Fabia zincirli triger seti hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia zincirli triger seti hakkında

İleti hdoner » 20 Eyl 2009, 00:14

Bir kaç tamirci 90 bine aracımdaki trigerin değişmesine gerek olmadığını ve bu araçta zincir mekanizması kullanıldığından kopma olmayacağını belki 150 000 km de ses gelebileceğini sölediler.Yaptıkları açıklama bana mantıklı geldi.Fakat şöle bi durumda kopma olursa zararı büyük olacaktır fakat zincirli bi mekanizmada zor gibi gözüküyor.Yorumlarınızı bekliyorum

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 20 Eyl 2009, 00:23

felicia  favorit  motoru  bunlar ..

kopanı daha duymadım.  varsa yoksa  şırıltı  sesi  yapar  oda ne zaman  rahatsızlık verirse  ozaman  değişir. çift sıra zincirdir çünkü  kopması  çok çok  zor.

maalesef  zinciri  gergin  tutmak için bir sistem yok  ondan ses  yapıyor zamanla  bollaşınca.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hdoner » 20 Eyl 2009, 00:27

[quote="AhmetH"]felicia  favorit  motoru  bunlar ..

kopanı daha duymadım.  varsa yoksa  şırıltı  sesi  yapar  oda ne zaman  rahatsızlık verirse  ozaman  değişir. çift sıra zincirdir çünkü  kopması  çok çok  zor.

maalesef  zinciri  gergin  tutmak için bir sistem yok  ondan ses  yapıyor zamanla  bollaşınca.
[/QUOTE]
Sağolasın ..ozaman ses gelene kadar sorun yok...
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 20 Eyl 2009, 00:33

gelsede  sorun yok Smile

çok   uçuk bir sorun  var  onuda  anlatıp  kafanızı  bulandımak  istemem  ama not düşmeden  geçmeyeyim.

bunun  ses yapması  durumunda  çıkardığı tiz ses  aracın  vuruntu  sensörünü etkiletyip aracın ateşlemesinin rötara çektirmeye  dolayısı ile güçten çekişten  düşmesine  sebep  oluyormuş  diye  duydum  yabancı  skoda  forumlarında...

ne derece doğrudur  bilmem.. sonuçta  elektronik  donanımı  olan bir araba ..

ama  favorit  felicia gibi  eskilerde  nerde trak  orda brak lık bir parça ..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hayrotunahan » 20 Eyl 2009, 16:35

ben değiştirdim usta biraz salmış kendini zincir dedi ama benbaktım zincire bir fark göremedim.yani boşuna değiştirdim gibi geldi bana zinciri 40 ka almıştım
hayrotunahan
Yeni Üye
Yeni Üye

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir