Octavia Lastik Öneriniz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia Lastik Öneriniz?

İleti skinoske » 26 May 2009, 15:01

99 Model Octavia 1.6 GLX aracıma 4 adet lastik alıcam.Nette araştırdım, arkadaşlara sordum.Herkes ayrı bişey söylüyor.Octaviacılar ne yapayım hangi marka alayım sizce.

Lassa 195-65-R15 İmpetus Revo H serisi    125 TL KDV DAHİL

Brigestone 195-65-R15 b250  modeli           135 TL KDV dahil

Tamirci
michelin önermiş.Fiyat almadım daha.

Goodyear da tavsiye eden var.

Petlas öven çok ama kullanan çok fazla kişi yok

Benim için önemli olan arabada ABS olmadığı için frenlerde sağlam olsun.Birde uzun ömürlü olsun.2 sene soonra lastik masrafı cıkmasın yine :D
Önerilerinizi bekliyorum.

skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti rechanerr » 26 May 2009, 16:27

petlasla durmak yok yola dewwam
fazla paranız varsa michelın alın derim
rechanerr
CLASSIC
CLASSIC

İleti RoadFighter » 26 May 2009, 16:32

Geçen bir lastikçi arkadaş ile konuştuk. Michelin'in hangi modelini kastetti bilemiyorum ama Michelin'de yanakta tel yok. O nedenle bizim yollara gitmiyor; balon yapabiliyor dedi.

Lassa'nın yeni lastiği Revo modeli görsel olarak da iyi bir lastik.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti hakanerdogan » 26 May 2009, 16:38

bugün ciddi lastik eksikliği hissettim, otobüs durunca ben yavaşlama ihtiyacına mukabil frene az sert bastım ama ABS titrete titrete yuvarladı bizi. neyseki girmedik ama panik olmadım değil yavaşlamıyordu sanki Big%20smile sağ sol yapalım derken durduk.

ben yine Continental alacağım inşaallah. aracın üstünde orijinal gelen lastik. resimde gördüğünüz aracımın lastiği 2005 üretimi. 40.000 km üzeri yol yaptım. köydü, çakıldı taştı falan çok gezdim ama hiç sorun çıkarmadı 4 ü de. balonun adı olmadı... michelinlerde balona sık rastlıyoruz. sessiz olsalar bile conti sağlamlığı verir mi bilemem.  şimdi ölüler ayrı mesele ama 4 yıldır o jantın üzerinden bir kez çıkmadılar.

kış lastiği kullanmadım hiç. tuza, asite bulanıp yıpranma durumunuda göze alırsak hayli dayanıklı olduğu kanaatine vardım Continentallerin.

yanal kavramada oldukça başarılı, yeni ikende fren performansı etkileyici idi, galeriden çıkardığımda denemiştim zamklıyordu sanki araba, tabi balatalarda yeniydi ama nerde lastiklerimin o günleri Smile

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skinoske » 26 May 2009, 16:46

Neredeyse tüm forumları gezdim.Tüm yorumları okudum.Lassa İmpetus Evo ile Goodyear arasında kaldım.

Sanırım Lassa İmpetus Alacağım.

Michelin çok yumuşak olduğu için tr yollarına gelmez.Çabuk aşınır.Fren konusunda da iyi değil sanırım.
Continental iyi diyorlar ama araçta 2 tane var hatta arkadaki michelin lerden daha yeni olmasına rağmen kenarları yarılmış komple.Hatta lastiğin birinde de hafif çukur olmuş.

Brigestone ile Lassa arasında 10 TL fark var.Brigestone içeriye çok ses alıyomuş.Lassa daha yumuşak olduğu için ses olayı yokmuş.Güvenlik öenmli ama konforda lazım.

Diğer markalara da girersem iyice kafam karışacak.En iyisi lassa impetus revo alıp kurtulmak.

Bu lastiklerde ki H serisi olayı ne oluyor?Bilgisi olan var mı.Bayilerden biri 127 TL+H serisi dedi.Diğeri 125 TL dedi ama ne serisi olduğunu bilmiyorum.

Araba almak lastik almaktan kolay ya.Nedir bu sabahtan beri kafa beyin kalmadı :)
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti rechanerr » 26 May 2009, 16:57

rechanerr
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 26 May 2009, 17:14

Şahsen ben bundan sonra petlas, kumho tarzı lastik almayı düşünüyorum. Geçen kış aldığım michelin fransıza verdiğim son para olacak, michelin kötü olduğundan değil, bilakis kim ne derse desin en iyi lastiklerden biri.. Benim almama sebebim tamamen fransızlara kıl/ifrit/gıcık olmamdan mütevelli...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti skinoske » 26 May 2009, 17:29

Petlas alayım dedim.Aradım.Adamların Adana'da bayisi yok.En yakın Mersin dedi.Orasıda git gel 150 km en az.

Son kararım Fulda alıyorum.Yeni desenmiş.125 TL 6 taksit.120 TL tek çekim.Forumlarda da gördüğüm kadarıyla şikayet eden yok.Michelin kadarda konforluymuş.Yalan değilse :D
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti rechanerr » 26 May 2009, 17:42

[quote="skinoske"]Petlas alayım dedim.Aradım.Adamların Adana'da bayisi yok.En yakın Mersin dedi.Orasıda git gel 150 km en az.

Son kararım Fulda alıyorum.Yeni desenmiş.125 TL 6 taksit.120 TL tek çekim.Forumlarda da gördüğüm kadarıyla şikayet eden yok.Michelin kadarda konforluymuş.Yalan değilse :D

[/QUOTE]
www.kaplanotomotiv.com 
istanbulda   tr dekı en ucuz petles bayısı
netten sıparış verın adanada taktırırsınız
rechanerr
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 26 May 2009, 17:48

Bridgestone turanza er300'ler güzel ben kullanıyorum.bu arada geçen frenler tutmaz oldu demiştim hava yapmış o yüzden tutmuyormuşLOL

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 26 May 2009, 18:00

[quote="skinoske"] 99 Model Octavia 1.6 GLX aracıma 4 adet lastik alıcam.Nette araştırdım, arkadaşlara sordum.Herkes ayrı bişey söylüyor.Octaviacılar ne yapayım hangi marka alayım sizce.

Lassa 195-65-R15 İmpetus Revo H serisi    125 TL KDV DAHİL

Brigestone 195-65-R15 b250  modeli           135 TL KDV dahil

Tamirci
michelin önermiş.Fiyat almadım daha.

Goodyear da tavsiye eden var.

Petlas öven çok ama kullanan çok fazla kişi yok

Benim için önemli olan arabada ABS olmadığı için frenlerde sağlam olsun.Birde uzun ömürlü olsun.2 sene soonra lastik masrafı cıkmasın yine :D
Önerilerinizi bekliyorum.

[/QUOTE]

kullanım yeriniz eğer asfalt agırlıklı ise  yumusak lastıge bakın derım ses sıkıntısı yasamazsınız.adanada kar fazla olacagını sanmam yogun yagmus ve kuru zemın yastıgı işinizi görebilir.

şimdiden hayırlı olsun.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti fmaka » 26 May 2009, 18:02

[quote="iceman70"]

Bridgestone turanza er300'ler güzel ben kullanıyorum.bu arada geçen frenler tutmaz oldu demiştim hava yapmış o yüzden tutmuyormuşLOL

[/QUOTE]

er 300 turanza lar güzel ama sert lastık.tr yollarında ses yapıyor oda yollarımızın durumundan kaynaklanıyor.

bende aynı lastıgı kullanıyorum gayet guzel guven verıcı.

fen olayı;bende fren yagını degıstırtmısım hava olayı alma dıye bısey yok abs nın ordan ayarlanıyor dedıler hallettıler ama....

en kotu durum araba dursun dıye frene bas ama yol kayıyo ayagını altında Alla hmuhafaza.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti dejavu » 26 May 2009, 18:30

Bende geçen hafta çok araştırdım. Gerek bu forum olsun gerek başka siteler olsun petlasın sağlam bir referansını gördüm. Gittim aldım, 14 inç, tane 90 liradan.

Geçen bir hafta içinde düşündüğümden daha fazla tatmin edici buldum açıkçası, ama dayanıklılık konusunda nedir bilmem, iki yıl garantisi var ama.

Hatta lastiği takarken lastikçiyle biraz sohbet imkanım oldu. Petlas eskiden devletin malıydı şimdi milletin malı dedi. Abdulkadir özcan a.ş. almış petlası. Şirketi devraldıktan hemen sonrada conti ve brigestonun üst düzey yöneticilerini kadrosuna katmış ve kaliteli lastikler çıkarmaya başlamış.

Ben lastikçinin yalancısıyım. Ne kadar doğrudur bilemem ama dediğim gibi bir hafta, ıslak kuru hertürlü güven verici.
dejavu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti adilektasli » 26 May 2009, 18:42

NOKIAN konusunda araştırma yapmıştım bir zamanalar. Finlandiya malı ve çok gelişmiş arge faaliyetleri varmış. Nokian H hoşuma gitmişti. Kullanıpta beğenmeyen birisini hiç görmedim. Kullanmadan yorum yapanları da dikkate almıyorum. Lastik alma zamanım gelince alacağım lastik:
Kış : Nokian WRG2

Yaz: Nokian H

Şu ana kadar Michellin, Continental, GoodYear, Pirelli lastiklerinde tecrübem oldu. Hiçbirini de tekrar almayacağım. Continental ve Pirelli çok sert ve gürültülü. Michellin ise bir süre sonra ıslak zeminde kayıyor ve sertleşiyor. GoodYear da ıslak zeminde kayma eğilimliydi. Şimdi kısmetse sıra NOKIAN'da.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti WXW » 26 May 2009, 22:18

[quote="adilektasli"] NOKIAN konusunda araştırma yapmıştım bir zamanalar. Finlandiya malı ve çok gelişmiş arge faaliyetleri varmış. Nokian H hoşuma gitmişti. Kullanıpta beğenmeyen birisini hiç görmedim. Kullanmadan yorum yapanları da dikkate almıyorum. Lastik alma zamanım gelince alacağım lastik:
Kış : Nokian WRG2

Yaz: Nokian H

Şu ana kadar Michellin, Continental, GoodYear, Pirelli lastiklerinde tecrübem oldu. Hiçbirini de tekrar almayacağım. Continental ve Pirelli çok sert ve gürültülü. Michellin ise bir süre sonra ıslak zeminde kayıyor ve sertleşiyor. GoodYear da ıslak zeminde kayma eğilimliydi. Şimdi kısmetse sıra NOKIAN'da.
[/QUOTE]

e bir tek bridgestone ile dunlop kalmış, onuda denedikten sonra başlasaydın diğerlerine:)nokian,petlas,....
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti rechanerr » 26 May 2009, 22:20

yokahamayıda es gecmeyin 
rechanerr
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat06 » 26 May 2009, 22:21

Bridgestone Turanza er300 hem kuru hem yağışlı havada mükemmel yol tutuş.Ses diyosunuz sesin çoğu aracın ses yalıtımından kaynaklanır.Lastik kaliteli olduktan sonra SES konusunda bridgestone michelin fark etmez...

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skinoske » 27 May 2009, 11:25

Şuan dondurdum lastik olayını.Haftaya tekrar düşüneceğim.

H serisi T serisi olayını da öğrendim.Lassa müşteri hizmetlerinden.H serisi 190 KM  üstü hıza erişebilen araçlar için, T serisi ise 190 KM ve altı araçlar için uygun olan lastiklermiş.

Petlas alıp denemek istiyorum ama Adana'da bayi yok.İstanbul'dan da getir, burada taktır falan daha masraflı olacağı gibi garanti konusunda da sıkıntı yaratır tahminimce.Şansını kaybetti petlas :D

Fulda-Lassa İmpetus Revo-Brigestone B250 üçlüsünden birini alırım büyük ihtimalle.Yaptığım 6 saatlik araştırma sonucunda en az şikayet alan lastikler bunlar.
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir