fabıa alarm ve kapı göstergesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabıa alarm ve kapı göstergesi

İleti m.k.s » 26 Oca 2010, 18:14

merhaba ben 2001 model fabia 1.4 mpi confort kullanıcısıyım benim size bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar ,öncelikle kullanma kılavuzuda alarmdan bahsediliyor bu benim aracımda varmı? varsa bunu nasıl devreye sokacağım,ikincisi yine kullanma kılavuzunda kapı ve bağaj kapısı açık/kapalı göstergesi görünüyor benim aracımda böyle bir uyarı vermiyor bende mevcut mu yoksa bir arıza mı var burada servis olmadığı için bana yardımcı olmanızı sizden bekliyorum ayrıca konsoldaki soğutucu göz sadece soğutmak için mi ben ısıtma yapamadım bir bilgiiz var mı şimdiden ilginiz için teşekkür ediyorum

m.k.s
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti quickcan » 26 Oca 2010, 18:54

kapı göstergesi donanıma bağlı olarak bulunuyor fabialarda sadece full olanda var..alarm sanırım var en azından ben öyle biliyorum.. araca binin kapıları kilitleyin ve bir kaç dk sonra siz hareket edince öter..bizim öyle sanırım fabiada da var..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti hetepe » 26 Oca 2010, 18:57

Aracınızda alarm varsa zaten kilitlerken sesini duyarsınız, kapı açık uyarısı donanım seviyesine ve üretim yılına göre aracınızda olmayabilir.Torpido sadece klima ve dış hava sıcaklığını verir, ısıtma yapmaz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti m.k.s » 26 Oca 2010, 19:41

HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR ALARM SESİ YOK AMA KİTAPTA BÜTÜN MODELLERİNDE OLDUĞUNU GÖSTERİYOR
m.k.s
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 26 Oca 2010, 19:44

[quote="hetepe"]Aracınızda alarm varsa zaten kilitlerken sesini duyarsınız, kapı açık uyarısı donanım seviyesine ve üretim yılına göre aracınızda olmayabilir.Torpido sadece klima ve dış hava sıcaklığını verir, ısıtma yapmaz. [/QUOTE]
roomsterda kumandadan kapıları açıp kapattıgımızda sesli ikaz verebilirmi,vagcomdan açtırılan boyle bir ozelliği varmıdır
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti quickcan » 26 Oca 2010, 19:49

bizim açıldı octavia da ... önceden ses yoktu açtırdım..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti m.k.s » 26 Oca 2010, 19:55

PEKİ O ZAMAN BENİM ALARM İŞİNİ SERVİS GÖRDÜĞÜMDE SORARSAM BÜYÜK OLASILIKLA HALLEDERLER
m.k.s
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 26 Oca 2010, 20:12

olsa guzel olur ama sesli açma kapama net bir bilgi yok daha
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti C@GL@R » 26 Oca 2010, 20:54

alarm yok diye biliyorum bnm comfort için sadece bir uyarı ışığı var..doğan şahinlerdeki gibi alarmlar yok fabialarda yani sadece güvenlik devreye giriyor..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti m.k.s » 26 Oca 2010, 21:00

EVET DOSTUM UYARI IŞIĞI VAR KAPILARI KİLİTLEDİKTEN SONRA BİR DAHA BASARSAN 2 SANİYE İÇERİSİNDE O UYARI IŞIĞI YANMIYOR AMA KAPILA KİLİTLİ KALIYOR NE ANLAMA GELDİĞİNİ ANLAYAMADIM BİRDE ŞU KONSOL CEBİNDEKİ SOĞUTMA OLAYI O SICAK VERMİYOR GALİBA ÖYLEMİ BEN DENEDİM AMA OLMADI
m.k.s
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 26 Oca 2010, 21:03

o ışık güvenlik sistemini devrede tutuyor sanırım immibilizer emin değilim yada hırsızı biraz olsun uzak tutmak ama adamlar bizden iyi bilir o ışığı..torpido olayına gelince sıcak üflemesi saçma olur oraya millet ilacını koyar oto parfum koyar bunlarında sıcakta olması istenmez..

fabia kullanma klavuzu 32.sayfada bilgi vermiş bunla ilgili..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti m.k.s » 26 Oca 2010, 21:05

[quote="caglarkrbyk"]o ışık güvenlik sistemini devrede tutuyor sanırım immibilizer emin değilim yada hırsızı biraz olsun uzak tutmak ama adamlar bizden iyi bilir o ışığı..torpido olayına gelince sıcak üflemesi saçma olur oraya millet ilacını koyar oto parfum koyar bunlarında sıcakta olması istenmez.. [/QUOTE]

HAKLISIN AMA DÜN YOLDA SU İÇECEKTİM MALUM KIŞ SU SOĞUK KALİRİFER SICAKTA ORAYIDA AÇTIM SICAK ISI VERMEDİ BAZEN BÖYLE DURUMLARDA İHTİYAÇ OLUYOR
m.k.s
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti TiGeR » 27 Tem 2010, 22:04

Net bir cevap yok, 2005 Fabia Choice im var. Kapı açık uyarısı yok, gerçekten yok mu?
Alarm olayı nedir, benim aracımda var mı yok mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür.
TiGeR
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)

İleti diseqc » 28 Tem 2010, 08:05

benim araba 2001 elegance arabamda kapı acık uyarısı göstergede var ayrıca bagaj acık uyarısıda var gösterge panelinde ikisininde işıkları farklı farklı yanı yor araba çalışırken kapılar acılınca ses yok ama kapı acık ışığı yanarken hareket edersen ince bir akustik ses veriyor birde motor çalışırken bagajı acarsan hem göstergede ısık yanıyor hemde akustik ses geliyor.
şöför kapısındaki kırmızı ışığa acıklık getirelim daha önce bende passat vardı ozamanlar araştırmıştım kapıları dışardan kilitleyince tüm güvenlik sistemleri devreye girer ve kırmızı ışık yanıp sönmeye başlar bu durumda araba hem içerden hem dışardan klitlenir yani camı kırsanız arabanın iç kapı acma mandalına asılsanız dahi kapılar acılmaz sadece mil yukarı kalkar bırakınca geri iniyor kilitleme düğmesine ikinci kez basınca kırmızı sinyal yanıp sönmez buda kapı dışardan klitlenir ama içerden açılabilir anlamına geliyor yani gecici olarak kapıları klitlediniz ama içerde hala insanlar var örn: benzin aldınız aileniz arabanın içinde ortam tekin değil bagajı kapıları kimse acıp bişey çalmasın içerdekilere zarar vermesin istiyorsunuz bu durmlarda düğmeye ikikere basıyorsunuz ki olası bir tehlikede içerdekiler dışarı çıkabilsin.

alarm konusuna gelince önceki passatımda orj. alarm vardı fabrikasyon alarmlar genelde pasif alarm olur yani klitliyken kapı acılınca veya motorçalışınca ötüyor onun haricinde arabayı sabaha kadar tekmeleseniz ses yok alrmın devreye girdiği zamanda bagajdan vuk diye bir ses geliyordu bizim arabalarda yok sanırım...

umarım acıklayıcı olmuştur.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti TiGeR » 28 Tem 2010, 08:58

Benim aracın bir şeyi bozuk o halde, ne bagaj ne kapı açık uyarısı yok!
TiGeR
CLASSIC
CLASSIC

İleti diseqc » 29 Tem 2010, 07:11

eğer araban elegance sa sorun var demek ama diğer donanım seviyelerinde nasıl bilmiyorum aynı arabayı kullanan arkadaşlar cevap verecektir.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti TiGeR » 29 Tem 2010, 21:28

TiGeR yazdı:Net bir cevap yok, 2005 Fabia Choice im var. Kapı açık uyarısı yok, gerçekten yok mu?
Alarm olayı nedir, benim aracımda var mı yok mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür.

Model bu, kapı, bagaj uyarısı çalışmıyor, ya da yok.
TiGeR
CLASSIC
CLASSIC

İleti serqet » 24 Mar 2011, 00:02

mrb bende 2004 special aldim,aracin kapisi acikken kapi ustundeki isik yanmiyor ayrıca ortadaki kare göstergedeki ışıklar sadece kontağı ilk çevirdiğimde yanıp sönüyor daha sonra hiç yanmıyor diğer göstergelerde sorun yok, yardımlarınızı rica ediyorum.
serqet
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kenan A.
Arabanız: Fabia 2004 special

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir