Tekerden gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tekerden gelen ses

İleti ufuk05 » 31 Mar 2009, 22:24

Arkadaşlar arabamda sorun.Teker sağa yada sola dönükken kalktığımda yada yolda giderken bazen direksiyon çevirdimğide 40 kadar olan hızarda tekerin bi yerine geldimi iki metalin birbirine vurması gibi tak diye bi metal sesi geliyor.Ustalara gösterdim direksiyondan gelmediği belli sol ön takımdan geliyorFişek takozları ve rot milleri yeni değişti.Sorun ne olabilir yada böyle bi sorunla karşılaşan oldumu 

ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 01 Nis 2009, 02:08

Balataya da bakılmış mıyıdı?
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti ufuk05 » 01 Nis 2009, 22:01

Balatalara rotlara fişek takozlarına rotillere akslara hepsine bakıldı.Sanırım sorunu bulduk.Tekeri iler geri salladımı aynı sesi yapıyor.Buyuk bi ihtial porye bilyasından kaynaklanıyor.Yarınsanayide değiştireceğim.2 günümü yedi umarım çözülür
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk05 » 02 Nis 2009, 16:39

Sorun bulundu taşıyıcıda polyo bilyasının takıldığı  yuvarlak yerde problem çıktı.Herhangi bir sürtme zedeleme yok tamamen döküm hatası var.Tam yuvarlak değil bu yüzden polyo bilyesi düzgün oturmuyor.Servisle görüştüm adamın dedikleri parçayı getirin distribitöre göndeririz ordan bilmem nereye vs vs 1 ayda cevap gelmez dediler.Olaya bak ben arabamı 1 ay servistemi yatıracağım.
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir