Octavia Lastik Öneriniz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia Lastik Öneriniz?

İleti oguz » 27 May 2009, 12:25

[quote="hakanerdogan"] bugün ciddi lastik eksikliği hissettim, otobüs durunca ben yavaşlama ihtiyacına mukabil frene az sert bastım ama ABS titrete titrete yuvarladı bizi. neyseki girmedik ama panik olmadım değil yavaşlamıyordu sanki Big%20smile sağ sol yapalım derken durduk.

ben yine Continental alacağım inşaallah. aracın üstünde orijinal gelen lastik. resimde gördüğünüz aracımın lastiği 2005 üretimi. 40.000 km üzeri yol yaptım. köydü, çakıldı taştı falan çok gezdim ama hiç sorun çıkarmadı 4 ü de. balonun adı olmadı... michelinlerde balona sık rastlıyoruz. sessiz olsalar bile conti sağlamlığı verir mi bilemem.  şimdi ölüler ayrı mesele ama 4 yıldır o jantın üzerinden bir kez çıkmadılar.

kış lastiği kullanmadım hiç. tuza, asite bulanıp yıpranma durumunuda göze alırsak hayli dayanıklı olduğu kanaatine vardım Continentallerin.

yanal kavramada oldukça başarılı, yeni ikende fren performansı etkileyici idi, galeriden çıkardığımda denemiştim zamklıyordu sanki araba, tabi balatalarda yeniydi ama nerde lastiklerimin o günleri Smile

[/QUOTE]

+1111111111111111111111111111111 kesinlikle katılıyorum. bende aynı hakan gibi ilk lastikleri duruyo arabamda. 34bin km yaptım continantel ile. tık yok. taş gibiler hala. eve gidince değiştirip yenilemeyi düşünüyorum. ama bi bozukluk oldugundan değil artık değişmesi lazım diye düşündüğümden. continanteli kesinlikle üstüne basa basa öneririm. continantel eco control :) al keyfine bak. ses sorunu lastikden daha çok aracın yalıtım sorununden. yoksa diğer araçların lastiklerini taksak bizdede ses cıkmaz:)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mylastik » 06 Ağu 2009, 20:17

Goodyear EfficientGrip lastiklerini de bir incelemenizi tavsiye ederim.

mylastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 06 Ağu 2009, 20:37

benimde önceki lastikler continental dı.6 yıllık lastiklerdi 38000 km yapmıştı 6 yılda araba pek kullanılmadı yani.6 yıllık olmalarına rağmen dişlerini tamamen bitmemişti.ama tabi yıldan dolayı özelliğini yitirmişti sanırım araba kayıp gidiyordu :))) şimdi lassa kullanıyorum T  sınıfı.  2,5 yıl oldu takalı, 20000 km oldu  ön lastikler gözüme hiç iyi görünmüyor...  bidahaki lastik markam kesinlikle continental eco control olacak... 
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti fyyaman » 06 Ağu 2009, 22:12

Goodyear dan şaşma derim. Ben michelin, fulda ve lassa kullandım şu ana kadar ama en iyisi Goodyear oldu yol tutuş ve frenleme açısından. Tabi her markanın düşük seri lastikleri de o nedenle http://goodyear.tiremanager.eu/tr_tr/ seçim yap . Benim önerim NTC yada Ultragrip
fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

İleti mylastik » 07 Ağu 2009, 07:41

[quote="zurna1788"]benimde önceki lastikler continental dı.6 yıllık lastiklerdi 38000 km yapmıştı 6 yılda araba pek kullanılmadı yani.6 yıllık olmalarına rağmen dişlerini tamamen bitmemişti.ama tabi yıldan dolayı özelliğini yitirmişti sanırım araba kayıp gidiyordu :))) şimdi lassa kullanıyorum T  sınıfı.  2,5 yıl oldu takalı, 20000 km oldu  ön lastikler gözüme hiç iyi görünmüyor...  bidahaki lastik markam kesinlikle continental eco control olacak... [/QUOTE]

EcoControl Fuda lastiklerinin deseni... Continental de EcoContact var.. Yanlış lastik almayasın ....

mylastik
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir