SANAL SERVİS

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SANAL SERVİS

İleti Erdemsah » 21 Nis 2009, 17:20

Arkadaşlar SANAL SERVİS uygulamsını bu başlık altında başlatıyorum

Aracınıza ait sorunları buraya yazabilir en kısa zamanda çözüm ve maliyet hakkında bilgi alabilirsiniz

Şimdilik sadece Saat 16:00 ve 18:00 arasında online .Soru ve sorunlarınızı bekliyorum

Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti yexplorer » 21 Nis 2009, 17:36

hepimize hayırlı olsun güzel bir uygulama teşekkür ederim. en azından yolunmadan ( işini doğru yapan ustaları tenzih ederim) ön bilgi alabiliriz. tabi en güzeli benim gibiler için bulunduğu yerde servis yada usta sıkıntısı çekenler için çok güzel
hemen ilk sorumu sorayım: arka amortisörlerin üst bağlantı noktasındaki plastik ( köpük gibi) kısım dökülmek üzere ne zararı olur. birde değiştirmek istersem arabanın yaylanmasını engellemek için hangi amortisörü almalıyım
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti Erdemsah » 21 Nis 2009, 18:00

[quote="yexplorer"]hepimize hayırlı olsun güzel bir uygulama teşekkür ederim. en azından yolunmadan ( işini doğru yapan ustaları tenzih ederim) ön bilgi alabiliriz. tabi en güzeli benim gibiler için bulunduğu yerde servis yada usta sıkıntısı çekenler için çok güzel
hemen ilk sorumu sorayım: arka amortisörlerin üst bağlantı noktasındaki plastik ( köpük gibi) kısım dökülmek üzere ne zararı olur. birde değiştirmek istersem arabanın yaylanmasını engellemek için hangi amortisörü almalıyım
[/QUOTE]

Aracın marka ve modelini yazarsanız size yardımcı olabilirim Örnek 93 Favorit gibi

Ayrıca teşekkürler

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti agros » 21 Nis 2009, 19:07

bu uygulama için simdiden tesekkurler.

benim aracım 2001 model 68hp fabia 1.4mpi comfort

aracım sehir dısında benzin sarfiyatı cok iyi km de yaklaşı 170 kuruş yakıyor. ancak sehir içinde 400kuruşa kadar cıkıyor. acaba ne gibi bir sorunu olabilir. kelebek boğazını temizletsem bir faydası olur mu. hava filtresini temizleteyim diyorum. daha yeni temizlettim gerçi ama yinede temizletebilirim ya da değiştirebilirim. ayrıca avans ayarınıda yeni yaptırdım. piyano tabir edilen yağ püskürten 8 tane deliğin bulunduğu yeri de yeni temizledik ama bu sadece motor sesiini azalttı o kadar. bujileri kablolarınıda değiştirmem gerekir mi. yardımlarınız için simdiden tesekkurler...
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti turq » 21 Nis 2009, 21:15

faydalı bir bölüm olacak. şimdiden teşekkürler
turq
CLASSIC
CLASSIC

İleti SLN1958 » 21 Nis 2009, 21:21

Öncelikle bu hizmetiniz için tşk ederim.
1993 favorit, aks tan ses geliyor. ne yapmalıyım, en fazla masrafı ne tutar ?

şimdiden teşekkürler.

Şevket Gürdal
SLN1958
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 22 Nis 2009, 13:11

[quote="Erdemsah"][quote="yexplorer"]hepimize hayırlı olsun güzel bir uygulama teşekkür ederim. en azından yolunmadan ( işini doğru yapan ustaları tenzih ederim) ön bilgi alabiliriz. tabi en güzeli benim gibiler için bulunduğu yerde servis yada usta sıkıntısı çekenler için çok güzel
[/QUOTE]

Aracın marka ve modelini yazarsanız size yardımcı olabilirim Örnek 93 Favorit gibi

Ayrıca teşekkürler
[/QUOTE]

imzada vardı ama gözden kaçmış heralde 2003 octavia
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 22 Nis 2009, 13:13

birde aracı adlığımda 120 i geçince uyarı veriyordu şimdi yok. ayrıca 15000 bakım zamanı geldi hala uyarı vermedi.
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti ktefoto » 22 Nis 2009, 13:31

yüksek hızda frene basınca sol aks kafasından trrrrrrrrrrrrr diye sesler geliyor. sol aks milini komple değiştiricem. kaça patlar bana, teşekkür ederim. 1990 favorit 136 L
ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Erdemsah » 22 Nis 2009, 14:05

[quote="agros"]bu uygulama için simdiden tesekkurler.

benim aracım 2001 model 68hp fabia 1.4mpi comfort

aracım sehir dısında benzin sarfiyatı cok iyi km de yaklaşı 170 kuruş yakıyor. ancak sehir içinde 400kuruşa kadar cıkıyor. acaba ne gibi bir sorunu olabilir. kelebek boğazını temizletsem bir faydası olur mu. hava filtresini temizleteyim diyorum. daha yeni temizlettim gerçi ama yinede temizletebilirim ya da değiştirebilirim. ayrıca avans ayarınıda yeni yaptırdım. piyano tabir edilen yağ püskürten 8 tane deliğin bulunduğu yeri de yeni temizledik ama bu sadece motor sesiini azalttı o kadar. bujileri kablolarınıda değiştirmem gerekir mi. yardımlarınız için simdiden tesekkurler...
[/QUOTE]

Öncelikle paylaşımın için teşekkür ederim

Aracının şehiriçi yakıt tüketiminin fazla olması ile ilgili kullandığın mesafenin kısa olmasını rahatlıkla söyeleyebilirim kısa mesafede jikle(otomatiktir)sürekli devrede olduğu için aracın fazla yakıt yakar ki bir sorun olsa uzun yoldada yakıt sarfiyatı bu kadar düşmez.Aracınızın hava filitresi ve bujileri yakıt sarfiyatı için direk etkidir her 10000 km hava filitresi değişimi ve 30000 km buji değişimi tavsiye edilir ayrıca aracın kelebek boğazını temizleyim sistem ayarlarını V.A.G. 1552 ile yapılması gerekir . Aracınızda buji kablosu ve avans ayarı yoktur .Ateşleme trafosu vardır ve emri motor kumanda kutusundan alır .

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 22 Nis 2009, 14:11

[quote="yexplorer"][quote="Erdemsah"][quote="yexplorer"]hepimize hayırlı olsun güzel bir uygulama teşekkür ederim. en azından yolunmadan ( işini doğru yapan ustaları tenzih ederim) ön bilgi alabiliriz. tabi en güzeli benim gibiler için bulunduğu yerde servis yada usta sıkıntısı çekenler için çok güzel
[/QUOTE]

Ayrıca teşekkürler
[/QUOTE]

imzada vardı ama gözden kaçmış heralde 2003 octavia
[/QUOTE]

Evet imzanızda var gerçekten özür :)

Arka amortisörün içinde köpük gibi olan maddeye amortisör stoplama takozu diyoruz .Adındanda anlaşılacağı gibi amortisörü belli bir bölgede çalışmasını tutmak için yapılmıştır . Değiştirmek kolay dır arka amortisör sökülür dağılır  ve değiştirilir. Amortisörün değişmesine gerek yoktur .Ama amortisörünüzde başka bir sorun varsa mutlaka bu parçayı orjinal veya shachs ile değiştirmenizi tavsiye ederim.

Geçmiş olsun

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 22 Nis 2009, 14:16

[quote="yexplorer"]birde aracı adlığımda 120 i geçince uyarı veriyordu şimdi yok. ayrıca 15000 bakım zamanı geldi hala uyarı vermedi. [/QUOTE]

Aracın programlaması ile alakalı mesela kar lastiği var ise hız yapıldığında uyarı vermesi için programlanabilir . Daha sonra servise gittiğinizde servis uyarıyı kaldırmış olabilir veya kendiliğinden kalktı ise kombi ayarları ile farketmeden oynanmış olabilir.15000 km oldu fakat bakım göstergemde ikaz gelmedi diye sakın bakımını aksatma ikaz el ile aracın içinden sıfırlanabildiği için bakım zamanını km olarak dikkate al . Makine ile kombi göstergeyi kontrol ettir mutlaka başka bir sorun olabilir

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 22 Nis 2009, 14:25

[quote="ktefoto"]yüksek hızda frene basınca sol aks kafasından trrrrrrrrrrrrr diye sesler geliyor. sol aks milini komple değiştiricem. kaça patlar bana, teşekkür ederim. 1990 favorit 136 L[/QUOTE]

Yüksek hızda frene basınca gelen sen muhtemelen disklerin eğikliğinden kaynaklanıyor .Sorun fren sistemi ile alakalı aks milini kesinlikle değiştirmeyiniz .Aracın ön fren balataları ve ön fren disklerini değiştirtiniz sorun kalmıyacaktır

Bunların maliyeti de

Ön Fren balatası  :  30 TL (Roadhouse marka)  - 35 TL (Trw) Marka

Ön Fren Diskleri Favorit 135 L : 65 TL

İşçilik : 30 - 50 Tl arasında

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 22 Nis 2009, 14:33

[quote="SLN1958"]Öncelikle bu hizmetiniz için tşk ederim.
1993 favorit, aks tan ses geliyor. ne yapmalıyım, en fazla masrafı ne tutar ?

şimdiden teşekkürler.

Şevket Gürdal
[/QUOTE]

Şevket Bey ben teşekkür ederim paylaşımınız için

Akstan ses geliyor derken herhalde dönüşlerde gelen çatır-çutur ses ten bahsediyosunuz .

Bu sorun için aks kafasını değiştirmeniz gerekmektedir.Arızalı olan aks kafasını tespit edebilmek için aracınızı boş bir alanda direksiyonu tam sola kırarak hareket ettirin gelen sesi dinleyin ve tam sağ yaparak hareket ettirin yine dinleyin sağ tarafmı sol tarafmı emin olamıyorsanız muhtemelen ikiside arızalıdır . Diğer halde zaten tespiti yapmış olursunuz.

Fiyatları aşağıdadır

Aks kafası : 40 tl (Taıwan) 80 tl (Alman) Bu 2 malzemede güvenle kullanılabilir tek farkı ömrüdür.

Tahmini işçilik : 25 - 50 tl arasıdır

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 22 Nis 2009, 16:40

teşekkür ederim bölüm gerçekten güzel olmuş elinize sağlık
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti royal » 22 Nis 2009, 16:48

GERÇEKTEN GÜZEL BİR OLAYA İMZA ATTINIZ TEBRİKLER
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Erdemsah » 22 Nis 2009, 18:44

[quote="yexplorer"]teşekkür ederim bölüm gerçekten güzel olmuş elinize sağlık[/QUOTE]

Anlayışınız için ben teşekkür ederim . Bir parça yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 22 Nis 2009, 18:44

[quote="royal"]GERÇEKTEN GÜZEL BİR OLAYA İMZA ATTINIZ TEBRİKLER [/QUOTE]

Teşekkürler :))