xenon far 185 ytl sizce nasıl

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

xenon far 185 ytl sizce nasıl

İleti nob » 19 Mar 2009, 01:55

nob
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozzgurr » 19 Mar 2009, 01:58

marka bildigim ve daha önce kullandıgım bi marka bi sorun yasamadım fiyata gelince 150 milyona bile xenonlar var normal bi fiyat bence ..Burda dikkat edilmesi gereken body kontrol olan araclarda kulanılamıyacagı.. büyük bir ihtimalle arıza lambasını yakar.her araca uymayabilir
ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nob » 19 Mar 2009, 02:08

bizim fabialarda yakarmı acaba arıza lambası zaten yanıyo gerçi herşeye ama

nob
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 19 Mar 2009, 10:12

Uzun kısa fiyatımı, yoksa sadece kısa far fiyatımı belirtmemiş, ama fiyat bana yinede pahalı geldi..

2 hafta önce arkadaşa aldık cancan otodan 8000k sadece kısalara 130 tl + montaj...

Cancan otonun web sitesine bakarsanız 100 tl den başlıyor xenon fiyatları..

Ha bide aksesuarcı bi tanıdığımız söyledi piyasadaki xenonların %95 i çin malı..
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti hetepe » 19 Mar 2009, 10:19

185 tl artık pahalı, günden güne fiyat düşüyor çünkü...Ama taksit olayı , durumu biraz iyileştiriyor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alpino » 19 Mar 2009, 11:42

[quote="hetepe"] 185 tl artık pahalı, günden güne fiyat düşüyor çünkü...Ama taksit olayı , durumu biraz iyileştiriyor.[/QUOTE]

dostum haklısın fiyatlar sürekli düşüyor ama benim octavia da 150 tl ye satılanları takıp denedik. lambalar çalışmasına rağmen hemen arıza uyarısı verdi araç. ki aldığım yer ankara ata skoda'ya xenon farları veren firma :) gerçi kendisi söylemişti bana seninkinin beyni hassas kalitelisi lazım diye. 300 tl ye aldım eagle marka 350W lık xenonları.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti alpko » 19 Mar 2009, 12:14

Vallahi su xenona giricem gibi, aklimi celiniyorsunuz iyice:)) Burada bi arkadas taktirtmis..

http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... ie=1&obr=1

foto da su:

gecenlerde de yazilmisti, beyaz far vs yazmistim, su xenon konusunda pek bi bbilgim yok, beyaz isik alip takmak var iken, neden daha pahalisi olan xenon, bir de mercekli vs olaylari da var dimi bunlarin?
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 19 Mar 2009, 12:28

Alpko: ....... su xenon konusunda pek bi bbilgim yok, beyaz isik alip takmak var iken, neden daha pahalisi olan xenon, bir de mercekli vs olaylari da var dimi bunlarin?

---------------

Güzel ve de pahalı 1şey bence. Çakması da iğrenç ve de arkasından güzel(!) sözler sarfettiren bir durum. Bir de bunların bi-xenon denen modelleri var ki dehşetül vahşet. genel de ultra-lux araçlarda bulunur mersolar gibi :D Neymiş virajlarda tekerle bereber farda ilgili yöne dönüyormuş vs vs... 

185 tl xenon kite pahalı/ucuz vs denmiş. zaten mercek olmadan pek bir fonksiyonu yok bence, mercek de işin içine girince el de yanar cep de... serviste sadece "tek bir ampül"ünün 6 ay önce fiyatının 110 TL olduğu göz önüne alındığında 185 tl bedava. Tabi ki işin içine kalite, performans, kullanım süresi vs bir sürü detay da giriyor. Velhasıl kelam mercek, far, blast, xenon derken böyle bir far sisteminin tanesinin ederi 1500 TL den aşağı değil. Oysa altı üstü 5 TL lik ampülle de yolda gidiyoruz, 5000 TL lik bi-xenon sistemle de...

Konuyla tam alakalı değil ancak gecen gün bir araç gördüm. Eski kasa Murat-131 doğan kiremit renginde arkasına satılık ilanı yapıştırmış: SAHİBİNDEN SATILIK ORJİNAL TÜPLÜ RUHSATA İŞLİ, TV İZLENİR, DVD ÇALAR, MP3 DE ÇALAR, UZAKTAN KUMANDASI VAR, SİS FARLI, KOLTUKLAR DÖŞEMELİ VSVS.. aklımda kalan bunlar FİYAT 3000 TL :D aracın üzerindeki aksesuarlar aracın ederinden pahalıydı...

Güldüm geçtim ağlanacak halimize... Ah be memleketimin insanı...

:..(

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti alpko » 19 Mar 2009, 12:37

[quote="delidolu"]

Alpko: ....... su xenon konusunda pek bi bbilgim yok, beyaz isik alip takmak var iken, neden daha pahalisi olan xenon, bir de mercekli vs olaylari da var dimi bunlarin?

---------------

Güzel ve de pahalı 1şey bence. Çakması da iğrenç ve de arkasından güzel(!) sözler sarfettiren bir durum. Bir de bunların bi-xenon denen modelleri var ki dehşetül vahşet. genel de ultra-lux araçlarda bulunur mersolar gibi :D Neymiş virajlarda tekerle bereber farda ilgili yöne dönüyormuş vs vs... 

185 tl xenon kite pahalı/ucuz vs denmiş. zaten mercek olmadan pek bir fonksiyonu yok bence, mercek de işin içine girince el de yanar cep de... serviste sadece "tek bir ampül"ünün 6 ay önce fiyatının 110 TL olduğu göz önüne alındığında 185 tl bedava. Tabi ki işin içine kalite, performans, kullanım süresi vs bir sürü detay da giriyor. Velhasıl kelam mercek, far, blast, xenon derken böyle bir far sisteminin tanesinin ederi 1500 TL den aşağı değil. Oysa altı üstü 5 TL lik ampülle de yolda gidiyoruz, 5000 TL lik bi-xenon sistemle de...

Konuyla tam alakalı değil ancak gecen gün bir araç gördüm. Eski kasa Murat-131 doğan kiremit renginde arkasına satılık ilanı yapıştırmış: SAHİBİNDEN SATILIK ORJİNAL TÜPLÜ RUHSATA İŞLİ, TV İZLENİR, DVD ÇALAR, MP3 DE ÇALAR, UZAKTAN KUMANDASI VAR, SİS FARLI, KOLTUKLAR DÖŞEMELİ VSVS.. aklımda kalan bunlar FİYAT 3000 TL :D aracın üzerindeki aksesuarlar aracın ederinden pahalıydı...

Güldüm geçtim ağlanacak halimize... Ah be memleketimin insanı...

:..(

[/QUOTE]

ben de o yuzden dusunuyorum, xenon oldu mu en iyisi olmali bir de devamli ampul yenileme vs gerektirecektir.. beyaz bi ampul is gorur diyorum 17-19eur tanesi, 30000-40000km gidiyorlar..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 19 Mar 2009, 16:09

[quote="alpino"] [quote="hetepe"] 185 tl artık pahalı, günden güne fiyat düşüyor çünkü...Ama taksit olayı , durumu biraz iyileştiriyor.[/QUOTE]

dostum haklısın fiyatlar sürekli düşüyor ama benim octavia da 150 tl ye satılanları takıp denedik. lambalar çalışmasına rağmen hemen arıza uyarısı verdi araç. ki aldığım yer ankara ata skoda'ya xenon farları veren firma :) gerçi kendisi söylemişti bana seninkinin beyni hassas kalitelisi lazım diye. 300 tl ye aldım eagle marka 350W lık xenonları.[/QUOTE]

ATA satıyor diye iyi mal olduğu garanti değil, ayrıca sistem iyi bile olsa aracınızdakı akım kontrol merkezi, sonradan takılan ve az amper çeken bu sistemi göremediği için arıza lambasını yakar.Eğer takan kişi iyi bir usta ise bu lambayı yakmadan sistemi bağlamasını bilmeli.(Yöntemi var çünkü) VW grup/Skoda yeni nesil araçları artık birçok şeyi algılayabilen ECU ile donatıldığından, takılan sistem değil, takan kişinin dikkat, bilgi ve becerisi ön plana çıkar.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti emrtkn » 19 Mar 2009, 19:27

İlanda gözüken Xenon,benim arabanın uzun farlarında var.Sorun hiç çıkarmadı 7-8 aydır kullanıyorum.
Fiyatıda gayet normal ..
Kısalarda 8000 K Mtec Xenon Kit
Uzunlarda 6000 K Cyclone Xenon Kit var gayet memnunum ..
Kullanıcı avatarı
emrtkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TEKİN
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia A5 (RS Modified)

İleti ozzgurr » 19 Mar 2009, 22:24

bu arada sis lamban varmı?? oda nerden cıktı deme yagmurlu bi havada xenonlarla gece giderken aklına gelirim LOLLOLLOL bu meret iyi güzelde yagmurda on para etmiyo işte bana xenonun maliyetine bir bakın hele mercekli far almak zorunda kaldım sislerim yok sis aldım ee sis aldık cercevede lazım oldu ....OuchOuch ama sonuc harika olduSmile
ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir