Atlas Skoda

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Atlas Skoda

İleti lazianke » 15 Mar 2009, 12:32

dün, trabzonda işim vardı. hazır aracımın bakımı gelmişken onu da halledeyim dedim. zaten her zaman malzemem hazır bulunurdu. carbon clean konusundaki tereddütlerim izale olduktan sonra bakım yaptıracakken onuda yaptırayım dedim. niyetim aracı hem de bir kompresyon testine sokmaktı. turbonun durumunu da merak ediyordum. turbonun çalışma durumu cihaza takılarak kontrol edilebilirmiş ama bu turbonun o anki durumunu ölçermiş, en azından halihazırdaki durumu anlaşılırmış.yani ölçümde normal görünüp de bir hafta sonra turbo arızası da yaşayabilirmişiz.  

deneme sürüşü yapan muhammet usta aracın performansını ve kompresyonunu çok beğendi. ayrıca turbonun da kötü kullanımda 90-100 bin km civarlarında ıslıklamaya başladığını, aracımın böyle bir sıkıntısı olmadığını söyledi. motora iyi bakmışsınız, seriliği, kompresyonu gayet iyi  eğer bir sorun olsa farkedilir dedi. carbon clean 17.30 da bitince testi yapamadık.

ayrıca serviste yaklaşımın değiştiğine daha önceki bir konuda değinmiştim. gerçekten de servis şefi aykut bey, müdür levent bey candan ilgileniyorlar (faturadaki sorunu sormak için dün akşam levent beyi aradım, adam meşgule düşürüp kendi beni aradı). aykut bey servisin iyi olması için saiplenmiş bir şekilde çalışıyor. ustalar genç ama  müşteriye sıcaklar. muhammet ve murat usta ile carbon clean esnasında dakikalarca sohbet ettik. ben içimi döktüm onlar haklı olduğum yerleri samimi bir şekilde onayladılar.

özel servislerin faturalamama sayesinde vergiden kaçarak aynı işi en az %20 daha ucuza yapabildiklerini, müşterinin olaya kazıklama gözüyle bakmaması gerketiğini, en azından servisin garantili iş yaptığını anlatmaya çalıştılar.

bu arada eski ustalardan zülküf ustanın TÜV de işe girdiğini öğrendik. Allah selamet versin.

dün aslında niyetim servise uğramak değil, özel akademiye geçmekti. akademideki arkadaşın tlf nuna ulaşamadım, bir  de, akademi işimin olduğu tarafa tersti. bu sefer de bir servise gideyim dedim. kötü de olmadı doğrusu. levent bey faturaya bakıp bugün pazar olsa da arayacak ama şu fatura hala kafamı karıştırıyor :) :) :)

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir