Yetkili servis (Yüce Auto) de anlamazsa ...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yetkili servis (Yüce Auto) de anlamazsa ...

İleti drkuthan » 14 Haz 2009, 17:57

Aracımı performans düşüklüğü nedeniyle Bursa Bozkurt Oto yetkili servisine götürdüm. Beyindeki arızanın okunması ardından yol testi yapıldı normalde 1.2 bar civarında basması gereken turbonun max 0.9 bar bastığı görüldü. Bana arabayı hafta içinde getirmem gerektiği üzerindeki performans yazılımının silineceği ve online olarak fabrikaya durumu danışacaklarını ifade ettiler.

Benzer araç kullanan arkadaşlarımdan ve yerli-yabancı forumlardan dump valve'nin yırtılmış olacağı ve kontrolünde fayda olduğu söylenmişse de ben servis daha iyi bilir diye aracımı oraya götürmüştüm.

Neyse aracı Bursa'da servise baktırmayıp (vaktim olmaması nedeniyle) Yüce Auto'ya getirdim oradaki benzer işlemlerin ardından sorunun MAF sensöründen kaynaklandığı aracımda CAI bulunması ve orijinal hava filtresiyle bakmak gerektiğini söylediler. Orijinal filtre ve motor kapağı yanımda olmadığı için (ve ellerinde de bulunmadığı için) burada de müdahale edilemedi.

Aracımı son olarak maslak redline tuninge (btg'nin yanı) götürdüm. Önce kaçak var mı diye bakıldı sonrasında turbo basınç saati bağlanıp basıncın düşmüş olduğu saptandı. Dump valve yırtılmış olabilir dediler ve yarım saat sonra bu olay doğrulandı parçayı gittim doğuş power center'dan aldım takıldı ve şu anda sorunsuz olarak aracı kullanıyorum.

Uzun lafın kısası servisler elemanlarını eğitime yollamıyor araçlarda sık görülen problemler hakkında zerre bilgileri yok, fikir dahi üretemiyorlar bu da sizin benim hem zamanımıza hemde paramıza mal oluyor.

Artık benim içinde yetkili servis sayfası kapanmıştır.

drkuthan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 14 Haz 2009, 18:02

öle tabi. bizde genelde kendi problemlerimizi dertlerimizi forum ortamından, internette önceden yaşanmış olaylardan sonuç çıkararak anlamaya çalışıyoruz.

geçmiş olsun, inşaallah bir daha olmaz. ama araca aşırı yüklendiğiniz kanısındayım Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti drkuthan » 14 Haz 2009, 18:09

[quote="hakanerdogan"] öle tabi. bizde genelde kendi problemlerimizi dertlerimizi forum ortamından, internette önceden yaşanmış olaylardan sonuç çıkararak anlamaya çalışıyoruz. geçmiş olsun, inşaallah bir daha olmaz. ama araca aşırı yüklendiğiniz kanısındayım Smile
[/QUOTE]

Evet yüklenmenin sonucu bir bakıma ama stock halde bu sorunu yaşayan bir sürü VAG sahibi de var. Zaten aldığımız parça eskisiyle aynı değildi. Revizyona gidilmiş ve sağlamlaştırılmış demekki çok sık yaşanan bir sorun bu.
drkuthan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 14 Haz 2009, 19:37

maslakta sanayide paşaoğlu var bu servis genelde yarışlara rallilere araba hazırlıyorlar spor otomobillere bakıyorlar modifiye vs olarak onlarda iyi anlıyor bu işten orayıda tavsiye ederim ilgileri güzel
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti toGah » 14 Haz 2009, 20:13

servisteki arkadaşların çok profosyonel olmadıkları hakkında haklısınızdır. ama siz araç işinden anlayan birisiniz ve size göre tuning çi veya sanayide bir ustaya işinizi yaptırabilirsiniz.

fakat çoğu kişi motor kaptunu açmayı bilmez. bunlar içinde servis bi nevi kendilerini ve paralarını kolladıkları yerdir.

kısaca şöle diyim servisin kötü yanları olduğu kadarıyla ii yanlarıda var.

fakat bende servise gitmiyorum, ama aracım garantili olsa giderdim. veya bütçem elverse servise giderdim.
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir