SANAL SERVİS

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SANAL SERVİS

İleti ferhatdegirmenci » 17 Tem 2010, 13:51

Merhaba,

1994 model Favorit'imizin yeni egzozundaki delikten dolayı babam değiştirtti. Evvelden gelen benzin kokusunun bu delikten dolayı olduğunu düşünüyordum, ama halen geliyor. Ya egzoz doğru takılmadı, yada başka bir sorunu var.

Birde yine egzozun tamirinden evvel sanki benzin almama ve bu nedenden sanki teklemeler oluyordu ( gaza bas çek bas çek bas çek yaparsınız ya), birazda boğulur gibi oluyordu, halen oluyor sebebi hakkında fikriniz var mı ?

Teşekkürler

ferhatdegirmenci
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Trivia
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Favorit 135L

İleti Erdemsah » 20 Tem 2010, 13:24

sampionibo yazdı:2004 octavia aracımın arka bagaj kapağının tentesi sanırım ses yapıyor özellikle kasis ve çukurlaran geçerken acaba böyle bir probleme nası çözüm bulabilirim.

Octavia arka bagajın tentesi derken , Aracınız combi mi yoksa sedan mı
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti Erdemsah » 20 Tem 2010, 13:24

ferhatdegirmenci yazdı:Merhaba,

1994 model Favorit'imizin yeni egzozundaki delikten dolayı babam değiştirtti. Evvelden gelen benzin kokusunun bu delikten dolayı olduğunu düşünüyordum, ama halen geliyor. Ya egzoz doğru takılmadı, yada başka bir sorunu var.

Birde yine egzozun tamirinden evvel sanki benzin almama ve bu nedenden sanki teklemeler oluyordu ( gaza bas çek bas çek bas çek yaparsınız ya), birazda boğulur gibi oluyordu, halen oluyor sebebi hakkında fikriniz var mı ?

Teşekkürler

Ferhat bey Benzin kokusu motor kısmından geliyor ise hortumlardan kaçırıyor olabilir Kapunu açın ve karbüratörün alt tarafların da sarı benzin pası arayın var ise kaçağı bulmak kolay olur Alttan veya arkadan geliyor ise depo veya eksoz olabilir

Söylediğiniz olay bir çok nedenden yapabilir distürübütör Buji kablosu Bujiler Karbüratör olabilir bunlara bakmak lazım

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti ali0027 » 21 Tem 2010, 09:30

Helal olsun sagolun var olun
ali0027
CLASSIC
CLASSIC

İleti ali0027 » 21 Tem 2010, 09:41

Soru Oktavia Elegance 1,8 T 20 V 2002 Mod.
Eklentiler
oktavia.jpg
ali0027
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 21 Tem 2010, 09:51

1) 94 favorit aracım lpg'de çalışırken ,özellikle camları açtığımda benzin kokusu geliyor.Tüm benzin hortumları , karbüratör altı , benzin dinlenme kabı kontrol ettim.Kaçak yok.

2) Aracı lpg'de kullanıyorum ,ama benzin deposunda en az 20 TL'lik benzin bulunduruyorum.Kullanmadığım halde
zamanla benzin göstergesi yanıyor.Buharlaşma desek , bir hafta sürmüyor.Benzinle yol yapmıyorum.

3) Aracımın egzos çıkışının içi simsiyah bunun gözle görülür yerini neyle temizleyebilirim.
Son olarak aracıma subap ayarı yaptırdım.Motor sıcaktı , usta sıcakmı diye sorduktan sonra subapların sıkı olduğunu söyledi ve 0.40 ayar yaptı.Soğuk iken yapılmayacakmı soğuk 0.20mi olacak dedim.Gerek yok dedi.Sizce ?

Tüm sorularıma cevap verebilirseniz sevinirim.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti Erdemsah » 24 Tem 2010, 09:54

ali0027 yazdı:Soru Oktavia Elegance 1,8 T 20 V 2002 Mod.

Ali bey gördüğüm kadarıyla emmeden gelen vakum hortumu Görevi emmeden gelen vakumu kelebek boğazına göndermek çok pahalı bir parça deil hortumu tek bulabilirsiniz

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 24 Tem 2010, 10:04

ozantavsan yazdı:1) 94 favorit aracım lpg'de çalışırken ,özellikle camları açtığımda benzin kokusu geliyor.Tüm benzin hortumları , karbüratör altı , benzin dinlenme kabı kontrol ettim.Kaçak yok.

2) Aracı lpg'de kullanıyorum ,ama benzin deposunda en az 20 TL'lik benzin bulunduruyorum.Kullanmadığım halde
zamanla benzin göstergesi yanıyor.Buharlaşma desek , bir hafta sürmüyor.Benzinle yol yapmıyorum.

3) Aracımın egzos çıkışının içi simsiyah bunun gözle görülür yerini neyle temizleyebilirim.
Son olarak aracıma subap ayarı yaptırdım.Motor sıcaktı , usta sıcakmı diye sorduktan sonra subapların sıkı olduğunu söyledi ve 0.40 ayar yaptı.Soğuk iken yapılmayacakmı soğuk 0.20mi olacak dedim.Gerek yok dedi.Sizce ?

Tüm sorularıma cevap verebilirseniz sevinirim.

Paylaşımınız için teşekkür ederim .

1. ve 2. sorununuzun cevabı aynı Mutlaka benzinde kaçak var . Aracın karbüratör çevresine iyice bakın sarı pas rengini arayın yok ise kaldırın alttan deponun altında aynı şeyi arayın yine yoksa depodan giden hortum ve boruları takip edin Yine yoksa Benzin otomatiğini değiştirtin . Gaz sistemine bağlı olan benzin kesicisini kontrol ettirin benzini tam kesmiyor ve ufak ufak karbüratöre yolluyor olabilir
3. Eksoz çıkışını soğukken balata spreyi ile temizleyebilirsiniz Veya detaylı temizlik şirketlerinden jant temizleme spreyi alarak temizleyebilirsiniz.

Sübap ayarına gelirsek Ayar sıcakken yapılabileceği soğukken yapılması daha faydalıdır . Sıcak 40-45 mm uygundur ancak soğukken 20 mm yapılması daha iyidir

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti ephimetheus » 24 Tem 2010, 10:34

http://www.skodam.com/viewtopic.php?f=11&t=20848 Şu başlığı da bir incelerseniz çok sevinirim.
ephimetheus
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdullah Caner GÜVEN
Nereden: Erzurum
Arabanız: SuperB 1.9 TDI (2006)

İleti ADEPIRON » 24 Tem 2010, 13:44

FABİA 14 TDİ YAG DEGİŞİM ZAMANI VARMI YOL BİLGİSAYARINDA TEŞEKKÜRLER RAMAZAN
Hepimiz, hayatın kısalığından söz ederiz de boş geçen zamanımızı, nasıl değerlendireceğimizi bilemeyiz.
Kullanıcı avatarı
ADEPIRON
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: RAMAZAN
Nereden: Bingöl
Arabanız: OCTAVİA 2006

İleti ali-42 » 24 Tem 2010, 16:38

arkadaşım benim araçta rolanti titremesi ve stop ederken bi sarsıntı var. tüp ve normal bakım yapıldıktan sonra ortaya çıktı. tüpçü kabloları oynayıp bilgisayar ayarları yaptı. usta da bakım yapıp bir buji söküp değisime gerek yok dedi. bi süre sonra ben enjektör temizleyici katkı koydum araca bunlar olabilir mi? arıza ışığı egrden cok önceden beri yanıyodu. teşekkürler.
2001 fabia 1.4 101 hp 16v
Kullanıcı avatarı
ali-42
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: fabia

İleti ferhatdegirmenci » 24 Tem 2010, 18:47

Erdemsah yazdı:
ferhatdegirmenci yazdı:Merhaba,

Teşekkürler

Ferhat bey Benzin kokusu motor kısmından geliyor ise hortumlardan kaçırıyor olabilir Kapunu açın ve karbüratörün alt tarafların da sarı benzin pası arayın var ise kaçağı bulmak kolay olur Alttan veya arkadan geliyor ise depo veya eksoz olabilir

Söylediğiniz olay bir çok nedenden yapabilir distürübütör Buji kablosu Bujiler Karbüratör olabilir bunlara bakmak lazım

Erdem Bey,
çok teşekkür ederim. Benzin kokusu arkadan geliyor gibi. BUna binaen depoyu ve egzozu kontrol edeceğim.
Tekleme olayındada dediğiniz yerleri kontrol edeceğim.

Sizi durumdan haberdar ederim.

Tekrardan teşekkürler
ferhatdegirmenci
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Trivia
Arabanız: Favorit 135L

İleti Erdemsah » 29 Tem 2010, 09:20

ephimetheus yazdı:http://www.skodam.com/viewtopic.php?f=11&t=20848 Şu başlığı da bir incelerseniz çok sevinirim.

Konuya oradan cevap yazdım

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 29 Tem 2010, 09:24

ADEPİRON yazdı:FABİA 14 TDİ YAG DEGİŞİM ZAMANI VARMI YOL BİLGİSAYARINDA TEŞEKKÜRLER RAMAZAN

Fabia 1.4 te yağ değişim zamanı var Kullanırken göremezsiniz ancak yağ değişimine 1000 km veya 30 gün kala km saatinin yanında bir anahtar işareti çıkar zamanı geldiğinde ise kontağı ilk açtığınızda "SERVICE OIL" (YAĞ DEĞİŞİMİ YAPTIRINIZ) veya "SERVİCE INSP" (BAKIM YAPTIRINIZ) gibi uyarı ikazları verir

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 29 Tem 2010, 09:26

ali-42 yazdı:arkadaşım benim araçta rolanti titremesi ve stop ederken bi sarsıntı var. tüp ve normal bakım yapıldıktan sonra ortaya çıktı. tüpçü kabloları oynayıp bilgisayar ayarları yaptı. usta da bakım yapıp bir buji söküp değisime gerek yok dedi. bi süre sonra ben enjektör temizleyici katkı koydum araca bunlar olabilir mi? arıza ışığı egrden cok önceden beri yanıyodu. teşekkürler.

Rolantide titreme genelde kelebek boğazı pislendiği zaman yapıyor yapılan bakımla bir ilgisi varmı bilemem Arıza kodunuda yazarsanız ne olduğu hakkında az çok bir fikrimiz olur . Motor arıza ışığı onlarca sebepten yanabilir ama en belirgin olarak eksozun üstündeki lamda sensöründen kaynaklanıyor.

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 29 Tem 2010, 09:34

skdfnclb yazdı:
Böyle güzel bir uygulama için çok teşekkürler... Elinize, emeğinize sağlık J

Aracım 2005 Fabia 1.4 benzinli... Benim sorunum fanla (koku) ilgili... Fan ayarı sıcak tarafta durduğunda kademesi sıfırda olsa bile arabayı çalıştırdığımda içeriye oldukça kötü bir koku veriyor.

Bir müddet sonra koku

geçer

gibi olsada ufak bir dur kalk yaptığımda koku yine geliyor. (Fan soğuk taraftayken koku gelmiyor.)

Başka konulardan dolayı gittiğim bir iki yerde, filtre değiştirildiğinde sorunun çözüleceği düşünülerek ilk hamle olarak filtre değiştirildi.

Birincisinde debriyaj baskı balata değişimi de yapılacaktı, kokuya bu da sebebiyet veriyor olabilir denmişti. Tabi her ikisi de sorunu gidermedi.

İkinci de söylediğim halde yine filtre değişitiler sonra da radyatörde farkedilmeyen su kaçağı olabilir onun için bir madde atılıp kaçak varsa onu keser, koku da gider diye söylediler ve uyguladılar fakat maalesef koku hala geliyor.

Anlaşılması bu kadar zor bir durum mudur anlamadım gitti... Konu hakkındaki bilgilerinizden yararlanabilirsem sevinirim, tekrar teşekkürler...

Bu sorun için saolsun kalktı ve servisimize geldi . Kokuyu araştırdığımızda keskin bir antifiriz kokusu olduğunu anladık kaloriferin peteğinin patlamış olabileceğini düşünerek peteği söktük ve peteğin bir çok yerinden antifirizli su kaçırdığını gördük ve değiştirdik. Arızayı teşhis edip tedaviye karar vermemiz 10 dakikamızı bile almadı . Keskin antifiriz kokusuna Polen filtresi veya debriyaj diyen ustalarda ne yazıkki var . O yüzden aracınıza kaç para masraf ettiğinizin bir önemi yok önemli olan bu yaptığınız masrafa deyiyormu ve gerçekten sorununuz çözülüyormu ?

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti skdfnclb » 30 Tem 2010, 23:46

Herkese selam,
Ben nete bu aralar giremediğim için biraz geciktim ama geç olsun güç olmasın demişler :)
Erdem beye ve servis çalışanlarına tüm hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunar İstanbul'da olan ve servise gitmeyi düşünen arkadaşlara gönül rahatlığıyla nacizane tavsiyelerimi sunarım.

Araca güzel bir bakım yaptılar, yukarıdaki sorunun haricinde de bir çok konuda yardımcı oldular ve en önemliside bütün bunların içime sinmesi ve gönlümün rahat olması.
Gerekli olan şey neyse o yapılıyor, o an için yapılmayıp ileriye bırakılabilecek şeyler açıklanıyor, herhangi bir şeyin durumu hakkında gayet net bilgi veriliyor, gönül rahatlığıyla kullanım için insanın içi rahatlıyor.
Tabi en başta söylemem gereken şeyi bari şimdi söyleyeyim, teşhis doğru koyuluyor, karşınızda gerçekten USTA olduğu ve iyi niyetli olduğu anlaşılıyor.
Uzman oto'ya tekrar teşekkürler...
skdfnclb
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: fabia combi 2005

İleti Erdemsah » 31 Tem 2010, 08:47

skdfnclb yazdı:Herkese selam,
Ben nete bu aralar giremediğim için biraz geciktim ama geç olsun güç olmasın demişler :)
Erdem beye ve servis çalışanlarına tüm hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunar İstanbul'da olan ve servise gitmeyi düşünen arkadaşlara gönül rahatlığıyla nacizane tavsiyelerimi sunarım.

Araca güzel bir bakım yaptılar, yukarıdaki sorunun haricinde de bir çok konuda yardımcı oldular ve en önemliside bütün bunların içime sinmesi ve gönlümün rahat olması.
Gerekli olan şey neyse o yapılıyor, o an için yapılmayıp ileriye bırakılabilecek şeyler açıklanıyor, herhangi bir şeyin durumu hakkında gayet net bilgi veriliyor, gönül rahatlığıyla kullanım için insanın içi rahatlıyor.
Tabi en başta söylemem gereken şeyi bari şimdi söyleyeyim, teşhis doğru koyuluyor, karşınızda gerçekten USTA olduğu ve iyi niyetli olduğu anlaşılıyor.
Uzman oto'ya tekrar teşekkürler...

Uzman Oto olarak bizde sana çok Teşekkür ederiz :D Memnuniyetini dile getirdiğin için ayrıca teşekkür ederiz

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir