Yedek Anahtar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yedek Anahtar

İleti can.tasan » 15 Şub 2010, 16:18

Arkadaslar yaklasin 3 ay once 2003 fabia elegance almistim ve arabanin yedek anahtari yoktu, eski sahibine tekrar telefon edip bulabildinizmi diye sordugumda buldum yollucam dedi ve yolladi. Anahtar yeni elime ulasti ama tamamen farkli bir anahtar. Anahtarin disleri bile tutmuyor. Kapiya soktugumda donmuyor bile yani. Uzaktan kumandayi gectim bari kapilari acsa raziydim ama olmadi.

Yedek diye gonderilen de orjinali gibi sustali fakat uzaktan kumanda tuslari 2 tane (acma ve kapama) orjinalinde ise 3 tane (acma kapama ve bagaj).

Acaba komple immobilizerli uzaktan kumandali anahtar yaptirmanin bir yolu var midir? Ankarada yapan bir yer var mi bildiginiz.

Resimlerden de gordugunuz gibi su anda kimbilir kimin anahtari bendeki.

Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti ilgazdr » 15 Şub 2010, 21:26

Mrb;

Eğer aracınız kaskolu ise yedek anahtarınızı polise göstermediğiniz sürece aracınız çalınsabile kaskodan ücret talep edemezsiniz.Bu nedenlede kasko şirketleri yedek anahtar kayıplarını tazmin ediyor.Bildiğim kadarıylada hasarsızlıktan düşmüyor.

Normalde bu tip anahtarların ücreti çok yüksek.Eşimin paliosuna 350 TL istemişlerdi.

Bence siz servise fiyat sorun.Yüksek fiyat derlerse ve aracınız kaskosuz ise önce en ucuz kaskoyu yaptırın sonrada kaskodan anahtarınızı yaptırırsınız.Aradaki ücret farkıylada bir sene araca kaskolu binersiniz.

Ankarada konya sokakta bu çipli anahtar işi ile uğraşan birkaç usta var.Elinizdeki yanlış anahtara uygun çip ve anahtar ucunu kolaylıkla taparlar.Fakat fiyat çokta ucuz olmaz.Bu anahtırcıların adres ve telefonlarını evinize en yakın çilingirden öğrenebilirsiniz.Onlar birbirini tanır.

Umarım yararlı olmuşumdur.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 15 Şub 2010, 21:57

ne olur olmaz içerde anahtar kalır veya kaybederim orjinal olmasada olur diyorsanız anahtarcılar yapıyor bu işi. immobilizerli olarak
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti murat11h1 » 15 Şub 2010, 22:29

Bu anahtarın bir başka kopyasının çıkarılmadığı ne malum insan kuşkulanmıyo değil.Bizim arkadaş anlatmıştı.Adam arkadaşından arabayı almış.Ertesi gün vermiş.Adamın da ertesin gün arabası kendi anahtarıyla kolayca çalınmış.Bu olay gerçek .Kime güveneceğiz bende şaşırdım.Confused
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti edoras » 15 Şub 2010, 22:51

benimde yedek anahtarım yok anahtar olayını daha sonradan öğrenince kaskoya bunu bildirdim ve zeyil yapıldı şimdi tek anahtar ile devam ediyorum ama bende bir ahantara yaptırmam lazım şu an benden başka aracı kullanan yok ama yakında olabilir....
Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti yonetici » 15 Şub 2010, 22:59

Fotoğraflardaki soldaki anahtar eski model fabia için mesela benim 2001'in anahtarı öyle. Sağdaki anahtarıda bir octavia kullanıcısında görmüştüm fabiada olduğunu bilmiyordum. Yedek anahtarlarda farklılıklar olabilir misal benim önceki aracım cordobanın yedek anahtarında uzaktan kumanda yoktu. Ama izleri bile farklı iki anahtar sözkonusu o yüzden durumda bir terslik olduğu kesin.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti avrupa yakasi » 16 Şub 2010, 01:08

aracın kapısını kumandadan kilitlediğinizde arabanın içinden açmaya çalışsa nız da açamıyosunuz. kapının kolunu çektiğinizde kilit düğmesi yukarı kalkıyor  fakat bıraktığınızda tekrar aşağı iniyor ve kapı açılmıyor. dolayısıyla   yedek anahtarınız kumandalı ve çipli olmalı. ya da benim araba öyle:))))

2002 fabia 68 bg
avrupa yakasi
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 16 Şub 2010, 02:18

Neden bu kadar uğraşıyorsun ki! Ben olsam aldığım adamın başına ekşirdim..
O da yetmezse hergün bi şekilde işine, evinin kapısına vs gelip görüntüsel tacizde bulunur ve hakkım olan orj yedek anahtarı alırdım, velevki kalbolmuş, uçmuş gitmiş o zaman da anahtar ücretini geri alırdım. Bu kadar basit...

Ha arabayı satın alırken adam tekerleklerini sökmüş vermemiş, ha motorunu sökmüş vermemiş.. anahtar da aynen bunlar kadar arabanın bir demirbaş parçası.. Yok öyle yağma üstüne yatayım vs... Teyp değil ki bu söküp üstüne yatılsın ya da telafi edilmesin, yemezler...

Not: Göz var izan var.. Ayıp yaw, insan yedek anahtar diye sağdan soldan bulma aahtarı vermeye utanır be... Alan kişi kardeşim bu ne anahtarı böyle benle dalga mı geçiyorsun, yaşından başından utan dese, insan yerin dibine girer yaw.... Ayıp, çok ayıp etmiş..
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti ugur_clskn » 16 Şub 2010, 02:51

kızılmayacak gıbı degıl de belkıde cıddı cıddı kaybetmıstır. gercı benım bıldıgım yedek degıl orjınalı kaybolur ama...
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti can.tasan » 16 Şub 2010, 12:16

[quote="ilgazdr"]

Mrb;

Eğer aracınız kaskolu ise yedek anahtarınızı polise göstermediğiniz sürece aracınız çalınsabile kaskodan ücret talep edemezsiniz.Bu nedenlede kasko şirketleri yedek anahtar kayıplarını tazmin ediyor.Bildiğim kadarıylada hasarsızlıktan düşmüyor.

Normalde bu tip anahtarların ücreti çok yüksek.Eşimin paliosuna 350 TL istemişlerdi.

Bence siz servise fiyat sorun.Yüksek fiyat derlerse ve aracınız kaskosuz ise önce en ucuz kaskoyu yaptırın sonrada kaskodan anahtarınızı yaptırırsınız.Aradaki ücret farkıylada bir sene araca kaskolu binersiniz.

Ankarada konya sokakta bu çipli anahtar işi ile uğraşan birkaç usta var.Elinizdeki yanlış anahtara uygun çip ve anahtar ucunu kolaylıkla taparlar.Fakat fiyat çokta ucuz olmaz.Bu anahtırcıların adres ve telefonlarını evinize en yakın çilingirden öğrenebilirsiniz.Onlar birbirini tanır.

Umarım yararlı olmuşumdur.
[/QUOTE]

Cevap icin tesekkur ederim Mustafa Bey,

Aracim zaten kaskolu Groupamadan. Oradan sansimi bir deneyecegim bakalim. Yapmasalar bile bende yedek olmadigini bildirip Can Halilogullari kardesim gibi zeyil ettirmem gerekiyor anladigim kadari ile. Yapmazlarsa da artik bir anahtarcida yaptiracagiz...

[quote="delidolu"]

Neden bu kadar uğraşıyorsun ki! Ben olsam aldığım adamın başına ekşirdim..
O da yetmezse hergün bi şekilde işine, evinin kapısına vs gelip görüntüsel tacizde bulunur ve hakkım olan orj yedek anahtarı alırdım, velevki kalbolmuş, uçmuş gitmiş o zaman da anahtar ücretini geri alırdım. Bu kadar basit...

Ha arabayı satın alırken adam tekerleklerini sökmüş vermemiş, ha motorunu sökmüş vermemiş.. anahtar da aynen bunlar kadar arabanın bir demirbaş parçası.. Yok öyle yağma üstüne yatayım vs... Teyp değil ki bu söküp üstüne yatılsın ya da telafi edilmesin, yemezler...

Not: Göz var izan var.. Ayıp yaw, insan yedek anahtar diye sağdan soldan bulma aahtarı vermeye utanır be... Alan kişi kardeşim bu ne anahtarı böyle benle dalga mı geçiyorsun, yaşından başından utan dese, insan yerin dibine girer yaw.... Ayıp, çok ayıp etmiş..

[/QUOTE]

cevap icin tesekkur ederim Delidolu arkadasim ama malesef adamin basina eksime sansim yok cunku araci Mugladan aldim ben ise Ankaradayim.

Dediklerinizde sonuna kadar haklisiniz. Telefonla aradim ve anahtarin yeni elime ulastigini soledim halbuki 2 ay once falan kargolamisti. Memlekete gidip yeni alabildim. Anahtarin tamamen farkli oldugunu ve yanlislikla bir baskasinin anahtarini yollamis olabileceklerini soyledim, baskalari da madur olmustur belki dedim. Cekmecemde buldum, yedek anahtar budur heralde baska kimin olacakki deyip yolladim dedi. Uymuyorsa kirip atin dedi. Suna bak yaa.. ben de iyi siz gene bulursaniz yollayin dedim ve Allaha havale ettim.

Simdi kaskodan sansimi deneyecegim olmazsa cakma bir tane yaptiricam... Cunku servis sustasiz olanina 380 TL fiyat cekmisti 2 ay once falan...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti Esmeralda » 06 Mar 2010, 16:05

sevgili kardeşim benimde sorunum ayni servise sordum 500tl. diyor orjinal burada bir adam var yapan oda 250 diyor ww anahtarı ama aynı işi yapar çalıştırır veririm dedi birde değişik bir anahtar gösterdi o daha sade birşey arabanın üzerinde kodlanıp veriliyormuş onada 125 tl. diyor 5 dakikada yapıyor. buda çorumda karar verirsen mail atarsın yardımcı olurum selamlar.
Esmeralda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lostar58 » 30 Mar 2010, 08:30

kardeş servislerde eğer komple anahtar setin değişsin istersen ortalama 500 gibi bir fiyat tutar ama yedek anahtar yaptırmaya kalktığında yarı fiyatı gibi düşünebilirsin 250 300 ama bana şase nuarasını verirsen serviste arkadaşım var sana fiyat çıkarabilir yardımcı olur
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti diseqc » 30 Mar 2010, 11:43

öncelikle elindeki aanahtarı sakın atma o cok kıymetli onun içine ankarada senin arabana uyan çipi kodlayabiliyorlar ve adamlar öyle şeyler yapıyorki şaşarsın uzaktan kumandayı bile arbana senkonize ediyorlar hadi hiç yaptırmadın o anahtar benim aracın orjinali bana sat sen onu :D çok işime yarar :d
ankarada yiba çarşısının arkasında bu işi yapan usta vr daha önce passatımıda o yapmıştı 80 tl vermiştim zatwn bu arabaların yedek anahtarı kumandalı olmaz düzdür...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti SkodamFabiam » 30 Mar 2010, 12:48

diseqc yazdı:öncelikle elindeki aanahtarı sakın atma o cok kıymetli onun içine ankarada senin arabana uyan çipi kodlayabiliyorlar ve adamlar öyle şeyler yapıyorki şaşarsın uzaktan kumandayı bile arbana senkonize ediyorlar hadi hiç yaptırmadın o anahtar benim aracın orjinali bana sat sen onu :D çok işime yarar :d
ankarada yiba çarşısının arkasında bu işi yapan usta vr daha önce passatımıda o yapmıştı 80 tl vermiştim zatwn bu arabaların yedek anahtarı kumandalı olmaz düzdür...

Yedek anahtarlarda da kumanda var :ugeek: Hatta aynısı...
Bir de bu ayrımı anlayamadım ben niye yedek anahtarlarda kumanda olmasın...
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti haydew » 02 Haz 2010, 18:15

Ben çipli uzaktan kumandasız yedek anahtar fiyatını bana 80 lira dedi... Galiba uygun fiyat...
Birde şifresini öğren çözerizde çözemezsek dedi.
Oto teyb şifresi ile aynı şifremidir yoksa farklımı? Servislerden öğreniliyor dedi. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...
Kullanıcı avatarı
haydew
CLASSIC
CLASSIC

İleti koraykrkmz » 02 Haz 2010, 18:18

kardeş ben ankarada anahtarcıyım 4353399 kızılaydayım
koraykrkmz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koray
Arabanız: favorit 135l