Hangi yağ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hangi yağ

İleti Felicia9841 » 04 Şub 2010, 13:16

Merhaba,

Felicia 1,3 glxi 2000 model araç için hangi yağ kullanılmalıdır. Yetkili servisi aradım. Castrol edge kullanıyoruz dediler. Bazı arkadaşlar bu yağ performanas araçlarda kullanılıyor. Sizin araçta olmaz diyorlar.

Kafamız karıştı. Yardımcı olabilirmisiniz?

Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 04 Şub 2010, 14:20

abi en iyi yağı koysan ne olcak.. markası belli olsun yeterli castrol magnatec yağ koy tamamdır 

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti skodaizm » 04 Şub 2010, 14:32

[quote="can"]abi en iyi yağı koysan ne olcak.. markası belli olsun yeterli castrol magnatec yağ koy tamamdır  [/QUOTE]
   Arkadaşın dediği gibi  Castrol magnatech 10W40 kullanın.  Filtre ile birlikte değiştirmeye özen gösterirseniz hiç bir problem kalmaz. Edge gibi yağlar bu tip motorlara ince gelip yağ eksiltme yapabilir. Ayrıca çok pahalıdır.  Gereği yok. Periyodik değişimleri yaparsanız motorunuzu bu yağ ile  korursunuz.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti yonetici » 04 Şub 2010, 14:44

Arkadaşların dediği gibi Castrol Magnetec 10W 40 yeterlidir Edge gibi pahalı bir yağ koymak sadece israf olur başka hiçbir işe yaramaz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakan48 » 04 Şub 2010, 15:50

[quote="Felicia9841"]Merhaba,

Felicia 1,3 glxi 2000 model araç için hangi yağ kullanılmalıdır. Yetkili servisi aradım. Castrol edge kullanıyoruz dediler. Bazı arkadaşlar bu yağ performanas araçlarda kullanılıyor. Sizin araçta olmaz diyorlar.

Kafamız karıştı. Yardımcı olabilirmisiniz?
[/QUOTE]

Castrol Magnatec 10w40 Yeterli
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti edoras » 04 Şub 2010, 16:07

ben shell helix 10x40 yağ + hava ve yağ filitre + motor silk bor katkısı takımını kullnadım bakalım araçta sanki biraz daha rahatlama var gibi ama çok hissedilir değil :) tabi bu takım bana 170 TL ye mal oldu :)))
Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia

İleti hakan48 » 04 Şub 2010, 16:10

[quote="edoras"]ben shell helix 10x40 yağ + hava ve yağ filitre + motor silk bor katkısı takımını kullnadım bakalım araçta sanki biraz daha rahatlama var gibi ama çok hissedilir değil :) tabi bu takım bana 170 TL ye mal oldu :))) [/QUOTE]

motor silk harici diğer borlar hiçbir işe yaramaz motor silkten memnun kalacagınıza eminim ben kendi aracımda kullandım gerçekten faydasını gördüm
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti edoras » 04 Şub 2010, 16:15

[quote="hakan48"][quote="edoras"]ben shell helix 10x40 yağ + hava ve yağ filitre + motor silk bor katkısı takımını kullnadım bakalım araçta sanki biraz daha rahatlama var gibi ama çok hissedilir değil :) tabi bu takım bana 170 TL ye mal oldu :))) [/QUOTE]

motor silk harici diğer borlar hiçbir işe yaramaz motor silkten memnun kalacagınıza eminim ben kendi aracımda kullandım gerçekten faydasını gördüm
[/QUOTE]

walla ben araca gözüm gibi bakıyorum herşeyi ile 4x4 lük olsun beni yolda bırakmasın die herşeyi eksiksiz ve masrafına bakmaksızın yapıyorum bakalım karşılığını göreceğiz herhalde :)
Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia

İleti lazianke » 04 Şub 2010, 16:19

[quote="hakan48"][quote="edoras"]ben shell helix 10x40 yağ + hava ve yağ filitre + motor silk bor katkısı takımını kullnadım bakalım araçta sanki biraz daha rahatlama var gibi ama çok hissedilir değil :) tabi bu takım bana 170 TL ye mal oldu :))) [/QUOTE]

[/QUOTE]
aynı fikirde değilim. motor silkin faydası yapılan yorumlara göre aracı daha sessiz çalıştırması. doğrudur sürtünmeyi azaltıyor demek ki. ancak bu durum diğerlerinin ya da NNT nin bor'unun faydasız olduğunu ispatlamaz. bu tür koruyucuların motora katkısını gözle görmek herhalde kısa vadede mümkün olacak bir şey değildir.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hakan48 » 04 Şub 2010, 20:03

[quote="lazianke"][quote="hakan48"][quote="edoras"]ben shell helix 10x40 yağ + hava ve yağ filitre + motor silk bor katkısı takımını kullnadım bakalım araçta sanki biraz daha rahatlama var gibi ama çok hissedilir değil :) tabi bu takım bana 170 TL ye mal oldu :))) [/QUOTE]

[/QUOTE]
aynı fikirde değilim. motor silkin faydası yapılan yorumlara göre aracı daha sessiz çalıştırması. doğrudur sürtünmeyi azaltıyor demek ki. ancak bu durum diğerlerinin ya da NNT nin bor'unun faydasız olduğunu ispatlamaz. bu tür koruyucuların motora katkısını gözle görmek herhalde kısa vadede mümkün olacak bir şey değildir.
[/QUOTE]

borpower i bende sattım ama kullanıpta memnun kalan kimseyi görmedim motor silk ise çogu koyduğum müşteriler aracını değiştirdiğinde gene koymak istedi benim için kullanıcılar önemlidir.bu arada motor silki ben kendi aracımda dahi kullandım benim için motorun önemi yok çatlasa patlasa farketmez kendim motorcuyum zaten 1 günde sıfır motor yaparım ama öyle olmasına ragmen kendi aracıma dahi koydum.

motor silk amerikan malıdır. nnt bor ise türk malı denilmektedir

Türkiye boru işleyebilecek teknolojik imkanlara sahipmi?

Zaten Aşagıdaki Referanslara abkınca kıyaslama bile yapılamayacagı ortada

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 04 Şub 2010, 22:39

Boşver castrol felan mobil koy hem daha ucuz hemde daha iyi. iki yağıda denedim gerçekten mobil çok daha iyi heleki yüksek devirdeki ses ve titreşim gerçekten çok azalıyor ve ilk çalıştırma sırasında fazla sallantı olmuyor.Castrolde sanki arabayı biri sallıyor gibi ne biçim çalışıyordu
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan48 » 04 Şub 2010, 22:41

[quote="iceman70"]Boşver castrol felan mobil koy hem daha ucuz hemde daha iyi. iki yağıda denedim gerçekten mobil çok daha iyi heleki yüksek devirdeki ses ve titreşim gerçekten çok azalıyor ve ilk çalıştırma sırasında fazla sallantı olmuyor.Castrolde sanki arabayı biri sallıyor gibi ne biçim çalışıyordu[/QUOTE]

Big%20smile o Anda Gerçekten Biri Sallamasın Arabayı Yagdan Dolayı Araba Pek Titremez Abi

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 05 Şub 2010, 13:07

ya arkadaşım öyle değil ilk çalıştırma sırasında motor soğukken küt küt küt resmen motor acı çekerek çalışıyor belli yağlamanın olmadığı ve sarsıntı çok oluyor sonra yavaş yavaş yağın dolaşmaya başlamasaıyla geçiyor fakat bu mobil'de çok az oluyor hemen yağlama sağlanıyor artık şu forumda salak yerine koyulmaktan bıktım valla neyse artık buda son olsun

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan48 » 05 Şub 2010, 13:13

[quote="iceman70"]

ya arkadaşım öyle değil ilk çalıştırma sırasında motor soğukken küt küt küt resmen motor acı çekerek çalışıyor belli yağlamanın olmadığı ve sarsıntı çok oluyor sonra yavaş yavaş yağın dolaşmaya başlamasaıyla geçiyor fakat bu mobil'de çok az oluyor hemen yağlama sağlanıyor artık şu forumda salak yerine koyulmaktan bıktım valla neyse artık buda son olsun

[/QUOTE]

evet ilk çalışmalarda olabilir yağlama olana kadar ama bu yağ markasıyla pek ilgisi olmaz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 06 Şub 2010, 02:19

olur bende şunu diyorum yağlamaya geç başlıyor hemen hızlıca akışkanlığı sağlayamıyor.Ya ben mobil distribütörü değilim sadece kullanıcıyım ve deneyimlerimi aktarıyorum.Mesela yüksek devirde daha az ses ve titreşim var castrole göre
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 06 Şub 2010, 13:22

en iyi yağ açık yağdır litre işi alacaksın ihtiyacın kadarBig%20smile
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti quickcan » 06 Şub 2010, 14:15

abilar kusura bakmayın tüm yorumları okuma fırsatım olmadı ama bu konu bayağı uzamış.. sanayiye gidince usta bile direk castrol magnetic koyuyor valla.. markası olsun yeterli bence..özellikle castrol'ü duyunca içim rahat oluyor.. 

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti iceman70 » 07 Şub 2010, 13:34

Ya ben zorla şunu alın demiyorum sadece deneyimim.Castrolde kullandım mobil'de bence mobil daha iyi hemde castrolden ucuz.Zaten iyi olmasa mercedes araçlarında kullanmaz

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir