SERVİSLERİN EKSPERTİZ RAPORLARI UYDURMA MI?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SERVİSLERİN EKSPERTİZ RAPORLARI UYDURMA MI?

İleti sucan » 09 Ekm 2009, 20:32

Arkadaşlar başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum 15-20 gün önce kendime 2006 octavia aldım aracı internet üzerinden istanbulda buldum bir yakınım aracılığıyla istanbul avrupa yaksında ismini vermiyeceğim  skoda yetkili servislerinden birinde ekspertiz raporu aldırdım araba alırken her insanın ilk dikkat ettiği şeylerden biri olan değişen parça varmı boya varmı soruma cevap almak istemiştim ve araçta boya olmadığına dair yetkili servisten rapor aldım bu rapora güvenerek orjinal bir araç aldığımı düşündüm ve buna göre bedel ödedim fakat yaşadığım şehre döndüğümde aracı 3 farklı boya ustasına gösterdim ve boya olduğunu öğrendim ve budurum severek bindiğim skoda marka araçlardan beni sohuttu  sırasıyla raporu aldığım servis ardından dispiritöre şikayette bulundum ve hiç bir sonuç alamıcağıma kanaat getirdim çünkü müşterinin nasıl sorununu çözeriz yerine nasıl ikna ederizde sorunu unuturruz gibi bir yaklaşımla karşılaştım ve şimdide çek cumhuriyetin deki merkeze şikayette bulunacam mail adresini bilen varsa adresi verirseniz sevinirim tabi sonuç ne olur bilmiyorum.

2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti grey_wolf » 09 Ekm 2009, 20:46

güzel kardeşim her skodası olan aracını servistemi yaptırıyor. sen arabayı almadab önce boya ustasına göstersene adamların ne sucu var. hayret bişey. yinede geçmiş olsun hem boyadan bişey olmaz.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti balarest » 09 Ekm 2009, 20:48

servısler aldıgı paraya bakıyor kısaca sen eksper yaptırmak ıcın gıdıyorsun ama onlar sadece goze gorunen bırsey varsa soyluyorlar onun harıcınde laf olsun torba dolsun dıye ınceledık dıyor servıste nelerın dondugunu ıyı bılıyorum bılgısayara baglama vb seyler hıkaye
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti sucan » 09 Ekm 2009, 20:51

[quote="grey_wolf"]güzel kardeşim her skodası olan aracını servistemi yaptırıyor. sen arabayı almadab önce boya ustasına göstersene adamların ne sucu var. hayret bişey. yinede geçmiş olsun hem boyadan bişey olmaz. [/QUOTE]

motor için bir ustaya boya için bir ustaya yürüyen aksamı için bir ustaya gitmek zorunda değilim ve yetkili servislere güvenmek hatamı (hataymış) ve birşey daha ben aracı yaptırmaya götürmedim ekspertiz raporu için götürdüm dikkatli okuyun lütfen.
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti grey_wolf » 09 Ekm 2009, 20:53

[quote="sucan"][quote="grey_wolf"]güzel kardeşim her skodası olan aracını servistemi yaptırıyor. sen arabayı almadab önce boya ustasına göstersene adamların ne sucu var. hayret bişey. yinede geçmiş olsun hem boyadan bişey olmaz. [/QUOTE]

motor için bir ustaya boya için bir ustaya yürüyen aksamı için bir ustaya gitmek zorunda değilim ve yetkili servislere güvenmek hatamı (hataymış) ve birşey daha ben aracı yaptırmaya götürmedim ekspertiz raporu için götürdüm dikkatli okuyun lütfen.[/QUOTE]

tamam işti sorun orda zaten sen arabayı götüreceğine sadece ekspertiz raporunu almışsın.

ama boya orjinal ve kötü durmuyorsa bu kadar sorun etme bence bişey olmaz. satarken 3-5 kuruş aşağı düşer ama o kadarda nazar boncuğu olsun.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sucan » 09 Ekm 2009, 20:59

[quote="grey_wolf"][quote="sucan"][quote="grey_wolf"]güzel kardeşim her skodası olan aracını servistemi yaptırıyor. sen arabayı almadab önce boya ustasına göstersene adamların ne sucu var. hayret bişey. yinede geçmiş olsun hem boyadan bişey olmaz. [/QUOTE]

motor için bir ustaya boya için bir ustaya yürüyen aksamı için bir ustaya gitmek zorunda değilim ve yetkili servislere güvenmek hatamı (hataymış) ve birşey daha ben aracı yaptırmaya götürmedim ekspertiz raporu için götürdüm dikkatli okuyun lütfen.[/QUOTE]

tamam işti sorun orda zaten sen arabayı götüreceğine sadece ekspertiz raporunu almışsın.

ama boya orjinal ve kötü durmuyorsa bu kadar sorun etme bence bişey olmaz. satarken 3-5 kuruş aşağı düşer ama o kadarda nazar boncuğu olsun.
[/QUOTE]
sorun boyalı olması değil zaten bunun farkedildiği halde rapora yanlış bilgi yazılması ve benimde o rapora göre hareket etmiş olmam.
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti grey_wolf » 09 Ekm 2009, 21:03

şimdi artık olan olmuş artık. boşuna çekler -vw-yüce oto-doğuş bunlarla uğraşma adam derki ben raporu verdim ondan sonra boyatmış. nasıl ıspatlayacaksın. kendini üzme bak ne güzel octi almış. çık antalya yollarına keyfini sür. inan 2-3 gün sonra unutursun. skoda iyi arabadır sevdirir kendini merak etme.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sucan » 09 Ekm 2009, 21:08

hakkımı aramak suç değil ve arıcamda benim canım sıkılacağına dispiritörün canı sıkılsın.

Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 09 Ekm 2009, 22:03

[quote="sucan"]Arkadaşlar başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum 15-20 gün önce kendime 2006 octavia aldım aracı internet üzerinden istanbulda buldum bir yakınım aracılığıyla istanbul avrupa yaksında ismini vermiyeceğim  skoda yetkili servislerinden birinde ekspertiz raporu aldırdım araba alırken her insanın ilk dikkat ettiği şeylerden biri olan değişen parça varmı boya varmı soruma cevap almak istemiştim ve araçta boya olmadığına dair yetkili servisten rapor aldım bu rapora güvenerek orjinal bir araç aldığımı düşündüm ve buna göre bedel ödedim fakat yaşadığım şehre döndüğümde aracı 3 farklı boya ustasına gösterdim ve boya olduğunu öğrendim ve budurum severek bindiğim skoda marka araçlardan beni sohuttu  sırasıyla raporu aldığım servis ardından dispiritöre şikayette bulundum ve hiç bir sonuç alamıcağıma kanaat getirdim çünkü müşterinin nasıl sorununu çözeriz yerine nasıl ikna ederizde sorunu unuturruz gibi bir yaklaşımla karşılaştım ve şimdide çek cumhuriyetin deki merkeze şikayette bulunacam mail adresini bilen varsa adresi verirseniz sevinirim tabi sonuç ne olur bilmiyorum.[/QUOTE]

güncel
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti grey_wolf » 09 Ekm 2009, 22:22

info@skoda-info.cz 

ama ingilizce olarak yazman gerekli ona göre

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sucan » 09 Ekm 2009, 22:26

[quote="grey_wolf"]info@skoda-info.cz 

ama ingilizce olarak yazman gerekli ona göre
[/QUOTE]

adres için teşekürler evet ingilizce olacak
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 09 Ekm 2009, 23:48

[quote="sucan"]Arkadaşlar başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum 15-20 gün önce kendime 2006 octavia aldım aracı internet üzerinden istanbulda buldum bir yakınım aracılığıyla istanbul avrupa yaksında ismini vermiyeceğim  skoda yetkili servislerinden birinde ekspertiz raporu aldırdım araba alırken her insanın ilk dikkat ettiği şeylerden biri olan değişen parça varmı boya varmı soruma cevap almak istemiştim ve araçta boya olmadığına dair yetkili servisten rapor aldım bu rapora güvenerek orjinal bir araç aldığımı düşündüm ve buna göre bedel ödedim fakat yaşadığım şehre döndüğümde aracı 3 farklı boya ustasına gösterdim ve boya olduğunu öğrendim ve budurum severek bindiğim skoda marka araçlardan beni sohuttu  sırasıyla raporu aldığım servis ardından dispiritöre şikayette bulundum ve hiç bir sonuç alamıcağıma kanaat getirdim çünkü müşterinin nasıl sorununu çözeriz yerine nasıl ikna ederizde sorunu unuturruz gibi bir yaklaşımla karşılaştım ve şimdide çek cumhuriyetin deki merkeze şikayette bulunacam mail adresini bilen varsa adresi verirseniz sevinirim tabi sonuç ne olur bilmiyorum.[/QUOTE]

çek cumhuriyetine mail atman çok faydalı olacak gerekirse konsolosluğu ara gerçekten işe yarıyor eniştemin başına geldi çözülemeyen klima problemi anında halloldu.....
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Metazolog » 10 Ekm 2009, 10:26

Metazolog
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 10 Ekm 2009, 13:15

evet hakkımı aracım emin olun ilk işim ikinci bir rapor çıakrmak ve  çeklere başvurmak olacak
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 10 Ekm 2009, 22:24

güncel
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti azakoglu » 10 Ekm 2009, 23:27

skodaya burada ulaşabilirsiniz  info@skoda-info.cz

fakat cevap vermeleri için yazım dilinizin tam formal ve net olması lazım yani mesela sizinle ilgilenmedikleri zaman Turkiye de tüketici haklarına aykırı davrandıkları için satış haklarının iptaline kadar dava açabileceğinizi resmi formal bir dille yazmanız lazım
azakoglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sucan » 10 Ekm 2009, 23:40

[quote="azakoglu"]skodaya burada ulaşabilirsiniz  info@skoda-info.cz

fakat cevap vermeleri için yazım dilinizin tam formal ve net olması lazım yani mesela sizinle ilgilenmedikleri zaman Turkiye de tüketici haklarına aykırı davrandıkları için satış haklarının iptaline kadar dava açabileceğinizi resmi formal bir dille yazmanız lazım
[/QUOTE]
teşekürler ayrıntılı ve net bir mesaj gönderecem emin ola bilirsiniz
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 11 Ekm 2009, 12:14

güncel
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi