SANAL SERVİS

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SANAL SERVİS

İleti Erdemsah » 12 Ağu 2010, 08:31

efrasiyap yazdı:
Erdemsah yazdı:
efrasiyap yazdı:merhaba erdem bey
2008 octavia elegance alarm çalmıyor, ötmüyor, algılamıyor. sizce problem ne olabilir. kumanda ile kilitleme sonrası sürücü kapısındaki ışık 2 saniye hızlı hızlı yanıp sönüyor. sonra 30 saniye sürekli yanıyor ve akabinde yavaş yavaş yanıp sönüyor. kitapçığa göre bu durumda yetkili servise gidiniz diyor. yaptırmış olduğum iç koltuk tavan taban yıkamasının bi sonucu olabilirmi bu durum. ayrıca iç kapı kilitleme açma düğmesinin açma konumuda malisef cevap vermiyor. bu parçayı değiştirmekmi gerekmekte. saygılar

İlk probleminiz eğer bu detaylı temizlikten sonra oldu ise mutlaka aracın alarm modülüne sıktıkları sprey den dolayı olmustur yok eğer daha öncede varsa arıza tespit cihazına bağlanıp arıza hafızası sorgulanmalı ve bunun neticesinde hareket edilmelidir
2. Probleminiz için parça mutlaka değiştirimelidir

Saygılar

bu iki problemide gidermek istesem maliyet olarak en fazla ne kadar tutar acaba. saygılar

Benim tahminimce en fazla 250-300 TL gider

Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti okeradnan » 12 Ağu 2010, 08:57

skoda fabia 1.4 101 hb 2004 model aracım var aracımın klima komprosörü kilitlenmiş dendi, sıfırı 900 tl,çıkma 400 tl dediler.acaba bu komprosörün tamiri mümkün değilmi? daha uygun fiyata nereden bulurum.ben samsundayım.
okeradnan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: adnan oker
Nereden: Samsun
Arabanız: skoda fabia 1.4 101 spcesial

İleti bolulu » 12 Ağu 2010, 09:01

izmirden selamlar erdem bey öncelikli sorunum aracım 1.4 68 hp 2001 fabia lpgli.aracım genleşme kabından devamlı su eksiltiyor fanlar çalışıyor termostat yeni değişti nedenini bi türlü bulamadım tamircim genleşme kabının kapağını değiştir dedi sizce ne yapmalıyım teşekkürler.
1.4 mpi comfort 68 hp 2001 lpg'li
bolulu
CLASSIC
CLASSIC

İleti bolulu » 12 Ağu 2010, 09:01

izmirden selamlar erdem bey öncelikli sorunum aracım 1.4 68 hp 2001 fabia lpgli.aracım genleşme kabından devamlı su eksiltiyor fanlar çalışıyor termostat yeni değişti nedenini bi türlü bulamadım tamircim genleşme kabının kapağını değiştir dedi sizce ne yapmalıyım teşekkürler.
1.4 mpi comfort 68 hp 2001 lpg'li
bolulu
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 14 Ağu 2010, 09:07

okeradnan yazdı:skoda fabia 1.4 101 hb 2004 model aracım var aracımın klima komprosörü kilitlenmiş dendi, sıfırı 900 tl,çıkma 400 tl dediler.acaba bu komprosörün tamiri mümkün değilmi? daha uygun fiyata nereden bulurum.ben samsundayım.

Yani samsun'u pek bilmiyom aslında hiç bilmiyom kompresör tamir oluyo ancak kimse tavsiye etmiyor .Bana soracak olursanız ben daha önce tamir ettirdim bir sıkıntı çıkmadı .Siz çıkmayı kullanın bence

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 14 Ağu 2010, 09:09

bolulu yazdı:izmirden selamlar erdem bey öncelikli sorunum aracım 1.4 68 hp 2001 fabia lpgli.aracım genleşme kabından devamlı su eksiltiyor fanlar çalışıyor termostat yeni değişti nedenini bi türlü bulamadım tamircim genleşme kabının kapağını değiştir dedi sizce ne yapmalıyım teşekkürler.

Bence tamircinizi dinleyin öncelikle kapağı değiştirtin Daha sonra hala kaçırıyor ise yani kapaktan , Silindir kapak contanız yanmış demektir

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti A_dem_x » 14 Ağu 2010, 09:35

selamlar hocam bizim arabanın masrafı tahmini, ne kadar tutar bizi bu konuda bilgilendirebilirmisiniz .. sol farın sadece camı kırıldı tek cam taktırabilirmiyiz. Konyada tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı, çıkma parçalarını bulabileceğimiz. teşekkürler..
Eklentiler
DSCN1101.JPG
97 felicia karbiratörlü
A_dem_x
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Adem BÜKER
Nereden: Konya
Arabanız: felicia-97

İleti Erdemsah » 20 Ağu 2010, 15:03

A_dem_x yazdı:selamlar hocam bizim arabanın masrafı tahmini, ne kadar tutar bizi bu konuda bilgilendirebilirmisiniz .. sol farın sadece camı kırıldı tek cam taktırabilirmiyiz. Konyada tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı, çıkma parçalarını bulabileceğimiz. teşekkürler..

Yani far camınız tek satılıyor 15-20 tl Far komple 65-75 tl depo marka Ne yazıkkı konya'dan hiç servis tanıdıgım yok Diğer hasarlar zaten kaportalık iyi bir ustayla konuşabilirsiniz

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti lionrem » 07 Ekm 2010, 16:50

Merhaba
Öncalikle yardım ve destekleriniz için teşekkür edeiyorum.
Benim öğrenmek istediğim. Debriyaj baskı balata değişecek. Orjinal parca işcilik dahil ne tutar ??? Skoda Octavia Elegance 1.6 - LPG 2001 Model
Kullanıcı avatarı
lionrem
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia Elegancemi sattım

İleti aesimsek » 10 Ekm 2010, 22:12

son iki gündür aracımı ilk çalıştırdığımda(hava sıcaklığı 4-5 derece) ""STOP CHEK COOLANT SERVİS MANUEL" hatası alıyorum. araç biraz ısındıktan sonra stop edip tekrar çalıştırdığımda uyarı kayboluyor. motor soğutma suyundan olabilir diye düşünerek bunu kontrol ettim ancak normal görünüyor. Arıza neden kaynaklanıyor olabilir ve düzltülmesinin maliyeti tahmini ne olur. cevabınız için şimdiden teşekküler......
aesimsek
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Erdemsah » 11 Ekm 2010, 10:01

lionrem yazdı:Merhaba
Öncalikle yardım ve destekleriniz için teşekkür edeiyorum.
Benim öğrenmek istediğim. Debriyaj baskı balata değişecek. Orjinal parca işcilik dahil ne tutar ??? Skoda Octavia Elegance 1.6 - LPG 2001 Model

Orjinal baskı balata set için servisten fiyat almanızı rica ederim bendeki shacks ve luk marka setin fiyatı 200tl bunun 150 tl gibide işçiliği var toplamda 350 tl

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 11 Ekm 2010, 10:04

aesimsek yazdı:son iki gündür aracımı ilk çalıştırdığımda(hava sıcaklığı 4-5 derece) ""STOP CHEK COOLANT SERVİS MANUEL" hatası alıyorum. araç biraz ısındıktan sonra stop edip tekrar çalıştırdığımda uyarı kayboluyor. motor soğutma suyundan olabilir diye düşünerek bunu kontrol ettim ancak normal görünüyor. Arıza neden kaynaklanıyor olabilir ve düzltülmesinin maliyeti tahmini ne olur. cevabınız için şimdiden teşekküler......

Aracı belirtmemişsiniz ancak muhtemelen hararet müşürünüz arızalıdır.Dış ısı sıcaklığını 4-5 derece göstermesi de dış ısı sıcaklık sensörü ile alakalıdır

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 23 Ekm 2010, 10:17

Sanal servis durduğu için kapatıyom arkadaşlar artık burdan kimse yazmasın

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 23 Ekm 2010, 11:05

Erdemsah yazdı:Sanal servis durduğu için kapatıyom arkadaşlar artık burdan kimse yazmasın

nasıl yani durdugu için? bizmi durdurduk sizmi durdurdunuz?

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Erdemsah » 28 Ekm 2010, 10:57

oguz yazdı:
Erdemsah yazdı:Sanal servis durduğu için kapatıyom arkadaşlar artık burdan kimse yazmasın

nasıl yani durdugu için? bizmi durdurduk sizmi durdurdunuz?

Yani her hangi bir soru ve görüş gelmediği için kapattım

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKODA 135 » 28 Ekm 2010, 14:38

Keşke durmasaydı ve siz kapatmasaydınız..................:cry:

Epeyce insanlara yardımcı olmuşsunuz. Devam etmesi dileği ile.....
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti ünsal » 28 Ekm 2010, 21:57

selamlar fabia sağ-sol farların fiyatı hakkında bilginiz varmı ?
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti ferhatdegirmenci » 21 Tem 2011, 11:17

Merhaba,

Yaklaşık 3-4 aydır bilhassa yavaşlayınca arabanın stop etmesi ile karşılaşıyordum. Sorunun kışın başlamış olmasından dolayı soğuktan olabileceğini düşündüm, fakat artık yazdayız ve halen yaşıyorum. Geçtiğimiz hafta bilmediğim bir petrol ofisinden benzin almak durumunda kaldim. O günden beri arabanın çekişi düştü ve bu stop etmeler arttı. Benzin almamaya başladı. Arkadaşım benzin otomatiğinden olabileceğini söyledi. Sizce sorun ne olabilir ?

aracım 94 modeli Favorit 135 L
ferhatdegirmenci
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Trivia
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Favorit 135L

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir