Mutlaka Okuyun Önemli !!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Mutlaka Okuyun Önemli !!!!

İleti hakan48 » 15 Şub 2010, 23:45

10 liraya Ve Bir şişe Tinerle bogaz kelebegi temizleyen ustaların çogu boğaz kelebek adaptasyonunu dahi bilmeyen karadüzen tamircilerdir.Mümkünse Bu tür Tamircilerden Uzak Durunuz.Yaptığı İşin Ehemmiyetini ve ciddiyetini Bilmeden İş Yapan Kendilerini Yenilemekten Sürekli Kaçan Bu tür Tamirciler Malesef Sanayimizin Yüz Karasıdır. Ve Türkiye'nin Her Sanayisinde Mutlaka BU tür Tamirciler Olduğu Gibi İşin Ciddiyet Ve öneminin Farkında Olan

yaptığı Hizmetin Arkasında Durabilen Müşteri Menfaatlerinide Gözardı Etmeyen Hizmet Kalitesinden Hiçbir Zaman Ödün Vermeyen Ustalarımızda Vardır.

1995 Sonrası Otomobil Teknolojisinin Çok Büyük Bir Hamle İle Ani Bir değişimle Enjeksiyonlu Ve ECU beyinli Bilgisayar Destekli Aracların Türkiye De Henüz Alt Yapısı Sanayi Anlamında Hazır Olmadan Çogalması Sanayiyi Bir Değişim Mecburiyetine Bir Yenilenme Mecburiyetine Sürüklemiştir. Bu Değişim e Ayak Uydurabilen Ustalarda Çok Fazla Değildir.

Bu İşten En Fazla Zarar Gören İse Tabiki Arac Kullanıcıları Olmuştur. Yedek Parca Fiyatlarının Aşırı Pahalı Oluşu Arızalı Parcaları Bulana Kadar Yapılan Masraflar DerkenBig%20smile

İşin Tuhaf ve Önemli Olan Yanlarından Birisi İse Bugün Türkiyede Yetkili servisler

Dahi Egitimli Eleman Sayısı Pek Fazla Değildir.

O yüzden İş yaptırdığınız Ustanın Yeni Nesil Motorlar Hakkındaki Bilgilerini Test Etmeden İş Yaptırmayın.

Bu nasıl olacak Diyenler?

Gittiğiniz ustaya bilgi almak amacıyla soru sorun arac arızanızı anlatın nelerden olabileceği hakkında fikir üretemiyorsa kekeliyorsa getir Bakarız Mantığındaysa Ve en Önemlisi Arac Arıza tespit Diagnos Cihazı Yoksa Uzak Durunuz.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti tivoli » 16 Şub 2010, 00:00

ClapClapClap
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti cetinomer » 16 Şub 2010, 00:14

Araç arıza tespit cihazı ne tür arızaları tespit ediyor.
cetinomer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Çetin
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia 1.2 64 BG 2007

İleti hakan48 » 16 Şub 2010, 00:17

[quote="cetinomer"]Araç arıza tespit cihazı ne tür arızaları tespit ediyor.[/QUOTE]

Arac Arıza Tespit Cihazı Elektronik Arızaların Tamamını Tespit Ediyor.

Bogaz Kelebegi

Sensörler

Abs
Fren Elektroniği

Aırbag

Otomatik Şanzuman

Ecu Beyni

Ateşleme Sistemi

Gibi

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti y.emre » 16 Şub 2010, 00:23

hakan abi msj kutun dolmuş !!
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti hakan48 » 16 Şub 2010, 00:33

[quote="y.emre"]hakan abi msj kutun dolmuş !! [/QUOTE]

Teşekkür ederim kardeşim Sildim Şimdi Yazabilirsin.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 16 Şub 2010, 00:42

arkadaşlar herkes gerekszi mesajlarını silsin giden kutusunda ki mesajları alıcı silmedikçe biz silemiyoruz mesaja mesala benhakana bir mesaj atınca hakan o mesajı silmedikce bendende silinmiyor...

dediklerinde haklısın..ben demekki şanslılardanım tiner ve adaptasyonla araç çok daha güzel oldu..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hakan48 » 16 Şub 2010, 00:51

[quote="caglarkrbyk"]arkadaşlar herkes gerekszi mesajlarını silsin giden kutusunda ki mesajları alıcı silmedikçe biz silemiyoruz mesaja mesala benhakana bir mesaj atınca hakan o mesajı silmedikce bendende silinmiyor...

dediklerinde haklısın..ben demekki şanslılardanım tiner ve adaptasyonla araç çok daha güzel oldu..
[/QUOTE]

Evet Abi Baya Şanslısın Yoksa Boğaz Kelebegini Değiştirmek Zorunda Kalabilirdin.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 16 Şub 2010, 01:16

Piston Sürekli Olarak Dayanma Yüzeylerine Baskı Gösterir Ve Zamanla Sekmanlarında Dönmesiyle Ovallik Koniklik Oluştururlar. Bor Sürtünmeyi Aza indiren Mikron Tanecikleriyle Bu Bölgede Kendine Bir Katman Oluşturur. Hem Aşınmayı Hemde Kompresyon Kaçaklarını Bu yüzden Önler Ve O katmanlar O yüzeylerde Bir Bilye Görevi Görür.

hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 16 Şub 2010, 03:06

[quote="hakan48"]
10 liraya Ve Bir şişe Tinerle bogaz kelebegi temizleyen ustaların çogu boğaz kelebek adaptasyonunu dahi bilmeyen karadüzen tamircilerdir.Mümkünse Bu tür Tamircilerden Uzak Durunuz.Yaptığı İşin Ehemmiyetini ve ciddiyetini Bilmeden İş Yapan Kendilerini Yenilemekten Sürekli Kaçan Bu tür Tamirciler Malesef Sanayimizin Yüz Karasıdır. Ve Türkiye'nin Her Sanayisinde Mutlaka BU tür Tamirciler Olduğu Gibi İşin Ciddiyet Ve öneminin Farkında Olan

yaptığı Hizmetin Arkasında Durabilen Müşteri Menfaatlerinide Gözardı Etmeyen Hizmet Kalitesinden Hiçbir Zaman Ödün Vermeyen Ustalarımızda Vardır.

1995 Sonrası Otomobil Teknolojisinin Çok Büyük Bir Hamle İle Ani Bir değişimle Enjeksiyonlu Ve ECU beyinli Bilgisayar Destekli Aracların Türkiye De Henüz Alt Yapısı Sanayi Anlamında Hazır Olmadan Çogalması Sanayiyi Bir Değişim Mecburiyetine Bir Yenilenme Mecburiyetine Sürüklemiştir. Bu Değişim e Ayak Uydurabilen Ustalarda Çok Fazla Değildir.

Bu İşten En Fazla Zarar Gören İse Tabiki Arac Kullanıcıları Olmuştur. Yedek Parca Fiyatlarının Aşırı Pahalı Oluşu Arızalı Parcaları Bulana Kadar Yapılan Masraflar DerkenBig%20smile

İşin Tuhaf ve Önemli Olan Yanlarından Birisi İse Bugün Türkiyede Yetkili servisler

O yüzden İş yaptırdığınız Ustanın Yeni Nesil Motorlar Hakkındaki Bilgilerini Test Etmeden İş Yaptırmayın.

Gittiğiniz ustaya bilgi almak amacıyla soru sorun arac arızanızı anlatın nelerden olabileceği hakkında fikir üretemiyorsa kekeliyorsa getir Bakarız Mantığındaysa Ve en Önemlisi Arac Arıza tespit Diagnos Cihazı Yoksa Uzak Durunuz.
[/QUOTE]
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 16 Şub 2010, 03:09

benim usta hatta eski usta diyim. Benim arabanın boğazına sprey sıktı. ve ışıklarda felan dikkat ediyorum bazen araç stop edecek gibi oluyor.ancak sönmüyor. titriyor... ne yapmamı önersiniz?
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti hakan48 » 16 Şub 2010, 03:14

[quote="zurna1788"]benim usta hatta eski usta diyim. Benim arabanın boğazına sprey sıktı. ve ışıklarda felan dikkat ediyorum bazen araç stop edecek gibi oluyor.ancak sönmüyor. titriyor... ne yapmamı önersiniz?[/QUOTE]

Adaptasyon Yaptımı ?Eger Yaptıysa Bu Sorunun Cevabını Özelden Yazayım.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 16 Şub 2010, 03:17

yapmadı hakan abi...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan48 » 16 Şub 2010, 03:22

zurna1788 yazdı:yapmadı hakan abi...

O zaman Adaptasyon Yaptır.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zurna1788 » 16 Şub 2010, 03:26

eyvallah hakan abicim. ilgine çok tşk ederim. iyiki varsın :))) iki dakkada yıkadım yağladım haa :)
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan48 » 16 Şub 2010, 03:28

[quote="zurna1788"]eyvallah hakan abicim. ilgine çok tşk ederim. iyiki varsın :))) iki dakkada yıkadım yağladım haa :) [/QUOTE]

ben teşekkür ederim kardeşim ne demek
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SELİM_ANK » 16 Şub 2010, 05:34

faydalı bilgi emeğine sağlıkThumbs%20Up
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti hakan48 » 16 Şub 2010, 13:12

[quote="hakan48"][quote="hakan48"]

[/QUOTE] [/QUOTE]
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Servis, Yedek Parça, Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir