kar paleti ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kar paleti ?

İleti alpino » 23 Oca 2010, 23:01

palet jantı çizmez. bijonlarla tekerleğe tutturulan bir adaptör yardımıyla takılıyor ve jantla arasında mesafe kalıyor

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti y.emre » 23 Oca 2010, 23:09

ya aslında zincir daha iyi fakat ses yapması,jantı çizmesi,lastiğe zarar vermesi,kopunca camurluğu yamultma ihtimali insanı palete yönlendiriyor gönül kar lastiği almak ister fakat yeni araba aldık borç var bu kış için lastik zor ileri zamanlarda olabilir..
birde bundan % 30 indirimi görünce epey bi palete heves sardık

şuan hepten kararsız kaldım
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti junior » 24 Oca 2010, 03:06

[quote="y.emre"]palet kullanan varmı ??
janti çiziyormu ?
[/QUOTE] bende spider palet var evvelki sene istanbulda şubat ayında kar yagmıştı sabah 6 da işe gitmek zotunda idim yalansız sabah sokaktaki kar 20 cm olmuştu yol gorunmüydu heryer bembeyaz idi soksktaki ilk izi ben yaptım paletler ile son derece rahat bir şekilde ana caddeye kadar kar yara yara gittim  superdi zevki ama ana yola çıkınca orda kar olmadıgından palatler asfalta basınca ara boşluklar zıplama yapıyor surati arttırınca zıplamayı azaltıyosun ama bayagı hırpalıyo arabayı yani kısacası hep kar ustunde gidiyosan palet super ama arada karsız yerler varsa palet yaramaz gerçi aynı olay zincirdede yaşanır ama palet daha kotu oluyo şayet zincir alırsan mutlaka( Y) tipi zincir al
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti kobalt » 24 Oca 2010, 11:32

Bakın gene bir karmaşa yaşıyoruz,Yunus beyin linkini verdiği paletle Alper ve Arman beylerin bahsettiği palet aynı palet değil.Eğer adaptör yardımı ile jant göbeğine bağlanan ve takımı 600 tl den aşağı satılmayan titanyum içerikli paletlerden bahsediyorsanız diyecek lafım yok.Ama Yunus beyin dediği palet zincir mantiğı ile tekere takılan ve paletleri plastik olan çok işlevsel olmayan ve buzda çok kolay kayan bir ürün.Metal çıkıntılara sahip değil.
kobalt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kobalt » 24 Oca 2010, 11:38

http://www.hepsiburada.com/snowpower-ka ... HKM1100-G4
Eğer bu paletten bahsediyorsak sorunsuz kullanırsınız.Sanırım fiyat tekinin fiyatı ve jant göbeğine takılan adaptör dahil değil.
kobalt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 24 Oca 2010, 11:51

Birde o ürünler arasında sprey var. Acaba kullanan varmı?
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kobalt » 24 Oca 2010, 12:26

Ondan iki kutu kullandım,eğer aracınızla  buzlu bir rampadan kalkış yapmak isterseniz bu spreyi iki lastiğede sıkıp rahatça kalkış yapıyorsunuz.Yine şarampol tabir edilen yol kenarlarına herhangi bir nedenle kayarsanız aracınızın patinaja düşmesine izin vermeden o an için aracı hareket ettiriyor,çok uzun süreli etkisi yok,yine sulu karda etkili değil.Ama her olasılığa karşı aracımda var,küçücük bir kutu zaten.
kobalt
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir