SANAL SERVİS

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SANAL SERVİS

İleti hengame » 30 May 2009, 19:38

üstadım bu model bir aracta bunlara hiç gerek yoktu katalitik konvantörün girisi ekzoz gazından tıkanıyor o zaman o lamba yanar sabah calışmamasıda ondan temizliyorlar onu görüceksin kesicek iyi günler basıma geldi biliyorum.

hengame
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali0027 » 04 Haz 2009, 17:15

ustam verdigin bilgi için tşk. ederim

selamlar
ali0027
CLASSIC
CLASSIC

İleti rasim » 04 Haz 2009, 23:43

erdem ustam iyi gunler
benim sorum su 2002 model fabia 1.4 150 bin de.yanlız durmadan yağ servis göstergesi yanıyo calıstıkdan sonra bi kac dakika sonra kayboluyor.ayrıca elektrik aksamında bir sorun var camlar kendi kendine calısıyor yada calısmıyor.acaba sorun nedir.beyin ile ilgili bir problem mi.birde motora rektefiye olsa nasıl olur
rasim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozfree1 » 22 Haz 2009, 15:17

Süper bölüm olmuş bende bir soru sormak istiyorum benim arabam felicia 99 mode 1.3 aracımda şuan icin sorun arac 4-5 saat durup calıştırınca boğuluyor ve benzin kokusu alıyorum cogu zaman tüplü arac bu ara ve tüpte gidişte bazen kesiklikler oluyor sanki tüp bitmiş gibi cözüm ve maliyet söylerseniz sevinirim şimdiden iyi calışmalar
ozfree1
CLASSIC
CLASSIC

İleti Clyde » 22 Haz 2009, 19:45

Skoda Fabia 2005 TDİ SPecial araç sahibiyim.
Aracımın 60.000 bakımını yaptıracağım. Rutin 60.000km bakım maliyeti nedir acaba?

Eksantrik kayış değişimi yyapılıp yapılmayacağına servis göz kontrolü ile karar verebilir mi?

Teşekkürler...
Clyde
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti boanhuar » 30 Haz 2009, 23:39

merhaba erdem bey. arabam skoda 1994 model forman lx. 87000 km de. 

1- Arabamın ilk çalıştırdığımda marş hiçbir zaman arabayı çalıştırmıyor. İkincide çalışıyor. Arabam gazlı ve gazda çalıştırıyorum. Ayrıca kontağı çevirdikten sonra çıt diye gelen sesi bekliyoruz.

2 - Arabamı ilk çalıştırdığımda motordan farklı sesler geliyor (gur gur) fakat gaza bastığım zaman o ses kayboluyor. Yokuş yukarı sürüncede öyle bir ses geliyor. Ayrıca ilk çalıştırdığımda devir 1in altına düşüyor veya bazen istop ediyor.

3- Arabam yokuş yukarı olduğu zaman debriyaj ile frene basılı tutuğumda arabadan ince bir ses geliyor. Frenden ayağımızı çekince kesiliyor. (iyyyy) Bunu çok nadir yapiyor.

4- Arabamı park halinde istop ederken marşı kapatınca motordan ince bir ses geliyor.

Acaba tüm bir bakıma soksam 250kmlik yol için öncellikle nelere baktırmam gerek. Yukardaki arızalarım ne kadara mal olur. Verdiğim sesler çok orjinal Smile Şimdiden çok teşekkür ederim.

boanhuar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trshr » 01 Tem 2009, 23:28

Merhaba, 1993 Forman kullanıyorum.

Birkaç sorum olacak;

1-
Araba vitesteyken vites kolu sanki boştaymış gibi 10cm sağa ve 10cm
sola rahatlıkla gidip geliyor. Yani 1. vitesteyken nerdeyse 5. vitesin
olduğu yere kadar gidiyor. Bunun sebebi ne olabilir?

2- 2. ve 3.
vitese geçişlerde sıkıntı oluyor. Özellikle 2. vitese geçiş zor oluyor
ama üstte bahsettiğim sorundan dolayı 2.ye geçirmek için kolu fazlaca
sola yatırmam gerekiyor ve bu yüzden koltuğa çarpıyor. Sanırım bu
yüzden zorlanıyorum. Koltuğa değecek kadar kendime çekmezsem 4. vitese
geçiyor.

3- Vitese geçerken dişli sesi geliyor bazen. Gırç diye
bir ses çıkıyor. Bazen geri vitesten kendini boşa atıyor. Debriyaja tam
basılmadığı zaman olur böyle şeyler ama tam bastığım halde zaman zaman
oluyor. Bu da yine ilk sorumda bahsettiğim vites kolundaki boşluktan
kaynaklanabilir diye düşünüyorum.

4- Araba 3 ve 4. vitesteyken
deviri 3000-3500 civarına gelirse ön tarafta bir titreme oluyor. Hızla
ilgili bir durum değil, motordan kaynaklanan bir kafa sallama. Çünkü
aynı hızda boşa alsam veya gazı bıraksam bu titreme kesiliyor. Gaza
basınca yine başlıyor, biraz daha gaza yüklenirsem artıyor.

5-
Triger zincirinin değişmesi gerektiğini nasıl anlarız? Buradaki ustalar
hiç bakmadan birşey olmaz bunların zincirini değiştirmeye gerek yok
öyle kullanacaksın diyorlar. Aracım 120.000 km'de.

6- Çukura girdiğimde araba fazla yaylanıyor gibi geliyor ve arka amortisörler tıss tıss diye ses çıkarıyor. 

7- Arabanın frenleri iyi tutmuyor gibi geldi bana. Bir tarafın fazla tutması gibi bir dengesizlik yok ama boş bir yolda freni tam köklediğim zaman hiç kızaklayacak kadar fren yapmıyor. Araba hiç kızaklama veya acı fren sesi yapmadan duruyor. 4 lastiğimi 10 gün önce yeni aldım.

Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
trshr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mingitav » 16 Kas 2009, 02:18

merhaba...

arabayı çalıştırırken kontağı çevirdikten sonra marş basmıyoo. benzin göstergesi sıfırı gösteriyor ve arabam çalışmıyor.. kontağı ilk cevirdiğim zaman benzin göstergesi normal içerindeki benzini gösteriyor fakat çalıştırmak için kontağı ikinci kez cevirdiğimde marş basmıyoo benzin göstergesi direk aşağı iniyor...

sizce problem nedir ? nasıl bir çözüm öneriyorsunuz..

mingitav
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SELİM_ANK » 16 Kas 2009, 03:01

Erdem ustam Allah kolaylık versin bayaa bi soru birikmişSmile
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti hakan48 » 16 Kas 2009, 03:17

[quote="Erdemsah"][quote="SLN1958"]Öncelikle bu hizmetiniz için tşk ederim.
1993 favorit, aks tan ses geliyor. ne yapmalıyım, en fazla masrafı ne tutar ?

şimdiden teşekkürler.

Şevket Gürdal
[/QUOTE]

Şevket Bey ben teşekkür ederim paylaşımınız için

Akstan ses geliyor derken herhalde dönüşlerde gelen çatır-çutur ses ten bahsediyosunuz .

Bu sorun için aks kafasını değiştirmeniz gerekmektedir.Arızalı olan aks kafasını tespit edebilmek için aracınızı boş bir alanda direksiyonu tam sola kırarak hareket ettirin gelen sesi dinleyin ve tam sağ yaparak hareket ettirin yine dinleyin sağ tarafmı sol tarafmı emin olamıyorsanız muhtemelen ikiside arızalıdır . Diğer halde zaten tespiti yapmış olursunuz.

Fiyatları aşağıdadır

Aks kafası : 40 tl (Taıwan) 80 tl (Alman) Bu 2 malzemede güvenle kullanılabilir tek farkı ömrüdür.

Tahmini işçilik : 25 - 50 tl arasıdır
[/QUOTE]

bu forum sayesinde taiwan malı aks kafası olduğunuda ögrenmiş oldum.Big%20smile halbuki 15 yıldır. bu işi yapıyorum.ama ithalatcılardan duymuştum.aslında taıwan malı aks kafası olmadığını sadece satan parcacıların federal power.rsa,clever,bor,lions,nova  gibi çin mallarını taiwan diye sattıklarını.

ben de desem inanmayın çünkü taiwan malı far stop kaporta hariç yedek parca yok bu forumu sürekli takip etmeye ve böyle şeylerde aynı zamanda bir skoda kullanıcısı olarak insanları bilinçlendirmeye çalışacağım.çünkü insanlar sadece kendini kandırır.

bu arada bu çin malını taiwan yada orjinal diye satan firmaları mutlaka tüketici haklarına şikayet ediniz edinizki çin malı gereksiz yere taiwan adı altında fiyat pahalı olmasın.

çünkü skoda kullanıcılarında özellikle favorit ve felicia mekanik aksamda çin malı harici alternatif yok ya çin ya orjinal bu mesajıma cevap verecek ve taiwan malı aks kafası var diyecek arkadaşı çok merak ediyorum.türkiyede skodanın yedek parcasını satan tüm ithalatcıları tanıyorum yeni çıktıysa bende ögreneyim şu taiwan malı aks kafasını

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti ceykfi » 16 Kas 2009, 13:02

benim sorunum sanruf mekanizması.iyice sıktığımda dişli kutusunun üstündeki kapak atıyor.ben şifaen bişeyler yaptım ama o da bi yere kadar.sanırım yenisini almam gerekecek ama ne yenisini ne de çıkmasını bulamıyorum.aracım 94 favorit silverline.yardımcı olabilirseniz sevinirim.şimdiden ilginize tşk ederim.
ceykfi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti asker156 » 17 Kas 2009, 15:26

2005 model fabia calassic. HB. arabamın bağaj kapağı pistonları arızalandı. hiç tutmuyor. uzun süredir yağ kaçırıyordu.yeni arjinal fiyatları ne kadar

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

asker156
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Erdemsah » 02 Haz 2010, 13:34

Arkadaşlar affınıza sığınarak bir süre siteye giremedim. Bu yüzden soru ve sorunlar birikmiş :( Sorular 2009 dan kalma olduğu için cevap veremiyeceğim .Bunun sorumlusu bendim konunun dondurulmasını istemem gerekirdi. Telafisigaliba mümkün deil . Ancak elimden geldiği kadar yinede yardımcı olmaya çalışacağım.

Saygılarımla
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti felisyacı » 02 Haz 2010, 13:54

99 FELİCİA COMBİ,

YAKIT sorunu olan aracıma ayar yapan usta, hava filtresi girişini bantla tamamen kapattı. Ben bu durumdan pek hoşlanmadım ama, aracın yakıtı düştü.
sizce gazda kullanırken sakıncası varmıdır.
yolda gaz biter de, benzinde kullanmak istersem ne olur.
Kullanıcı avatarı
felisyacı
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: COMBİ GLX

İleti Erdemsah » 02 Haz 2010, 13:56

Gazda bir sıkıntı olmaz ancak benzinde kullanmak istediğiniz zaman aracın hava girişi ona göre yapıldığından tekrar onu açmanız gerekebilir(Araç çalışmaz veya gaz yemez ise)
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti kadir_ » 02 Haz 2010, 15:10

2001 octavia 1.8T kullanıyoruz araba giderken birden yığılıyor gaza basıyoruz küt diye gazı kesip yığılıyor.Arabada LPG de var gidip ayar aptırıyoruz vs ama sorun devam ediyor en sonra 15 gün önce serviste makinaya bağlattık akışmetre arızası verdi akışmetreyide 2 sene önce değiştirdik bu kadar sık bozulması normalmidir?

Birde hafif bozuk yolda önden takır tukur sesler geliyor kasislerden geçerkende öyle bu nerden geliyor olabilir?

En büyük sıkıntımızdan biride iç ışıklar kafasına göre takılıyor otomatik konumda iken bazen yanıyor bazen yanmıyor ön taraf yanmayınca arkada yanmıyor. .

Geçen gün serviste çıkan arıza kodları

V71-Hıza baplı basınç kapağı ayar motoru---------Klima ile ilgili yazıyor

W-İç ön aydıntlatma-00953 iç aydınlatma zaman sınırlaması

G70 Hava kütle ölçer. .
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 02 Haz 2010, 17:34

ustam kolay gelsin ,Allah kolaylık versin ,bu kadar çok soruyu cevaplayabildiğiniz için herkes adına teşekkür ederim.

94 model favorit GLX aracım var.135750 km'de , 2 ay oldu alalı.Sorularım şöyle

1) Lpg'de zor çalışıyor.Benzinde problem yok.LPG'de marş basıyor motor harekete geçmiyor.
Çalıştırabilirsem çalışmada sıkıntı yok ,hatta benzinden daha güzel gidiyor ,kullanımı tatlı oluyor farkediyorum.
Benzinle çalıştırıp , bir süre sonra anahtarı ortaya atıp çalıştırırken lpgye atıyorum, çalışıyo.
Böyle yapınca lpg'ye geçiyormu ,yoksa kontak aç kapa yapıncamı geçiyor.OTOgaza gittim ayarlarına baktılar biraz bozukmuş dediler ,birde valf sanırım ona hava tuttular...Sizin yorumunuz nedir

2) Araç fazla yakıyor 20 TL gaz ile 55 km yapabildim ,yolda kaldım.
AZ yakması için ne yapmalıyız.

Hava filitresi ,bujiler ,yağ filitresi , benzin filitresi ,motor yağı ,şanzıman yağı , yağ müşiri yeni değişti.Eski sahibinin dediğine göre zincir 3000 km önce değiştirmiş.Ama ses yapıyor ,sanki biraz bolluk var .Bu etki edermi ? subap ayar ,karbüratör ayar yatırmadım , yaptırmalımıyım ?
Subap ayar , karbüratör temizlik ne kadar tutar acaba ????

bende
karbüratör hava girişini tamamen kapatsan yakıt düşermi ? Düşerse benzinde arasıra kullanırım , hava girişini açarak ,sırf pompa ve borular zarar görmesin diye. Teşekkürler..
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti cfk6134 » 02 Haz 2010, 17:41

öncelıkle selam.
2000 model felicia glxi aracım var. yakıt sorunu yasıyorum araç 0,40 ile 0,50 kuruş arası yakıt tüketıyor km de. normal olmadığı kesın. neler yapmalıyım. ayrıca fren merkezlerınde sorun var sanırım 50km trafıkde yol aldığımda sağ fren sıkıyor .
ıstanbul avrupa yakasında onerebılecegınız uygun ve iyi bır usta varmı tanıdıgınız tavsıye edebılecegınız bunlar hakkında bılgı verırsenız sevınırım.
cfk6134
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir