PARSAN OTO FARKI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

PARSAN OTO FARKI

İleti hakan48 » 08 Arl 2009, 18:39

[quote="hetepe"]Parsan Hakan beyi hiç tanımam, hiç alışveriş de yapmadım ve büyük olasılıkla yapmayacağımda...Ama üslup, yaklaşım, hitap, konuşma ve imla gibi birçok konuda baktığımızda bu tartışma bayağı aşağı düşmüş.Muğlalı arkadaşım hiç de kibar olmayan bir yaklaşım sergiliyor.İstanbullu milleti kazıklıyorsa o kazıklananların sorunu...Kapısının önündeki parçacıdan almayıp taaa muğladan sipariş edecek değil ya...Ortamı soğutmama adına Parsan Hakan arkadaşımdan cevap yazmamasını, konun büyümemesini rica ediyorum.
iyi forumlar.
[/QUOTE]

burdaki sorunumuz mugladan parca göndermek değil burdaki problemimiz serviste 80 lira olan şeyi parsandan 47.5 liraya aldım deme sorunudur.

parsan oto ya malı satanda yüce motor dur. yetkili servislere malı gönderende yüce motordur. bu ne demek oluyor ben onu anlamadım onu anlatmaya çalışıyorum ve ısrarla diyorum ucuz kahramanlıkları bırakalım millet keriz değil servis malı parcada % 40 fiyat oynuyorsa bu işte bir hile mutlaka vardır.sadece bunu diyorum lütfen iyice okumadan vurun abalıya misali benim hakkımda yorum yapmayın.değerli skoda kullanıcıları burda amacım asla kavga değildir.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti hakan48 » 08 Arl 2009, 18:43

bu arada burda benim lafımı yanlış anlayıp bana laf atan skoda kullanıcılarınada allaha emanet olun hakimiyet allahındır.
hayatta yaşadıkları sürece demek istediğimi şimdi anlamak istemeyende olsa birgün anlıyacaklardır.

%10 kar marjıyla dış piyasaya yedek parca satan yüce motorun malını %40 daha ucuza parsan sattığını idda ediyorsa diyecek sözüm yoktur.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 08 Arl 2009, 18:53

%10, %40 kâr marjını da sizden duyuyorum.Esnaf olup %100 kârla mal satan adam
 '' zarardayım'' der her zaman. kaldıki %10...yaktığın elektriği, suyu, telefonu ödeyemezsin o kadarcıkla, az bişey biz de öğrendik durumu.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hakan48 » 08 Arl 2009, 18:56

[quote="hetepe"]%10, %40 kâr marjını da sizden duyuyorum.Esnaf olup %100 kârla mal satan adam
 '' zarardayım'' der her zaman. kaldıki %10...yaktığın elektriği, suyu, telefonu ödeyemezsin o kadarcıkla, az bişey biz de öğrendik durumu.
[/QUOTE]

yüce motor dan alınan orjinal ürünlerde kar marjı %10 dur.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 08 Arl 2009, 19:01

[quote="hakan48"][quote="lazianke"]

bugün arabam için orijinalinden

bir filtre takımı (hava-yağ-polen) 47,5

bir de tabla burçları:                    30 tl

kargo dahil: 77,5 tl ye

parsan oto dan sipariş ettim.

filtre takımı serviste 80 civarında, burçlar da 50 tl idi.

teşekkürler hakan bey,

teşekkürler skodam.com....Clap
[/QUOTE]

bu saydığınız 3 parcanın servis fiyatı zaten 47.25 kuruştur.

sorduğunuz serviste içinde benzin filtresi de varsa 80 liraya yakın bir parca cıkar.

burclara gelince zaten 30 lira civarı burda indirim söz konusu değil iki ihtimal var ya parsan akrabanız yada alkışlanmak için yapıyorsunuz.

[/QUOTE]
konuyu yeni gördüm.

evet parsan oto daki hakan bey akrabamdır.

Hz. Ademden kaynaklanan bir akrabalığımız var.

Ayrıca servis arayıp da fiyat alan benim. sizin oradaki servisler bilmem ama trabzondakinin sattığı parçanın aynısını daha ucuza her zaman alıyorum.

çorum bmw yetkili servisi tanışımız, pardon o da akrabamızdır (!) çünkü onların da reklamını yapmıştım sitede önceleri, trabzon akademi oto da akrabamdır. beni bilen bilir, ben zaten bu forumda akrabalarımın satış oranlarını arttırmak için yazı yazarım. 
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti parsanoto » 08 Arl 2009, 19:05

[quote="hakan48"]bu arada burda benim lafımı yanlış anlayıp bana laf atan skoda kullanıcılarınada allaha emanet olun hakimiyet allahındır.
hayatta yaşadıkları sürece demek istediğimi şimdi anlamak istemeyende olsa birgün anlıyacaklardır.

%10 kar marjıyla dış piyasaya yedek parca satan yüce motorun malını %40 daha ucuza parsan sattığını idda ediyorsa diyecek sözüm yoktur.

[/QUOTE]

güzel kardeşim bak sana yücedeki satış fiyatlarını yazdım.ömer abiyi kim bilgilendirdiyse yanlış bilgilendirmiş.bizim servis mallarında belli bir iskontomuz vardır.bu iskontonunda büyük bir kısmını iskonto olarak yaptım.aldığım yeri sana yazdım.ama sen halen tutup bu işte bir hile vardır diyorsun.belliki sen nuh deyip peygamber demeyin bi kişisin.
bak geçen gün 036121008k kodlu su pompasına nerdeyse servisin yarı fiyatı yazmışsın ve orjinal ww ag malı demişssin.bunda bi hile mi var.yok çünkü o pompa piyasaya almanyadan giriş yaptı.orjinal ww kutusunda.birebir montaj malıdır.skoda yedek parçaları getiren yüce otodur yüce motor değildir.yüce motor bir bayidir.tıpkı ata,zeki ünaldı gibi.kar marjı yüzde 10 değildir.ben sana yekili servis malında bi meslektaş olarak yüzde 25 iskonto almanı sağlarım.hiç bir yazında art niyet aramadım.ama sürekli mesajlarında inceden inceye forumda bulunan parçacı arkadaşlara laflar söyledin.ben forumdaki  parçacı arkadaşların çoğunu tanırım.izmirdeki mühendis oto olsun,bir dönem forumda yazan şahna otomotiv olsun hepsi ile hem meslektaşızdır hem iyi dostuzdur.

sen burda bizi art niyetli,hileci konumuna sokmaya çalıştın.benim hakkımda yazı yazdın ve cevap vermek zorunda kaldım.bundan sonra vermeyeceğim.

forumdaki tüm skodaseverlerden bu görüntü kirliliği için şahsım adına özür diliyorum.

bu kadar tartışmadan sonra forumda yazı yazmayı kendi adıma uygun görmüyorum.hepiniz kalın sağlıcakla.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan48 » 08 Arl 2009, 19:12

[quote="parsanoto"][quote="hakan48"]bu arada burda benim lafımı yanlış anlayıp bana laf atan skoda kullanıcılarınada allaha emanet olun hakimiyet allahındır.

[/QUOTE]

güzel kardeşim bak sana yücedeki satış fiyatlarını yazdım.ömer abiyi kim bilgilendirdiyse yanlış bilgilendirmiş.bizim servis mallarında belli bir iskontomuz vardır.bu iskontonunda büyük bir kısmını iskonto olarak yaptım.aldığım yeri sana yazdım.ama sen halen tutup bu işte bir hile vardır diyorsun.belliki sen nuh deyip peygamber demeyin bi kişisin.
bak geçen gün 036121008k kodlu su pompasına nerdeyse servisin yarı fiyatı yazmışsın ve orjinal ww ag malı demişssin.bunda bi hile mi var.yok çünkü o pompa piyasaya almanyadan giriş yaptı.orjinal ww kutusunda.birebir montaj malıdır.hiç bir yazında art niyet aramadım.ama sürekli mesajlarında inceden inceye forumda bulunan parçacı arkadaşlara laflar söyledin.ben forumdaki  parçacı arkadaşların çoğunu tanırım.izmirdeki mühendis oto olsun,bir dönem forumda yazan şahna otomotiv olsun hepsi ile hem meslektaşızdır hem iyi dostuzdur.

sen burda bizi art niyetli,hileci konumuna sokmaya çalıştın.benim hakkımda yazı yazdın ve cevap vermek zorunda kaldım.bundan sonra vermeyeceğim.

forumdaki tüm skodaseverlerden bu görüntü kirliliği için şahsım adına özür diliyorum.

bu kadar tartışmadan sonra forumda yazı yazmayı kendi adıma uygun görmüyorum.hepiniz kalın sağlıcakla.

[/QUOTtamam sorun çözüldü ben bu cevabı bekliyordum.ben sizi hileci konumuna sokmuyorum beyefendi sadece dogruları burda paylaşmanızı istedim ben hiçbir parcacıya laf atmadım orda yanlış hatırlıyorsunuz. ben sadece çin malını orjinal diye satana söz söyledim yoksa ciddiye dahi almam.sizi kötüleme niyetinde değilim.benim nasıl biri olduğumu çalıştığın toptancılara sor.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti grey_wolf » 08 Arl 2009, 19:27

yeter artık ama ayıp oluyor beyler. sizleri yüceltecek olan bizleriz. sizden aldığımız parçalardan memnun kalırsak zaten burada ifade ediyoruz.neyi tartışıyorsunuz. bu uslup sizlere yakışmıyor. artık lütfen yazmayın bu iş kapansın. herkes işini yapsın. hakan kardeş iyi niyetli olduğunda şüphem yok ama bırak herkes kendi hakkını kendisi arasın. kimse çocuk değil eğer kötü ürün almışsa bunun cevabını aldığı kişiye kendisi iletecektir. bizlerde burada zaten bu tür şeyleri paylaşıyoruz. 3 aydır bu forumdayım ne parsan nede hakan bey hakkında kötü ve olumsuz bir şey duymadım. bunları siz yazmadınız bizde okumadık farz edelim. kapatalım bu konuyu artık.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti lazianke » 08 Arl 2009, 20:25

[quote="hakan48"]

servis malı derken dürüst olalım mahlemi servis malımı

[/QUOTE]
 işte evde çektiğim fotoğraflar...

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mevlüt » 25 Şub 2010, 21:08

haddim olmıyarak ortak oldum sorunlarınıza,ben her ikinizide tanıyorum ikinizde dürüst esnafsınız herhalde bir anlaşmamazlık var,yine kişiliğinize bir zarar gelmiyeçek şekilde tartışın hayırlı işler olsun burası türkiye herkese işde çok müşteride.
mevlüt
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 25 Şub 2010, 21:30

tartışmanın bir manası yok isteyen istediği satıcıdan ürün alır ama benim düşüncem siteye hakan48 satış yapmaktan çok yarcım amaçlı giriyor..parsanoto ise tam ticaretci olarak giriyor..mesaj attığımda ne cevap veriyor ne de yönlendiriyor hakan48 ise her konuda yardımcı biri...parça alırsam tercihim hakan48 olur..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hakan48 » 25 Şub 2010, 21:54

[quote="mevlüt"]haddim olmıyarak ortak oldum sorunlarınıza,ben her ikinizide tanıyorum ikinizde dürüst esnafsınız herhalde bir anlaşmamazlık var,yine kişiliğinize bir zarar gelmiyeçek şekilde tartışın hayırlı işler olsun burası türkiye herkese işde çok müşteride.[/QUOTE]

Yok  Mevlüt Abi Aramızda Herhangi Bir Tartışma Yok Yanlış Anlaşılmalar Elbetteki Olur. Tartışma Biraz Sert Geçmiş Olabilir.

Yoksa Benim Kesinlikle Hayatta Hiç Kimseyle Şahsi Bir Düşmanlığım Olmadı Olmazda
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ugur_clskn » 25 Şub 2010, 22:51

hakan abicim biz senide biliyoruz parsan ıda biliyoruz oluyo bazen böyle şeyler kapanmış konu hortladı yine. burası skoda forumu sizde skoda parçacısısınız tabiki burda satışa yönelik hareketler de yapacaksınız çok normal.
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti tivoli » 25 Şub 2010, 22:54

[quote="lazianke"]

teşekkürler hakan bey,

[/QUOTE]
servisin verdiği fiyatlara işçiliklerde dahildir bunuda atlamayın.. ayrıca serviste takılan her parçanında garantisi vardır Wink (sözüm meclisten dışarı... bu sitede satış yapan esnaf arkadaşlarıda parça garantisi konusunda tenzih ederim yanlış anlaşılma olmasın)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti lazianke » 26 Şub 2010, 12:50

[quote="tivoli"][quote="lazianke"]

teşekkürler hakan bey,

[/QUOTE]
servisin verdiği fiyatlara işçiliklerde dahildir bunuda atlamayın.. ayrıca serviste takılan her parçanında garantisi vardır Wink (sözüm meclisten dışarı... bu sitede satış yapan esnaf arkadaşlarıda parça garantisi konusunda tenzih ederim yanlış anlaşılma olmasın)
[/QUOTE]
katılamayacağım; çünkü

1-servis polen filtresi hariç, 10/40 dizel yağı+yağ filtresi+hava filtresini 180 tl ye hem de %25 indirim zamanında değişiyor.

45 tl ye aldığım filtre takımının hava ve polen filtresini kendiniz değiştirebilirsiniz. gidip shell de işçilik ödemeden 65 tl lik 10/40 dizel yağı ekleyin(-ki 10/40 kullanmam-)toplam 110 tl eder, yani servise 70 tl fazladan ödemiş olursunuz.

2- servisin 80 tl +  işçilikle 110 tl ye değiştirdiği burçların ben tamamını rot ayarı dahil 80 tl ye hallettim.

ayrıca servis tabla burcuna 6 ay ya da 7500 km garanti veriyordu.

ben geçen sene %25 indirimde malzeme bana ait olmak üzere sadece bakım yaptırdım. 35 tl işçilik aldılar.Allahtan indirimdeydi. bir daha da büyük işler hariç servis mi?asla...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir