Gurultu yapan parca bulundu, destek ltf

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gurultu yapan parca bulundu, destek ltf

İleti alpko » 31 Mar 2009, 12:55

Bugun sonunda aracin neden bu kadar cok sesli calistigini cozduler.. 99Eur+iscilik, 10%`te indirim yapacagiz dediler ama yaptirtmadim, artik yetkili servise cok zor giderim diye, disarida yaptirticagim ya da Turkiye`de tamir ettirebilirim.

Su parcanin tam olarak ne oldugu konusunda yardimci olabilecekmisiniz? (On sag bilye adamin anlattigina gore ama farkli bir ismi de olabilir tabi).
Resimler asagidaki linklerde..

http://lazo.czechian.net/trabant%20601/ ... aprava.htm

http://www.skf.com/portal/skf_sk/home/p ... 62&lang=sk

Tesekkurler,

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 31 Mar 2009, 14:06

guncel
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 31 Mar 2009, 16:33

Anladım desem yalan olur...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alpko » 31 Mar 2009, 16:34

[quote="hetepe"]Anladım desem yalan olur...[/QUOTE]

Anlamadigin nedir Engin baba?:) Parcanin tam olarak ne oldugunu bilmiyorum ama linklerde fotolar var, ne oldugunu bilen var mi diye soruyorum..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 31 Mar 2009, 17:29

Cevap veriyorum :) resim 2 ; 7. parça rotbaşı 5-6 rot mili.Hocam o araba çok eski bi model galiba 1 resimde yanılmıyorsam 10 parça amortisöre benziyor onun bağlantısı bile bi garip yav :D

ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 31 Mar 2009, 17:57

Anlamadığım şey fotolarda neye bakmam gerektiği...o yüzden yorum da yapamıyırum...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alpko » 31 Mar 2009, 20:01

servisin defdigi parcaya gore nette bu sekilde foto bulmus bizim elemanlardan biri ama tamam bi bilya olacak bu herhalde cozeriz bunu serviste.:)
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 31 Mar 2009, 21:17

nasıl bi ses yapıyo vuuuuuw diye ötüyomu hızlandıkça porya bilyesi olabilir gibi geliyor bana.Geçen gün 80 tl ye değiştirdim orjinalini eğer oysa ilkten yan sanayi taktılar 2 hafta dayanmadı dümdüz oldu bilyeler. 
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 31 Mar 2009, 23:19

[quote="kadir_"]nasıl bi ses yapıyo vuuuuuw diye ötüyomu hızlandıkça porya bilyesi olabilir gibi geliyor bana.Geçen gün 80 tl ye değiştirdim orjinalini eğer oysa ilkten yan sanayi taktılar 2 hafta dayanmadı dümdüz oldu bilyeler. [/QUOTE]

olabilir.. hizlandikca ses artiyo baslarda acaba motor mu dedim hatta bi ara tekerleklerden mi dedim ama kisliklari takincada devam edince baska bisey dedim, bugun elemanlar bilye falan dediler bu porya bilyesi olabilir belki.. 
yahu bisikletlerin arkasinda camurluklar olurdu ya tekere surttukce ses cikardi ayni onun gibi bi ses..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fantastik » 31 Mar 2009, 23:37

[quote="alpko"]
[quote="kadir_"]nasıl bi ses yapıyo vuuuuuw diye ötüyomu hızlandıkça porya bilyesi olabilir gibi geliyor bana.Geçen gün 80 tl ye değiştirdim orjinalini eğer oysa ilkten yan sanayi taktılar 2 hafta dayanmadı dümdüz oldu bilyeler. [/QUOTE]

olabilir.. hizlandikca ses artiyo baslarda acaba motor mu dedim hatta bi ara tekerleklerden mi dedim ama kisliklari takincada devam edince baska bisey dedim, bugun elemanlar bilye falan dediler bu porya bilyesi olabilir belki.. 
yahu bisikletlerin arkasinda camurluklar olurdu ya tekere surttukce ses cikardi ayni onun gibi bi ses..
[/QUOTE]

ewet dostum bilye o.bende ilk başta 100-110 la giderken yapıyodu sonra usta dediki daha fazlalaşınca gelirsin 1 ay sonra artık 70-80 de yapmaya başladım.skodalarda o parça ayrı değil işçilik dahil 220 ytlye yaptırdım ama kazıklandımı sonradan anladım dışarda 110 ytl imişLOL
fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 31 Mar 2009, 23:41

[quote="alpko"] [quote="kadir_"]nasıl bi ses yapıyo vuuuuuw diye ötüyomu hızlandıkça porya bilyesi olabilir gibi geliyor bana.Geçen gün 80 tl ye değiştirdim orjinalini eğer oysa ilkten yan sanayi taktılar 2 hafta dayanmadı dümdüz oldu bilyeler. [/QUOTE]

[/QUOTE]

Porya bilyesidir ama ses ne taraftan geliyor sağdan mı soldan mı sağdan geliyosa orayı değiştirirsin 80 tl hadi 40 da işçilik olsun 120 tl ye kapatırsın tr de ama orda ne olur onu bilememBig%20smile
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 31 Mar 2009, 23:44

[quote="kadir_"][quote="alpko"] [quote="kadir_"]nasıl bi ses yapıyo vuuuuuw diye ötüyomu hızlandıkça porya bilyesi olabilir gibi geliyor bana.Geçen gün 80 tl ye değiştirdim orjinalini eğer oysa ilkten yan sanayi taktılar 2 hafta dayanmadı dümdüz oldu bilyeler. [/QUOTE]

[/QUOTE]

Porya bilyesidir ama ses ne taraftan geliyor sağdan mı soldan mı sağdan geliyosa orayı değiştirirsin 80 tl hadi 40 da işçilik olsun 120 tl ye kapatırsın tr de ama orda ne olur onu bilememBig%20smile

[/QUOTE]

Sag taraf.. burada 99Eur parca arti iscilik dediler:)  porya bilyesi diyorsun he.. bi baktiralim bakalim o zaman.. Istanbul`da tamire sokayim o zaman :P  sagol
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 31 Mar 2009, 23:50

Gel hemen taşdelen yılmazlara dal orda hallederler hemen dışarda yaptırma ben yaptırdım i.neler o kadar ısrar ettiğim halde yan sanayi takmışlar 1 hafta anca gitti sonra tekrar başladı ses
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 31 Mar 2009, 23:52

[quote="fantastik"]
[quote="alpko"]

[/QUOTE]

ewet dostum bilye o.bende ilk başta 100-110 la giderken yapıyodu sonra usta dediki daha fazlalaşınca gelirsin 1 ay sonra artık 70-80 de yapmaya başladım.skodalarda o parça ayrı değil işçilik dahil 220 ytlye yaptırdım ama kazıklandımı sonradan anladım dışarda 110 ytl imişLOL
[/QUOTE]

ama ben de cok uzun suredir var bu.. 6 aydan fazla desem yalan olmaz ama son 1aydir sanki daha da fazla.. 120 - 160 arasinda hele ses cekilmiyor hic, radyoyu son sese veriyorum, traktor gibi resmen..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 31 Mar 2009, 23:54

[quote="kadir_"]Gel hemen taşdelen yılmazlara dal orda hallederler hemen dışarda yaptırma ben yaptırdım i.neler o kadar ısrar ettiğim halde yan sanayi takmışlar 1 hafta anca gitti sonra tekrar başladı ses[/QUOTE]
Geldigimde goruselim ama orijinal skoda ya da avrupa uretimi parca takilmasindan yanayim, cin mali vs olmasin.. :)
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 31 Mar 2009, 23:56

Yok burdakilerin çin malıyla işi yok 3.sınıf yerli mal takıyolarLOL

Orjinalinin üstünde skoda yazmıyor zaten MG veya MK gibi birşey olması lazım markasını yan sanayi olan yuvarlak gibi orjinali kareye benziyor ordan ayırt edebilirsin parsan otoya pm at olmazsa o sana daha iyi yardımcı olurThumbs%20Up
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir