SERVİSLERİN EKSPERTİZ RAPORLARI UYDURMA MI?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SERVİSLERİN EKSPERTİZ RAPORLARI UYDURMA MI?

İleti fıratt » 11 Ekm 2009, 13:31

[quote="sucan"][quote="grey_wolf"]güzel kardeşim her skodası olan aracını servistemi yaptırıyor. sen arabayı almadab önce boya ustasına göstersene adamların ne sucu var. hayret bişey. yinede geçmiş olsun hem boyadan bişey olmaz. [/QUOTE]

motor için bir ustaya boya için bir ustaya yürüyen aksamı için bir ustaya gitmek zorunda değilim ve yetkili servislere güvenmek hatamı (hataymış) ve birşey daha ben aracı yaptırmaya götürmedim ekspertiz raporu için götürdüm dikkatli okuyun lütfen.[/QUOTE]

ustad her aksam için ayrı ustaya goturmek zorundamısın değilisin tabide kalkıp burada veryansın etmekte zorundasın buradaLOL,bu işin raconu budur her aksamın ustası farklıdır çocuk bile bilir bunu,ekspertizde tek bir gorevli elinde nokta kontrol sayfasına kontrol ederek yapar raporunu ama farklı usta kendini ilgilendiren noktaya bakarak yorum yapar,kusura bakma ustad tekrar ayrı ustaya goturmek zorundasın diyorum,ayrıca dikkatsizliğin skodadan soguman için sebeb değil,sadece bu şekilde duşunen mantıgından soguman yeterli olacak

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti sucan » 11 Ekm 2009, 20:36

[quote="samet"][quote="sucan"][quote="grey_wolf"]güzel kardeşim her skodası olan aracını servistemi yaptırıyor. sen arabayı almadab önce boya ustasına göstersene adamların ne sucu var. hayret bişey. yinede geçmiş olsun hem boyadan bişey olmaz. [/QUOTE]

motor için bir ustaya boya için bir ustaya yürüyen aksamı için bir ustaya gitmek zorunda değilim ve yetkili servislere güvenmek hatamı (hataymış) ve birşey daha ben aracı yaptırmaya götürmedim ekspertiz raporu için götürdüm dikkatli okuyun lütfen.[/QUOTE]

ustad her aksam için ayrı ustaya goturmek zorundamısın değilisin tabide kalkıp burada veryansın etmekte zorundasın buradaLOL,bu işin raconu budur her aksamın ustası farklıdır çocuk bile bilir bunu,ekspertizde tek bir gorevli elinde nokta kontrol sayfasına kontrol ederek yapar raporunu ama farklı usta kendini ilgilendiren noktaya bakarak yorum yapar,kusura bakma ustad tekrar ayrı ustaya goturmek zorundasın diyorum,ayrıca dikkatsizliğin skodadan soguman için sebeb değil,sadece bu şekilde duşunen mantıgından soguman yeterli olacak
[/QUOTE]
öncelikle şunu belirteyim bilmeyen arkadaşlar var galiba her yetkili serviste boya ve kaportayla ilgili ustalar vardır ve aracı onlar inceler eline liste almış bir teknisyen boya için yorum yapmaz ayrıca ekspertiz raporunda müşteri belirtmemişse boya incelemesi sadece yüzeysel yapılır gelelim benim durumumu ben ayrıntılı bir boya incelemesi istedim ve bunu yetkili serviste yaptırdım çünkü bana resmi bir evrak vererek raporun altına imzalarını atarak sorumluluğu alıyorlar bende o evrakta yazan boya yoktur yazısına göre hareket ediyorum bunun aksi bir sonuç varsada o yetkili servis sorumluluğunu yerine getirerek müşteriye hatalı bilgi verdiğini  kabul etmek zorundadır neyazıkki birileri daha üst mercilerden dürtmediği sürece hatalarını düzeltmek akıllarına gelmiyor ben de doğal olarak hakkımı arıyorum
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti fıratt » 12 Ekm 2009, 02:27

[quote="sucan"][quote="samet"][quote="sucan"][quote="grey_wolf"]güzel kardeşim her skodası olan aracını servistemi yaptırıyor. sen arabayı almadab önce boya ustasına göstersene adamların ne sucu var. hayret bişey. yinede geçmiş olsun hem boyadan bişey olmaz. [/QUOTE]

[/QUOTE]
öncelikle şunu belirteyim bilmeyen arkadaşlar var galiba her yetkili serviste boya ve kaportayla ilgili ustalar vardır ve aracı onlar inceler eline liste almış bir teknisyen boya için yorum yapmaz ayrıca ekspertiz raporunda müşteri belirtmemişse boya incelemesi sadece yüzeysel yapılır gelelim benim durumumu ben ayrıntılı bir boya incelemesi istedim ve bunu yetkili serviste yaptırdım çünkü bana resmi bir evrak vererek raporun altına imzalarını atarak sorumluluğu alıyorlar bende o evrakta yazan boya yoktur yazısına göre hareket ediyorum bunun aksi bir sonuç varsada o yetkili servis sorumluluğunu yerine getirerek müşteriye hatalı bilgi verdiğini  kabul etmek zorundadır neyazıkki birileri daha üst mercilerden dürtmediği sürece hatalarını düzeltmek akıllarına gelmiyor ben de doğal olarak hakkımı arıyorum [/QUOTE]

ustad ne fark eder  napabilirsinki satışı aldınmı iş bitmiştir yanlışmıyım ikinci elde ha hukuk arama arasanda boşa sıfırda veya garantide olsa çok deriz ama ekspertizde yapabileceğin bişey yok,muhatabım yuce oto değil expertiz bayin,expeertiz sahıstır sahısta yeösil ettiği maaşını sağlayan kuruma karşı sorumludur..keşke bişey yapabilseler
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti sucan » 12 Ekm 2009, 02:40

[quote="samet"][quote="sucan"][quote="samet"][quote="sucan"][quote="grey_wolf"]güzel kardeşim her skodası olan aracını servistemi yaptırıyor. sen arabayı almadab önce boya ustasına göstersene adamların ne sucu var. hayret bişey. yinede geçmiş olsun hem boyadan bişey olmaz. [/QUOTE]

[/QUOTE]
öncelikle şunu belirteyim bilmeyen arkadaşlar var galiba her yetkili serviste boya ve kaportayla ilgili ustalar vardır ve aracı onlar inceler eline liste almış bir teknisyen boya için yorum yapmaz ayrıca ekspertiz raporunda müşteri belirtmemişse boya incelemesi sadece yüzeysel yapılır gelelim benim durumumu ben ayrıntılı bir boya incelemesi istedim ve bunu yetkili serviste yaptırdım çünkü bana resmi bir evrak vererek raporun altına imzalarını atarak sorumluluğu alıyorlar bende o evrakta yazan boya yoktur yazısına göre hareket ediyorum bunun aksi bir sonuç varsada o yetkili servis sorumluluğunu yerine getirerek müşteriye hatalı bilgi verdiğini  kabul etmek zorundadır neyazıkki birileri daha üst mercilerden dürtmediği sürece hatalarını düzeltmek akıllarına gelmiyor ben de doğal olarak hakkımı arıyorum [/QUOTE]

ustad ne fark eder  napabilirsinki satışı aldınmı iş bitmiştir yanlışmıyım ikinci elde ha hukuk arama arasanda boşa sıfırda veya garantide olsa çok deriz ama ekspertizde yapabileceğin bişey yok,muhatabım yuce oto değil expertiz bayin,expeertiz sahıstır sahısta yeösil ettiği maaşını sağlayan kuruma karşı sorumludur..keşke bişey yapabilseler
[/QUOTE]
öncelikle satışı evet aldım ama sorunumun satışla alakası yok dikkatli okursan sorunun ne olduğunu anlarsın bir diğer şey ise her yetkili servis bulunduğu ülkenin dispiritörü tarafından yetkilendirilir ve onlara karşı sorumludur ekspertiz raporunda boyalı bir araca  bilerek boya yok diyerek müşteriyi yanıltmak hatanın ötesinde bir durumdur ve dispiritör bunu yapan yetkili servisten hesap sorma hakkına sahiptir eğer oda sormaktan kaçınıyorsa onuda şikayet edecek bir üst merci üretici firmadır ama nedense sen hak aramayı boş bir iş olarak görüyorsun diyecek bişeyim yok
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

Önceki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir