SANAL SERVİS

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SANAL SERVİS

İleti Erdemsah » 27 Nis 2009, 18:05

[quote="agros"]affınıza sığınarak soruyorum; gösterge derken sadece gösterge tablosunu kasdediyorsunuz degil mi? kusura bakmayın anlayamadım da! gösterge tablosunu bi elektrikci ile sökebiliriz degil mi? benim kayınco oto elektrikci de ondan soruyorum. umarım açı sensöründen değildir ve gösterge ile kurtulurum işin içinden. yardımlarınız için cok teşekkur ederim.[/QUOTE]

Gösterge panelinizden bahsediyorum evet ama panel açı sensörünün 3 katı pahalı göstergeyle atlatırım derken herhalde fiatını bilmiyodunuz :)

Skoda yetkili servisinde elektrirkçi olarak çalışmış ve şimdi dükkan açmış bir elektrikçi sizin sorununuzu hem hızlı hem ucuza çözer

Teşekkürler

Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti Melih » 27 Nis 2009, 18:41

[quote="Erdemsah"][quote="Melih"][quote="Erdemsah"]Arkadaşlar SANAL SERVİS uygulamsını bu başlık altında başlatıyorum

Aracınıza ait sorunları buraya yazabilir en kısa zamanda çözüm ve maliyet hakkında bilgi alabilirsiniz

Şimdilik sadece Saat 16:00 ve 18:00 arasında online .Soru ve sorunlarınızı bekliyorum
[/QUOTE]

Hocam benim araç 2006 model 1.2 fabia classic. sorum şu: Öncelikle bu arabalarda triger kayışı mı var yoksa zincir mi? araba 50500 km de ve araç aralık 2005 trafiğe çıkışlı. kayış varsa benim ne zaman değiştirmem gerekiyor ya  da zincir varsa ne yapmam gerekiyor? 
[/QUOTE]

Aracınızda ekzantrik zinciri var . Triger kayışı yoktur (Vantilatör kayışı vardır).Ekzantrik zinciri fabialarda 100,000 km'den sonra değişir yani 50,000 km'niz daha var ve yağ değişimine denk getirin çünkü zincir sökmek için karter sökülüyor.

Teşekkürler...
[/QUOTE]

Cevabınız ve böyle bir bölüm açtığınız içi çok teşekkürler.
DOĞRU SENDELER AMA YIKILMAZ...
Kullanıcı avatarı
Melih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Melih
Nereden: Aydın
Arabanız: Toyota/Corolla/1,33/2012

İleti Melih » 27 Nis 2009, 18:48

Merhaba Erdem Bey,

2000 - 3000 km sonra ön fren balataları değişecek. Ustam diskleride tornadan geçiririz demişti. Acaba tornadan geçen diskin bir zararı olur mu ne kadar ömürlü olur? Yoksa hiç elletmeden değiştireyim mi? 

DOĞRU SENDELER AMA YIKILMAZ...
Kullanıcı avatarı
Melih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Melih
Nereden: Aydın
Arabanız: Toyota/Corolla/1,33/2012

İleti Erdemsah » 27 Nis 2009, 18:51

[quote="Melih"]

Merhaba Erdem Bey,

2000 - 3000 km sonra ön fren balataları değişecek. Ustam diskleride tornadan geçiririz demişti. Acaba tornadan geçen diskin bir zararı olur mu ne kadar ömürlü olur? Yoksa hiç elletmeden değiştireyim mi? 

[/QUOTE]

Disklerinizi değiştirmeniz veya torna ettirmeniz tamamen maddiyata dayalıdır . İyi olan tabiki değiştirmektir . Disk tornası alternatiftir belii değerler arasında yüzeyden ince bir paso ile sildirmenizin bir zararı yoktur. Yerinizde olsam torna ettirir ve durumuna bakarım eğer memnun kalırsam bir sorun yok ama memnun kalmazsam zararım 50 tl yi geçmez.Yine diskleri değiştiririm.

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 28 Nis 2009, 03:17

Helal olsun, hizmete bak! 
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Felicia9841 » 28 Nis 2009, 10:17

[quote="Felicia9841"][quote="Erdemsah"][quote="Felicia9841"]
El freni çekildiğinde göstergede ışığı yanmıyor. Problem ne olabilir?
[/QUOTE]

Elfreni müşürünüz arızalı olabilir , Göstergenizdeki elfren lambasıda patlak olabilir .

Testini yapıp arızayı tespit edebilirsiniz.

Test için fren hidrolik kabı üst kapağınızı açın (Hidrolik seviye ikaz müşürü ile elfreni müşürü aynı ikaz lambasını yakar ) Kapak boşta olduğu halde lamba yanmıyorsa gösterge ampulü patlaktır. Kapak boştayken göstergede ikaz yanıyorsa o zaman el freni müşürünüz arızalıdır.

Not işlemi yaparken kontağınız açık olsun

Teşekkürler
[/QUOTE]

İlginize çok teşekkürler.
[/QUOTE]

Belirttiğinizi yaptım ışık yanmadı. Gösterge ampülü patladı demek ki.
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti ZEUS » 28 Nis 2009, 10:24

[quote="Erdemsah"][quote="ZEUS"][quote="ZEUS"][quote="Erdemsah"][quote="ZEUS"]İyi günler erdem bey. böyle bir olayı başlattığınız için öncelikle sizleri tebrik ederim. Benim sorunum egr valfi ile ilgili bu valfi serviste değiştirdiğimiz halde hala motor arıza lambası yanıyor. Vag-com'dan baktığımızda, arızanın düzenli yakıt akışı yetersiz komutu veriyor ne yapıp bu arızayı gidermeli ne yapmalıyım burada bi çare bulamdık. yardımlarınız için şimdiden tşk.ler. [/QUOTE]

Aracınız Fabia 101 bg olduğunu görüyorum imzanızda

101 bg sahip fabialarda motor arıza ikazı bir  çok sebepten yanabilir .EGR valfi değiştirmeniz bir kayıp değildir zaten belirli aralıklar ile değiştirmek iyidir. Arızamıza gelirsek yakıtın debisinde bir sorun var , aracınızın düzenli çalışabilmesi için yakıtın belli bir basınç ile gelmesi gerekir . Yakıtın basıncındaki düzensizlik yakıt filitresi ve yakıt pompasına dayanmaktadır.

Yakıt filitresini değiştirip arızayı sildirin 1-2 gün test edip  arıza ikaz lambasını yakıyormu kontrol edin eğer yanarsa yakıt pompasının yakıt basma gücünü ölçtürün (muhtemelen pompa çıkıcaktır) 
[/QUOTE]
erdem bey dediğiniz gibi orjinal bosch marka benzin filitresini 40 TL'ye değiştirdim. fiyat normalmidir. bu arada arıza lambası daha yanmadı bakalım.[/QUOTE]

Erdem bey merhaba söylediğiniz gibi motor arıza lambası tekrar yandı ama 10 km.sonra söndü, sizin dediğiniz gibi yakıt pompasından mı kaynaklanıyor eğer böyleyse yakıt pompası mı değişmesi gerekiyor. birde bu pompanın fiyatı hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. tşk.ler.[/QUOTE] ,

Evet şimdi yakıt pompamızın basma debisini ölçtürmeniz gerekiyor ama önce arıza hafızasını tekrar okutun önceki arıza ile aynımı onu kontrol ettirin.  Parça fiyatını tam olarak verebilmem için ruhsatınızda yazan motor numarasının ilk 3 hanesini yazmanızı rica ederim (Örnek AKL motor ) gibi
[/QUOTE]
Erdem bey motor seri no:AUB
ZEUS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Erdemsah » 28 Nis 2009, 12:03

[quote="ZEUS"][quote="Erdemsah"][quote="ZEUS"][quote="ZEUS"][quote="Erdemsah"][quote="ZEUS"]İyi günler erdem bey. böyle bir olayı başlattığınız için öncelikle sizleri tebrik ederim. Benim sorunum egr valfi ile ilgili bu valfi serviste değiştirdiğimiz halde hala motor arıza lambası yanıyor. Vag-com'dan baktığımızda, arızanın düzenli yakıt akışı yetersiz komutu veriyor ne yapıp bu arızayı gidermeli ne yapmalıyım burada bi çare bulamdık. yardımlarınız için şimdiden tşk.ler. [/QUOTE]

Aracınız Fabia 101 bg olduğunu görüyorum imzanızda

101 bg sahip fabialarda motor arıza ikazı bir  çok sebepten yanabilir .EGR valfi değiştirmeniz bir kayıp değildir zaten belirli aralıklar ile değiştirmek iyidir. Arızamıza gelirsek yakıtın debisinde bir sorun var , aracınızın düzenli çalışabilmesi için yakıtın belli bir basınç ile gelmesi gerekir . Yakıtın basıncındaki düzensizlik yakıt filitresi ve yakıt pompasına dayanmaktadır.

Yakıt filitresini değiştirip arızayı sildirin 1-2 gün test edip  arıza ikaz lambasını yakıyormu kontrol edin eğer yanarsa yakıt pompasının yakıt basma gücünü ölçtürün (muhtemelen pompa çıkıcaktır) 
[/QUOTE]
erdem bey dediğiniz gibi orjinal bosch marka benzin filitresini 40 TL'ye değiştirdim. fiyat normalmidir. bu arada arıza lambası daha yanmadı bakalım.[/QUOTE]

Erdem bey merhaba söylediğiniz gibi motor arıza lambası tekrar yandı ama 10 km.sonra söndü, sizin dediğiniz gibi yakıt pompasından mı kaynaklanıyor eğer böyleyse yakıt pompası mı değişmesi gerekiyor. birde bu pompanın fiyatı hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. tşk.ler.[/QUOTE] ,

Evet şimdi yakıt pompamızın basma debisini ölçtürmeniz gerekiyor ama önce arıza hafızasını tekrar okutun önceki arıza ile aynımı onu kontrol ettirin.  Parça fiyatını tam olarak verebilmem için ruhsatınızda yazan motor numarasının ilk 3 hanesini yazmanızı rica ederim (Örnek AKL motor ) gibi
[/QUOTE]
Erdem bey motor seri no:AUB
[/QUOTE]

Yakıt pompası 400-600 TL civarında kesin fiyat alamıyorum . Bir süre işlem yaptırmadan deneyin lamba söndükten sonra tekrar yancakmı bi bakalım ama muhtemelen en sonunda işlem pompaya dayanacak.

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti nekropsi » 28 Nis 2009, 12:13

Merhaba
aracım favorit 93 lx aracı komple bakıma sokacağım yapmak istediklerim;

1)komple ön takım (aks başları ve komple rotlar dahil)

2) ön arka amortisör

3)ön ve arka balatalar

bunların işçilk dahil bana maliyeti ne kadara patlar

nekropsi
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: palio 1,3 m.jet

İleti Erdemsah » 28 Nis 2009, 12:25

[quote="nekropsi"]Merhaba
aracım favorit 93 lx aracı komple bakıma sokacağım yapmak istediklerim;

1)komple ön takım (aks başları ve komple rotlar dahil)

2) ön arka amortisör

3)ön ve arka balatalar

bunların işçilk dahil bana maliyeti ne kadara patlar

[/QUOTE]

Komple ön takım derken direksiyon değişimi salıncakların değişimi aks kafaları ve rotbaşları bunlar yaklaşık 450 tl  işçilik dahil

Amortisörler 300 tl işçilik dahil

Ön arka balatalar 100 tl işçilik dahil

Toplamda 850 tl ile bu işi bitirtebilirsiniz

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 28 Nis 2009, 12:37

Erdem bey, belki çok bilindik bir porblemdir, aracımın kaloriferi 1. kademede iken farklı bir ses yapıyor, muhtemelen devrin yada sesin artmasındaan ötürü 2-3-4 te yapmıyor. bir de e enson kapatırken, "hafiften fır fır fır" gibi bir ses geliyor. kaloriferle ilgili nasıl bir problem olabilir?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti Erdemsah » 28 Nis 2009, 12:44

[quote="lazianke"]Erdem bey, belki çok bilindik bir porblemdir, aracımın kaloriferi 1. kademede iken farklı bir ses yapıyor, muhtemelen devrin yada sesin artmasındaan ötürü 2-3-4 te yapmıyor. bir de e enson kapatırken, "hafiften fır fır fır" gibi bir ses geliyor. kaloriferle ilgili nasıl bir problem olabilir?[/QUOTE]

Özelden yazdım :))

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Felicia9841 » 28 Nis 2009, 13:24

[quote="Erdemsah"][quote="lazianke"]Erdem bey, belki çok bilindik bir porblemdir, aracımın kaloriferi 1. kademede iken farklı bir ses yapıyor, muhtemelen devrin yada sesin artmasındaan ötürü 2-3-4 te yapmıyor. bir de e enson kapatırken, "hafiften fır fır fır" gibi bir ses geliyor. kaloriferle ilgili nasıl bir problem olabilir?[/QUOTE]

[/QUOTE]

Benim araçta felicia kalorifer ses yapıyor böyle kayış sesi gibi.
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti ZEUS » 28 Nis 2009, 13:32

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. faydalı bilgiler verdiniz.
ZEUS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nekropsi » 28 Nis 2009, 13:49

amortisörleri sıfır almak yerine tamir ettirsek sağlıklı olur mu fiyat olarak oynar mı
nekropsi
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: palio 1,3 m.jet

İleti Erdemsah » 28 Nis 2009, 16:45

[quote="Felicia9841"][quote="Erdemsah"][quote="lazianke"]Erdem bey, belki çok bilindik bir porblemdir, aracımın kaloriferi 1. kademede iken farklı bir ses yapıyor, muhtemelen devrin yada sesin artmasındaan ötürü 2-3-4 te yapmıyor. bir de e enson kapatırken, "hafiften fır fır fır" gibi bir ses geliyor. kaloriferle ilgili nasıl bir problem olabilir?[/QUOTE]

[/QUOTE]

Benim araçta felicia kalorifer ses yapıyor böyle kayış sesi gibi.
[/QUOTE]

Kalorifer motorunuzu en kısa zamanda söktürüp yağlatın aksi halde kalorifer motoru almak zorunda kalabilirsiniz.

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 28 Nis 2009, 16:47

[quote="nekropsi"]amortisörleri sıfır almak yerine tamir ettirsek sağlıklı olur mu fiyat olarak oynar mı[/QUOTE]
Amortisör tamiratı tasvip etmediğim bir olay ama piyasada garantili amortisör tamir edenler var .Ama bana göre fazla fark etmiycektir ve yeni her zaman yenidir.

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Balki, Burak » 28 Nis 2009, 17:06

Merhaba;

Aracım 1997 model 1.3 Skoda Felicia GLX.. Polo aracın  farları ıle bızımkıler arasında pek bır fark olmadıgını bılıyorum.Polo aracın farlarını bızım araca uygulasak nasıl bır sonuc alırız? Ve uygulattıktan sonra tekrar eskı farlara donmek mumkunmu.? Sımdıden tesekkur ederım.

Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Arabanız: Peugeot 306

ÖncekiSonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir