radyo kodu...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

radyo kodu...

İleti skodacı » 10 Mar 2007, 19:56

arakadaşlar radyo kodu nu almak ücretli imiş...bilginiz var mıydı?komşumun fabiasının teybi arızalı olduğundan oto teyp ci söküp tamiratını yapmış,fakat kod istiyormuş teyp çalışmak için.yetkili servis 20 ytl ücret almış radyo kodu için.bu yüzden radyo kodumuza sahip çıkalım...Smile

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06 » 10 Mar 2007, 20:29

Evet radyo kodu var.Teyp çıkarılıp takıldığnda bu kod girilmeden çalışmıyo.Aracı bayiden sıfır alırken kod girilip teslim ediliyo araç.Bu konuda kullanma kılvuzunda bir takım bilgiler yer alıyor fakat çok fazla okuyamadım.Bize sırf teyp için kullanma kılvuzu verilmişti gerçekten çok teferruatlı bi teyp var skodalarda.
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 10 Mar 2007, 21:56

0 araç aldığımızda bize verilen kod teyp söküldüğünde hükmünü kaybetmiyor mu?

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HÜSEYİN » 10 Mar 2007, 22:05

Benim bildiğim kadarıyla araç sıfır bayiden alınırken anahtara takılı vaziyette yazılı bir kod veriliyor ve çok iyi saklanması ileride lazım olacağı söyleniyor, çünkü akü kutup başları veya teyp yerinden söküldüğünde bu kod sıfırlanıyor ve tekrar girilmesi gerekiyor, kaybolduğunda servislerden temin ediliyor diye biliyorum, yanılmıyorsam. Akü kutup başlarının sökülmesi gereken durumlarda bilinçli ustalar teyp kodlumu diye sorarlar zaten.
HÜSEYİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 10 Mar 2007, 22:06

sıfır araç alırken verilen kodun teyp söküldüğünde hükmünü kaybetmesi gerk diye düşünüyorum?
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06 » 10 Mar 2007, 22:12

Anahtara takılı olarak verdikleri kod immobilizer kodu.
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 10 Mar 2007, 22:19

o zaman şöyle söyliyeyim.asıl veya yedek anahtardan herhangibir birini kaybettiğimizde ve yeni bir anahtar sipariş etmemiz gerektiğinde bize verilen ımmobilizer kodu hükmünü kaybediyor...saygılar...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06 » 10 Mar 2007, 22:42

Hükmünü kaybediyosa bize bu kodu niye veriyolar??? Anahtarı kaybettiğimizde bu kodla servise gitmemiz gerekmiyo mu??? Bize bu koda göre yeni anahtar çıkartmıyolar mı???

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 10 Mar 2007, 22:52

hayır o koda göre yükleme yapılsa kaybettiğimiz anahtarını bulan kişi bizim arabayıda kaybeder...Winkönce emniyet sonra hareket...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06 » 10 Mar 2007, 22:58

O konuda haklısın bende onun için sordm niye verdiklerini????
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HÜSEYİN » 11 Mar 2007, 01:54

kullanma kılavuzunu okudunuzmu? kodun nerede yazdığı konusunda?
HÜSEYİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 11 Mar 2007, 02:30

kod yok çekoslavakyadan alacaksın. şaka değil gerçek
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 11 Mar 2007, 02:46

neee...!Star Cry 
şu olayı iyice bi açıklayın nasıl oluyor..?
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti lazianke » 11 Mar 2007, 11:36

arkadaşlar bende radyo kitapçığının arkasında çıkartma şeklinde barkot gibi üzerinde numaralar olan bir kağıt var. acaba o radyo kodu olabilir mi?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti skodacı » 11 Mar 2007, 20:35

akü ve teyp sökülünce teyp i yeniden yerine oturtuğunuzda dahi çalışmaz...çünkü kod ister,bildiğim kadarıyla da sıfır araç alırken verilen radyo kodu da(verilip verilmediğinide tam olarak bilmiyorum)hükmünü kaybediyor olarak biliyorum.amaç tamaı ile hırsızlık önleyici...eğer bize verilen radyo kodu hükmünü kaybetmişse veya biz o kodu kaybetmişsek aracımız garanti kapsamında değilse yetkili servisten ücret karşılığı alabiliyoruz.bu kod çek cumhuriyetinden geliyor.4 haneli...aynı immobilizer odu gibi...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 11 Mar 2007, 22:30

2001 Elegance ın teybini kendim söktüm sony taktım birkaç ay sonra tekrar kendi teybini taktım kod falan diye bir olay yok. Çünkü fabianın teybinde bu radyo kanallarını falan ayarladığınız düğme yerinden çıkabiliyor. Teybin anahtarı buradadır. Yanlış hatırlamıyorsan önce bu düğmenin ortasına basıyorsunuz öne doğru biraz çıkıyor sonra çevirip söküyorsunuz. Hatta butonu söktüğünüz yerde kırmızı bir led yanıp sönmeye başlıyor. Bu sistem olduğundan dolayı fabiada ayrıca kod verilmiyor. Zaten teyp kodlu ise mutlaka araç alındığında şifreside verilmiştir bunu vermeden araç satan hiçbir marka duymadım.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti isnilgiz » 11 Mar 2007, 22:57

Arkadaşlar ben bu kodu aldım. ama aşağıdaki yazdıklarımı lütfen okursanız konunun vehameti ortaya çıkıyor.

Öncelikle arkadaşlar bu siteyi bir süredir takip ediyorum. Bir skodacı olarak teknik  ya da diğer konularda bir şeyler öğrenibilirmiyim diye. Bu konuyu daha önce dile getirmiştim. Ama pek ilgilenen olmamıştı. Bu sitede edindiğim intiba millet arabasını seviyor ve kusurlarını görmek istemeyerek habire kendini memnun etmeye çalışıyorlar.

Bu skodanın bence en büyük kusuru. Skoda bu kodu müşterisine vermiyor. Bir keresinde bu kodu servisten alan bir vatandaşa 36 ytl fatura kesitklerini gördüm. Ama kodu yine de vermiyorlar araca sizden gizli gizli giriyorlar. 

Şu ana kadar buna ciddi tepki gösterildiğini de görmedim açıkçası.

Neyse sadede gelirsek benim başımdan geçen bir olay: Ben aracı alırken bu kodu sordum. Aracı aldım kodu ne yapacan dedi görevli. ben de ısrar edince kodu vermediklerini sorun çıktığında araçla gelip aracın teyp seri kodunu çekoslavakyaya göndereceklerini oradan da gelen maille aracın teyp kodunun girileceğini söylediler.

BEn de durumu çekoslavakya ya mail çekerek bu uygulamanın hiç ahlaki oladığını söyledim ve bu kodun verilmesi gerektiğini ilettim. Daha sonra beni cepten yüce oto pazarlamacısı aradı ve ismini referans göstererek hangi servise gidersem kodu aşlabileceğimi söyledi. ankara and otoya gidip durumu izah ettim. Oradaki köylüm kodu niye istiyorsun diye sordu. ben de biraz ters çıkışınca tamam dediler ve benden anahtarla gelen kodları istediler verdim onlara orasına burasına baktılar iki servis görevlisinden biri kod bu işte öteki değil diye kendi aralarında anlaşamadılar sonunda üçüncü görevli kodun çeklerden alınacağını gönderecekleri maile cevap gelince beni arayacaklarını söyleyip beni gönderdiler. Araya da bayram girdiği içinde olabilir belki ama iki hafta beni aramadılar. Ben de kızıp yüce otodan ilgili pazarlamacıyı tekrar aradım gerekirse çeklere bir mail daha çekeceğimi söyledim pazarlamacı arkadaş telefon açıkken 5 dakka içinde kodu temin etti ve bana verdi. Bilmiyorum doğru kod mu? nasıl test edileceğini bilen arkadaş açıklarsa sevinirim. Ama Yüce otonun teyp kodu meselesinde uyguladığı politika bu ve benimle akıllıca ilgilenen (ki o da çeklere giden mail üzerine beni aramıştı) sadece yüce oto pazarlamacısı arkadaştı.

Kusura bakmayın biraz uzun oldu ama malesef böyle bir uygulama skoda kullanıcılarına layık görülüyor ve ciddi tepki de yok. Halbu ki volkswagen ve diğer firmalar bu kodu çok güzel bir karta basılı olarak veriyor diye biliyorum ben.  
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodacı » 11 Mar 2007, 23:02

isnilgiz  kardeş,sana o araç alımında verilen kod akünün sökülmesi veya teybin yerinden sökülmesinden sonra hükmünü kaybeder.bunu niçin anlamak istemiyorsun,doğrusu anlıyamıyorum.tamamiyle güvenlik...yeni kod için yetkili servise müraacatın şart.bu durum ımmobilizer kodu içinde böyledir.0 araç tesliminde verilen immo kdu anahtarın kaybolması ile hükmünü kaybeder.çünkü yeni çıkarttılacak anahtara istenecek kod farklı bir numaraya sahip kod olacak....
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir