SANAL SERVİS

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SANAL SERVİS

İleti Erdemsah » 24 Nis 2009, 12:39

[quote="kadir_"]Böle çok iyi oldu hayırlı olsun

Ben zor bi teknik soru sorucam umarım yardımcı olursunuz.Aracım 2001 octavia 1.8T aracımda 2-3 viteslerde tam net olarak duyuluyor bahsedeceğim olaya gaza basıyorum turbo doluyo 2-3bin civarı ayağımı gazdan çekince bir hohlama sesi yapıyyor sonra bas çek yapıyorum gene aynı sesi yapıyor bu ses nedendir onu öğrenmek istiyorum.

2. olarak şoför kapısındaki fitil yırtılmış arabanın üstünde olan kapıdaki değil

3. olarak camlardan çok rüzgar sesi alıyor bu sorunu çözmenin bir yolu yokmudur fitilleri değiştirmeyi düşünüyorum yapılacak başka çare varmıdır?

4.Olarak şoför kapısından sürekli bi gıcırtı sesi geliyor bunuda çözemedin 2-3 kez kapı gögüsü söküldü çözülemedi hala

Yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar
[/QUOTE]

1 Aracınız 1.8 turbo motor anlattığınız olay ile ilgili  Katalizatörünüze baktırınız (Dağildiği zaman bu sesi yaptırıyor )

2  Kapı fitiliniz değişmesi gerekli alternatifi yok (Çıkma parça konusunda yardımcı olabilirim)

3 Sorunlu olan cam fitillerinizi tespit etmeye çalışın Daha önce camlarınız söküldü ise bir ayarsızlık söz konusu olabilir . Sökülmedi ise vazelin alın ve fitillere yedirerek sürün ses hala kesilmezse fitili değiştirin

4 Bunu sizin tespit edebilmeniz gerekiyor. Araç hareket halinde iken elinizi kapı döşemesinin çeşitli bölgelerine bastırarak sesi kesmeye çalışın sesin kesildiği noktayı tespit ederseniz kapı döşemesi sökülerel o iş kısmına gıcırtı kesen sprey kullanılabilir

Teşekkürler...

Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti Erdemsah » 24 Nis 2009, 12:44

[quote="çakıroğlu"]Hizmetiniz için teşekkürler.
Aracım octavia ambiente 1.6 MPİ,2004

ZAVOLİ marka LPG var.Yakıt, çekiş, hız herşey güzel fakat servis lambam yanıyor.Kafaya taktım ve Zavoli ve Skoda serviste söndürülmesi için ısrarcı oldum.Fakat başaramadılar.En son Zavoli servis,Yanmaması gerektiğini,bilgisayarın ( P1118, LAMBDA SONDASI ISITICI DEVRE BANK 1 SENSÖR 2 KESİNTİ arızası verdiğini ve lambanın yanma sebebinin bu olduğunu değişmesi gereken arçayı değiştirdiğimde gazdan dolayı lambanın yanmayacağını söyledi. Sizce haklı mı?

Yukarıda verdiğim arıza kodunun ne anlama geldiğini ve çözümü hakkında bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Saygılarımla....
[/QUOTE]

Arıza lamda sensörünün içindeki ısıtıcıyı işaretliyor . Bu durumda yapacak birşey yok lamda sensörü öncelikle değişmesi gerekiyor . Lamda sondasını değiştirin arıza lambanızı omu yakıyor bilinmez ama o parçanız bu arıza kodunda değişmesi gerekiyor.Değiştirdikten sonra aracın durumunu benimle paylaşırsanız sevinirim

Teşekkürler...

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti denizkent » 24 Nis 2009, 12:57

kardeş benim arabada 2005 fabia 1,4 16 valf classic sedan. benim şikayetim araba bazı zamanlar ilk seferde çalışmıyor.  çalışıyor motor ısınıyor mesela bir yere gidiyorum 2 dakika sonra tekrar çalıştırıyorum 6-7 seferde ancak alıyor ama her zaman yapmıyor. 40.000  bakımını yeni yaptırdım serviste şikayetimi söyledim adamlar 5-6 defa çalıştırdı aksilik araba tık diye çalıştı her seferinde. bu beni çok rahatsız ediyor.  diğer bir sorun benim araba 30-40 km. hızla giderken bile direksiyon titriyordu. rot balansa gittim adamlar benim lastiklerin atıl durumda olduğunu söyledi. hakikatende ön lastiklerden sağ taraftaki yanakları kalmamıştı kabak gibi olmuştu. bu nasıl olabilir lastikçi bana burçların değiştirilmesi gerek dedi. bu konuda bilgi verirsen sevinirim. kolay gelsin
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 24 Nis 2009, 13:33

[quote="çakıroğlu"]Hizmetiniz için teşekkürler.
Aracım octavia ambiente 1.6 MPİ,2004

ZAVOLİ marka LPG var.Yakıt, çekiş, hız herşey güzel fakat servis lambam yanıyor.Kafaya taktım ve Zavoli ve Skoda serviste söndürülmesi için ısrarcı oldum.Fakat başaramadılar.En son Zavoli servis,Yanmaması gerektiğini,bilgisayarın ( P1118, LAMBDA SONDASI ISITICI DEVRE BANK 1 SENSÖR 2 KESİNTİ arızası verdiğini ve lambanın yanma sebebinin bu olduğunu değişmesi gereken arçayı değiştirdiğimde gazdan dolayı lambanın yanmayacağını söyledi. Sizce haklı mı?

Yukarıda verdiğim arıza kodunun ne anlama geldiğini ve çözümü hakkında bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Saygılarımla....
[/QUOTE]
bu kod tanıdık geldi bana ama kontrol etmem lazım. aynısı bende olmuştu. lambda değişekti bosch car gittim. kontrol ettiler lambda ya giden - ucun hatalı olduğu ortaya çıktı.
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti ZEUS » 24 Nis 2009, 13:35

[quote="Erdemsah"][quote="ZEUS"]İyi günler erdem bey. böyle bir olayı başlattığınız için öncelikle sizleri tebrik ederim. Benim sorunum egr valfi ile ilgili bu valfi serviste değiştirdiğimiz halde hala motor arıza lambası yanıyor. Vag-com'dan baktığımızda, arızanın düzenli yakıt akışı yetersiz komutu veriyor ne yapıp bu arızayı gidermeli ne yapmalıyım burada bi çare bulamdık. yardımlarınız için şimdiden tşk.ler. [/QUOTE]

Aracınız Fabia 101 bg olduğunu görüyorum imzanızda

101 bg sahip fabialarda motor arıza ikazı bir  çok sebepten yanabilir .EGR valfi değiştirmeniz bir kayıp değildir zaten belirli aralıklar ile değiştirmek iyidir. Arızamıza gelirsek yakıtın debisinde bir sorun var , aracınızın düzenli çalışabilmesi için yakıtın belli bir basınç ile gelmesi gerekir . Yakıtın basıncındaki düzensizlik yakıt filitresi ve yakıt pompasına dayanmaktadır.

Yakıt filitresini değiştirip arızayı sildirin 1-2 gün test edip  arıza ikaz lambasını yakıyormu kontrol edin eğer yanarsa yakıt pompasının yakıt basma gücünü ölçtürün (muhtemelen pompa çıkıcaktır) 
[/QUOTE]
erdem bey dediğiniz gibi orjinal bosch marka benzin filitresini 40 TL'ye değiştirdim. fiyat normalmidir. bu arada arıza lambası daha yanmadı bakalım.
ZEUS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Erdemsah » 24 Nis 2009, 14:59

[quote="denizkent"]kardeş benim arabada 2005 fabia 1,4 16 valf classic sedan. benim şikayetim araba bazı zamanlar ilk seferde çalışmıyor.  çalışıyor motor ısınıyor mesela bir yere gidiyorum 2 dakika sonra tekrar çalıştırıyorum 6-7 seferde ancak alıyor ama her zaman yapmıyor. 40.000  bakımını yeni yaptırdım serviste şikayetimi söyledim adamlar 5-6 defa çalıştırdı aksilik araba tık diye çalıştı her seferinde. bu beni çok rahatsız ediyor.  diğer bir sorun benim araba 30-40 km. hızla giderken bile direksiyon titriyordu. rot balansa gittim adamlar benim lastiklerin atıl durumda olduğunu söyledi. hakikatende ön lastiklerden sağ taraftaki yanakları kalmamıştı kabak gibi olmuştu. bu nasıl olabilir lastikçi bana burçların değiştirilmesi gerek dedi. bu konuda bilgi verirsen sevinirim. kolay gelsin[/QUOTE]

Hararet müşürünüzü değiştirtiniz . Sorun ondan kaynaklanıyor. Servis arıza göremediği için müdahale edememiştir . Müşürü değiştirin 2 gün sonra aracı tekrar serviste makinaya bağlatarak ana ayarlarını yaptırın sorun düzelecektir. Ayrıca 30 km hızda direksiyondaki titreme ön lastiklerinizin bel kırmasından kaynaklanıyor 2 sebebi var araç uzun süre yattıysa ve lastikler bozulmuşsa . araç uzun süre yattı ise yaklaşık 150 km yol yapın ısınan lastikleriniz şeklini düzeltecektir. Eğer lastikleriniz bozulmuş ise değiştirmekten başka bir çaresi yoktur..

Teşekkürler

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 24 Nis 2009, 15:01

[quote="ZEUS"][quote="Erdemsah"][quote="ZEUS"]İyi günler erdem bey. böyle bir olayı başlattığınız için öncelikle sizleri tebrik ederim. Benim sorunum egr valfi ile ilgili bu valfi serviste değiştirdiğimiz halde hala motor arıza lambası yanıyor. Vag-com'dan baktığımızda, arızanın düzenli yakıt akışı yetersiz komutu veriyor ne yapıp bu arızayı gidermeli ne yapmalıyım burada bi çare bulamdık. yardımlarınız için şimdiden tşk.ler. [/QUOTE]

Aracınız Fabia 101 bg olduğunu görüyorum imzanızda

101 bg sahip fabialarda motor arıza ikazı bir  çok sebepten yanabilir .EGR valfi değiştirmeniz bir kayıp değildir zaten belirli aralıklar ile değiştirmek iyidir. Arızamıza gelirsek yakıtın debisinde bir sorun var , aracınızın düzenli çalışabilmesi için yakıtın belli bir basınç ile gelmesi gerekir . Yakıtın basıncındaki düzensizlik yakıt filitresi ve yakıt pompasına dayanmaktadır.

Yakıt filitresini değiştirip arızayı sildirin 1-2 gün test edip  arıza ikaz lambasını yakıyormu kontrol edin eğer yanarsa yakıt pompasının yakıt basma gücünü ölçtürün (muhtemelen pompa çıkıcaktır) 
[/QUOTE]
erdem bey dediğiniz gibi orjinal bosch marka benzin filitresini 40 TL'ye değiştirdim. fiyat normalmidir. bu arada arıza lambası daha yanmadı bakalım.[/QUOTE]

Fiyat uygun inşallah yanmaz . Pompa çok pahalı !!!

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti angaralı » 24 Nis 2009, 15:54

iyi günler 2001 model skoda fabia 101 HP'nin ön tamponu fiyatı sizde varmı varsa fiyatı ne kadardır?

angaralı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Erdemsah » 24 Nis 2009, 16:26

[quote="angaralı"]

iyi günler 2001 model skoda fabia 101 HP'nin ön tamponu fiyatı sizde varmı varsa fiyatı ne kadardır?

[/QUOTE]

far yıkaması olmayan fabıaların ön tamponu 350tl dir.far yıkaması olanların 430tldir.RS Modelinin farklı iki çeşidi vardır.  Ön tampon elimizde yok eğer isterseniz getirtip kargoyla göndeririz.ayrıca taıwan ön tampon 180tl ye gönderebilirim.

Teşekkürler..

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti angaralı » 24 Nis 2009, 18:31

ben teşekkür ederim.tampon sağlam ama sadece tırnakları kırık olduğu için yerine tam oturmuyor hafif açıklık kalıyor. tamponcu yapamadı en iyisi çıkma tampon bulmak.
angaralı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serkant » 24 Nis 2009, 18:50

Öncelikle böyle bir hizmet sunduğunuz için teşekkür ederim.

Aracım 2001 Model Skoda Felicia glx-i 1.3 MPI. 3 sorum olacak. Cevaplayabilirseniz çok memnun olurum.

1.
Aracım rolanti de çalışırken, rolanti göstergesinde hafif de olsa bir
titreme var ve araş içerinde sarsıntı hissedilmekte. Boğaz kelebeğini
temizlettim ve ayar yaptırdım. Ancak düzelmedi. Bujileri, hava
filtresini vs. yeniledim. Bilgisayara bakıp herhangi bir arıza var mı
diye kontrol ettirdik. Herhangi bir sorun çıkmadı.  Aracın çekişinde
veya yakıt yakmasında herhangi bir sorun yok. Ancak sorunum hala devam
ediyor.Sorun boğaz kelebeğinde veya ateşleme sisteminde (akü vs.)
olabilir mi?

2. Aracımla keskin virajlara (yukarıya eğimli)
yavaş da girsem, aracın sol önünden tak tak tak diye bir ses geliyor.
Keskin olmayan virajlarda veya dönüşlerde bu sesi yapmıyor. Rotlara vs.
baktırdım. Herhangi bir sorun bulunamadı.

3. Aracıma  Carbon
Clean yaptırsam, herhangi bir zararı olur mu. Şu anda 118.000 kmde ve
daha önce böyle bir uygulama yapılmamış.

Şimdiden teşekkür ederim.
serkant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Erdemsah » 24 Nis 2009, 18:59

[quote="serkant"]Öncelikle böyle bir hizmet sunduğunuz için teşekkür ederim.

Aracım 2001 Model Skoda Felicia glx-i 1.3 MPI. 3 sorum olacak. Cevaplayabilirseniz çok memnun olurum.

1. Aracım rolanti de çalışırken, rolanti göstergesinde hafif de olsa bir titreme var ve araş içerinde sarsıntı hissedilmekte. Boğaz kelebeğini temizlettim ve ayar yaptırdım. Ancak düzelmedi. Bujileri, hava filtresini vs. yeniledim. Bilgisayara bakıp herhangi bir arıza var mı diye kontrol ettirdik. Herhangi bir sorun çıkmadı.  Aracın çekişinde veya yakıt yakmasında herhangi bir sorun yok. Ancak sorunum hala devam ediyor.Sorun boğaz kelebeğinde veya ateşleme sisteminde (akü vs.) olabilir mi?

2. Aracımla keskin virajlara (yukarıya eğimli) yavaş da girsem, aracın sol önünden tak tak tak diye bir ses geliyor. Keskin olmayan virajlarda veya dönüşlerde bu sesi yapmıyor. Rotlara vs. baktırdım. Herhangi bir sorun bulunamadı.

3. Aracıma  Carbon Clean yaptırsam, herhangi bir zararı olur mu. Şu anda 118.000 kmde ve daha önce böyle bir uygulama yapılmamış.

[/QUOTE]

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 24 Nis 2009, 19:04

[quote="Erdemsah"][quote="serkant"]Öncelikle böyle bir hizmet sunduğunuz için teşekkür ederim.

1. Aracım rolanti de çalışırken, rolanti göstergesinde hafif de olsa bir titreme var ve araş içerinde sarsıntı hissedilmekte. Boğaz kelebeğini temizlettim ve ayar yaptırdım. Ancak düzelmedi. Bujileri, hava filtresini vs. yeniledim. Bilgisayara bakıp herhangi bir arıza var mı diye kontrol ettirdik. Herhangi bir sorun çıkmadı.  Aracın çekişinde veya yakıt yakmasında herhangi bir sorun yok. Ancak sorunum hala devam ediyor.Sorun boğaz kelebeğinde veya ateşleme sisteminde (akü vs.) olabilir mi?

2. Aracımla keskin virajlara (yukarıya eğimli) yavaş da girsem, aracın sol önünden tak tak tak diye bir ses geliyor. Keskin olmayan virajlarda veya dönüşlerde bu sesi yapmıyor. Rotlara vs. baktırdım. Herhangi bir sorun bulunamadı.

3. Aracıma  Carbon Clean yaptırsam, herhangi bir zararı olur mu. Şu anda 118.000 kmde ve daha önce böyle bir uygulama yapılmamış.

[/QUOTE] [/QUOTE]

1. Aracınızın kelebek boğazı iyi temizlendiğinden emin olun anlattığınız sorunu sadece kelebek boğazı yapar . Sonra Makine ile ana ayarları yaptırın

2. Sorun : Sol ön aks kafasını değiştirin .(Direksiyonu tam sola kırıp kalkış yapın o sesi duyacaksınız) Aks kafası aracın altına veya ön takımına bakılarak anlaşılmaz ve değiştirmekten başka bir çaresi yoktur 40 tl ile 100 tl arasında fiyatları vardır

3. Carbon clear yapılmasını şiddetle tavsiye ederim aracınıza en az her 30000 km de bir kez yaptırın

Teşekkürler ...

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Felicia9841 » 24 Nis 2009, 19:47

Carbon clean ne faydası var öğrenebilirmiyiz? Benimde aracım 1,6 mpi felicia
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti Felicia9841 » 24 Nis 2009, 19:52

El freni çekildiğinde göstergede ışığı yanmıyor. Problem ne olabilir?
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti ERCİS » 24 Nis 2009, 19:54

abi ampul patlamış ya da el freni teli kopmuştur.merak etmenize gerek yok.
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti agros » 24 Nis 2009, 22:46

erdem bey görüs ve yardımlarınız için cok tesekkur ederiz.
bizim modellerde yani 2001 fabia comfort 1.4mpi 68hp arabalarımızın genelinde direksiyon arızası var. aracın tüm lambaları göz kırpıyor. forumdaki paylaşımlardan açı sensörü deniyor. o da cok pahalı bir parça ve kesin bir çözüme ulaşılmadığı da söyleniyor.

mesela şöyle birşey söylenmişti akünün oradan ciuy ciuy die bir ses geliyor ve de bunun açı sensörünün arılaı olmasından dolayı böyle ses yapıyor deniyor. ancak değiştirenler pek olumlu bir sonuca ulaşamamış. alternatör deniyor akü deniyor. acaba sorun nedir?

yardımınız için simdiden tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti çakıroğlu » 24 Nis 2009, 23:10

Teşekkür ederim.Servise ilk gittiğimde ilgileneceğim.
Sonucu sizinle paylaşacağım.

İyi çalışmalar diliyorum.
çakıroğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir