On Camdaki Cizikler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

On Camdaki Cizikler

İleti alpko » 10 Tem 2009, 12:06

Son gunlerde devamli yagmur yagiyor benim silecekler de bitmis artik hem cok ses yapiyor, bir de cami oyle bir cizmiski, icim gitti.. Sonax marka cizik giderici birsey aldim ama hicbir etkisi olmadi, yapilacak birseyler var mi?

30eur verip silecekleri degistirmiyoruz, iste sonra basimiza boyle is aciyoruz!!

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 10 Tem 2009, 14:39

geçmiş olsun  demek  sonax  işe yaramıyor..

bende  sonax cam cilası  düşünüyordum. ufak tefek çizikler için Unhappy
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti irfant » 10 Tem 2009, 14:53

Cam serttir. Orta sert bir polishi polisaj makinesi ile deneyin. Orta sert yetmezse bir üst derece aşındırıcıya geçilebilir. Boyada kullanılan ağır aşındırıcılar cam için hafif kalıyor. Ama çizikler inceyse iş görür boya polishleri.

Camda derin çiziklerde cerium oksit kristali içeren sert yüzey polishi kullanılır, umarım buna gerek kalmaz.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti alpko » 10 Tem 2009, 15:34

[quote="irfant"]Cam serttir. Orta sert bir polishi polisaj makinesi ile deneyin. Orta sert yetmezse bir üst derece aşındırıcıya geçilebilir. Boyada kullanılan ağır aşındırıcılar cam için hafif kalıyor. Ama çizikler inceyse iş görür boya polishleri.

Camda derin çiziklerde cerium oksit kristali içeren sert yüzey polishi kullanılır, umarım buna gerek kalmaz.
[/QUOTE]

Hocam senin yazmani bekliyordum zaten:))  Yani su makinayi artik alacauuk diyorsun da, kullanabilecek bir yer yok,
 Tuna kenarina bazen aracini cekip bakim yapanlar oluyor ama polisaj makinasi(sarjli) calissak sehir polisi gelip birsye dermi diye de almiyorum. 
Ayrica, yapamam, beceremem diye de korkuyorum.
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 10 Tem 2009, 15:41

Dikkatli çalışır doğru ürün kullanırsan korkacak bir şey yok aslında, hele cam daha kolay...

Bu linkte uygulama ve ürünler var, göreceğin gibi sonuç gayet tatmin edici...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 10 Tem 2009, 15:43

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 10 Tem 2009, 16:01

Şu kit sıkça kullanılıyor.

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 10 Tem 2009, 21:36

az once servise ugradim, on cam icin bir cift silecek aldim (26eur), ayrica camdaki ciziklerin giderilip giderilemeyecegini sordum, yok gitmez biz bir islem de yapamayiz dediler. Eee ne olacak dedim, bi arkadas cami kirsin, ya da siz ufak bi cat atip catlatin ama siz yaparsaniz 200eur siz odersiniz geri kalanini kasko oder dedi. 
En iyisi biri kirsin ya da dedi:))

Hazir sormusken, arka tamponu da sordum, tel numarasi verdi arayip araci surtturdum diyin sonra gelin degisecek  tampon, yapacak bisey yok zaten dediler..

Tampon isine sevindim ancak, cam olayi bilmiyorum..

Ama yeni aldigim silecekler superrrrrrr.. Az once bir denedim, ses yok, tertemiz (tabi silince cizikler daha da belli oluyor:)))  ).

Polishing makinasini alacagim galiba, burada kullanabilecegim hic yer yok ancak sikca dogu Slovakya`ya seyahat ediyorum, oradaki evin bahcesi, garaj vs de var, arada pasta cila yaparim, ayrica su cami da bir denerim..

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 10 Tem 2009, 22:03

Kolay gelsin, hayırlı olsun...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi