyazlara tatim kafayi..
Osram night Breaker`lari neden tavsiye edtmiyorlar?
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 06 Mar 2009, 15:47

arac üzerınde  bulunan  orjınal  60 55 lık ampullerden tek farkı  beyaz olması  sadece  5 10  FAZLA ISIK VERIYOR   ancak  yağmurlu hava da onlarında  iyi göstermediğini kullanan arkadaşlarım söyledi  google  dan  osram araç ampulu diye bakarsan  orada da  göreceksin özelliklerini dökmüşler  skoda  forumun eski yazlarında da  var ilk günler  sis farını araştırırken okumuştum  eğer acelen yoksa  hafta sonu bende  phılıps ın kutusu arabada  duruyor  sana pazartesı  detaylarını  veririm  evdekipc  arıza  yaptı hafta sonu  yapılırsa  evden de  mesaj atarım  iyi hafta  sonları
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti GOKHAN ERTEMİN » 06 Mar 2009, 15:52

[quote="alpko"] Uzun suredir ariyorum su beyaz farlardan burada bulamiyorum, acaba yasak midir, bilmiyorumda, ama neden yasak olsun, xenondan farki ne ki, diye de soruyorum kendi kendime..
Asagidaki adreste biseyler buldum TR`de almayi dusunuyorum, bunlar normal ampul degil mi? alip takiyoruz, ayenn eski sarilari takar gibi..?

http://www.tuningpiyasa.com/pinfo.asp?pid=180
[/QUOTE]

alpko  skoda forum da  modıfıye ye  tıkla  orada  asağıda  phlıps h 7  dıye  bır  yazı göreceksın  onu  tıkla  yorumları oku  

selamlar
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 06 Mar 2009, 16:10

[quote="GOKHAN ERTEMİN"] [quote="alpko"] Uzun suredir ariyorum su beyaz farlardan burada bulamiyorum, acaba yasak midir, bilmiyorumda, ama neden yasak olsun, xenondan farki ne ki, diye de soruyorum kendi kendime.. Asagidaki adreste biseyler buldum TR`de almayi dusunuyorum, bunlar normal ampul degil mi? alip takiyoruz, ayenn eski sarilari takar gibi..?http://www.tuningpiyasa.com/pinfo.asp?pid=180[/QUOTE]

alpko  skoda forum da  modıfıye ye  tıkla  orada  asağıda  phlıps h 7  dıye  bır  yazı göreceksın  onu  tıkla  yorumları oku  

selamlar
[/QUOTE]

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=12788
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpko » 06 Mar 2009, 16:58

tamam kardesler o zaman yagmurda, siste performans duserse bizde sisleri yakariz olmaz mi?
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 06 Mar 2009, 17:30

[quote="alpko"] [quote="hetepe"]Ben de xenon taktırdım ama muayeneden geçirmiyorlar.Muayene öncesi ampulleri halogene çevirmek gerekiyor.Xenon kitleri 100 tl civarında.Yani 300 bayağı kazık, çünkü o da muayeneden geçemeyecek.

Ben kullanıyorum ama ampulleri bittiğinde tamamen söküp atacağım.Fazla bir farkı çünkü.
[/QUOTE]\

simdi ustad xenon menon hikaye al bi halogen beyaz ok diyorsun?
[/QUOTE]
Aynen,

en azından muayene, ceza gibi şeylere akıln takılmaz.Bir aksesuar varsa orijinal olmalı, öyle olmayan herşey arabada sırıtıyor.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti ufuk05 » 06 Mar 2009, 22:12

Arkadaslar xenonlar tüv muanesinden hafif kusurlu olarak geçiyor.Sökme gibi bişi söz konusu değil
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 07 Mar 2009, 16:14

phılıps ve osram hepsini kullandım phılıps ın gece serisi dediği beyaz yanan dıamon vision dur kesin ki berbat ötesi bi ampül biraz yağmurlu havada kör gibisin osramın %30 fazla ışıtan ampülleri var uzun süre onları kullandım o zamanlar memnundum taaki xenona geçene kadar xenon gerçekten iyi ışıtıyor yağmur olsa dahi ama otoyolda sarı ışık altında pek etkisi kalmıyor tabelalar vs gündüz ışığı gibi ışınıyor.

Sana tavsiyem eğer trafik sorun yapmazsa xenon takman yoksa oynamana gerek yok hiç
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 07 Mar 2009, 17:23

bencede xenon çok güçlü bir lamba. merceksiz fln olacak haliyle yoksa çok pahalıya gelir ama sarı ışık kandil gibi genelde. sadece ben burdayım diyor :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti vipsezgin » 07 Mar 2009, 18:01

ya ucuzladı sanırmm bu zenonlar bızım burda sahınlerde bıle var hatta sıs farlarına bıle beyaz yanan zenon takmıslar
Just Men kuaför
vipsezgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezgin
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Silver line

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir