Yakıt tasarruf cihazı %15-20

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yakıt tasarruf cihazı %15-20

İleti hakan48 » 20 Arl 2009, 22:05

HIGHPOWER yüksek manyetik alan içeren, özel dizayn edilmiş manyetik yakıt düzenleyicidir.Bu cihaz yakıt hattı üzerine takıldığında güçlü manyetik alan yaratarak, yakıtın içinde bulunan hidrokarbon molekülleri arasındaki kovalent bağları zayıflatmaktadır. Bu surette de yakıt mevcut oksijen ile daha iyi bağ oluşturarak daha yüksek yanma sağlanmaktadır.

Highpower cihazları diğer ünitelere zarar vermeyecek şekilde dizayn edilmiş ve bu patent altına alınmıştır.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti onurhan2006 » 21 Arl 2009, 00:50

para tuzağı bunlar arkadaşlar
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti abdullah » 21 Arl 2009, 00:57

tasarruf saglayacagını hiç sanmıyorum
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti onurhan2006 » 21 Arl 2009, 01:07

biraz aydınlatmak istiyorum sizleri arkadaşlar;
1-%45 eksoz
2-%25 soğutma
3-%25 yanma
4-%5 radyasyon

yukarda vermiş oldugum yüzdeler (aşağı yukarı) bir aracın motorunda yakılan yakıttan kaynaklanan enerjinin dağılımıdır.Yani 1 depo benzin yakıyorsak bunun :%45 i eksoztan uçup giderken %25 soğutma için kullanılır bizde sadece %25 lik kısmıyla idare ederiz.

Bu şekilde piyasaya sürülen para tuzaklarına emeğimizi alın terimizi verip tasarruf sağlamak yerine, gaza biraz daha az basıp aracımızı devirli bir şekilde kullanarak ve motor bakımlarımızı zamanında yaptırarak daha çok tasarruf sağlamış oluruz,Kimse bu tür şeylerden bir mucize beklemesin.Aracınızda her daim antifriz olsun, eksozunuz sağlam olsun ve kaliteli yağ kullanın
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti adilektasli » 21 Arl 2009, 10:58

[quote="onurhan2006"]biraz aydınlatmak istiyorum sizleri arkadaşlar;
1-%45 eksoz
2-%25 soğutma
3-%25 yanma
4-%5 radyasyon

yukarda vermiş oldugum yüzdeler (aşağı yukarı) bir aracın motorunda yakılan yakıttan kaynaklanan enerjinin dağılımıdır.Yani 1 depo benzin yakıyorsak bunun :%45 i eksoztan uçup giderken %25 soğutma için kullanılır bizde sadece %25 lik kısmıyla idare ederiz.

Bu şekilde piyasaya sürülen para tuzaklarına emeğimizi alın terimizi verip tasarruf sağlamak yerine, gaza biraz daha az basıp aracımızı devirli bir şekilde kullanarak ve motor bakımlarımızı zamanında yaptırarak daha çok tasarruf sağlamış oluruz,Kimse bu tür şeylerden bir mucize beklemesin.Aracınızda her daim antifriz olsun, eksozunuz sağlam olsun ve kaliteli yağ kullanın
[/QUOTE]

Clap
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti hakan48 » 21 Arl 2009, 12:41

para tuzagı diyen arkadaşlara tavsiyem kulaktan dolma bilgilerle davranmak yerine kullanıcılara sorun eğitim düzeyinizin ne oldugunu bilmiyorum zaten bilimsel olarak cihazın nasıl calıştığı anlatılıyor.referansları incelediğinizde büyük otel ve işletmelerde arac filolarında çok yüksek maliyette olmasına ragmen kısa sürede cihaz kendini amorti ettiği için kullanılmaktadır. referansları incelerseniz görürsünüz.
burda bahsettiğimiz cihazın markası hıgh power dir

ankara ve degişik illerde bu cihazların değişik markalarda çok ucuz fiyatlara taklitleri çıkmıştır.tamamen mıklatıs olan taklitleri hiç bir tasarruf saglamamaktadır.

.

ama ortadoğu teknik üniversitesi faydalı bir model olduğunu ve yakıt tasarrufu sagladığına dair raporlar aşagıda ki linktedir.

bu arada kısaca tanımlamak gerekirse bir opera sanatcısı uzaktaki bir bardagı sesin rezonansıyla nasıl kırıyorsa bu cihazın çalışma şeklide buna benzerdir.

mugla civarı montaj yapılmaktadır.

biz mugla bayisi olarak mugla da sadece arcelik servisine 45 adet cihaz taktık ve ilk bir haftalda yakıtta %10 tasarruf gördüler.

Ortadogu teknik üniversitesi makina mühendisliği ve yurtdışından değişik kurumların raporları bu linktedir.

bu arada para tuzagı diyen arkadaşlar her zaman olumsuz yorum yapıp bilmediğiniz bir malı tuzak olarak yorumlamanız hem ahlaki acıdan hemde insanlık açısından etik değildir.

eger aranızda bu marka cihazı kullanan arkadaşlar varsa lütfen yorumlarını bekliyoruz.

burda ben yorum yapınca sert konuşuyor oluyorum ben ahlaki bakımdan etik bulmadığım bir yorumu asla kabul etmiyorum etmemde
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kmustafat » 21 Arl 2009, 12:59

arkadaşlar bu ürün çok basit bişey ben gördüm inceledim içinde sadece mıknatıs var amcam da denedi oldu az bişey fark etti fazla bişey fark etmedi. yapmanız gereken çok kolay 2 adet mıknatıs alın yakıt hortumunun üzerine bantlayın olsun bitsin eğer yakıt tasarrufu istiyorsanız para vermeyin bunu yapın ama ben ihtiyaç duymadım gereksiz bişey %2 felan fark ediyor ancak
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 21 Arl 2009, 13:09

bu ürün mıklatıs değildir.incelemek isteyen arkadaşlar hıgh power bayilerine giderek kendisi görebilir.
mıklatısla alınan tasarruf ancak %1 %2 olur fazla olmaz bu ürünü incelemenizi tavsiye ederim bu arada kendiniz mıklatızları hem hava girişine hem yakıt borusunun üzerine sardıgınızda %1-2 tasarruf görürsünüz.

mıklatıs olanlar önceki mesajımdada söylediğim gibi sahtekar insanların ankara ve istanbulda yapmış oldukları taklitleridir.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti adilektasli » 21 Arl 2009, 13:43

Benim kişisel görüşüm şu ki, bu tür uygulamalar faydalı olsaydı araç üreticileri hemen kendi araçlarına ekleyerek düşük yakıt tüketimi sağlarlar ve araçlarını daha değerli yaparlardı.  Onlar böyle birşey yapmıyorsa başka çözümler bence para tuzağı ve gelecekte sorun demektir.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti ayhani » 21 Arl 2009, 13:51

[quote="adilektasli"]Benim kişisel görüşüm şu ki, bu tür uygulamalar faydalı olsaydı araç üreticileri hemen kendi araçlarına ekleyerek düşük yakıt tüketimi sağlarlar ve araçlarını daha değerli yaparlardı.  Onlar böyle birşey yapmıyorsa başka çözümler bence para tuzağı ve gelecekte sorun demektir. [/QUOTE]

Bu konu defalarca tartışıldı bu tür ürünlerin hiçbir tasarruf sağlamadığı uzmanlara soruldu ve hiç tasarruf yapmadığı istaplandı ama bu geyik bitmedi.

Otohaber dergisine bu soru soruldu ve tasarruf yapılmadığı yazıldı.

Discovery kanalda mith master(Efsane avcıları) diye bir program vardı. Orada mıknatıslı cihazlar dahil piyasadaki tüm yakıt tasarruf cihazlarını test ettiler. Sonuçta hiçbir cihaz tasarruf sağlamadı. 
Tasarruf sağlamak için en iyi yöntemin arabayı sakin kullanmak olduğuna karar verdiler.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 21 Arl 2009, 13:57

ya bunları yapasıya kadar gidip mısır sapından etanol yapsalar daha iyi :)) hem 110 oktan civarı çok daha fazla güç elde ederiz.Hiç bir işe yaramadığını herkes biliyor bunların :))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti agros » 21 Arl 2009, 14:16

ayrıca insan sesi ile bardak kırılmıyor, bilginize...!
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti hakan48 » 21 Arl 2009, 14:54

tamam o zaman o kadar cihaz taktım adamlar keriz boşuna taktılar ve deneyip iade garantisi varken hiç iade etmediler

o kadar referans var otellerde 500.000ila 1.000.000tl arası maliyeti göze alıp bu cihazları takanlar boşunamı takıyor referansları inceleyip arayın kullanmadan varsayımlarla hareket etmek ne kadar doğru olabilir ben kendi aracımda kullanıyorum.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 21 Arl 2009, 20:36

[quote="hakan48"]

tamam o zaman o kadar cihaz taktım adamlar keriz boşuna taktılar ve deneyip iade garantisi varken hiç iade etmediler

o kadar referans var otellerde 500.000ila 1.000.000tl arası maliyeti göze alıp bu cihazları takanlar boşunamı takıyor referansları inceleyip arayın kullanmadan varsayımlarla hareket etmek ne kadar doğru olabilir ben kendi aracımda kullanıyorum.
[/QUOTE]

Ne güzel işte kendi arabanızda kullanıyormuşsunuz. % kaç tasarruf ettiniz?
Akıl var mantık var bir ürün bırakın %30-40'ı adam gibi %10 tasarrruf yapsın kapış kapış satılır.
Yapmayın koca koca firmalar akıl edemedimi bu zımbırtıyı. 
Gözle görülür bir tasarruf yapan her cihaz hakettiği yeri bulur. Bu zımbırtılar yıllardır piyasada tasarruf yapsaydı çoktan her arabada olurdu.

Düşünün bakalım neden insanlar  100-200'tl lik bu tasarruf harikalarını almıyorlarda 1500-2000 tl'ye LPG sistemi taktırıyorlar.

Biraz mantık lütfen!
Raporlarda bile laboratuar şartlarında traktör motorunda %6,5 tasarruf ettiği yazıyorken siz nasıl %15-20 tasarruf yaptınız?
Araba yokuş aşağı giderkenmi ölçtünüz bu değerleri? LOL

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 21 Arl 2009, 21:19

lpg de %15-16 tasarrufu  bizzat gördüm
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 21 Arl 2009, 21:20

zaten bu cihaz baya yaygın türkiyede ben marmariste 20 ye yakın sadece skoda ya taktım açıkcası taktıklarım çok memnun
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 21 Arl 2009, 21:22

kullanın deneyin görün.o zaman boşa yorum yaptığınızı zaten kendiniz göreceksiniz. mugla civarı 1 ay deneme garantisi veriyoruz.memnun kalmazsanız paranız iade

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tezerozen » 21 Arl 2009, 22:30

Hertürlü soruya cevap vermeye çalışıyorsunuzda ''otomobil üreticileri bu sistemi neden kullanmıyor? '' sorusuna neden cevap vermeye çalışmıyorsunuz bunu anlamış değilim???
2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir