cam değişimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

cam değişimi

İleti lazianke » 01 May 2007, 23:13

arkadaşlar 3-4 ay önce arabamın camında kamyondan sıçrayan bir taş yüzünden 1 ytl kadar çapta yuvarlak bir iz oluştu. bunla ilgili bir kaç sorum var.
1- camın çatlağında herhangi bir ilerleme yok, eğer kaskodan ücretsiz değiştirirsem, yeni cam su geçirme vb sorun yaşatır mı?

2- yetkili servisin kaskomla anlaşması yok yine de serviste değiştirebilir miyim? nasıl olur?

3- servis dışında da kasko kapsamında değiştiren yerler var güvenilebilir mi?

4- kaskom haziranda bitiyor, kasko sonuna doğru değiştirmek daha akıllıca mı olur?

yardımcı olursanız sevinirim. 

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti skodacı » 01 May 2007, 23:23

hocam,kasko nuz hangi sigortanın bilmiyorum ama çoğu kasko sigortası ilk ön cam değişimini kasko yu deldirtmeden yapıyor.eğerki deldirttir ise hazirandan sonra yani hasarsızslık indiriminden(bu arada hasarsızlık indiriminden faydalanabiliyorsunuz?bilmiyorum?)sonra ön cam değişimini gerçekleştirin.size muhakkak suretle yetkili serviste orijinal cam kullanarak cam değişiminizi gerçekleştirmenizi tavsiye ederim.zira yetkili servisin dışında takılan cam lar orijinal değil.bu camlar uyumlu camlar,tabir yerindeyse...bir camın orijinal olup,olamdığını anlamak için camda skoda amblemini görmeniz orijinal olduğuna delalet eder...siz cam ve işçiliğinin ücretini yetkili servise ödeyin,15 ila 30 gün arasında ödediğiniz parayı kaskonuz hesap numaranıza yatırır.bu arada aracın cam değişiminden en z 24 saat sonra yetkili servisten almanız gerekecek.zira daha erken almak isterseniz yetkili servis sizden imza alarak ilerde bir su alma olayı yaşanır ise sorumluluğun size ait olduğunu belirttecek.tecrübe konuşuyor....eski aracım olan fabia 1.2 nin iki kez ön camını değiştirdimde...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mzkndmr » 02 May 2007, 00:23

hiç uğraşma kaskonun anlaşmalı olduğu yere git kardeş değiştir camını.camcıya söyle orjinal cam taksın ve sakın orjinal cam için fark ödeme.gereken farkı camcı kaskodan zaten alıyor sigorta anlaşmaları orjinal parçalar içindir.
mzkndmr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 02 May 2007, 00:30

mzkndmr yetkili servisin dışındaki oto camcılar ceplerine girecek paraya bakarlar.istanbul için konuşuyorum,hiç biri orijinal cam takmazlar...orijinal diye müşteriye yuttururlar...bir camın orijinal olup,olmadığını cam a bakarak(üzerinde skoda amblemi var mı yok mu)anlıyabilirsin.camcı müşteriye abi orijinal mi yan sanayimi sorusunu sorar.camcının orijinal dediğide aslında orijinal değildir.ayrıca camcı yan sanayi taktığı camı orijinal parça fiyatına kaskoya faura etmekte.siğorta takılan parçanın orijinal mi yan sanayimi derdine düşmez.bu arada orijinal cam ile dışarıda herhangibir camcının taktığı cama(yan sanayi,uyumluda denebilir)eliniz kapıya vurur gibi şöyle bir vurun.yan sanayi camın daha sert olduğunu hissedeceksiniz.zaten kaskonuz size yetkili servistede değiştirme(anlaşma olsun,olmasın)imakanı sunuyor.siz ücretini ödüyorsunuz.onlarda size 15-30 gün arasında hesabınıza aktarıyor.skodacıların yanlış bilgilendirilmemesi gerektiğini bir kez daha hatırlatayım...nede olsa 10 yıllık bir sanayi geçmişim var...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 02 May 2007, 00:44

[quote="skodacı"]mzkndmr yetkili servisin dışındaki oto camcılar ceplerine girecek paraya bakarlar.istanbul için konuşuyorum,hiç biri orijinal cam takmazlar...orijinal diye müşteriye yuttururlar...bir camın orijinal olup,olmadığını cam a bakarak(üzerinde skoda amblemi var mı yok mu)anlıyabilirsin.camcı müşteriye abi orijinal mi yan sanayimi sorusunu sorar.camcının orijinal dediğide aslında orijinal değildir.ayrıca camcı yan sanayi taktığı camı orijinal parça fiyatına kaskoya faura etmekte.siğorta takılan parçanın orijinal mi yan sanayimi derdine düşmez.bu arada orijinal cam ile dışarıda herhangibir camcının taktığı cama(yan sanayi,uyumluda denebilir)eliniz kapıya vurur gibi şöyle bir vurun.yan sanayi camın daha sert olduğunu hissedeceksiniz.zaten kaskonuz size yetkili servistede değiştirme(anlaşma olsun,olmasın)imakanı sunuyor.siz ücretini ödüyorsunuz.onlarda size 15-30 gün arasında hesabınıza aktarıyor.skodacıların yanlış bilgilendirilmemesi gerektiğini bir kez daha hatırlatayım...nede olsa 10 yıllık bir sanayi geçmişim var...
[/QUOTE]
%'de 100 doğrudur.Ankara şaşmazı çok iyi bilirim.Adamı harcarlar.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti skodacı » 02 May 2007, 00:45

kasap dolu orası...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 02 May 2007, 02:06

bilgileriniz için sağolun.en sağlamı servis gibi geldi. burada anlaşmalı bir camcıyla konuştum da bana cam için servis araştırması yapacağım dedi(ne demekse).sonra tlf la bir yerleri aradı. ne kadar zamana gelir falan diye sordu. bana da kararınızı verin ona göre sipariş yapacağız, orijinali biz bulamayız bir haftada ancak gelir felan dedi. doğru mu bilmem.
ama en iyisi yaza doğru servise götürmek ve trabzon boztepede  bir keyif çayı içmek...

ilginize tekrar teşekkürler.

camı değiştirince konuyu bağlarım arkadaşlar...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 08 May 2007, 02:30

arkadaşlar servisin kaskomla cam konusunda anlaşması yokmuş,kaskonun anlaşması olan oto camcılardan değiş dediler. onlarda da tabii ki orijinal cam olmaz. acaba servise camı değiştirtip ücretini ben ödesem ve kaskoya beyan edip cam ücretini bana ödese hasarsızlık indirimim bozulur mu?
kesin bir bilginiz varsa lütfen yardım ediniz.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BaTeRRiiSStt » 08 May 2007, 10:49

Cam değişimleri senede 1defaya mahsus kaskoyu bozmaz.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti irfant » 08 May 2007, 11:24

Sözleşmede sadece anlaşmalı camcılar diyorsa başka çaren yok!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti tom ripley » 08 May 2007, 11:28

Önce sigorta şirketiyle konuşmakta fayda var. Benim gittiğim servisle anlaşmaları yoktu, bu yüzden serviste camı değiştirdim, parasını ödedim ve fatura ile çatlak camın resimlerini de eklediğim bir dilekçe yazıp camın ücretini talep ettim. Belirttiğim banka hesabına parayı gönderdiler. Ama önce sigorta şirketi ile görüştüm ve bu işlem üzerinde anlaştık.
tom ripley
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 11 May 2007, 01:07

ben de sordumdışarıda olimpia oto cam bayiilerinin orijinal camı bulup takabileceğini söylediler hatta yılda 2 değişimi bile hasarsızlıktan yapabilirsiniz dediler. o kadar bol cam bağışlamaları inancımı zayıflattı.
bu arada servise sordum orijinal cam 400 ytl civarı.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 11 May 2007, 12:54

önceki mesajımda da belittiğim gibi tahminim doğru çıktı. olimpia bayiini arayıp sordum,yerli cam  takıyorlarmış.
eğer serviste cepten orijinal cam taktırıp kaskodan ücreti talep ederseniz kaskonuz bir derece hasarlılık muamelesi görüyormuş.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 11 May 2007, 23:34

evet bir yılda iki kez değiştiriyorlarmış çünkü kaskodan takılan cam 1 yıl garantili oluyormuş. ama olsa nolur orijinal olmayınca.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodacı » 11 May 2007, 23:40

karar senin hocam...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gelincik » 11 May 2007, 23:46

servisten şaşmayın garantili sonuçta
gelincik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 12 May 2007, 00:19

servis benim kasko firmamla cam anlaşması yapmamamış. sadece kendilerinin de acentesi olduğu sigortadan cam anlaşmaları var. acaba neden dersiniz? değitşirmemeyi düşünüyorum. zira 1 ytl nin yarısı kadar bir çizgi için orjinal camla devam diyorum. onun için kasko bozdurmaya da değmez. kırılmış olsa neyse...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti gelincik » 12 May 2007, 00:25

servisin her firma il anlaşma yapma gibi bir zorunluluğu yok.o kadarsa gerek yok.ilerleme yapmadı değil mi?
gelincik
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir