Octi Tour için Sis Farı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octi Tour için Sis Farı

İleti mysunny » 13 Eyl 2009, 04:08

Arkadaşlar herkese Merhabalar,
Octi Tour aracımda malum sis lambası yok ve ben alttaki sis farı yerlerine VW serisinde olduğu gibi Sis lambası takabilirmiyim ve nereden bulabilirim(VW-Bora,Golf vs. ninkilerden yada Skodanın diğer modellerinden uyumlu olan varmı?

Cevaplarınız ve yadımlarınız için şimdiden Teşekkürler.

Eskişehir den SelamlarConfusedSmile

mysunny
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 13 Eyl 2009, 04:18

benim bildiğim Tour modellerinde ancak kendi farının içinde olabiliyor ön sisler. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti murat321 » 13 Eyl 2009, 04:32

a4 kasa araçlarda a5 deki gibi ayıreten sis farı yeri yoktur.sis farını şu anki mevcut farın içine takabilirsiniz ancak.
Umarım yanılmıyorumdur :p :D
murat321
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mysunny » 13 Eyl 2009, 04:48

Arkadaşlar öncelikle verdiğiniz bilgiler için Teşekürler, ancak madem vw grubunun birçok parçası uyumlu acaba sis farları da uymaz mı diye düşündüm, peki benim aracımdaki far içinde sis lamba yeri kapalı bunun açılması mı gerekiyor yani zor ve riskli bir işlemmi acaba??Confused

mysunny
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat321 » 13 Eyl 2009, 05:14

[quote="mysunny"]

Arkadaşlar öncelikle verdiğiniz bilgiler için Teşekürler, ancak madem vw grubunun birçok parçası uyumlu acaba sis farları da uymaz mı diye düşündüm, peki benim aracımdaki far içinde sis lamba yeri kapalı bunun açılması mı gerekiyor yani zor ve riskli bir işlemmi acaba??Confused

[/QUOTE]

Bu konuda fikrim yok ama sis farı yeri kapalıysa belkide far sis farı ile uyumlu farla komple değişecektir :)
Yarın arkadaşlar daha detaylı anlatırlar :)
murat321
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 13 Eyl 2009, 06:19

sis'i içinde olan bir çift far alırsanız, hat-sigorta-anahtar çekimi ile olmayacak iş değil. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 13 Eyl 2009, 14:26

Arkadaşların söyledikleri doğrudur. Sadece Tour modelinde değil tüm a4 kasalarda sis farı normal farın içinde yerleşik konumdadır. Eğer bu bölümü aktif etmek istiyorsanız orayı mutlaka kesmeniz gerekmekte, yalnız farın sökülmesi işlemi diğer skodalar gibi kolay değil, iyice yapıştırılmış durumda, fırına koy, ısıti sö, kes, yeni sis farı yerleştir, sonra yapıştır -ne kadar sağlıklı yapıştırılacağı muamma- sana zahmetli gelirse alt kısımdaki ızgara çizgili plastik bölümü de keserek -daha kolay+risksiz- istediğin herhangi bir sis farını -örn: a5 sis farı-takabilirsin. Zaten her halükarda hat çekmen gekertiği için sana sadece mevcut far düğmesini değiştirmek ya da sis farını çalıştırmak için yeni bir düğme takmaktan başka 1şey kalmıyor. Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti mysunny » 14 Eyl 2009, 18:35

Evet Galiba en uygun çözüm alt köşe ızgaraları içerisine yerleştirmek ve aslında dahada hoş duru görünüm olarak sanırım, ilgi, fikir ve yardımlar için çok Teşekkür ederim hepinize arkadaşlar, iyi forumlar herkese.
mysunny
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 15 Eyl 2009, 10:11

Bir çift mercekli sis farı alıp, mevcut farların içine monte etmek gerekiyor, bilen için zor değil.Aksesuarcılarda ucuza (20-30 TL) 1 çift alınabilir, Ama sis farı anahtarı, maliyeti arttırabilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti fıratt » 15 Eyl 2009, 12:36

uğraşmaya değmez yaptıkta ne ldu satarken elin oğlunun umrunda olmuyor anasını sattımın sabahtan akşama kadar pazar gunu temizlik yaptık farlarını sokup içini temizledik kalktılar birede farlar çok temiz kaza yaptıda değiştirdinizmi dedilerLOL yani anlatmak istediğim zahmet çekmeye değmez
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti mysunny » 15 Eyl 2009, 15:45

Sevgili Samet Kardeşim bak bu konuda çok haklısın, insanlara hiçbir zaman yaranmıyor, benim daha VW-Caddy aracım vardı neler yapmadım arabaya, ki ben van olarak almıştım herşeyini kendim çizip tasarlayıp başında durup yaptırdım Almanyadan açılır tavan getirtip takdırdım falan filan eskişehirde araba tek'ti  benzeri olsada aynısı kesin yoktu, neyse 4 yıl bindim satmaya karar verdim gelenler vay efendim o niye böyleymiş şuna ne gerek varmış, hatta birisinin yakasına yapıştım kovdum kovdum sonunda çıldırttı, bu kadar çocuk oyuncağını niye yapmışım arabaya diye ukelalaştı, belki benim tepkimde yanlıştı ama istem dışı oldu demekki bayağı sabrım zorlanmış, halbuki genelde sakin bir yapım vardır, yani işin özü sen haklısın insanlar kıymet bilmiyor, mesela artık koltuklara yeni iken hiç kılıf takmıyorum okadar para vermişim bırakayım ben eskiteyim başkası sanki çok mu değer bilecek diye, neyse kafanız şişirdim birden bu konuda hala daha çok doluymuşum meğer. Herkese selamlar....
mysunny
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 15 Eyl 2009, 17:16

aynen bendede doluluk mevcut dediklerine ayenen katılıyorum bende,mummmkunse benim aracıma muşteri olacak olan kişisel goruşlerini yanımda zikretmesin can guvenliği için..LOL
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir