SANAL SERVİS

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SANAL SERVİS

İleti efrasiyap » 01 Ağu 2010, 22:09

merhaba erdem bey
2008 octavia elegance alarm çalmıyor, ötmüyor, algılamıyor. sizce problem ne olabilir. kumanda ile kilitleme sonrası sürücü kapısındaki ışık 2 saniye hızlı hızlı yanıp sönüyor. sonra 30 saniye sürekli yanıyor ve akabinde yavaş yavaş yanıp sönüyor. kitapçığa göre bu durumda yetkili servise gidiniz diyor. yaptırmış olduğum iç koltuk tavan taban yıkamasının bi sonucu olabilirmi bu durum. ayrıca iç kapı kilitleme açma düğmesinin açma konumuda malisef cevap vermiyor. bu parçayı değiştirmekmi gerekmekte. saygılar

efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer altaş
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 octavia elegance mpi

İleti omerkara42 » 02 Ağu 2010, 13:50

merhabalar bende skoda ailesine yani katıldım 10 gün önce skoda fabia 1,4 mpi confort aldımm
yanlız benim sıkıntım şu arac normalde az yakamsı gereken bi model 68 bg lpgde depoyu 60 tlye dolduruyorum 280 km
gidiyor. dün uzun yolda benzinde denyeyim dedim depoyu fulledim 161,50 tl aldı arabamın yaptıgı 500 km şatım kaldım hesaba vurdum 0,323tl yakıyor lpgdede 0,20tl yakıyor birde bunlar uzun yol anlamadım yani bana yardımcı olurmusunuz
omerkara42
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ömer kara
Nereden: Konya
Arabanız: skoda fabia 1.4 mpi comfort

İleti Erdemsah » 03 Ağu 2010, 11:35

efrasiyap yazdı:merhaba erdem bey
2008 octavia elegance alarm çalmıyor, ötmüyor, algılamıyor. sizce problem ne olabilir. kumanda ile kilitleme sonrası sürücü kapısındaki ışık 2 saniye hızlı hızlı yanıp sönüyor. sonra 30 saniye sürekli yanıyor ve akabinde yavaş yavaş yanıp sönüyor. kitapçığa göre bu durumda yetkili servise gidiniz diyor. yaptırmış olduğum iç koltuk tavan taban yıkamasının bi sonucu olabilirmi bu durum. ayrıca iç kapı kilitleme açma düğmesinin açma konumuda malisef cevap vermiyor. bu parçayı değiştirmekmi gerekmekte. saygılar

İlk probleminiz eğer bu detaylı temizlikten sonra oldu ise mutlaka aracın alarm modülüne sıktıkları sprey den dolayı olmustur yok eğer daha öncede varsa arıza tespit cihazına bağlanıp arıza hafızası sorgulanmalı ve bunun neticesinde hareket edilmelidir
2. Probleminiz için parça mutlaka değiştirimelidir

Saygılar
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti Erdemsah » 03 Ağu 2010, 11:39

omerkara42 yazdı:merhabalar bende skoda ailesine yani katıldım 10 gün önce skoda fabia 1,4 mpi confort aldımm
yanlız benim sıkıntım şu arac normalde az yakamsı gereken bi model 68 bg lpgde depoyu 60 tlye dolduruyorum 280 km
gidiyor. dün uzun yolda benzinde denyeyim dedim depoyu fulledim 161,50 tl aldı arabamın yaptıgı 500 km şatım kaldım hesaba vurdum 0,323tl yakıyor lpgdede 0,20tl yakıyor birde bunlar uzun yol anlamadım yani bana yardımcı olurmusunuz

Uzun yolda aracı kullanmanızın şekli gaz pedala basısınız bile aracın yakıtını etkiler (Yani ne kadar basarsanız o kadar yakar ) Diğer yandan aracınızı bir kontrol ettirmeniz bir arıza sorgulamanızda fayda var eğer hava filtresi , buji , benzin filitresi yeni ise ve aracınızın gaz pedalına dokunarak 90 km/h ile gitmişşeniz evet aracınızda bir anormallik var km/tl olarak bilmem ama o araç dediğim şartlar yerinde ise 1 depo ile 700 km yapması gerekir.

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 03 Ağu 2010, 12:20

merhaba arabanın sağ tekerleğinin olduğu bölümden araba hızlanırken zorlanma aşamasında uğultu geliyor.sanırım forya bilyasında problem var. malzeme ile içşilik tahmini ne kadar tutar acaba. saygılar
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti PsyMayk » 03 Ağu 2010, 14:45

Merhaba, benim sıkıntım, rampa geri çıkarken alttan tak tak bişey vuruyor bu ses en çok arabanın tam ortasından geliyor.bikeresinde devirdaim kırıldı taktılar.ama sorunu çözemediler.biyere gösterdim şanzumanın içindeki kulak yırtık dediler.aracım 93 favorit. İlginize teşekkürler.
1993 Favorit 135L "ÜNYE'Lİ"
Kullanıcı avatarı
PsyMayk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sinan Kuyumcu
Arabanız: Skoda Favorit

İleti ramboxx » 03 Ağu 2010, 15:15

farları yakınça ekrandakı işiklar gidip geliyor nedene far anahtarımı
ramboxx
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ramazan
Nereden: Kocaeli
Arabanız: skoda

İleti Erdemsah » 03 Ağu 2010, 15:15

zurna1788 yazdı:merhaba arabanın sağ tekerleğinin olduğu bölümden araba hızlanırken zorlanma aşamasında uğultu geliyor.sanırım forya bilyasında problem var. malzeme ile içşilik tahmini ne kadar tutar acaba. saygılar

2-3 tip var 100 tl ile 280 tl arasında deişiyor işçiliği 40 tl

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 03 Ağu 2010, 15:18

PsyMayk yazdı:Merhaba, benim sıkıntım, rampa geri çıkarken alttan tak tak bişey vuruyor bu ses en çok arabanın tam ortasından geliyor.bikeresinde devirdaim kırıldı taktılar.ama sorunu çözemediler.biyere gösterdim şanzumanın içindeki kulak yırtık dediler.aracım 93 favorit. İlginize teşekkürler.

Teşekkür ederim paylaştığınız için ;

Bizim araçlarla geri geri yokuş çıkmak sağlıklı deildir bilginize . Gelen ses eksoz , şanzuman arka kulak veya ön takım olabilir ses şikayeti için araca bakmak gerekir

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 03 Ağu 2010, 15:19

ramboxx yazdı:farları yakınça ekrandakı işiklar gidip geliyor nedene far anahtarımı

Nedeni far anahtarı olamaz bence şarj dinamosu ile ilgili bir sıkıntınız var gibi görünüyor aracı çalıştırmadığınız halde yine aynı sorunu yaşıyormusunuz ?

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti ramboxx » 03 Ağu 2010, 15:25

oluyor gene ben far anahtarından şüpelenıyorum
ramboxx
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 03 Ağu 2010, 15:26

ramboxx yazdı:oluyor gene ben far anahtarından şüpelenıyorum

Far anahtarı sadece acma kapama yapar başka bir yerde aramak lazım arızayı

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti ramboxx » 03 Ağu 2010, 15:31

neyse tamırçı gözüküyor para sıkışmiştır erhalde :? :?
ramboxx
CLASSIC
CLASSIC

İleti unlztrk » 03 Ağu 2010, 22:36

Öncelikle bu hizmet için size teşekkür ederim. Bende 2008 1.2 fabia classic var. Araba çalıştırırken dizel araba gibi ses çıkarıyor. Eski sistem olsa doğan kartal vs gibi bujilerden biri çalışmıyo derdim ama bu arabanın bujilerde yeni değişti. İkileme olmuyor tek seferde çalışıyor ama garip bir sesle çalışıyor. Bir tamirci 3 silindirlerde normaldir demişti ama bu cevap bana tatmin edici gelmedi :?. Çalıştıktan sonra herşey normal. Buna ne sebep olabilir acaba?
Kullanıcı avatarı
unlztrk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ünal
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat TOLEDO

İleti PsyMayk » 05 Ağu 2010, 15:30

Erdemsah yazdı:
PsyMayk yazdı:Merhaba, benim sıkıntım, rampa geri çıkarken alttan tak tak bişey vuruyor bu ses en çok arabanın tam ortasından geliyor.bikeresinde devirdaim kırıldı taktılar.ama sorunu çözemediler.biyere gösterdim şanzumanın içindeki kulak yırtık dediler.aracım 93 favorit. İlginize teşekkürler.

Bizim araçlarla geri geri yokuş çıkmak sağlıklı deildir bilginize . Gelen ses eksoz , şanzuman arka kulak veya ön takım olabilir ses şikayeti için araca bakmak gerekir

Açık adresinizi alabilirmiyim veya irtibat için bir telefon numarası?
1993 Favorit 135L "ÜNYE'Lİ"
Kullanıcı avatarı
PsyMayk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sinan Kuyumcu
Arabanız: Skoda Favorit

İleti Erdemsah » 06 Ağu 2010, 10:02

unlztrk yazdı:Öncelikle bu hizmet için size teşekkür ederim. Bende 2008 1.2 fabia classic var. Araba çalıştırırken dizel araba gibi ses çıkarıyor. Eski sistem olsa doğan kartal vs gibi bujilerden biri çalışmıyo derdim ama bu arabanın bujilerde yeni değişti. İkileme olmuyor tek seferde çalışıyor ama garip bir sesle çalışıyor. Bir tamirci 3 silindirlerde normaldir demişti ama bu cevap bana tatmin edici gelmedi :?. Çalıştıktan sonra herşey normal. Buna ne sebep olabilir acaba?

Ses şikayetlerinde mutlaka aracı görmek gerekiyor Servisimize uğrarsanız ücretsiz bir teşhis yapabiliriz

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 06 Ağu 2010, 10:03

PsyMayk yazdı:
Erdemsah yazdı:

Açık adresinizi alabilirmiyim veya irtibat için bir telefon numarası?

Adres : Atatürk oto san.sit.10.sok.No:291 Başakşehir/İkitelli/İstanbul Telefon : 0 212 485 50 24

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti efrasiyap » 08 Ağu 2010, 10:50

Erdemsah yazdı:
efrasiyap yazdı:merhaba erdem bey

İlk probleminiz eğer bu detaylı temizlikten sonra oldu ise mutlaka aracın alarm modülüne sıktıkları sprey den dolayı olmustur yok eğer daha öncede varsa arıza tespit cihazına bağlanıp arıza hafızası sorgulanmalı ve bunun neticesinde hareket edilmelidir
2. Probleminiz için parça mutlaka değiştirimelidir

Saygılar

bu iki problemide gidermek istesem maliyet olarak en fazla ne kadar tutar acaba. saygılar
efrasiyap
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ömer altaş
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 octavia elegance mpi

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir