radyo kodu...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

radyo kodu...

İleti yasi » 22 Mar 2007, 11:14

bendeki kitapçıkta eğer teypi sökebilirsen biraz dışarı çıkartsanda olur.Kodun yandaki seri numarasının ortadaki 4 harfi olduğunu yazıyo .yada bazı anahtarcılar söyliye biliyo 25 ytl karşığında

yasi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 22 Mar 2007, 13:07

[quote="yasi"]bendeki kitapçıkta eğer teypi sökebilirsen biraz dışarı çıkartsanda olur.Kodun yandaki seri numarasının ortadaki 4 harfi olduğunu yazıyo .yada bazı anahtarcılar söyliye biliyo 25 ytl karşığında [/QUOTE]

Anahtarcılar nasıl bilecek radyo kodunu?
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti sainz » 22 Mar 2007, 16:31

Eski işyerimdeki Opel Vectra' nın aküsü bitmiş ve sökülüp yenisi takılmıştı. Bu arada teyp kendini kilitlemişti ve verilen broşürlerdeki kodu girerek tekrar çalıştırmıştık. Teyp kodu bir seferlik bir kod değildir bence. Yani her seferinde farklı bir kod girilmiyordur. Eğer böyle olsa, yeni girilecek olan kodu teyp nasıl tanıyacak? Keza immo kodu için de aynı olduğunu düşünüyorum. Renault Megane Cuope' nin anahtarında bir arıza vardı ve immo kodunu anahtar aktarmıyordu. Bunun için ise 4 haneli kod numarasını manuel olarak girip sistemi açıp marşa basabiliyorduk.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti isnilgiz » 22 Mar 2007, 16:55

Ha iyi ki geldin Sainz arkadaşım. Daha önceki sayfalarda da bahsetmiştim opelci ya da vw ci arkadşlar açıklama yaparsa konu biraz daha netleşecek diye. Dediğin gibi opel ve vw de böyle bir sorun yok. Ama ne yazıktır ki skoda da bu durum netleşmedi. Ben aracımı 2006 temmuzunda aldım ve teyb kodu olayını sorarak aldım ama bir türlü kodu alamamıştım. Biraz cereme çektikten sonra (yani ta çekoslarla yazışarak) telefonla bir kod aldım ve malesef doğruluğunu test edemedim. Ama skodada bu sorun olduğu kesin. Mutlaka teyp üzerinde bir seri numara var ama bu onun teyp kodu olduğunu açıkça göstermiyor. Kaldı ki skoda servisinde ustalar da bu seri numaranın teyp kodu içermediğini aralarında bir müddet tartıştıktan sonra kabul ettiler. Ve servis doğrudan bu kodu temin edemedi. önce çekkoslavakyaya sordu sonra kodu verdi. Ama bence ciddi olan sorun skodanın parası ödenmiş bir aracın teyp kodunu vermemekte ısrar etmesi.
Ayrıca radyo klavuzunda iyi okunursa (Octavia elegance için söylüyorum) "herhangi bir durumda araç elektriksiz kalarak radyo kod isterse en yakın servise gidin size kod temin edeceklerdir" diyor. Bu da broşürlerde veya başka bir kart üzerinde bir radyo kodunun ayrıca müşteriye vrilmediğini gösteriyor. 

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 22 Mar 2007, 17:08

Teybin üzerindeki etikette o günelik kodu yazsa nasıl bir güvenlik kodu olur o? O zaman çalan adamın uğraşmasına gerek yok...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yasi » 22 Mar 2007, 18:16

ben kitapçıkta yazanı söylüyorum octaviası olan varsa dediğimi doğrulıyacaktır yada kitapçığına bakın
yasi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 22 Mar 2007, 19:42

[quote="irfant"]Teybin üzerindeki etikette o günelik kodu yazsa nasıl bir güvenlik kodu olur o? O zaman çalan adamın uğraşmasına gerek yok... [/QUOTE]

Anahtarı paspasın altına koyup kapıya da anahtar paspasın altında yazısı asmaya benzer.

Opel' inkini net hatırladım daha sonra. Biz de servisten almıştık bu kod numarasını. Yalnız çalıntı olma ihtimaline karşı, bir dilekçe ile başvurmamızı ve kodu gelip servisten bizim almamızı zira telefonla veya e-maille bu kodu göndermelerinin tamamen yasak olduğunu söylemişlerdi. Hatta ofisboy almaya gittiğinde "evet bu bizim personelimizdir, kodu bu arkadaşa verebilirsiniz" gibisinden bankavarî bir talimat istemişlerdi. Yani sık çalıştığımız bir yer olmasına rağmen epey uğraşmıştık. Gerçi Opel' de bu kodu aracı alırken veriyorlar mı bilmiyorum zira biz o kodları vermişlerse bile kaybetmiştik.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti skodacı » 22 Mar 2007, 20:56

Arkadaşlar,bu radyo kodu olayı bayağı bir gerdi hepimizi anlaşılan...müsaadenizle son noktayı koymak istiyorum,bu konuya...aracımızın radyo kodu bize sıfır araç teslimatında verilen siyah renk bir ajandanın içinde yer alan bröşürlerden teyp bröşürünün ilk sayfasına etiketlenmiş olarak yapıştırılmıştır.bu etikette teypimizin SKZ denilen kodu ve radyo kodu yer almaktadır.bu nedenle bröşürlere sahip çıkalım.hala radyo kodunu bayiler vermiyor diyen arkadaşa duyrulur...ayrıca radyo koduda değişken bir kod değildir.sabittir...immo kodu hakkında araçtırmalarım devam ediyor..

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 23 Mar 2007, 00:04

eyvallah üstad sağol..
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti isnilgiz » 23 Mar 2007, 02:32

skodacı kardeş yanlış bilgilendirme ile son nokta konulmaz. Ben yaşadığımı anlattım servis bile kodu çekoslavakyadan aldı ben onlardan aldım. dediğin broşşürler arabamda duruyor. senin araban ne bilmiyorum ama skz ile başlayan numara her aracın üretim yılına göre değişir. Ayrıca yine octavia için söylüyorum teyp kullanma klavuzunun "Konforlu kodlama" başlıkı 16. sayfasında "radyoyu başka bir araca taşımak isterseniz veya radyo kod talep ederse, Skoda servisinize başvurun" ifadesi var. Demek ki adam hayrına kod vermiyor eğer iddia edildiği gibi kodu veriyorsa o zaman klavuz yanlış: Ayrıca benim önerim broşürde bu kodun gerçekten olduğunu düşünenler varsa aküyü çıkarıversinler de bu kodu girsinler bakalım radyo çalışıyor mu? Çünkü ben bizzat başka birinin de 36 ytl ödediğini gördüm sırf radyonun kodunun servis tarafından girilmesi karşılığnda tarih temmuz 2006. O zamandan bu yana birşey değiştimi bilemem tabii.
Bence önemli olan konu kesin olmayan bilgilerle yargıda bulunmak ama  tereddütü olan kimse servisi arayıp konuyu sorup ta bilgi vermedi. Ben bizzat servisle yaşadıklarımı anlattım ama yarın başka bir servisi arayacağım ve size kesin bilgi vereceğim amaç skoda kullanıcıları net bilgiyi alsın. herkese saygılar.....
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 23 Mar 2007, 02:54

arkadaşlar saat geceyarısı 00:50 de skoda yol yardımı aradım telefonu 212 275 01 21. radyo kodunda bir problem olsa bu kodu vermiyor musunuz diye sordum. hayır kesinlikle servise gitmeniz gerekiyor dediler. oraya gidip kod siparişi alınıyormuş. Kodun servis tarafından girilmesi gerekiyormuş. Ben de kod siparişi nereden alınıyor çekslavakyadan mı  diye sordum. O da yol yardım olarak bu konuda bilgilerinin olmadığını servise gitmem gerektiğini söyledi. Sonra da ben servisin olmadığı bir şehirde bu koda ihtiyacım olsa ne yapacağım diye sordum servise gitmem gerektiğini tekrar etti. Ama bu saatte bir servis olmadığı için servisi arayamadım ve net bilgi alamadım yarın arayacağım. 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 23 Mar 2007, 10:11

isnilgiz arkadaşım da doğruyu söylüyor ama bana her iki aracımı alırken skodacı arkadaşımın yazdığı gibi dosya ile birlikte verdiler...

Hatta dün evde özellikle tekrar kontrol ettim, kod bende  Smile
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 23 Mar 2007, 15:54

Arkadaşlar merhaba Bugün ata otomotivi aradım  tel 312 397 57 38. Önce teknik servisi aradım. oradakiler radyo kodunun verilmesi grektiğini söylediler ve satışa havale ettiler. Satıştan Bülent bey isminde kibar birisi çıktı. Önce o da radyo kodunun verilmesi gerektiğini söyledi. Sonra da birisine danışması gerektiğini söyleyerek döndü ve çok İLGİNÇ bir cevap verdi.
DİĞER MODELLERDE VERİLİRKEN OCTAVİLARDA RADYO KODU VERİLMİYORMUŞ: AMA RADYODA BİR SORUN OLDUĞUNDA ARTIK ÜCRETSİZ SERVİSTE KOD GİRİLİYORMUŞ. RADYO GÜVENLİĞİ AÇISINDAN BU DAHA İYİYMİŞ    Ying%20Yang 

Dediğim gibi ben kodu zaten almştım. Ama bu uygulama ne kadar iyi, takdir radyo kodu olmayan sayın octavia kullanıcılarının. Herkese teşekkürler.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 23 Mar 2007, 16:34

Octavia üvey evlat mı? Ne komik bir uygulama, işi gücü bırakıp kod aramaya çıkacaksın bir de...

Teşekkürler paylaşımın için...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HÜSEYİN » 23 Mar 2007, 20:25

bende octavıa kullanıcısıyım bende kod var.... kim demiş vermiyorlar diye????
HÜSEYİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 23 Mar 2007, 20:29

isnilgiz  son noktayı koydum...skodanın tüm yetkili satıcıları radyo kodunu müşterilerine araç teslimatı sırasında+araç tanıtımı sırasında nerde yazılı olduğunu ve kodu teybe nasıl tanıtacaklarını anlatıyorlar...skoda yetkili satıcılarından biri olur ya vermemişse sana sen bunu tüm skoda yetkili satıcılarına mal edemezsin isnilgiz ...son nokta(.)
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 24 Mar 2007, 02:01

[quote="skodacı"]immo kodu hakkında araçtırmalarım devam ediyor..[/QUOTE]
üstad, gene immo meselesi?? (Türk'üz herşeyi devletten bekliyoruz.)
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti isnilgiz » 24 Mar 2007, 02:54

söylenecek laf kalmadı skodacı. yol yardım ve ata plaza ile and oto görüşülenler bunlar. ankarada da başka yok. Yol yardım da istanbulun telefonu. telefonlar ve görüşülenler yukarıda,  tecrübeyi test etmek yerine yargılarımızı kabulleniriz. ister genelle ister özelle son nokta senin olsun. amaç fikirlerin çatışması ya. tecrübe paylaşmak bizim işimiz değil. agresifliği severiz  dediğimizin aksini kabul etmeyiz bir türküz en iyisini biz biliriz.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir