Beyaz Farlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Beyaz Farlar

İleti alpko » 07 Mar 2009, 19:36

[quote="kadir_"]phılıps ve osram hepsini kullandım phılıps ın gece serisi dediği beyaz yanan dıamon vision dur kesin ki berbat ötesi bi ampül biraz yağmurlu havada kör gibisin osramın %30 fazla ışıtan ampülleri var uzun süre onları kullandım o zamanlar memnundum taaki xenona geçene kadar xenon gerçekten iyi ışıtıyor yağmur olsa dahi ama otoyolda sarı ışık altında pek etkisi kalmıyor tabelalar vs gündüz ışığı gibi ışınıyor.

Sana tavsiyem eğer trafik sorun yapmazsa xenon takman yoksa oynamana gerek yok hiç
[/QUOTE]

bunun icin cozumu yukarida da yazmistim, yagmur, sis gorus acim azaldiginda sisleri yakmak, sehiricinde tabelalarin gorunmeme sorunu zaten yok, otoyolda boyle birsey olur zaten reflektorleri (uzunlar) devreye sokmak isin cozumu diye dusunuyorum..

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 07 Mar 2009, 22:48

[quote="alpko"] [quote="kadir_"]phılıps ve osram hepsini kullandım phılıps ın gece serisi dediği beyaz yanan dıamon vision dur kesin ki berbat ötesi bi ampül biraz yağmurlu havada kör gibisin osramın %30 fazla ışıtan ampülleri var uzun süre onları kullandım o zamanlar memnundum taaki xenona geçene kadar xenon gerçekten iyi ışıtıyor yağmur olsa dahi ama otoyolda sarı ışık altında pek etkisi kalmıyor tabelalar vs gündüz ışığı gibi ışınıyor.

Sana tavsiyem eğer trafik sorun yapmazsa xenon takman yoksa oynamana gerek yok hiç
[/QUOTE]

bunun icin cozumu yukarida da yazmistim, yagmur, sis gorus acim azaldiginda sisleri yakmak, sehiricinde tabelalarin gorunmeme sorunu zaten yok, otoyolda boyle birsey olur zaten reflektorleri (uzunlar) devreye sokmak isin cozumu diye dusunuyorum..
[/QUOTE]

Benle aynı taktiği düşünüyorsun sanırım benim uzunlar halogen kısalar xenon çok aşırı sisli havada uzunları yakıyorum ama yinede pek etki etmiyor xenonları ben alırken 12000 lik almıştım uzunları yakma gereği duymuyorum ama dediğim gibi en iyi beyaz ışığı phılıps diamon vision veriyor ama kötü havalarda kör gibisiniz.

Birde ben kendi adıma konusayım diamon vision taktım sisler çok sarı kaldı onlarıda osramın beyaz ışıtan lambaları var onla değiştirdim parklarda öyle bembeyaz geziyorum şu anTongue

örnek xenon şu an üzerinde olan

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir