radyo kodu...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

radyo kodu...

İleti skodacı » 29 Mar 2007, 22:40

arkadaşlar,immobilizer denen kod da,radyo kodu kodu gibi sabit...değişken değil.sıfır araç alımında  bizlere verilen plastik anahtarlığın içerisinde bulunan yaldızlı bölgenin altında yer alıyormuş.(bu bölgeyi tırnakla kazıyarak görebiliyoruz)

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 30 Mar 2007, 22:47

bu yüzden sıfır araç alımında bize verilen radyo ve immobilizer kodlarına iyi sahip çıkalım.bu kodları aracı satarkende yeni sahibine vermeliyiz....diyelimki mevcut iki anahtardan birini kaybettik,hem yetkili servisimize başvurup yeni bir anahtar çıkartmalıyız,zira o anahtar art niyetli birinin eline geçerse arabamız kaşla göz arasında hüp olur...kaybettiğimiz anahtarı yeniletirsek o eski anahtar kimin elinde olursa olsun arabayı çalıştıramaz.adaptasyon sebebi ile.yanlız o anatar(kaybettiğimiz)aracı ancak açabilir,ama aracı çalıştıramaz.yani no problem,no panik...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 31 Mar 2007, 01:53

üstad emin olmak için bir daha soruyorum. mesela bende bir anahtar kayıp.dışarıda yedek kopyalattım. daha sonra dışarıdaki o yedeğe ve anahtara servisten yeni immo girilebilir mi?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti Ufuk KAPLAN » 31 Mar 2007, 14:34

disardan yaptirdigin bir anahtara immo takilamiyor..
ama..
Bizim diger aracin anahtari kaybolmustu.
Normal bir anahtarci yapamiyor ve servisede gitmedik.
bu isi yapan anahtarcilar var.
götürdük ona immolu anahtar yapti yeni.
Ufuk KAPLAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Ufuk KAPLAN » 31 Mar 2007, 14:36

radyo kodu icinde,
Araci aldiginiz bayide tüm bilgiler kayıtlı oldugu icin tlfla ögrenebilirsiniz.

Buda basima gelen bir olay.
Kodu kaybettik, servisi aradik, aracın modelini plakasini söyledik, kimlik bilgisi vererek kodu ögrendik.
Ufuk KAPLAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 31 Mar 2007, 19:53

ömer hoca,dışarıda yaptırdığın anahtara adaptasyon yapabiliyor,yetkili servisler.bu sorunun cevabını daha önce vermiştim,sanırım.immo kodu sende varsa sen onlara,sende yoksa onlar mail yoluyla urtdışından hemen alabiliyorlar.anahtar adaptasyonu işçiliği ödüyorsun sadece...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 01 Nis 2007, 00:35

yanlış anlattım galiba aynı anahtarlara eskisinden farklı bir kod yükleniyor mu fabrikadan istenip.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodacı » 01 Nis 2007, 16:37

aynı kod yükleniyor...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 06 Eyl 2007, 11:08

arkadaşlar üzerinden epey zaman geçmiş ama bir elektronikçi olarak başlık dikkatimi çektiği için tüm mesajları okudum.  şunu söylemem gerekir ki kodun değişken olması neredeyse imkansız.aslında imkansız değilde böyle bir uygulama üreticiye işkencedir. sabit olması kesindir. değişken olması teybin  beyniyle ilgili olabilir. tekrar elektrik aldığında kendi otomatik olarak rastgele bir kod yükleyebilir. ancak olursa bu şekilde değişken olabilir ve bunu ta çeklerden öğrenmek imkansız olmuş oluyor. diyelim ki raastgele değilde belli bir sıraya göre kodluyor o zaman çekler bir aracın teybinin kaç kere elektriksiz kaldığını sıradaki kodun ne olduğunu takip etmesi imkansız hale gelecektir. yani söylenenlerin bir çoğu olması çok zor şeylerdi.
geriye iki sonuç kalıyor. kod kesin sabittir fakat müşteriye veriliyorda olabilir verilmiyorda olabilir. bunu destekleyen bir mesajda arkadaşımızın kodu öğrenmeye çalıştığındaki karşısına çıkan zorluklardır. eğer bu kod değişkense vermekten niye bu kadar kaçınıyorlar. demekki sabit ve böyle bir sorun olduğunda tekrar müşteriyi yolmak için vermiyorlar.

kodu aldığını veya broşürle verildiğini söyleyen arkadaşlarda belki önceki müşterilerin yogun itirazı ve şikayeti üzerine verilmiş bir karardır.

umarım anlatabilmişimdir.

saygılar;;
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 06 Eyl 2007, 11:40

2004 de aldım aracı, radyo ile ilgili kodu, kod kullanım kılavuzu vb. hepsini tam aldım. özellikle istemedim, onlar verdiler (adana özgen oto).

hem kodu niye vermesinler ki, araç da radyo da bizim. en olmadık zamanda bir kod için servisi mi arayacağız. bu hiç de basit değil. ayrıca kodlar değişken olamaz. öyle olsaydı kod bekleyen binlerce radyo olurdu. serviste büyük ihtimalle sıfırlama yapıp yeni bir kod da giriyor olabilirler..
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 13 Kas 2007, 00:59

biraderin focusunun cdsi çalışmıyordu serviste 100 euro istediler yaptırmadık 2 hafta sonra öğrendikki torpidoda yazıyormuş kod var dır bir yerlerde. immo ise sabittir değişmez ancak anahtar ve kod kaybedilirse fabrikadan şasi numarasına göre yeni değil aynı kod istenir. anahtarın mekanik olan kısmı ise herhangi bir anahtarcı tarından yapılabilir ama kodu bu anahtara yüklenmesi için özel bir alet kullanılıyor. kodun değişmesi ise anahtar sistmenin komple değimesi ile oluyor 3000 ytl civarında octavia için

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti lazianke » 13 Kas 2007, 10:34

benim aracın anahtarı doğrudan klonlanan cinsten değildi. mutlaka arabaya tanıtılması lazımda ama buna rağmen klonlamayı başardılar. hem de immo kodu olmadan. teknoloji hızla gelişiyor maalesef ve hırsızlara da kullanması yasak değil
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feyzahid » 14 Oca 2010, 02:09

Arkadaşlar Octi yi aldığım şahıs bana radio kodunu verdi ama. Teybi kaç sefer söküp taktım hiç kod istemedi. VW Gamma aldım ya onu takmaya uğraşıyorum Hala muvaffak olamadım. İnşaalllah yarın halledeceğim.
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti uur1919 » 18 Mar 2010, 18:40

SELEM ARKADAŞLAR BEN DE YENİ Bİ OCTİ ALDIM ALIRKEN RADYO KODUNU SORMADIM AMA ARACIN (2005 MOD)EVREKLARI DURUYO.ANCAK BU RADYO KODU NASIL BİR ŞEYE BENZİYO.
uur1919
CLASSIC
CLASSIC

İleti xMEGANx » 18 Mar 2010, 20:01

Benim 307 dede varmıdır bu ?
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx