ilk yıllık bakım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ilk yıllık bakım

İleti fabiş » 13 Ekm 2009, 14:04

Merhabalar arkadaşlar. 2008 Fabia Classic (sıfır) alalı 1 yılı doldu ve 11000 km de. Yıllık bakımda neler değişiyor ve herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu? İlk bakımda ödenmiyor diye biliyorum. standart değişimler dışındakileri sanayide yaptıracağız artık napalım ama garanti olayını bozuyor mu servis dışında bir tamirciye gitmem? bilgi verirseniz memnun olurum. İyi günler diliyorum.

fabiş
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 13 Ekm 2009, 14:12

dostum garanti bitene kadar sanayide lamba bile taktırma. en ufak arızayı yaptırdığın işleme yorarlar ve garanti dışı bırakırlar. ilk yıl bakımında normal bakım ücretini ödüyorsun. bunun dışında değişecek şeyler varsa onları da ayrıca ödüyorsun. zaten sıvılar (hidrolikler motor yağı su vs) garanti kapsamına girmiyor. ben de geçenlerde benim octi yi soktum ilk muayenesine 240 tl kadar tuttu. iskonto yaptılar 215 e indi. mutlaka indirim iste servisten.
ilk bakımda yağ, yağ filtresi, benzin filtresi, hava ve polen filtreleri değişiyor. motor suyu antifriz oranı kontrol ediliyor. lifte alınıp altı kontrol ediliyor. bilgisayara bağlanıp hata arıza sorgulaması yapılıyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti isikayhan » 13 Ekm 2009, 15:23

bakınız:
"Skoda Periyodik Bakım Tablosu"
http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=16153
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti sucan » 13 Ekm 2009, 20:07

evet garanti bitmeden  en ufak şeyi bile dıaşrda yaptırdığın görülürse hemen garanti dışısın

2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir