Güneşten korunmak için ne kullanıyorsunuz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Güneşten korunmak için ne kullanıyorsunuz?

İleti adilektasli » 29 Tem 2009, 14:39

Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır Octavia aracım için yolculukta güneşten korunmak amacıyla perde tarzında bir çözüm aramama rağmen düzgün birşey bulamadım. İstediğim şey arka ve arka yan camlardan içeri giren güneşin ısısını engellemek. Aynı zamanda trafikte de polisle uğraştıracak film uygulamaları istemiyorum. Kornişli perdeler hoşuma gitmiyor. Vantuzlu tül perdeler camları tam kapatmıyor(küçükler). Hem yanlışlıkla birisi camı açmaya kalkınca vantuzlar sıkışıyor. Ne yapacağımı bulamadım. Film en iyi çözüm gibi ama onda da polis engeli var. Siz ne yapıyorsunuz bu konu için. Gündüz uzun yolda klima olsa bile güneş rahatsız ediyor.

Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti oguz » 29 Tem 2009, 14:42

sorunuza çözüm bulamamakla birlikte konuya ekleme yapmak istiyorum fabia içinde çözüm düşünürlerse arkadaslar sevinirim:)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SEAHAWK » 29 Tem 2009, 14:45

Bunların dışında bir şey maalesef pek mümkün değil gibi. Gene de eklemek gerek; gecekondu görüntüsünü göze alıyorsanız cama tişört vb. sıkıştırmak etkili bir yöntem.

Öte yandan; film konusunda da vur deyince öldürmemek lazım. Bizim eski aracımızda neredeyse varlığı bile belli olmayan bir film vardı. Güneşe karşı da son derece etkiliydi. Hafif koyulukta iyi bir film ile ihtiyacınız karşılanabilir belki.
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 29 Tem 2009, 14:47

hiç bişe...

Ankara güneşinde yanar araba, biner, havalandırmaya bile ihtiyaç duymaksızın direksiyonda elim tutuşa tutuşa giderim...

35-37 derecede bile klima açmadım bugüne dek... aslada açmam, serinleme vb. tarzı şeylere ihtiyaç duymam, çorapla yatarım LOL

manyak mısın olum lan Hakan?

manyak değil akdeniz anemisiyim ondan, sıcak bunaltmıyor Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti adilektasli » 29 Tem 2009, 14:50

[quote="SEAHAWK"]Bunların dışında bir şey maalesef pek mümkün değil gibi. Gene de eklemek gerek; gecekondu görüntüsünü göze alıyorsanız cama tişört vb. sıkıştırmak etkili bir yöntem.

Öte yandan; film konusunda da vur deyince öldürmemek lazım. Bizim eski aracımızda neredeyse varlığı bile belli olmayan bir film vardı. Güneşe karşı da son derece etkiliydi. Hafif koyulukta iyi bir film ile ihtiyacınız karşılanabilir belki.
[/QUOTE]

Hafif koyulukta olursa polis bişey demiyor mu?
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 29 Tem 2009, 14:52

Aslında BOD marka perdeler http://www.otoperde.com/tr/ işlev olarak ihtiyacımı karşılıyor ama skoda için üretimleri yok.  Unhappy
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 29 Tem 2009, 14:53

cam filmi tavsiye etmiyorum.

araçlarınız üstün güvenlik detayları düşünülerek üretilmiştir, bunlara camları da dahil.

herhangi bi kaza esnasında camlarınız tuz buz olacak şekilde dağılır, yani naparsanız yapın o cam bir tırnak boyundan büyük bir biçimde kırılmaz, içerdekileri kesmez.

ama film çektirdiğiniz takdirde, belki kapkaççınızın beyzbol sopasına dayanacak lâkin bir kaza esnasında sıkışma ile patlayacağı vakit tuz buz olması gerekirken 4-5 büyük parça halinde kırıldığı yerden filmi yırtıp Allah muhafaza adamın boynuna falan girecek...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 29 Tem 2009, 15:00

hahaha hakan öldürdün beni...

[quote="adilektasli"]Aslında BOD marka perdeler http://www.otoperde.com/tr/ işlev olarak ihtiyacımı karşılıyor ama skoda için üretimleri yok.  Unhappy[/QUOTE]

o sitedeki vw perdeleri bizimkilere uymazmı acep?

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti adilektasli » 29 Tem 2009, 15:38

[quote="oguz"]
hahaha hakan öldürdün beni...

[quote="adilektasli"]Aslında BOD marka perdeler http://www.otoperde.com/tr/ işlev olarak ihtiyacımı karşılıyor ama skoda için üretimleri yok.  Unhappy[/QUOTE]

o sitedeki vw perdeleri bizimkilere uymazmı acep?
[/QUOTE]
Sanmıyorum. Camı birebir aynı olması lazım.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 29 Tem 2009, 15:46

jettanınkiler belki aynı olabilir. o yuzden dedim polonun eski kasası fabianın neredeyse aynısıydı.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti adilektasli » 29 Tem 2009, 15:47

[quote="hakanerdogan"]cam filmi tavsiye etmiyorum.

araçlarınız üstün güvenlik detayları düşünülerek üretilmiştir, bunlara camları da dahil.

herhangi bi kaza esnasında camlarınız tuz buz olacak şekilde dağılır, yani naparsanız yapın o cam bir tırnak boyundan büyük bir biçimde kırılmaz, içerdekileri kesmez.

ama film çektirdiğiniz takdirde, belki kapkaççınızın beyzbol sopasına dayanacak lâkin bir kaza esnasında sıkışma ile patlayacağı vakit tuz buz olması gerekirken 4-5 büyük parça halinde kırıldığı yerden filmi yırtıp Allah muhafaza adamın boynuna falan girecek...
[/QUOTE]
Autoking tam aksini söylemiş web sitesinde.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 29 Tem 2009, 15:55

ticari amaçtır o.

devlet takmayın diyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti adilektasli » 29 Tem 2009, 16:01

Eeeee. Yok o zaman bir çaresi bu işinCry
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 29 Tem 2009, 16:06

normalde camları bilirsiniz kaza anında kırılmazsa binbir parcaya bolunmus bicimde oldugu yerde kalır kırılırsa aynı binbir parça şeklinde dokulur oldugu yere. ama film oldugunda yapısır filme ve filmi bazı yerlerinden keserse daha az parca halinde etrafa dagılabilir. hakanın demek istedigi bu sanırım. 

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti adilektasli » 29 Tem 2009, 16:17

AUTOKING ALINTI:

Trafik kazalarında, özellikle takla atma ve devrilmelerde ciddi yaralanmaların büyük bir çoğunluğu yan camların patlayarak parçalanması sonucu bizzat camın veya araç dışındaki objelerin yolculara verdiği zararlardan oluşturmaktadır. PROFILON Yüksek Güvenlik filmi kaplı camlı otomobillerin trafik kazalarında ve devrilmelerinde,  PROFILON patlayan camı tutarak bir güvenlik duvarı oluşturur ve birçok ciddi yaralanmayı önler. Film gerekirse içten dışa doğru kolaylıkla itilerek çıkartılabilmektedir.   
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 29 Tem 2009, 16:20

[quote="hakanerdogan"]hiç bişe...

Ankara güneşinde yanar araba, biner, havalandırmaya bile ihtiyaç duymaksızın direksiyonda elim tutuşa tutuşa giderim...

35-37 derecede bile klima açmadım bugüne dek... aslada açmam, serinleme vb. tarzı şeylere ihtiyaç duymam, çorapla yatarım LOL

manyak mısın olum lan Hakan?

manyak değil akdeniz anemisiyim ondan, sıcak bunaltmıyor Smile

[/QUOTE]

Kars`la Akdeniz`in ne alakasi var Hakan? :D :D 
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 29 Tem 2009, 16:22

en iyi çözüm film.en açık filme göre 1 numara koyu fılm derım.
bende o var.fena değil
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti adilektasli » 29 Tem 2009, 16:24

[quote="fmaka"]en iyi çözüm film.en açık filme göre 1 numara koyu fılm derım.
bende o var.fena değil
[/QUOTE]
Polisten çekiniyorum.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar